آخرین خبرها
تعداد بازدید : 6,429

حمله جنگنده های ایران به مواضع داعش

دیپلماسی ایرانی: لیست کشورهایی که مواضع داعش در عراق را بمباران کرده اند، تاکنون شامل متحدین سنتی ایالات متحده یعنی کانادا، بریتانیا و فرانسه بوده است. هم اکنون به نظر می رسد ایالات متحده یک شبه شریکی در آسمان پیدا کرده است: ایران. یکی از مقامات دفاعی ایالات متحده به هافینگتون پست گفته است که آمریکا از حمله ی ایرانی ها که در همان منطقه ای است که نیروهای ائتلاف به رهبری ایالت متحده علیه داعش حمله می کنند، آگاهی داشته اند. مقامات می گویند که حملات ایرانی ها بعید است که تا زمانی که عراق تحت حمله ی گروه افراطی داعش است، پایان یابد. این مقام نظامی در ادامه می گوید این بمباران تا زمانی که ایران تهدیدی فوری برای نیروهای ایالات متحده در آسمان نباشد، نیازی به واکنش دادن ندارد.
یک مقام نظامی اعلام کرد: «ما از این مسئله آگاهی داشتیم. نمی خواهم بگویم ما نگران بودیم، بلکه حواسمان به آنها هست.» وی در ادامه می گوید که بمباران ایرانی ها در نزدیکی مرز خودشان بوده و در منطقه ای دیگر از عراق بوده است که ایالات متحده و ائتلاف مشغول بمباران آن هستند. این مقام نظامی به شرط عدم افشای نامش این حمله را تایید کرده است.
این درحالی است که ایران پیش از این تسلیحات و تجهیزات به دولت عراق می داد و آن گونه که مقامات می گویند این اولین باری است که نیروی هوایی ایران علیه داعش حملاتی انجام می دهد. حقیقت این است که ایالات متحده این سطح مشارکت ایران را به چالش نمی کشد و در واقع این قوی ترین مدرکی است که تاکنون دولت اوباما از دولت ایران به عنوان یک شریک تاکتیکی در خاورمیانه می بیند. موضع بحث برانگیزی که در این رابطه وجود دارد متحدین ایالات متحده – شامل رژیم اسرائیل و دولت های عربی که به برخورد با داعش کمک می کنند یعنی عربستان سعودی و امارات متحده عربی – هستند که حس می کنند ایران تهدیدی برای آنها است.
خبر مقامات نظامی ادعای نشریه نظامی بریتانیایی و روزنامه هاآرتص مبنی بر پرواز هواپیماهای ایران برفراز آسمان عراق را تایید می کند. آن گونه که هر دو منبع گفته اند این هواپیما در اواخر نوامبر در فیلمی که الجزیره پخش کرده، مشخص بوده است. آنها از تابستان که بزرگترین کمپین مبارزه با داعش تشکیل شده است، در حال کمک و مشاوره به ارتش عراق – متحد کلیدی آمریکا در زمینه مبارزه زمینی با داعش – بودند.
چندان مشخص نیست که بتوانیم تشخیص دهیم این جنگنده ایرانی بوده است، هر دو منبع خبری گفته بودند که از این نوع جنگنده فقط دو کشور که هم اکنون در حال حمله به مواضع داعش هستند، در اختیار دارند، یعنی ایران و ترکیه. علاوه بر این بر سر زمان بندی این حملات میان دو منبع اختلاف وجود دارد. نشریه بریتانیایی تاریخ فیلم را ۳۰ نوامبر می داند و هاآرتص روز یک دسامبر گزارش داده که این حمله چند روز پیش انجام شده است.
مقامات می گویند که ایالات متحده پیش از این گزارش ها، از حملات ایرانی ها آگاه شده بوده و می دانسته که این هواپیماها متعلق به نیروی هوایی ایران است. این مقام در ادامه می گوید «حضور ما موجب شده است تا بتوانیم به خوبی از آن چه در حریم هوایی عراق رخ می دهد مطلع شویم. ما نمی توانیم بدون داشتن اطلاعات خوب در عراق عملیات انجام دهیم.» کاخ سفید و وزارت خارجه هنوز به گزارش مقامات نظامی واکنش نشان نداده اند.
ایران چند ماه قبل تر از این که ایالات متحده در ماه آگوست مبارزه اش علیه داعش را آغاز کند، به دولت عراق به منظور مبارزه با داعش کمک می کرد. با وجود مداخله آمریکا، تهران همچنان دارای نفوذ زیادی بر دولت عراق است و متعهد به مبارزه با داعش است. در ماه سپتامبر یکی از فرماندهان ارشد نظامی ایران تهدید کرد در صورتی که داعش به مرزهای ایران نزدیک شود، ایران در خاک عراق هم به آنها حمله خواهد کرد. جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید ماه نوامبر گفته بود که: «میان ایالات متحده و ایران بر سر مبارزه با داعش همکاری وجود ندارد ولی دو کشور دارای منافعی برای شکست دادن این گروه هستند و نمایندگانی از دو کشور درباره تلاش هایی برای شکست این گروه با هم بحث و تبادل نظر داشته اند.»
منبع: هافینگتون پست/ مترجم: حسین هوشمند

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴۷ نظر

 1. شنبه ها:

  زرتشتی ها به دور آتش برای همه آرزوی عشق و نیکی می کنند.

