آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,601

جزئیات حادثه گروگان‌گیری دوشنبه تهران

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ آخرین جزئیات حادثه گروگان‌گیری توسط پدر خانواده در منطقه نامجو تهران را تشریح کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد:« در ساعت ۱۱ روز ۱۵ دی ماه مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو از طریق تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از وقوع یک فقره گروگان‌گیری در آدرس خیابان نامجو مطلع شدند و جهت بررسی صحت و سقم این موضوع به محل اعزام شدند.

 با عنایت به حساسیت موضوع مراتب به سرعت به سرکلانتری اعلام شد و عوامل آتش‌نشانی و اورژانس نیز در محل حضور یافتند که در بررسی‌های پلیس مشخص شد پدر خانواده همسر و سه فرزندش را به گروگان گرفته است.

از طرفی فرد گروگان‌گیر تهدید کرد که اگر کسی وارد خانه شود با چاقو فرزندانش را خواهد کشت و در ادامه دوباره تهدید کرد که در صورت مداخله مأموران انتظامی فرزند خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند که با توجه به این امر، تدابیر ویژه‌ای از سوی مأموران ناجا صورت گرفت و پلیس از شیوه نوین پلیسی استفاده کرده و با استقرار در ضلع جنوبی ساختمان و با کمک عوامل آتش‌نشانی فرزند پسر این خانواده را از دست پدر نجات دادند.

در ادامه با عنایت به وضعیت پیش آمده و از آنجا که انتظار می‌رفت هر لحظه این فرد اقدام به آسیب به همسر و دو فرزند دختر دیگر خود کند مأموران انتظامی درب ورودی منزل را شکسته و با استفاده از تجهیزات لازم پزشکی به داخل منزل وارد شده و در حالی که گروگان‌گیر با دو قبضه چاقو در حال تهدید بود مجدداً با مشاوره‌های روانشناسی و روان‌پزشکی وی را دعوت به آرامش کردند که در نهایت گروگان‌گیر، همسر ۳۶ ساله و دو دختر ۵ و ۱۶ ساله خود را رها نمود که بلافاصله مأموران انتظامی آن سه را به بیرون از ساختمان هدایت کرده و به کلانتری منتقل کردند.

متهم حتی با خروج گروگان‌گیرها کماکان با استفاده از دو چاقو که روی گردن خود قرار داده بود مأموران را تهدید می‌کرد که اگر قصد دستگیری وی را داشته باشند خودزنی خواهد کرد که همزمان سرکلانتر یازدهم سرهنگ ابوالقاسم باقری شاد و رئیس پلیس پیشگیری سرهنگ خانچرلی که در صحنه حضور داشتند با فرد گروگان‌گیر شروع به گفت وگو و مشاوره کردند که علیرغم مذاکرات صورت گرفته متهم کماکان به گفته خود اصرار می‌ورزید که در نهایت در ساعت ۱۷ و پس از ۶ ساعت تلاش بی‌وقفه پلیس و ارائه مشاوره‌های روانشناسی و روان‌پزشکی فرد گروگان‌گیر ضمن تحویل چاقو، خود را تسلیم کرد.»

مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: این فرد به دلیل مشکلات شخصی این عمل را انجام داده و خوشبختانه این گروگان‌گیری بدون هیچ تلفات جانی خاتمه یافت.

فارس

مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۷ نظر

 1. چه پدر نمونه ای

 2. حالا مگ چیکار کرده این پدر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. نمی خوام رفتار این آقارو تائید کنم اما انگار تازگی ها از این اتفاقات زیاد می افته معلومه که فشار از همه نظر روی آقایون بیشتره

 4. دیووووونه!! با این کارش باعث وحشت بچه هاش شده و تا آخر عمر این کار پدرشون تو خاطرشون میمونه..و چه بسا ازش یاد بگیرن!

 5. بدبخت فشار اقتصادی داشته من مطمئنم

 6. تحریم بهش فشار آورده
  چقدر بعضیا تعطیلن واقعا این یارو که کلا تابستونه دیوونه شدن مردم

 7. الهی بمیرم برای اون بچه هایی که باباشون رو اینجوری دیدن…….
  هیچ وقت این خاطره تلخ از ذهنشون پاک نخواهد شد…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*