آخرین خبرها
تعداد بازدید : 13,394

جنجال اهانت هوادران مرتضی پاشایی به هانیه توسلی + عکس و پاسخ هانیه توسلی

«من آقاى پاشایی رو نمى شناختم. یعنى نه کارهاش رو شنیده بودم نه خودش رو از نزدیک دیده بودم. سبک و مدل موسیقى اش هم که الان مى شنوم دوست ندارم ولى دلم مى سوزه. جیگرم کبابه. از مرگ جوون ها بیزارم.»

ابن‌ها جملات ابتدایی پست هانیه توسلی در صفحه اینستاگرامش است، یادداشتی که باعث شد کامنت‌های مخالف زیادی پای این پست ثبت شود.

کامنت‌هایی تند و بعضا همراه با الفاظ رکیک از سوی کامنت‌گذارانی اکثرا خشمگین که به زعم‌شان به خواننده محبوب آنها توهین شده است، رفتاری که پیش از این و البته به مراتب آرام‌تر و کم حاشیه‌تر در صفحه بهرام رادان شادهش بودیم.

البته با خواندن کامل یادداشت هانیه توسلی هیچگونه توهینی به مرتضی پاشایی و یا هوادارانش به چشم نمی‌خورد، هانیه توسلی تنها درخواست کرده که دیگران برای او تعیین تکلیف نکنن که تسلیت بگوید یا نه. که ظاهرا به مذاق طرافدان پاشایی خوش نیامده است.

جنجال اهانت هوادران پاشایی به هانیه توسلی

**متن کامل یادداشت هانیه توسلی و سپس چندکامنت مخالف وی را در انتها بخوانید:

«من آقاى پاشایی رو نمى شناختم. یعنى نه کارهاش رو شنیده بودم نه خودش رو از نزدیک دیده بودم. سبک و مدل موسیقى اش هم که الان مى شنوم دوست ندارم ولى دلم مى سوزه.جیگرم کبابه. از مرگ جوون ها بیزارم. کم هم نیست الان متاسفانه. خودم هم داشتم تجربه اش رو. از دست رفتن جوون وحشتناکه. ولى واکنش مردم به نظرم عجیبه. زیادیه. عادت ندارم تسلیت بگم. دردى رو دوا نمى کنه.

کسایى که میان اینجا و به من مى گن چرا تسلیت نمى گى هم نمى فهمم. اگه خانواده اش رو مى شناختم از نزدیک حتمن به اونها تسلیت مى گفتم. مثل مجید بهرامى که خیلى دوست و همکار مشترک داریم و خیلى شخصى تسلیت گفتم به خودشون.ملت عجیبى هستیم. اینجا براى من تعیین تکلیف نکنید لطفن.

به اندازه ى کافى حال و روزم بد هست. لطفن هم با تنوین نمى نویسم. دلیلش هم صد بار گفتم. ممنون از بقیه ى دوستان که مهربون و با محبت هستند و همیشه به من لطف دارند.»

 **و حالا چند کامنت انتهایی این پست که تا این لحظه نزدیک به پنج هزار کامنت پای آن ثبت شده است:

-یه سری طرفدار مشترک داشتی که متاسفانه لیاقت نداشتی نگهشون داری، شاید یه تسلیت کوچیک از طرف خودت باعث می شد تصویر زیباتری از سیرتت روی قلبشون حک کنی، شما هم یه روزی میمیری چه خوبه بعد از مرگ یه هنرمند واقعا خدابیامرزی از ته دل بگیم.

– اتفاقا منم نه از… شما نه از بازی کردنت خوشم میاد جدی گفتم و رک مثل خودت.

-واقعا خیلی گستاخ هستید شما باید الگو باشید در ضمن سنی هم ازتون گذشته به نظرتون با این حرفا خیلی متفاوت به نظر میاین؟ نه فکرتون اشتباهه. -وااااااا چه چیییییی تو دخترررررر!!! اولا که تسلیت نگفتنت چیزی از محبوبیت مرتضی کم نکرد، دوم اینکه خانوم بازیگر به اصطلاح مردمی، حالا نخواستی تسلیت بگی اوکی نگفتی، که اصلا مهم نیست. نیاز نبود بیای پست بزاری. نگفتی تموم شد رفت دیگه پست گذاشتنت چیه؟ سوم اینکه خب چی؟ دوست نداری سبک موسیقیشو این به مردم چه ربطی داره که اومدی جار میزنی؟ چقد بد خودتو از چشم انداختی. در ضمن بازیات پیش خیلیا داغونه. واست آرزو میکنم روزی به اندازه مرتضی محبوب شی البته بعید میدونم.