  یکشنبه ها:

  مسیحی ها در کلیسا در مراسم عشای ربانی برای همه آرزوی شادی می کنند.

  دوشنبه ها:

  کلیمی ها در کلیسا برای سلامتی همه دعا می کنند.

  پنجشنبه ها:

  بودایی ها در معبد برای صلح جهانی دعا می کنند.

  جمعه ها:

  مسلمانان ایران در نماز جمعه برای نصف دنیا آرزوی مرگ می کنند.

  نصف چیه اصن؟دو سه تا کشور دیگه مونده تا بگیم مرگ بر جهان

 2. چطوری تو این متن برداشت کردی که میخوام برم تو داعش و جهاد نکاح و…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

  • چه کامنت مسخره ای؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   از کی مسیحیا و کلیمیهای نژاد پرست برای شادی بقیه دعا می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
   از کی مسلمونا برای نصف جهان آرزوی مرگ میکنند؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! نکنه منظورت آمریکا و اسرائیل ؟؟؟؟؟ اگه آرزوی مرگ میکنند برای سیاستا و سیاستمداراشونه که دارن تمامی دنیا رو نابود می کنند نه برای ملتشون……
   آتی جون وقتی کامنت میذاری دقت کن چون بعضی از کامنتا مثل تف سر بالا میمونه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • نان

    مارکسیسم می گوید: رفیق، نانت را خودت بخور،

    حرفت را من می زنم.

    فاشیسم می گوید: رفیق نانت را من می خورم،

    حرفت را هم من می زنم

    و تو فقط برای من کف بزن.

    اسلام حقیقی می گوید: نانت را خودت بخور،

    حرفت را هم خودت بزن

    و من فقط برای اینم که تو به این حق برسی.

    اسلام دروغین می گوید: تو نانت را بیاور به ما بده

    و ما قسمتی از آن را جلوی تو می اندازیم،

    اماّ آن حرفی را که ما می گوییم بزن.

 3. چوب تو لونه زنبور نکنید ترو خدااااا. ما از داعش میترسیم. یهو دیدی سمت ما اومدن؟!!!

 4. تسنیم خانم.فکر میکنم کامنت شما تف سر بالاست و نشون میده چقدر بسته و محدود فکر می کنی .آیا تمام مسیحی ها و کلیمیها نژاد پرست هستن؟ بعد چقدر راحت و بدون تامل و بدون مطالعه درمورد ادیان دیگه اظهار نظر می کنی.من همه این دین ها رو از نزدیک دیدم.صرف نظر بر این که اون کامنت یه طنز بود،دعا کردن اونها واقعآ زیباست .الان در حال حاضر آمریکا،اسرائیل،انگلیس ،عربستان سعودی،کشورهای حوزه خلیج فارس و… دشمن های ما محسوب میشن که بقیه کشورها هم تحت سلطه و وابسته به این کشورها هستند.فکر کنم تو عمرت یه بارم نماز جمعه نرفته باشی .من میزارم رو حساب اینکه فقط خواستی یه کامنت برای جواب بزاری

  • با تمام احترامی که برای خانم تسنیم و تفکراتشون قائل هستم باید بگم لایک آتی عزیز

  • موافقم که همه نژاد پرست نیستن
   ولی خب تو این کامنت مشخص نکنی که اون کامنتت شوخی بوده ینی اینکه جدی بود دیگه وبرداشت جدی شده
   بعدشم ابر قدرت باشه ادم دلیلی نمیشه که بقیه کشورها پیروی کنن ازش و ما با هیچکی مشکلی نداریم اگر اونا مشکل نداشته باشن
   دیگه معذرت میخام چیکار باید میکردن که نکردن تا بتونیم دشمن صداشون کنیم اتی خانم؟؟؟؟؟؟؟

  • آتی جون آره کلا من فکرم محدوده عزیزم آخه چیکار کنم همه قرار نیست مثل تو و رهام فیلسوف و نابغه از آب در بیان کشور ما به استعدادهایی مثل تو نیاز مبرم داره عزیزم مواظب خودت باش از کنار کوههای آتشفشان و گسلهای زلزله عبور نکنی آخه خیلی حیفی جیگر خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
   راستی عزیزم رفتی نماز جمعه سلام منو به خطیب نماز جمعه برسون!!!!!!!!!!!!!!!!
   باز هم مواظب خودت باش……

