آخرین خبرها
تعداد بازدید : 8,290

بچه مایه دارهای تهرانی چگونه زندگی می کنند؟!

بچه مایه دارهای تهرانی چطور زندگی می کنند؟! لابد با خواندن این تیتر گمان کردید که عکاس و خبرنگار پارسینه شال و کلاه کرده اند و رفته اند در بین بچه مایه دارها! و گزارش زندگی آنها را پاپاراتزی وار تهیه کرده اند! حتما همین حالا خیلی از خواننده ها ما را به نقص حریم خصوصی متهم کرده اند و آماده اند که در کامنت ها خدمت ما برسند، اما …اما باور کنید داستان چیز دیگری است!
این خود “بچه مایه دارهای تهرانی” هستند که صفحه ای برای نمایش سبک زندگی شان ساخته اند و این عکسها را نه عکاس ما، بلکه دوربین موبایل خود آنها با رضا و رغبت ثبت کرده است.
مایه داربودن در تهران یعنی بالا ونک! یعنی یک جبر جغرافیایی شیرین! بگذریم که خیلی از این مایه دارها، نسبتی با ساکنان و باغداران و اهالی قدیمی شمیران ندارند و یک شبه(!) کیسه ای دوخته اند و جالا شده اند مایه دار! ما هم اول باورمان نمی شد این عکسها مال تهران خودمان باشد، اما اینجا لس آنجس نیست، اینحا تهران است! باور کنید!
از میدان ونک به بالا! آفریقا…جردن و حالا اسمش شده “خیابان نلسون ماندلا”، اسم حیابان اعیانی تهران، قهرمان مبارزه با نژادپرستی آفریقای جنوبی است، جالب است نه؟!
پول، پول می آورد و…برج! برج که نه ..کاخ های عمودی در آسمان! آسمان مال مایه دارها است!
آن ماشین های میلیاردی دوهزار و چهارده مثل پورشه و بنز و … که خبرهایش را می خوانیدو لابد آب دهان قورت می دهید،  از گمرک یکراست می آید اینجا! بچه مایه دارها عاشق ماشین آخرین سیستم هستند!
با شلوارک در میانه میدان!
دختران مایه دار تهرانی!
یک عکس مثلا انفافی با بنز!
اینجا بارسلون نیست، لندن نیست، کاخ قیصر نیست، تهران است!
ساعت مارک دار یکی از شاخص های بچه مایه دار بودن است!
این مایه دار محترم تهرانی! برای تاکید و اثبات هرچه بیشتر با دو ساعت مارک دارش عکس یادگاری گرفته است!
مستقیم: چالوس! ویلای بابا اینا!
یک ژانر از بچه مایه دارها، کسانی هستند که پول برایشان کافی نیست، آنها می خواهند معروف هم باشند، حتی با رپ خوانی!
سوویچ (با لحن ارسطو عامل در پایتخت بخوانید) اتوموبیل یک بچه مایه دار که از راه دور روشن می شود!
سلفی در خانه!
ماشین بازی!
تماشای فیلم در استخر خانگی!
استاندارد اروپایی یا یوروپین استاندارد یکی از واجبات بچه مایه داری است!
پدران در حال مذاکره و بیزنس..پسران در حال حال!
جگر روی صندوق بنز!
سلفی گرفتن هم جزو واجبات فرهنگ بچه مایه داری است! باید همه چیز را ثبت کرد و پز داد!
گذر موقت!
بلوار شهید اندرزگو پاتوق ماشین بازی بچه مایه دارها!
این یکی کافه نشینی را بیشتر از دور-دور دوست دارد!
سلفی و باز هم سلفی و دیگر هیچ!
نظر شما چیست؟! 
پارسینه
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۰ نظر

 1. اه اه از اینجور ادما متنفرم که میخوان فخر فروشی کنن

 2. خدا کنه همشون بمیرند……فاصله طبقاتی کم بشه ..همه در یک سطح باشند……

 3. بنظر من همشونم مفت خور نبودن که ؟بالاخره پدر یا جد پدریشون عاقل بوده و با عقل و زرنگیش تونسته باعث پیشرفت 1نسل بشه . منتها اینام شورشو دراوردن و با فخرفروشیشون باعث نفرت مردم میشن.
  اما مطمئن باشین ماها خیلی وقتا ازونا خوشبخت تریم . باور کنین.
  الان وضع ما تو فامیلامون از همه بهتره اما والا خیلیاشون از ما خیلی خوشبخت ترن.
  البته سوء تفاهم نشه ها؟ما مث اینایی که تو عکس هستن نیستیما 🙂