-منظور خانوم توسلی از واکنش، احساسات مردم نیست، اینایی که میان تو پیج ها توهین میکنن به بهونه تسلیت نگفتن، رو میگه. آخه مگه تسلیت گفتن زوریه؟؟

-فقط متاسفم باشه شما خاصی. شما متفاوتی، این روزا واسه خودتونم پیش میاد پس انتظار تسلیت نداشته باشید.

-شما به عنوان یه بازیگر وظیفه داری به طرفدارای مشترک خودتون و آقای پاشایی تسلیت بگی.

-اظهار نظر متفاوت، مستقل و معتدل شما بسیار عالی است رفتار ما ایرانی ها در بسیاری از زمینه ها از تعادل خارج شده.

همانطور که پیش‌تر گفتیم، تعداد کامنت‌ها بسیار زیاد است و لحن بیشتر آنها مشابه کامنت‌های بالا و بعضا تندتر. اینکه چرا فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به سمت و سویی رفته است که پست ساده‌ی یک بازیگر و اظهارنظرش که در آن توهینی هم به چشم نمی‌خورد، اینچنین واکنش‌های تندی به دنبال دارد، جای تامل بیشتری دارد.

هانیه توسلی بعد از واکنش های شدید به اظهاراتش درباره مرتضی پاشایی در پروفایل شخصی اش در فیس بوک به الفاظ زشت و رکیک برخی کاربران پاسخ داد:

«بعد از فوت مرحوم پاشایی، اکثر کامنت‌هایی که در اینستاگرام برای من می‌گذاشتند تقاضاهای بعضن توهین‌آمیز و تند برای پست کردن یک مطلب در مورد مرتضی پاشایی و تسلیت درگذشت ایشان بود. یک پست توضیحی گذاشتم (که متنش موجود است) و ضمن ابراز تاسف و همدردی، گفتم با مرتضی پاشایی و کارهای‌شان آشنا نبوده‌ام و بعد هم که گوش کرده‌ام، فهمیده‌ام موسیقی ایشان سلیقه‌ی من نبوده، و از طرف دیگر تسلیت عمومی گفتن را دوست ندارم. از همان‌جا بود که کامنت‌های اهانت‌آمیز شروع شد.

بیش و پیش از آن‌که شخصن از این موج اهانت به‌راه‌افتاده ناراحت شوم، برای فرهنگ عمومی مردم هموطنم تاسف خوردم و البته برای مرتضی پاشایی مرحوم که این‌چنین طرفدارانی داشته. این موج‌های اهانت از منظر شخصی یک داستان گذراست اما اگر در مقیاس بزرگتر به آن نگاه کنیم متوجه عمق فاجعه خواهیم شد.

این که چرا تعداد زیادی از مردم، چنین نفرت و خشمی را در خود حمل می‌کنند و ادبیات‌شان این‌قدر سخیف و نازل است، دل آدم را به درد می‌آورد، اما به نظرم روان‌شناسان اجتماعی می‌توانند تحلیلی ارائه کنند از چرایی اتفاقات این‌چنینی و این «مد» جدید و هولناک دنیای مجازی که هربار به هر بهانه به یک نفر می‌تازند، بی آن که توهین‌ها ارتباط چندانی با موضوع اصلی داشته باشد.

نمونه‌اش را سال گذشته در مورد مسی و موارد مشابه دیده بودیم. تصمیم گرفتم که صفحه‌ی اینستاگرام عمومی خودم را ببندم و یک صفحه‌ شخصی برای دوستان نزدیک داشته‌باشم. دلیلش هم راستش اهانت‌ها نیست. آدمیزاد از خنجری که نبُرد زخم نمی‌خورد.

من هم که نه بی‌احترامی کرده بودم و نه اهانتی، اصلن این حرف‌ها را به خودم نگرفتم که بخواهم شخصن دلگیر شوم. ناراحتی من ناراحتی عمومی از وجود و رشد این فرهنگ نازل است.

در واقع بعد از این ماجرا، از مردم ناامید شدم. به هرحال این اتفاق، هدف من را از ایجاد یک صفحه‌ی عمومی، زیرسوال برد و به همین خاطر صفحه را به طور کلی پاک کردم. هدف من ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر با عزیزانی بوده که همیشه چه در فضای مجازی و چه بیرون، به من لطف داشته‌اند.

اما روزی که گذشت به من نشان داد که دیگر این راه ارتباطی «کار نمی‌کند» به اصطلاح. وقتی آن فضایی که به طور معمول فضای آرامی بوده برای ثبت لحظه‌ها یا معرفی کتاب و …، الان تبدیل به نوعی میدان جنگ شده، ترجیح می‌دهم که عرصه را برای توهین بیشتر به خودم، به مرتضا پاشایی مرحوم، و به عزیزانی که به من لطف دارند باز نگذارم.