 5. دمت گرم آتی

 6. به نظرتون اینکه تمامی مسیحیان وکلیمیان رو نژاد پرست خطاب کینم کار درستیه ؟؟؟
  پس فرق ما با سردمداران امریکا واسرائیل وغیره که فکر میکنن تمامی مسلمانان امثال داعش وطالبان و در کل تروریست هستن چیه ؟؟

 7. لایک بنفشه جون

 8. متحدین سنتی یا مستعمرات سنتی..؟
  سال۲۰۰۴تعداد زیادی از مهاجرین عراقی که از زمان جنگ تحمیلی (چه بطور اسارت و چه بطور مهاجرت به ایران) به عراق بازگردانده شدن که یه تعداد از نخبگان انها که در ایران وتوسط ایران آموزش های خاصی دیده بودن پس ازبازگشت به عراق واحراز پستهای مهم دولتی یه جورایی طبق امیال دولت ایران عمل کردن.و میکنن..
  .
  .
  اولین کامنت آتی خانوم لایک داره و مورد تایید میباشد…
  با عرض پوزش از تسنیم عزیزم

 9. دو پدیده را مردم یا عوام نمی توانند از هم سوا کنند ، یکی شورمذهبی است یکی شعور مذهبی که این دو ربطی به هم ندارند آن کسی که شور مذهبی دارد خیال می کند که شعور مذهبی هم دارد .

  • تو الان دقیقا کدومی؟؟؟؟؟؟؟
   الف)شور ب)شعور پ)هر دو ت)کلا مرا با مذهب کاری نیست

   • بهتره زبان و دهانی رو که نمیتونید کنترلش کنید رو دیگه ببندید و سعی در رفع نواقص خودتون داشته باشید خانم تسنیم . من این جمله رو از دکتر شریعتی برای شما و افکار و عقاید کودکانه و نابخردانه شما منتشر کردم . این سوال رو شما باید از خودت بپرسی و جواب سوال خودتون رو در عمق تفکرات و اعتقادات خودتون جستجو کنید و دست از شلوغ کاری بردارید .

    • و البته من که دارم شما رو دعوت به کنترل و رفع نواقصتون میکنم ، خودم هم متهم هستم و باید برم و همین کارو انجام بدم از همین امروز و یکسری به خودم بزنم تا از این بعد دقت کنم برای چه کسی دارم نظر تایید میکنم .

 10. تسنیم جان با تمام احترامی که برات قائلم اما کی گفته مسیحیا و کلیمی ها همشون نژاد پرستن؟؟؟؟؟ همه جا خوب و بد داره من خودم یه همکلاسی مسیحی دارم ولی خیلی انسان اروم و مودبیه به همه ادیان هم احترام میذاره ما همونطور که انتظار داریم به دینمون احترام گذاشته بشه خودمون هم موظفیم به دینمون احترام بذاریم خوب نیست زود به همه چی بعد مذهبی بزنیم ما همه تفکرات گوناگون داریم بهتره به تفکرات هم احترام بذاریم نه حمله کنیم

  • امیر جان دوست عزیزم من عموم آمریکا زندگی میکنه
   خودش و بچه هاش و خانمش کلا دین مسیحیت رو انتخاب کردند حالا خوب یا بد کاری ندارم
   ولی آیا اونا که سالی میلیونها دلار به یک موسسه خیریه تو ایران کمک میکنند نژاد پرستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   چرا یه کامنتی رو بد متوجه میشین همتون به آدم میتوپید
   در کل من خیلی تو سایت برات احترام قائلم
   مرسی

   • من کی توپیدم؟؟؟؟؟؟؟ من در ارامش گفتم زیاد سخت نگیر عقیده هرکسی براش محترمه سعی کنیم عقیدمون رو زوری به کسی تحمیل نکنیم

