آخرین خبرها
تعداد بازدید : 6,792

جواب آزاده نامداری: من آزاده نامداری‌ام و نان چادرم را نخورده‌ام! + عکس

امروز خبرگزاری دانشجو مطلبی تند و تیز درباره حجاب و عکس های آزاده نامداری منتشر کرد که بازتاب زیادی در رسانه ها داشت. حالا اما آزاده نامداری در صفحه اینستاگرامش جوابیه ای منتشر کرده که در آن از سردبیر آن رسانه ابراز ناراحتی کرده و با انتشار عکس زیر نوشت:

من آزاده نامداری‌ام و نان چادرم را نخورده‌ام!

«به کسی انگِ نفاق و دورویی زدن، تهمتِ بی‌حیایی و بی‌دینی بستن، جرات می‌خواهد. متاسفم! من از این جرات‌ها ندارم. فقط می‌توانم درباره خودم حرف بزنم، فقط می‌توانم درباره خودم قضاوت کنم؛ چون خودم را (نعوذبالله) جای خدا نمی‌گذارم که دیگران را با عکسی و شرحی بهشتی و جهنمی کنم یا با برداشت خودخوانده‌ای حکم صادر کنم و روی سایت‌ها و رسانه‌ها قرار دهم. من اهل رجز خواندن نیستم (که اگر بودم و حدس می‌زدم به نتیجه‌ای می‌رسد، مثل خیلی‌های دیگر تهدید می‌کردم به شکایت قضایی برای آن همه ناسزا و شکستن حریم خصوصی).

می‌بینید؟ من حتی جوابیه نوشتن هم بلد نیستم (که اگر قصدش را داشتم، برای آن سایت می‌فرستادم)، فقط می‌خواهم بنویسم که من، آزاده نامداری‌ام ؛ با همین مختصات و با همین سبک زندگی. شادم، پر انرژی‌ام و به اعتقاداتم با همه وجود ایمان دارم.

من، آزاده نامداری‌ام؛ چادری‌ام ولی هیچوقت نان چادر را نخورده‌ام، ادای اعتقاد را درنیاورده‌ام. برعکس؛ اگر اهل نفاق بودم، هیچوقت زندگی‌ام را با دوستانم به اشتراک نمی‌گذاشتم. مثل خیلی‌ها پشت همان نقاب‌های ظاهرالصلاحی پنهان می‌شدم.

من، آزاده نامداری‌ام ؛ نمی‌فهمم تصویر یک مهمانی زنانه با پوشش اسلامی (ولی بدون چادر) چه ربطی به دین آدم‌ها دارد؟ نمی‌دانم هم‌غذایی با زوج جوان و یک کامنت ناشناس چه ارتباطی با یک سایت سیاسی پیدا می‌کند؟ نمی‌شناسم آدم‌هایی را که حرمت را و اعتقاد را تنها در ظاهر خلاصه می‌کنند؛ ریختن آبروی یک نفر (که می‌گویند از حرمت خانه خدا بالاتر است) و تهمت زدن به آدم‌ها برایشان اهمیتی ندارد، ولی چادر رنگی در کنار غار حرا، می‌شود بهانه حرمت‌شکنی.

من آزاده نامداری‌ام؛ چادر رنگی را دوست دارم و در خانه خدا هم همراهش دارم چون خدای من، مهربان‌تر از تنگ‌نظری آدم‌هاست و می‌دانم که زیباست و زیبایی را دوست‌تر دارد.

من، آزاده نامداری‌ام؛ مدت‌هاست به لطفِ دوستان و مهرِ مدیران، از تلویزیونی که – به قول شما – الگویش هستم، دورم. نه با خانواده و اعوان و انصارم در برنامه‌ای حاضر می‌شوم و نه آنتن تمام‌وقت زنده‌ای در اختیارم هست. مانده همین پیج محدود اینستاگرام. اگر می‌خواهید آن را از من بگیرید، اگر می‌خواهید چادر را از سرم بکشید، اگر برنامه‌ای برای محدودیت بیشترم ریخته‌اید، شما را به خدا قسم می‌دهم که «دین» را ملعبه بازی‌تان نکنید.

من آزاده نامداری‌ام و فقط دلم ‌می‌خواهد به سردبیر و مسئول آن سایت بگویم: بله! چادر من عطر یاس فاطمه (سلام الله علیها) را نمی‌دهد (هیچوقت خودم را در آن حد و اندازه نمی‌دانم)، ولی کجای مطلب شما، بوی رفتار علوی و حسینی داشت؟ در کدام رفتار ائمه ما اثری از تجسس و حرمت‌شکنی دیده‌اید که چنین می‌کنید؟ آقای سردبیر، کلیک‌هایتان نوش جان! عزاداریِ «محرمِ» نیامده‌تان قبول … .»

ایسنا ، جام جم ، نامه نیوز

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. چقدر صورتش شکسته شدس …..ینی غم دوری اینقدر بده؟؟؟!!!!

 2. چه فیلمیه خدایی البته منظورم چادرش نیست منظورم راجع به دلنوشته هاش برای فرزاد حسنی

 3. خانم نامداری نمونه ی کامل و بارز یک زن ایرانی و فعال و پر انرژی هستند.به خودتون افتخار کنید…

 4. با سلام ايشان حرفهاي بسيار زيبايي را زدند بيشتر از اينها بايد نثار آن سردبير مي کردند آفرين به اين شيوايي سخن ايشان که تو دهني خوبي به آن سردبير زدند که الحق و الانصاف حقشان بود که ديگر در مورد ظاهر ديگران قضاوت نکنند و …..ويک ايراد ميتوان از خانم عزيز بگيرم و آن اينست که د نبايد به آقاي فرزاد حسني تيکه بيندازند در خصوص اينکه آنها خانوادگي در برنامه شرکت کرده اند و اين را نمي پسندم

 5. عزاداری محرم نیامده ت قبول………ناخالصی سایت

 6. خوب گفته به این سایت بی شخصیت و متجاوز

 7. چقدر این روزا دل شکستن آسون شده پناه بر خدا…….

 8. من متن اين خبرگزاري رو خوندم هرچند بعضي حرفاش درسته اما اينقدر مغرضانه نوشته شده كه آدم به صداقت كلام اين خانم توانگر شك مي كنه نمي دونم چرا همه ي اين حرف وحديث ها بعداز طلاق اين خانم پيش اومده .

 9. اين خانم اگه بفهمه سكوت در اين شرايط براش بهتره مثنوي هفتاد من نمي نوشت

 10. یکی از نام های خدا شادی است ورنگهای شاد بخصوص رنگ زرد از قران وائمه بسیار سفارش شده چرا همیشه دنبال غم وغصه هستید بعضی ها دین اسلام را مساوی گریه وغم می دانند اما خدا زیباست وزیبایی وشادی را دوست دارد .خانم نامداری هم مطمئنا” چنین تفکری دارند من به ایشان احترام می گذارم.

 11. کاشکی تنها چادرش بود میگفتیم حق باهاشه ولی اون شیشه مشروبایی ک بطری بطری جلوشون گذاشتنو سر میکشن و کاملا تو عکس مشخصه چی حتما دوغ گازدار یا اب گازدار بوده اونم والا دیگ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*