معرفی کتاب و فیلم را همچنان دوست دارم، و اگر صفحه‌ی عمومی برای این کار باز کردم، همین‌جا اعلام می‌کنم و الان هیچ صفحه‌ی عمومی در اینستاگرام ندارم. در نهایت امیدوارم روزی برسد که سطح فرهنگ مردم مایه‌ افتخار باشد، نه شرم و خجالت.»

کافه سینما

مجله ایترنتی آسمانیها۹۰

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴۳ نظر

 1. واقعا کار ارزشی و زیبایی انجام میدی که خودت رو از این ناچیزان جدا میکنی . هرچه قدر از نفسهای شرک الود این مردم و هنرمندان بی هنرشون به دور باشی کمتر مسموم خواهی شد و حتی کمتر مورد توهین و یا تشویقشان قرار خواهی گرفت . طرفداری ، توهین و یا حتی تشویق و تعریف و تمجید این کندذهنان و کوته بینان ، به قول خودشان طرفدار ، چه سودی میتونه داشته باشه ؟

  تمام کارهای بزرگ ، دور از بازار و دور از شهرت ، واقع می شوند . مخترعان ارزش های جدید ، همواره خود را دور از بازار و دور از شهرت و نام نگاه می دارند . دوست من ، به کنج انزوای خود پناه بر ! میبینم که از سر تا پایت را مگس های زهرآلود گزیده اند . به جایی پناه بر که در آنجا بادهای قوی و خشن می وزد .وهیچگاه دست خود را علیه آنان بلند مکن ! آنان به راستی بیشمارند و کار تو مگس پراندن نیست .