    به هر حال عزیزمی تسنیم جان

 11. اوه ………
  خیلی دور برداشتین مواظب باشین سقوط آزاد نکنین…….
  شما همتون ادای آدمای روشنفکر رو در میارین….
  آخه غیرت مسلمونیتون کجا رفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا کسی نمیگه کی مسلمونا تو نماز جمعه برای کل دنیا آرزوی مرگ میکنند؟؟؟؟اونوقت همتون چسبیدین به اینکه مسیحیا و کلیمیا نژاد پرست هستند یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  متاسفم برای همتون متاسفم…..
  مگه من پشت کوه زندگی میکنم که ندونم همه مسیحیا و کلیمیها نژاد پرست نیستن!!!!!!!!!!!!!!!!
  تو رو خدا دست بر دارین از این حرفای حکیمانتون….
  همین که تو سایتمون فرد ضد دینی مثل رهام داریم برای هممون کافیه بقیه خواهشا از دینشون دفاع کنند بذارید تمام شعور و شور مذهبی برای افرادی مثل رهام باشه که هر وقت بحث دین و مذهب میشه میاد کلی اراجیف به دینمون میبنده ومیره…… اگه این شعوره من میخوام بی شعور باشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. سلام خانم فهیمه عزیز ، خیلی عجیب صحبت میکنید ، چون دقیقا از نظر شما این طور برداشت میشه که حداقل در این صفحه تنها کسی که دور برداشته و داره به سمت پایین سقوط میکنه شمایی و هیچ کس یارای مقابله با شما رو در حال حاضر نداره . فقط به نظر من بهتره همینطور که دارید به سقوطتون ادامه میدید سرتونم بالا بیارید و سرعت و شتابتون رو اندازه بگیرید . جون بعد از هر سقوطی برخوردی هم هست ، جدا نگران سلامتی شما هستم . همین که سرتون رو بالا بیارید متوجه خواهید شد که دوستانی مثل خانم بنفشه و آقایون امیرحسین و آرمان هم در این مورد اظهارنظر کردند و خوب این جانب داری از طرف شما بر این موضوع دلالت داره که شما خودتون رو با خانم تسنیم اشتباهی گرفتید ( و البته من فکر میکنم این از عوارض سرعت زیاد شما در حرکت به سمت برخورد باشه ) . این نظر خانم تسنیم رو یک بار دیگه بخونید خانم فهیمه عزیز ، من جدا شما رو در حال حاضر درک میکنم و هنوز ارادت خودم رو به شما از دست ندادم ، ولی دوست دارم بار دیگه نظر خانم تسنیم رو با تمرکز مطالعه بفرمایید چون شخصا معتقدم که شما هم ، با حداقل دوستان خودتون در این موضوع هم فکری دارید و باهاشون هم عقیده هستید . فرد دیگه ای مرتکب همچین گافی شده خانم فهیمه عزیز ، ازتون برادرانه خواهش میکنم ، تمنا میکنم که داشته هاتون رو که بر هیچ کس پوشیده نیست ، با یک جانب داری کودکانه زیر سوال نبرید که به راستی اینجا از مذهبیون گرفته تا به قول شما من خطا کار ، غیر مذهبی بر درایت ، جسارت و کلام نافذ شما باور داریم و مطمئنم که دوستان شما هم امروز شما رو و این نظر عجولانه و جانب دارانه کورکورانه رو به آگاهی ، علم و دانش شما به گذشت زمان ، فراموش خواهند کرد ، که براستی قطره ای ست کوچک در میان اقیانوس . این اتفاقی که الان برای شما افتاده ، برای همه انسانها رخ میده ولی جدا من به عنوان یک فرد غیر مذهبی از شما به عنوان یک فرد مذهبی و آگاه انتظار دارم با متانت و صبر بیشتری نقد کنید و یک طرفه به قاضی برید . بقیه دوستان با اظهارنظرشون مهر تایید زدن بر باطل بودن اتهام بی شرمانه نزادپرستی به مسیحیان و کلیمیان . اینجا همه از دینشون دفاع میکنند خانم فهیمه و با نظرات امروز ثایت کردند که هم شعور مذهبی دارند و هم شور مذهبی که میتونند اینقدر راحت ، کلام حق رو با کلام باطل از هم تمیز کنند . من هیچگاه به خودم اجازه نخواهم داد که به اعتقادات دیگران خدای ناکرده توهین کنم ، همیشه سعی میکنم طوری صحبت کنم تا به کسی بر نخوره ، ولی حرف اصلی من که گوش شنوا میخواد و ذهن بیدار ، تفکرات و یا اعتقادات و در راستای اون عملکردها ست . بی ارتباطی مطلق بین تفکرات و یا اعتقادات با نحوه عملکرد ، واکنش من رو به همراه دارشته و خواهد داشت اون هم به محکمترین شکل و به قول برخی از دوستان به گستاخانه ترین شکل ممکن و نه به خاطر دشمنی و کینه که تنها برای اهدافی که در قبل صحبتش رو باهم داشتیم خانم فهیمه عزیز . در مورد شعور و شور مذهبیتون هم بگذارید دیگران در مورد شما قضاوت کنید ، داشته هاتون رو ناجوانمردانه گردن نزنید چون معتقدم به راحتی اون ها رو کسب نکردید .

