آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,732

عروسی تکنفره؛ ابتکار ژاپنیها برای اعتمادبه نفس دختران مجرد /عکس

یک آژانس مسافرتی در کیوتو، یکی از زیباترین شهرهای ژاپن، سازماندهی مراسم عروسی برای زنان مجرد را آغاز کرده است.

تور دو روزه‌ی “عروسی یک‌نفری” شامل انتخاب لباس شب ویژه، دسته‌ گل و آرایش مو، لیموزین، اقامت در هتل و یک آلبوم عکس یادگاری برای شماست.

عروسی تکنفره؛ ابتکار ژاپنیها برای اعتمادبه نفس دختران مجرد

توموئه ساوانو، یکی از اولین کسانی که این “ازدواج یک‌نفری” را امتحان کرده است، می‌گوید:” این امکانات حس اعتماد‌ به‌ نفس مرا افزایش داد… تاثیر آن برابر با یک تجربه‌ی فوق‌العاده مثل بازدید از یک دژ میراث جهانی بود”.

از ماه مه که این خدمات ارائه شده است حدود ۳۰ زن از سراسر ژاپنعروس یک‌نفری” شده‌اند. به گفته آژانس گردشگری سرکا، تقریباً نیمی از آنان زنان سابقاً مزدوجی بوده‌اند که یا مراسم عروسی نداشته‌اند یا از تجربه‌ی آن راضی نبوده‌اند.

یوکیکو اینوئه، رئیس شرکت به کیودو می‌گوید او این امکانات را “برای تشویق زنان به داشتن احساسات مثبت در مورد خود” ایجاد کرده است اما اذغان می‌کند که ” برخی گفته‌اند که استفاده از آن می‌تواند آنها را تنها، بدبخت و غمگین کند.”

تایمز ژاپن به تازگی در گزارشی نوشته است: ” در سراسر کشور، ژاپنی ‌های زیادی به دلیل سالخوردگی، شهرنشینی، گذشتن از سن ازدواج و افزایش میزان طلاق تنها زندگی می‌کنند.”

تایمز ژاپن از موسسه ملی جمعیت و تحقیقات امنیت اجتماعی ژاپن نقل کرده که انتظار می‌رود جمعیت کشور تا سال ۲۰۶۰ بین ۲۶ تا ۳۸٪ کاهش یابد.

منبع: خبر آنلاین

 مجله اینترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

یک نظر

  1. عروسی یک نفره ؟؟؟!!!بنظرم هیچ حس مثبتی نداره تازه یادت میفته که خیلی تنهایی و افسردگی میگیری ….
    اصلا جالب نیست …عروسی باید دو نفره باشه ….حالا برای اینکه این مراسم لطفش بیشتر شه میتونن از مردهای تنها مجرد استفاده کنن لا اقل یه روز خوش باشن…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*