 2. چارلی چاپلین نامه ای رو به دخترش جرالدین نوشته که بسیار زیبا ودر خور تامله شاید خیلی ها خونده باشن اما دیدم گذاشتنش در این صفحه خالی از لطف وبی ارتباط با موضوع نباشه امید که خوشتون بیاد
  دخترم! اینجا شب است، یک شب نوئل و من از تو بسی دورم، خیلی دور، اما تصویر تو آنجا روی میز هست، تصویر تو اینجا روی قلب من نیز هست، اما تو کجایی؟ آنجا در صحنه پر شکوه تئاتر هنرنمایی می کنی؟ شنیده ام نقش تو در این نمایش پر نور و پر شکوه، نقش آن “شهدخت ایرانی” است که اسیر تاتارها شده است. شاهزاده خانم باش و بمان، ستاره باش و بدرخش اما قهقهه تحسین آمیز تماشاگران، عطر مستی آور گل هایی که برایت فرستاده اند، تو را فرصت هشیاری داد نامه پدرت را بخوان. صدای کف زدن های تماشاگران گاه تو را به آسمان ها خواهد برد، برو! آنجا برو. اما گاهی نیز بر روی زمین بیا و زندگی مردمان را تماشا کن: زندگی آن رقاصان دوره گرد کوچه های تاریک را که با شکم گرسنه می رقصند و با پاهایی که از بینوایی می لرزد؛ من نیز یکی از اینان بودم، من طعم گرسنگی را چشیده ام من درد بی خانمانی را کشیده ام و از اینها بیشتر، من رنج حقارت آن دلقک دوره گد را که اقیانوسی از غرور در دلش موج می زند اما سکه صدقه رهگذر خودخواهی آن را می خشکاند، احساس کرده ام. با این همه من زنده ام و از زندگانی پیش از آنکه مرگ فرا رسد نباید حرفی زد.
  دخترم در دنیایی که تو زندگی می کنی، تنها رقص و موسیقی نیست. نیمه شب هنگامی که از سالن پر شکوه تئاتر بیرون می آیی آن تحسین کنندگان ثروتمند را یکسر فراموش کن، اما حال آن راننده تاکسی را که تو را به منزل می رساند بپرس، حال زنش را بپرس و اگر آبستن بود و اگر پولی برای خریدن لباس های بچه اش نداشت پنهانی پولی در جیب شوهرش بگذار! گاه به گاه با اتوبوس یا مترو شهر ار بگرد، مردم را نگاه کن، زنان بیوه و کودکان یتیم را نگاه کن و دست کم روزی یک بار با خود بگو:”من هم یکی از آنان هستم” آری تو هم یک از آنها هستی دخترم نه بیشتر! هنر پیش از آنکه دو بال پرواز به انسان بدهد، اغلب دو پای او را نیز می شکند. وقتی به آنجا رسیدی که یک لحظه خود را برتر از تماشاگران خویش بدانی، همان لحظه صحنه را ترک کن و با اولین تاکسی خودت را به حومه پاریس برسان، من آنجا را خوب می شناسم. از قرنها پیش آنجا گهواره کولیان بوده است در آنجا رقاصه هایی مثل خودت خواهی دید، اما زیباتر از تو! مغرورتر از تو! اعتراف کن دخترم، همیشه کسی هست که بهتر از تو میرقصد. همیشه کسی هست که بهتر از تو می زند و این را بدان که در خانواده چارلی هرگز کسی آنقدر گستاخ نبوده است که به یک کالسکه ران، یک گدای کنار رود سن ناسزا بگوید. همیشه وقتی دو فرانک خرج می کنی با خود بگو سومین سکه مال من نیست، این مال یک مرد گمنام باشد که امشب به یک فرانک نیاز دارد. اگر از پول و سکه با تو حرف می زنم برای ان است که از نیروی فریب و افسون این بچه های شیطان خوب آگاهم.
  من زمانی دراز در سیرک زیسته ام و همیشه و هر لحظه به خاطر بندبازانی که بر ریسمانی بس نازک راه می روند نگران بوده ام اما این حقیقت را به تو بگویم دخترم، مردمان روی زمین استوار بیشتر از بندبازان روی ریسمان نااستوار سقوط می کنند. شاید شبی درخشش گرانبهاترین الماس جهان تو را فریب دهد، آن شب این الماس ریسمان نااستوار تو خواهد بود و سقوط تو حتمی است. شاید روزی چهره زیبایی تو را گول زند و آن روز تو بندبازی ناشی خواهی بود و بندبازان ناشی همیشه سقوط می کنند.دل به زر و زیور نبند، زیرا بزرگترین الماس این جهان آفتاب است و این الماس بر گردن همه می درخشد اما روزی دل به آفتاب چهره مردی بستی، با او یک دل باش، کار تو بس دشوار است این را می دانم. به روی صحنه جز تکه ای حریر نازک چیزی تن تو را نمی پوشاند، به خاطر هنر می توان عریان روی صحنه رفت و پوشیده تر و پاکیزه تر بازگشت، اما هیچ چیز هیچ کس دیگر در این دنیا نیست که شایسته آن باشد. برهنگی بیماری عصر ماست. من پیرمردم و شاید حرف خنده آور می زنم اما به گمان من تن عریان تو باید مال کسی باشد که روح عریان اش را دوست می داری. بد نیست اگر اندیشه تو در این باره مال ده سال پیش باشد، مال دوران پوشیدگی. می دانم که پدران و فرزندان همیشه جنگی جاودانه با یکدیگر دارند. با اندیشه های من جنگ کن دخترم. من از کودکان مطیع خوشم نمی آید با این همه پیش از آنکه اشک های من این نامه را تر کند می خواهم یک امید به خود بدهم؛ امشب شب نوئل است، شب معجزه است و امیدوارم معجزه است و امیدوارم معجزه ای رخ بدهد تا تو آنچه را که من به راستی می خواستم بگویم دریافته باشی. دخترم چارلی را، پدرت را فراموش نکن، من فرشته نبودم اما تا آنجا که در توان من بود تلاش کردم تا آدم باشم تو نیز تلاش کن که حقیقتاً آدم باشی…

 3. اظهار نظر خانم توسلی واقعا بی جا و بی دلیل بود،صرف نظر از مرحوم مرتضی پاشایی خدابیامرز هر کس دیگه ای که فوت کرده بود این گونه کامنت گذاشتن به دور از اخلاق و فرهنگ ما ایرانی هاست،به قول خیلی از دوستان میتونستن تسلیت نگن ولی کامنت گذاشتن که “آقایون خانوما من تسلیت نمیگم ولم کنین من الان که گوش دادم از سبک موسیقی ایشون هم خوشم نمیاد‏”‏ کار درستی نبود،مطمئنم خودشون هم پی به اشتباهشون بردن حالا میخوان با کشوندن این موضوع به فرهنگ و روان مردم موضوع رو بپیچونن.هر چی باشه همه ی ما باهم ایران و ملت ایران رو تشکیل میدیم،خانم توسلی هم جزئی از این جامعه است،همین که خودش رو یه طرف میدونه و ملت رو یه طرف هم کار درستی نیست… 