  • ببخشید خانم فهیمه اینجا نظری ندادن

  • رهام عزیز اولا در نظر دادن اینقدر با سرعت نرید آخه تصادف میکنین و نتیجش میشه این که سوتی میدین(تسنیم و فهیمه)
   دوما اینقدر سعی نکن بقیه رو به جون هم بندازی کار خیلی پستیه
   سوما من مثل خودتون کاملا گستاخانه جواب دادم فکر میکنم به این روش کاملا آشنایی داری
   چهارما میبینم که دوستای پیشینتونو مثل خانم مقدس از دست دادین تا ثانیه به ثانیه به هیکلتون درود نثار کنند حالا کمی نرمتر شدین ودارین کم کم بین بقیه دوستان جا باز میکنید من هرگز اون کامنتایی رو که به دین مذهب و حتی شعور همه توهین کردید فراموش نمیکنم حتی اگه بقیه یادشون بره چون ذات بعضی ادما هیچوقت عوض نمیشه
   تو همون گرگی…….
   شما از یک کلمه نژاد پرست که اون هم به خاطر اشتباه دوستان در برداشت از مفهوم اون بود این همه قال و قیل راه انداختین منظورتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   اگه بقیه دوستان بهتون لایک میدند یا افرادی مثل فهیمه عزیزم با شما هم کامنت میشن زیاد از خودت راضی نشو ولی من هرگز برای شما ارزشی قائل نیستم چون اولین خصوصیت شما بی احترامی و توهین به کسی است که مثل شما فکر نمیکنه……
   حالا تا میتونی قلمبه و سولمبه به هم ببافت و به من توهین کن مطمئن باش اصلا ناراحت نمیشم حتی دیگه جواب شما رو هم نمیدم هستن دوستانی که خدمتتون لایک بفرستن….

   • در مورد نظر اول کاملا حق با شماست و خودم من هم معترف بودم به این قضیه که بی توجه و کم دقت بودم و بابتش معذرت خواهی کردم ، ولی خوب به قول شما سوتی بنده خانم تسنیم اراجیف بافی و متل گویی شما رو توجیه نمیکنه پس بهتره ببندید و یک سری به خودتون بزنید . در مورد مسئله بعدی باید بگم این شمایی که با اظهار نظرها و اظهار فضل های کودکانه و حماقت گونه ، خودتون و افکار و عقایدتون رو بهش چوب حراج میزنید و دیگران رو به جون خودتون میندازید . شما که از شعور مذهبی برخوردار نیستند بهتره ببندید تا کسی متوجه تفکرات پست و کوچک شما نشه . در مورد مسئله بعد ، من نیازی به تایید و تشویق هیچ عهدی ندارم . همینجا اعلام میکنم اگر نظری تایید میکنم نه به خاطر تعریف و تمجید دیگران بلکه برای اصلاح تفکرات و روش هاست . تشویق و تعریف دیگران هم هیچ ارزشی برام نداره و نخواهد داشت اگر بنا بر تغییر و اصلاح نباشه . من مثل شما تفکراتم پست و کوچک نیست تا نیاز به افرادی داشته باشم که من رو تایید کنند . اگر قرار بر این بود که تایید بشم هیچگاه تفکراتم رو خیلی شفاف با دیگران بازگو نمیکردم و خودم رو در معرض اتهام قرار نمیدادم . در مورد روش من هم حق کاملا با شماست ، روش من با بعضی موجودات مثل شما همینگونه بوده و خواهد بود . من همون آقا گرگم به قول شما و حتما شما هم همون بره ناقلایی هستی که داری مورد ظلم قرار میگیری آره ؟ بهتره دست از شلوغ کاری و عوام فریبی بر دارید . من از هم کامنت شدن با کسی راضی نمیشم و اصلا این کار رو برای رضایت شخصی انجام نمیدم و باید بگم در تفکرات من هم شما ارزشی ندارید و حتی به موجوداتی نظیر شما در روز یک دقیقه هم فکر نمیکنم چون وقت و انرزی اضافی ندارم که صرف ناچیزی مثل شما کنم . اگر الان هم دارم جواب میدم به خاطر اینکه ذهن دوستان مسموم نکنید در مورد شخص بنده و لاغیر . اولین خصوصیت منو با این بی ارزشی خوب تشخیص دادید ، من جدا بابت اشتباهم ناراحت بودم و عذاب وجدان داشتم و از شخص خانم فهیمه معذرت خواهی کردم ولی ، اره من به بدترین شکل ممکن به موجوداتی مثل شما بی احترامی و توهین میکنم و بعد از اون هم کوچکترین عذاب وجدانی حس نمیکنم . من قلمبه و سلمبه نبافتم شما با اون ذهن کوچک و پستت این حرفهای ساده و زود هضم رو اینطور تحلیل میکنی و خوب تقصیری هم به گردنتون نیست . جواب حرف من رو شما موجود ناچیز در توانت نیست که بدی ، که اگر توانایی داشتی ، سرم رو از بدنم جدا میکردی .