 4. نوش جونشون بخورن حالشو ببرن .. مالشونه میخوان لذت ببرن از زندگی.. منم یا هر کسی که میاد انتقاد میکنه هم جای اونا بود همینجوری لذت می بود یا شایدم بیشتر .. اینا نخورن کیا بخورن عربها .. نوش جونتون ما که راضی عکس های بیشتر بزارین ما هم لذت ببریم

  • الکی جمع نبند ما راضی نیستیم تو را نمیدونم ولی اگه من ی تفنگ داشتم همشون ترر میکردم اینا اکثر از نوادگان قاجار عوضی هستن که اینطوری فخر فروشی میکنن امیدوارم مثل اجدادشون به درک واصل بشن

 5. چرا عادت دارین فقط شعار بدیین؟؟مثلا شماها باباهاتون پولدار بود سوار پراید یا 206 میشدین که یه وقت فخر نفروشیین؟؟؟؟؟خیلی از ماها هیچیم نداریم الکیم کلاس میزاریم.پول دارن حال میکنن اینجوری خرجش کنن.

 6. خب که چی؟؟؟؟؟

 7. واقعا حرفی ندارم یعنی حرفی نمونده به نظر من واقعا عقده ای هستن.ما هم داریم جای اونها رو تنگ میکنیم

 8. انقدر خودشونو میگیرن میترسم آبمیوه بشن

 9. باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنیم

  • من که از عکسا خوشم اومد اون داره زندگیشو میکنه شایدم اگر هر کدوم شما عکسی از زندگی ساده و بی شیله پیله خودتون بذارید اونام همین نظر رو داشته باشن و بگن “اه اه اینا چجوری زندگی میکنن من از همشون متنفرم”!!!!! اما دوست خوبم تو شاید حسرت زندگی اونو داری و مطمئنم اگر جای اون بودی اون زندگی رو ول نمیکردی و بیای ساده تر از این زندگی کنی نه؟؟؟!! پس از عکسایی که میبینی لذت ببر و همینطور از زندگیت 🙂

 10. احمق اومده سینی کباب رو گذاشته رو مرسدس بنز…خش میفته ..
  از چرخاش که شلیه معلومه شماله

 11. ثروت چیز بدی نیست . انشا… خدا به همه ما رزق و روزی فراوان و حلال بده . همیشه هم اینجوری نیست که این بچه مایه دارها پدراشون رانت خوار ودزد و …و یا پولاشون بادآورده باشه . مطمئن باشید چرخ اقتصاد کشور با پول و دارایی پدران اینا به حرکت دراومده. منتها از اونجایی که سیستم اقتصادی کشور ما فاسده اگر ورق برگرده خیلی از اینا به خاک سیاه مینشینند. و اونوقته که این تفریحاتو باید برای همیشه فراموش کنند.
  امیدوارم این پولدارا سهمی هم برای فقرا در نظر بگیرن و دست افتادگانو بگیرن.
  “بدانید که زندگانی دنیا به حقیقت بازیچه‏ ای کودکانه است و لهو و سرگرمی و آرایش و تفاخر و خودستایی با یکدیگر و حرصِ افزودن مال و فرزندان. این حقیقت دنیاست و در مَثَل مانند بارانی است که به موقع ببارد و گیاهی در پی آن از زمین بروید که برزگر یا کافران دنیاپرست را به شگفت آرد و سپس بنگری که زرد و خشک شود و بپوسد. در جهان آخرت دنیاطلبان را عذاب سخت جهنم و مؤمنان را آمرزش و نیز خشنودی الهی نصیب است”. “بدانید که دنیا جز متاع فریب و غرور چیزی نیست”. بنابراین، غفلت، سرگرمی، تجمّل، تفاخر و تکاثْر زندگی انسان دنیا مدار را تشکیل می‏دهد.
  “اى کسانى که ایمان آورده‏اید از آنچه به شما روزى داده‏ایم انفاق کنید پیش از آنکه روزى فرا رسد که در آن نه داد و ستدى است و نه دوستى و نه شفاعتى و کافران خود ستمکارانند”.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*