 4. ای باباااااااااااااا
  طفلکی مگه گناه کرده از نوع موسیقی فلان خواننده خوشش نمیاد؟
  مرتضی پاشایی عزیز بخواست و تقدیر خداوند از بین خاکیان رفت
  خدایش رحمت کند
  حالا چون یکنفر فوت شده باید کل ملت رو به صلابه کشید که بیاید تسلیت بگید؟
  خیلی ها در همون روز مردند و حتی نامی ازشون برده نشد
  خیلی ها که شاید خیلی بیشتر از مرتضی پاشایی عزیز برای نسل بشر خدمت کرده بودند
  خیلی ها که در سکوت و غربت شاید خیلی بهتر از من و ما زندگی کردند و رفتند
  شلوغش نکنید
  همه رفتنی هستیم
  فرقی نمیکنه کل مردم دنیا تسلیت بگن
  یا حتی بنام یک مجهول الهویه دفنمون کنن
  هر خبری هست اون زیره
  همونجایی که بدنموم رو رها میکنند و میرن
  اونجا خدا به داد همه مون برسه
  اگر ذره ای بفکر اونجا باشیم بجای دیگران تصمیم نمیگیریم و خودمون رو مدیون دیگران نمیکنیم.
  سر همگی سلامت

 5. من با اصل کارش موافقم، به نظرم توی پیام اول هم توهینی نکرده بود…اما لزومی هم نداشت اون پیام رو بذاره…یعنی می تونست تسلیت نگه اما این کامنتی که گذاشته به نظرم بهتر بود نمی ذاشت..درسته توهین نکرده ولی هر حرفی هم گفتن نداره…
  .
  .
  .
  اما پیام دومش نهایت بی ادبی بود….حالا گیرم یه عده بهش توهین کردن؛ چه حقی داره که به همه توهین کنه و فرهنگ کل کشور و مردم رو زیر سوال ببره؟؟؟؟
  بیشتر از این جمله اش بدم اومد:”در نهایت امیدوارم روزی برسد که سطح فرهنگ مردم مایه‌ افتخار باشد، نه شرم و خجالت.”
  .
  .
  حالا مثلا خودش که با حالت نامناسب و شبانه تو یه پارتی دستگیر می شه و میان آزادش می کنن؛ خیلی بافرهنگ و با شخصیته که میاد فرهنگ یه جامعه رو زیر سوال می بره؟؟؟؟؟؟

 6. با بعضی از حرفاش موافقم. مرتضی پاشایی فوت شد رفت خدا رحمتش کنه دلیل نمیشه که حالا همه خودشونو بکشن .زندگی ادامه داره متاسفانه ما تا وقتی که طرف زندس اصلا یادش نمیکنیم باید تا وقتی که طرف زندس بدریابیمش نه وقتی فوت کرد متاسفانه این میشه مرده پرستی و من خودم به شخصه به شدت با مرده پرستی مخالفم در مورد حرفهای ایشون که گفت سطح فرهنگ بالا بره موافقم. البته شرم هم چیز خوبیه

 7. من میدونم خیلی ها اصلا نمیشناختنش و این طبیعیه ! خیلی از مردم هستند که به این سبک علاقمند نیستند ولی از یک هنرپیشه جوان بعیده که یکی از خواننده ها را نشناسه. اون هم کسی که همیشه یا خودش کنسرت داشته یا در کنسرت خواننده های دیگه شرکت میکرده و هر بار معرفی میشده. انقد که آسمونی از این هنرپیشه ها در کنسرتهای مختلف عکس می گذاشت خیلی از جوانها شناختنش حالا بعید میدونم اون همکار هنریشو نشناسه . این هنرپیشه ها تو این کنسرتها بده بستان زیاد دارند.براشون دعوتنامه خصوصی فرستاده میشه ، شاید تا حالا مدیر برنامه پاشایی ازش دعوت نکرده ! به همین دلیل نمیشناسه اونو. حالا شناختن و نشناختنش اصلا مهم نیست . همینطور تسلیت گفتن یا نگفتنش! قضیه این نیست کسی تسلیت بگه یا نه!خوب اگر نخواسته تسلیت بگه گله ای نیست و اشکال نداره ولی این پست گذاشتنش راجع به موضوع و این طرز حرف زدن چیه؟ بعدش هم خوشت نیومده از سبکش چه لزومی داره رک بیای بگی؟ ( خوب نباید از رک گویی بقیه ناراحت شی دیگه!)از حرفاش دو تا برداشت میشه کرد یا عمدا این حرفا رو نوشته! خوب با این جوی که راه افتاده نباید انتظار دیگه ای از برداشت مردم از حرفاش میداشت! یا نادانسته نوشته ( که متاسفم برای هوش و آی کیو هنرمندمون)! ولی الان یه درس گرفته که یا باید پست عمومی نداشته باشه یا اگر هم داشت باید حرف زدنشو یاد بگیره!
  نوشته بنفشه خانم خیلی جذاب و قشنگ بود کاش هنرمندهای ما این نوشته ها رو بخونند و آویزون گوششون کنند.انقد هم خودنمایی نکنند. مثل همین خانم که ۴ بعد از نیمه شب بیخوابی به سرش زده موقع سرماخوردگی عکسای سلفیشو با اون سر و وضع تو اینستاگرام به اشتراک گذاشته! خوب اینجوری زیادی با هواداراشون قاطی میشن و اگر هم مثل این قضایا براشون پیش بیاد دیگه خود کرده را تدبیر نیست.اول فرهنگ خودشو در ارتباط با طرز استفاده از اینستاگرامش درست کنه بعد بیاد از بقیه ایراد بگیره!