 13. آره متوجه اشتباهم شدم خانم بنفشه ولی خیلی دیر شده بود زمانی بود که من نظرم رو تایید کردم و چه حس بدی هم هست ، با خودم میگفتم یعنی میشه کسی به این صفحه نیاد و نظرات رو نخونه ؟ ولی دیدم با وجود داشتن دوستی مثل شما با این دقت نظر امکانش نیست . نمیدونم چی باعث شد همجین اشتباه خنده داری بکنم . شاید به خاطر این بود که داشتم با گوشی نظرات رو میخونم و تنها به خاطر مقداری تشابه رنگی اون هم تو اون مقیاس کوچک ، همچین گافی دادم . میشه گفت به نوعی لوگوهای خانم تسنیم و فهیمه تقریبا یک شکل به نظرم رسید ، ولی این بی دقتی و کم توجه ای منو توجیه نمیکنه . از همینجا از دوست عزیزم فهیمه عذرمیخوام و از شما بابت دقت نظرتون ممنون و سپاسگذارم .

  خانم تسنیم ، من فکر میکردم که فهیمه خانم نظر دادن و نظر شما رو تایید کردن و معتقد بودم که با سرعت زیاد به نقطه برخورد دارن نزدیک میشن ، البته منم تا حدودی به خاطر کم توجه ایم به این موضوع که دارم برای چه کسی نظر تایید میکنم در معرض اتهام هستم ، ولی الان که متوجه اشتباهم شدم باید عرض کنم ، شما نیازی نیست دیگه به شتاب و سرعت خودتون فکر کنید ، شما خیلی وقته که برخورد کردید . ( Game over )

  • مرسی پلیس عزیزم لطفا برگه جریممو بفرست دم خونمون
   آخه میدونی من الان چون دانشجو دکتری هستم خیلی سرم شلوغه
   باز تو بیکارتری …..

   • داشجو دکتری و روحیات و خلقیات اینقدر کودکانه و مفلوکانه ؟ اینقدر تفکرات کوچک و حقیرانه ؟ اینقدر ادبیات زشت و زننده ؟ دیدم در صفحاتی با چه لحنی و ادبیاتی نظر گذاشتید که به قولی شان دانشجو رو هم زیر سوال بردید . اره من بیکارم چون از شما و داشته هاتون و تفکرات ناچیزتون خیلی وقته رد شدم ولی شما هنوز مشغولی و با این داشته ها فکر میکنم تا آخر عمرت هم مشغول باشی به جایگاه خاصی نرسی .

 14. بیگ لایک رهام عزیز

 15. تفکرات شما هم آتی عزیز ، در ذهن و قلب من بیگ لایک دارن . نظراتتون سازنده و واکنش هاتون در مواجهه با منتقدین آگاهانه و در نوع خودش جالب بود و برای همین هم هست که افراد زیادی به شما و نظرتون لایک دادن . امیدوارم همینطور با قدرت و تیزهوشی به راهتون ادامه بدید و با این مواضع من رو میتونید حامی جدی خودتون بدونید . روز خوش و به شادی

 16. به نظر من این پیامهای سیاسی و دینی که دین اسلام رو میخواد بد جلوه کنه فقط و فقط از طرف اسراییله و تنها هدفش تفرقه بین مسلمانهاست, با دینهای دیگه کاری ندارم, ولی اینکه مسلمانها برای مرگ نصف دنیا دعا میکنند جمله ای غلط و بی معنیه, تو هر کجای دنیا که جنگ و قحطی میاد , فقط از طرف مسلمانها بهشون کمک میشه, هیچ وقت ارزوی مرگ نصف دنیا رو نمیکنند و اینکه میگن مرگ بر اسراییل به خاطر اینه که اسراییل دشمن همه دنیاست,

 17. مرسی یاسی خانم
  تنسیم عزیزم شما هم خیلی خودت رو ناراحت نکن مشکل آنجاست که عده ای فکر می کنند آمریکا و اسرائیل کل دنیا هستند و اصلا وارثان زمین آنها هستند و بقیه … اما ای کاش رد مذهب نمی کردید که این طور کلامتون بهتر جلوه می کرد.
  اونایی که می گن غیر نژاد پرست می دونید که اسرائیل که خود بزرگترین نژاد پرست دنیاست اما دم از غیر اخلاقی بودن نژاد پرستی می زنه امیدوارم شعارهای شما دوستان هم به این شکل نباشه

  • عزیزم من دلم دقیقا از همین جا میسوزه که منظورم مسیحیا و کلیمیهای نژاد پرست بود نه همشون……
   ولی دوستان جور دیگه برداشت کردند شاید هم من طرز نوشتنم بد بود نمیدونم ولی در کل دوست داشتم اینقدر که دوستان ا ز غیر نژاد پرست بودن اونها دفاع کردند کمی هم فکر میکردند کجای دنیا مسلمونا برا نصف دنیا آرزوی مرگ میکنند؟؟؟؟؟؟؟

 18. اسلام حقیقی می گوید: نانت را خودت بخور،

  حرفت را هم خودت بزن

  و من فقط برای اینم که تو به این حق برسی.