 8. در کل کسانی که برای مرتضی پاشایی سر روی خود را خاکی کردند همه شان به خاطر مرتضی نبود خیلی از اونا برای رو کم کنی آمده بودند مثل اون پیر مرد که جلوی حرم امام فریاد می زد می گفت بیا ببین که این تشیع جنازه خواننده سبک موسیقی است که تو می گفتی گوش نکنید تشیع کنندگان این بیشترند یا مهدوی کنی
  واقعا شعور مردم و فهم بعضی از مردم جای تأسف داره آخه آیت الله مهدوی کنی با پاشایی قابل قیاس بودن؟؟؟؟؟؟؟
  یکی از شاگردان من می گفت چرا رهبر برای مرتضی پاشایی تسلیت نگفت اما برای مادر شهید بابایی پیام فرستاد شما خودتون قضاوت کنید این دو قابل قیاسند ؟؟؟ واقعا متأسفم شدم . دل گرفت از این همه ریا و تزویر مردم که برای انتقام گرفتن از عده ای از مسؤلین و رو کم کردن و دهن کجی کردن از جنازه مرحوم پاشایی که با درد کشیدن پاک شد و از این خاک جدا شد استفاده کردن
  ننگ به این آدمها که از جنازه هنرمندان این سرزمین هم نمی گذرند
  ننگ به آنها که همیشه به دنبال بی فرهنگ نشون دادن مردم ایران با اقتدارند

  • سلام خانم ارغوان ، من با کلیات صحبت های شما موافقم و تنها یک نکته به نظرم رسید که خدممتون عرض کنم و در تایید حرفهای شماست و اون اینکه باور کنید کسی بیکار نیست که بخواد چهره ایران و ایرانی رو خدشه دار کنه ، دشمنان فرضی و غیر فرضی ، داخلی و برون مرزی ما تنها دارن به پیشرفت و اقتدار خودشون فکر میکنند و تلاش میکنند و جدا این ما هستیم که به عنوان یک ملت ، خودمون و هرچه که داشتیم و داریم رو با اعمال و رفتارهایی اسفناک زیر سوال میبریم . ما این چند روز به هر صورتی که بود خواستیم به دنیا نشون بدیم که ملتی هستیم که هنر و هنرمند رو میشناسیم ، یک سوال : همین چند وقت پیش مراسم خاکسپاری سیمین بهبهانی بود ، هنرمند با سابقه و بزرگ این مرز و بوم ، مردم هنر دوست و هنرپرور ما در آن روز کجا بودند ؟ چطور روز مراسم خاکسپاری این بانوی بزرگ به خیابانها نیومدند ، صفحات اجتماعی رو پر نکردند ، به بیمارستان ایشون نرفتند ، به جون هم نیوفتادند ، مانع خاکسپاری ایشون نشدند ؟ ما با این اعمال اسفناک نشون دادیم که اون اندازه که ما باعث سرافکندگی ایران و ایرانی در سطح جهان هستیم ، دشمنان ما نیستند . ما باید در مورد مفاهیمی مثل عشق ، ارادت و البته هواداری ، نسبت به افراد بزرگ و دوست داشتنیمون تجدید نظر کنیم و گرنه در جهل مرکب تا ابد و دهر بمانیم و تنها باشیم تا موجبات شادی و خنده دنیا رو فراهم کنیم . در قبل که اینترنت و حتی شبکه های اجتماعی نبود این جوک های تلخ در بین ما به عنوان راز میموند ولی الان این اخبار به سرعت منعکس میشه و باعث خنده دنیا و خجالت هرچه بیشتر ما میشه . جدا ما با برگزاری مراسم آقای پاشایی چه در زمان حیاتشون و چه بعد از فوتشون این جمله همیشگی رو به صورت جوک دراوردیم که میگه : هنر نزد ایرانیان است و بس ….

   • بله از ماست که بر ماست

   • سیمین بهبانیو عامه مردم نمیشناختن ولی پاشایی و به دو دلیل دردناک بود اولا خیلی جوون بود ثانیا عامه ملت اکثرا دوسش داشتن از بیسوادو با سواد میشناختنش.. اینجور شمشیر انتقاد دستت گرفتی آی ال شد آی این مردم اینن اونن این به نظرم درست نیست خیلی وقتا درد آدم یجا دیگس ..شمام فک کنم دردت یجا دیگس گیر دادی به ملتو..

    • شما از کجا دردت گرفته که اینطور عنان از کف دادی مهدی جان ؟ شما که درد کشیده ای و درد این ملت رو میدونی بگو درد این ملت کجاست ؟

 9. هر شخصی برای خودش یه نظری داره و دیگران باید بهش احترام بذارند.اینکه نشد اگه کسی مخالف ما صحبت کرد سریعا باهش توهین کنیم.توروخدا دست از این اخلاقابردارید….

 10. خوب که چی . اینهمه ادم از کارو زندگی شون زدن به عشق مرتضی رفتن اونجا لابد دوسش داشتن یه چیزی بوده بین مردم و مرتضی . به نظر من موزیک بهترین دردل کردن تو ایرانه .خدایش مرتضی تو اهنگاش انگار داره با ادم صحبت میکنه . هانیه توسلی میگه من نمی شناختمش اصلا کاراشو گوش نکردم مطمئنم که دورغ گفته بعدشم گوش نکردی برو گوش کن ببین چی خونده اصلا که اون پیام گذاشتی . خیلی از بازیگرای کوچیک امسال توسلی و عروسک های سینمای ایران که اسمی در کردن مدیون بازی کردن با بازیگرای بزرگ (امسال مرحوم شکیبایی و رادان و مشایخی و عطاران و عبدی و خیلیای دیگه .وگرنه هیچی نیستند فقط اسمشون در رفته

 11. البته که هرشخصی نظری داره تفاوت درایه که این نظر را کجا وکی ودرموردچه شخصی وباچه بیانی اداکنی؟پس ادب را برای چه وقت ساخته اند؟

 12. به نظر من لحن صحبت کردن خانوم توسلی جالب نبود ایشون هنرمندن باید مردم دار باشن

 13. ببینید مردم ما با مردم دنیا تفاوت آنچنانی ندارند که همش میخواین بهشون حس حقارتو سرزنشو تلقین کنید.. تسلیت نگفتن بهتر از تسلیت ناجور گفتنه..خانم توسلی میتونست اصلا تسلیت نگه ولی حالا که میخواد تسایت بگه مثه بچه آدم بگه …یه چیز بد تو وجود خانم توسلی هست شبیه غرور کاذب یچیز تو این مایه ها غرور نیستا یچیز تو این مایه هاس…دیدین بعضی مواقع ناراحتین یکی یکاری میکنه ک بدتر تحریک میکنه غمتونو این از اون کارا بود یه نوع شیطنت…این نوع زشته بگه دوست ندارم صداشو یا زوریه ….این الفاظ اصلا از یه آدم عادی بعید بود چه برسه به یه استر

 14. تلاش و عشق مرتضی پاشایی مهم بود تو یه سالی که زجر کشید به همه با آهنگاش شور خاطره هدیه داد مردمم قدر خوبیاشو دونستن که رفتن مراسمش ایرونی همینه با همه کاستیا به قول معین عجب مردمی دارم…خانم توسلی از چشم مردم افتادن کمتر از ثانیه ای زمان نمیبره…اوناییم که تریپ روشن فکری گرفتن یکم انسانی فک کنن این کار توسلی اشنباه بود

 15. دقیقا موافقم که هر بار تو دنیای مجازی به یکی حمله میشه مثلا همین الناز شاکردوست کافیه الان عکسشو بذارن هر توهینی گفته میشه…

 16. قابل توجه خانم هانیه توسلی

  شما هم اگر در ان فیلم میوه ممنوعه که از تلویزیون پخش شد بازی نمی کردید شاید الان خیلی ها شما را هم نمی شناختند

  مثلا خود من چون من اصلا سینما نمی روم تازه ان یک سریال شمارا هم فقط چند قسمت ان را بیشتر ندیدم
  در ضمن این جمله را بعد از این به خاطر بسپارید که می گویند کسی که هر انچه را که دلش میخواهد میگوید انچه را که دلش نمیخواهد را می شنود شما هم مدیون تلویزیون هستی که امثال من شما را می شناسند ومدیون همین ملت .دفعه دیگه نظرات تون را برای خودتون نگه دارید