  آقای رهام اگر به همین هم اقتدا کنیم خیلی دینداریم خوشحالم که تو این کامنتتون از اسلام حقیقی چیزی گذاشتین

  • آفرین ارغوان جون, لااااااااااایک عزیز….

  • سلام خانم ارغوان عزیز ، خوشحالم که مورد توجه شما قرار گرفت و باید بگم بیشتر از اون خوشحالم که بهش فکر کردید و بهش ایمان دارید . اهداف اسلام واقعی برای همه ما ( حتی برای افرادی که مذهبی هم نیستند ) زیباست و غیرقابل انکار

 19. سلام دوستان عزیز و گرامی ، موضوع اصلی این بحث ، مشت گره کردن یک ملت و ندای مرگ بر … مرگ بر …. مرگ بر ….. ه . اصلا مهم این نیست این مرگ بر گفتن ما به چی کسی و چه کشورهایی ست که در اصل این کار ما غلط و احمقانه ست . کدوم ملتی رو دیدید برای پیشرفت و رشد مشت گره کنند و مرگ بر دشمانشون ببندند . ملتهای دیگه کمر همت میبندند و درود بر آزادی سر میدهند ، ولی ملتی که مفهوم و معنی آزادی و آزادگی رو ندونه ، عدم توانایی هاش رو در گرو مرگ دشمنان خودش میبینه . چون نمیتونه چیزی خلق کنه دیگران رو به مرگ دعوت میکنه . ملتی که مشت گره کنه و تاریخ خودش رو نخونده باشه تاریخ براش تکرار میشه و هیچ زمان با این رویه به سمت پیشرفت قدم برنخواهد داشت . اصلا درست ، مرگ بر فلان کشور استعمارگر ، مرگ بر فلان شخص ، ولی جدا بعد از مرگ اونها چی ، درود بر چه چیز ؟ اصلا همه مردن و ما زنده ایم . چی کسب کردیم از تمدن و مذهبمون تا بتونیم جهان رو دوباره بسازیم ؟ به راستی دشمنان ما باعث افت ما نمیشن و اگر افتی هم هست ، این تنها در گرو ناآگاهی و حماقت ماست .
  در همین راستا خلاصه خواسته های ملت ایران از صد سال قبل تا دیروز به عرض همین ملت شریف می رسد . فقط یادآوری میکنم در تمام این دورها مشت ها گره شده بودند و شعار مرگ بر … طنین انداز بوده است و هنوز هم که هنوزه ادامه دارد .

  صد سال قبل: مشروطه خواهان
  صد سال قبل مشروطه خواهان اعم از روشنفکران و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان علیه استبداد تظاهرات نموده و اعلان نمودند که تا وقتی خواسته های آنان اجرا نگردد یک لحظه نیز عقب نشینی نخواهند کرد. خواسته های مشروطه خواهان بشرح زیر است:
  استخلاص اشخاص محبوس از محبس، تنظیم و اجرای کامل قانون مشروطه، آزادی کامل تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی کامل جراید و برداشتن سانسور، مراجعت کلیه روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد عدالتخانه، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دربار و روسای مملکت…..

  نود سال قبل: ده سال پس از مشروطه
  ده سال پس از امضای فرمان مشروطیت و ریخته شدن خون جوانان وطن، مشروطه خواهان اعم از روشنفکران و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان علیه دربار قاجار تظاهرات نموده و اعلان نمودند که تا وقتی خواسته های آنان اجرا نگردد یک لحظه نیز عقب نشینی نخواهند کرد. خواسته های مشروطه خواهان بشرح زیر است:
  آزادی زندانیان سیاسی، اجرای قانون اساسی، آزادی کامل تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی کامل مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت کلیه روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی عادل و مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی…..

  هشتاد سال قبل: دوره رضاشاه
  روشنفکران و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان به طرفداری از برخی علما مانند مدرس و مصدق، علیه استبداد رضاخانی اعتراض نموده و اعلان کردند که تا وقتی خواسته های آنان اجرا نگردد یک لحظه نیز عقب نشینی نخواهند کرد. خواسته های آزادیخواهان بشرح زیر است:
  آزادی زندانیان سیاسی، اجرای قانون اساسی، آزادی کامل تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی کامل مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت کلیه روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی عادل و مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی…..

  شصت سال قبل: ملی شدن نفت
  روشنفکران و دانشجویان و احزاب و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان به طرفداری از جبهه ملی و برخی علما و احزاب علیه مخالفان آزادی و استقلال کشور در حکومت پهلوی اعتراض نموده و اعلان کردند که تا وقتی خواسته های آنان اجرا نگردد یک لحظه نیز عقب نشینی نخواهند کرد. خواسته های آزادیخواهان بشرح زیر است:
  آزادی زندانیان سیاسی، اجرای کامل قانون اساسی، آزادی تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی کامل مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت کلیه روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی عادل و مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی….و ملی شدن نفت

  پنجاه سال قبل: نهضت مقاومت ملی
  روشنفکران و دانشجویان و احزاب و ملیون و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان به طرفداری از مصدق و علمای قم و نهضت مقاومت ملی و برخی احزاب علیه دولت کودتای ۲۸ مرداد و ساواک و عوامل حکومت پهلوی اعتراض نموده و اعلان کردند که تا وقتی خواسته های آنان اجرا نگردد یک لحظه نیز عقب نشینی نخواهند کرد. خواسته های آزادیخواهان بشرح زیر است:
  آزادی کلیه زندانیان سیاسی، اجرای کامل قانون اساسی، آزادی تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت کلیه روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی و از بین رفتن دستگاه امنیتی

  سی سال قبل: انقلاب اسلامی ایران
  روشنفکران و دانشجویان و احزاب و گروههای ملی و مذهبی و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان به طرفداری از انقلابیون و بخصوص آیت الله خمینی علیه حکومت پهلوی و ساواک انقلاب کردند و جبهه ملی و روحانیون و دانشجویان اعلام کردند که تا وقتی خواسته های آنان اجرا نشود، یک لحظه نیز عقب نشینی نخواهند کرد. خواسته های انقلابیون بشرح زیر است:
  آزادی کلیه زندانیان سیاسی، اجرای کامل قانون اساسی، آزادی تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت کلیه روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی و از بین رفتن دستگاه امنیتی، توجه به اسلام در کلیه امور، رهایی از ستم آمریکا و استعمارگران

  ده سال قبل: جنبش اصلاحات
  روشنفکران و دانشجویان و احزاب و گروههای ملی و مذهبی و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان و برخی جناح های حکومت به طرفداری از خاتمی و اصلاح طلبان علیه تندروهای مذهبی و استبداد دینی و حکومت استبدادی فردی تظاهرات کرده و خواسته های خود را بدین شرح اعلام کردند:
  آزادی زندانیان سیاسی، اجرای کامل قانون اساسی، آزادی تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی و از بین رفتن فشارهای دستگاههای امنیتی، اصلاحات در کلیه امور، به رسمیت شناختن حق شهروندی برای مردم، ایجاد روابط عادلانه با کشورهای جهان

  یک روز قبل: جنبش آزادیخواهی ایران
  روشنفکران و دانشجویان و احزاب و گروههای ملی و مذهبی و روحانیون و سیاستمداران و روزنامه نگاران و تحصیلکردگان و رانندگان و خوانندگان و زنان و هنرمندان علیه تندروهای مذهبی و استبداد دینی و حکومت استبدادی فردی هیچ کاری نتوانستند بکنند، فقط خواسته های خود را بدین شرح اعلام کردند:
  آزادی زندانیان سیاسی یا حداقل معلوم شدن محل زندان آنان، اجرای قانون اساسی، آزادی تشکیل اجتماعات و احزاب سیاسی، آزادی نسبی مطبوعات و جراید و برداشتن سانسور، مراجعت روشنفکران و سیاستمداران تبعیدی به وطن، برگزاری هرچه زودتر انتخابات آزاد، ایجاد محاکم قضایی مستقل، مبارزه با فقر و بی عدالتی، مبارزه با فساد دولتی و از بین رفتن فشارهای دستگاههای امنیتی و دستگاههای موازی امنیتی، جلوگیری از گرانی روزافزون، اصلاحات در حد ممکن، تائید صلاحیت برخی از مسوولان عالیرتبه کشور برای شرکت در انتخابات، ایجاد روابط عاقلانه با کشورهای جهان، کتک نزدن زنان در خیابان…..

  ده سال بعد، حکومت دموکراتیک ایران
  ……… خودتان پیش بینی کنید
  نتیجه گیری اخلاقی: ما با سرعت بسیار بالا در حال دور زدن هستیم
  نتیجه گیری ملی: ملت ما دقیقا می داند چه خواسته هایی دارد ، چون صد سال است همان خواسته ها را دارد
  نتیجه گیری سیاسی: ما بارها به خواسته های مان رسیدیم و آنها را از دست دادیم
  نتیجه گیری انقلابی: انقلاب مثل عصبانیت است، همه بخش های جامعه و فرد را فعال می کند جز مغز آن را
  نتیجه گیری تاریخی: در ایران حکومت ها سقوط نکردند…تمام شدند

  • لایک
   متن درخور توجه و قابل تحسینی است . ملت ما طی این صد سال بازیچه دولتهای وقتشون بودند و چون فقط این شعارها و مشتهای گره کرده بود که سرنوشتشونو تعیین میکرد عملا به هیچ کدام از خواسته هاشون نرسیدند و این دور همچنان ادامه داره ..چرا که شعار دادن راحتتر از عمل کردن هست.

 20. لایک رهام عزیز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*