 17. همه همه همه می بایست آستانه تحملشان را بالا وبالاتر ببرند مرحوم پاشایی بهانه ای شد برای خودی نشان دادن یک سری ها ،افرادی که تصور می کنن چیزی نیستند ،کسی نیستند وبا چسبیدن به سوژه ای می خوان خودشون رو نشون بدهند در صورتی که این فکر مخرب بنیانشان را بر باد داده .چیزی که از پاشایی به نظرم قابل تمجیده وخدا بیامرزدش و رو حش شاد باشه این است که ایشون خودش بود ،نه صداش تقلیدی بود نه کاراش .برای همینه که من نوعی با وجودی که نمی شناختمش ولی برای خود ش بودنش ارزش قائلم

  • آفرین روزبه واکنش های نپخته و طرفداری های کورکورانه واینکه قبوا کنیم کسی باعث مرگ کسی نیست و قبول کنیم همه نباید از یک موضوع خوششون بیاد و اگه خلاف میلمون موردی ببینیم به فحاشی و حرفهای دور از شآن بزنیم و قبول کنیم مرک پایان زندگی نیست

 18. چه ابراز همدردی عجیبی! نمیخواد دلت واسه ناکام شدن جوونا بسوزه ، چون اصلا به سن و سالت نمیخوره!

 19. روحش شاد…کاش در زمان حیاتش این به اصطلاح طرفدارا و عاشقای سینه چاک خودشونو عشقشونو ارادتشونو بهش نشون میدادن تا دل مرتضی نازنین هم شاد بشه……
  و
  و
  همیشه میگفت به عشق مردم و طرفدارامه که مبارزه میکنم و میخام زندگی کنم ……ولی حیففف……… که همین مردم اونو زودتر از عزراییل مرخصش کردن……………..
  .
  .
  .
  .ایرانی جماعت واقعا اعجوبست…….واقعا غیر قابل پیش بینیه……دلم برای مرتضی فقط واسه این میسوزه که خیلی غریبانه رفت خیلی مظلومانه…….تا بود دیده نشد اما همینکه رفت………….شاید بخاطر همینه که محبوب شد
  .
  .
  .روحت شاد….

 20. لایک خانم گیتا لایک ، جواب آقای مهدی رو در قسمت های بالا دادم میخواستم اینجا هم نظری تایید کنم که وقتی نظر شما رو خوندم دیگه چیزی به نظرم نرسید که بتونم بگم یا به متن شما اضافه کنم .

 21. Fadaye dele mehrabonet haniye joooooooni

 22. سلام دوارو بخدا زشته ستان اینجا فقط یه مو کشیدن جا مونده و یه چوب دست گرفتن بابا نکنید این کار

  • معذرت تو تاریکی نوشتم بدون عینک
   سلام دوستان اینجا چه خبره بخدا زشته دوستان محترم اینجا فقط یه مو کشیدن جا مونده و یه چوب دست گرفتن بابا نکنید این کارا رو

 23. منم لحن خانم توسلی را نپسندیم اما دوستان بجای این همه جنجال یه فاتحه ای براش بخونید، من کربلا بودم که خبر فوتش شنیدم نیت کردم وقتی رفتم حرم تو حرم امام حسین (ع) براش نماز وحشت بخونم متاسفانه یادم رفت البته بعدش دو رکعت نماز تقدیم به روحش کردم .

 24. خانم مهتاب موسیقی کوچه بازاری با نماز خوندن تو در حرم امام حسین منافات داشته دقت کردی چرا یادت رفت این دخترا وخانومها که با اون سر و وضع اومده بودن تشیع جنازه پاشایی تنها هیزم جهنم پاشایی رو زیاد کردن میگی نه قران بخون اوصاف بهشتیان و جهنمیان رو توش نوشته تازه بعضی از طرفداراش برا خدا هم تعیین تکلیف کردن که پاشایی جاش تو بهشته یعنی باید بره بهشت چرا چون ما دختر پسرها رو باهم رقصونده !!!

 25. نرخ تعیین میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟
  واااااااااا
  بی تربیت نازنین:)

 26. الهی برا مرتضی مظلومم بمیرم که بعضی هامثل این هانیه توسلی چشم دیدنشوندارن یااون فرزادحسنی چاپلوس که الکی میگفت مرتضی یعنی پسندیده عجب دنیای پستی هست قربونش برم مرتضی همیشه بیابه خوابم

 27. کدوم خواننده مث مرتضی هست که به عشق ماطرفداراش ازخواب واستراحتش بزنه بیادکنسرا بخونه ها کی مث اون ان قددربرابربیماری مقاومت میکنه انصاف اینجورادمای پست بی همه چیزکجارفته

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*