آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,570

کاباره‌دار داعشی‌!+‌تصاویر

ابنا ـ هر چه رسانه‌های خبری برای کنجکاوی بیشتر جهت شناخت هویت اعضای فعال گروه تکفیری داعش به ویژه آنهایی که از کشورهای غربی به صفوف این گروه ملحق شدند، بیشتر بررسی می‌کنند، با شگفتی‌های بیشتری از زندگی و پیشینه آن‌ها روبرو می‌شوند.

ملحق شدن خوانندگان موسیقی رپ بریتانیایی، بوکسورهای معروف، دختران نوجوانان اروپایی و بالاخره مسئول نگهبانی وحفظ نظم یک کاباره در استرالیا و تبدیل وی به یکی از فرماندهان این گروه تروریستی در سوریه، همه از شگفتی‌های باور نکردنی اعضای این گروه به شمار می‌رود.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز گذشته طی گزارشی، گذشته نه چندان دور یکی از فرماندهان داعش را زیر ذره بین برده و اطلاعاتی را در باره پیشینه او منتشر کرد.

این فرمانده کنونی داعش در گذشته رئیس نگهبانی و مسئول برقراری نظم یکی از معروف‌ترین کاباره‌های شهر سیدنی استرالیا بوده است.

وی نه تنها از یک خوشگذران عیاّش شبانه به یکی از فرماندهان نظامی داعش تبدیل شده، بلکه طی این مدت تلاش کرده که نوجوان دیگری از دوستان خود را به قتل شهروندی استرالیایی به روش جدا کردن سر تشویق کند، و از او خواسته بود که صحنه جدا کردن سر از تن این شهروند استرالیایی را فیلمبرداری کند.

در جزئیات گزارش نیویورک تایمز، پیشینه «محمدعلی باریالی» نگهبان کاباره‌ای در شهر سیدنی استرالیا، جایی که در آن مشروبات الکلی، مواد مخدر و زن روسپی به وفور یافت می‌شود، بررسی شده است. باریالی که اکنون به یک فرمانده نظامی داعشی تبدیل شد، کارش تنظیم ورود و خروج مشتریان، جلوگیری از مزاحمان محفل میگساری و حمایت از تجارت مشروبات الکلی بود. چیزی که مایه شگفتی است این شخص چگونه از زندگی شبانه و خوشگذرانی ناگهان به افراط گرایی گرایش پیدا کرده و به فرماندهی یکی از ترویستی‌ترین تاریخ معاصر تبدیل شده است.

طبق منابع امنیتی استرالیا، باریالی ۳۳ ساله افغانی تبار، از طریق تماس‌های تلفنی با یکی از دوستانش، وی را به کشتن یک شهروند استرالیایی به شیوه داعش و فیلم برداری از صحنه قتل، تشویق کرده است.

باریالی پیش از سفر به سوریه برای ملحق شدن به داعش با حضور در برخی شبکه‌های تلویزیونی در استرالیا از اسلامگرایی افراطی دفاع کرده بود. آنچه که در بررسی گذشته باریالی باعث شگفتی بیشتر نیویورک تایمز شده این است که نه تنها پیشینه باریالی با وضعیت کنونی او بسیار متفاوت است بلکه حتی پدر وی نیز شاعری با ذوق و زندگی پسند و به دور از افراطی‌گری بود. شگفت‌تر آنکه پدر وی با محمد ظاهر شاه آخرین پادشاه افغانستان نیز نسبت خویشاوندی دارد.

خانواده باریالی سال ۱۹۸۱ از افغانستان به هند عزیمت کردند. وی سپس برای ادامه تحصیل به استرالیا رفت اما به محض تکمیل تحصیلات متوسطه، از محله فقیرنشینی که در آن زندگی می‌کرد، برای یافتن کار به منطقه «کینگ کروس» شهر سیدنی استرالیا که کاباره و مراکز عیش و نوش در آنجاست رفت. در همانجا بود که برای نگهبانی در کاباره به کار مشغول شد.

نیویورک تایمز با بررسی این دگرگونی شخصیتی این فرمانده واینکه چگونه از زندگی پر عیش و نوش و خوشگذرانی شبانه به گروهی تندرو که هیچگونه ارزشی برای زندگی انسان‌ها قائل نیست، روی آورده است، می‌نویسد در پس این تحول باور نکردنی باریالی و کسانی شبیه او، پرسش‌های بسیاری نهفته است که بی‌جواب خواهند ماند.

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع امنیتی استرالیایی، بیش از ۷۰ جوان استرالیایی هم اکنون در صفوف گروه ترویستی داعش می‌جنگند.

کاباره‌دار داعشی‌!+‌تصاویر

کاباره‌دار داعشی‌!+‌تصاویر

کاباره‌دار داعشی‌!+‌تصاویر

کاباره‌دار داعشی‌!+‌تصاویر

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۶ نظر

  1. ویسکی هم میدن؟؟؟؟اگه میدن بگو این جیگر میگرو بیارم حالی کنه

  2. بازم دددددددددددداعش لعنتی…..

  3. اسمونی دیگه این داعش خیلی بزرگش میکنی هیچی خری نیستن

  4. خر که خره ادعای آدم بودن نمیکنه اینا از خر کمترن ر…. تو اون ریشات بااون قیافت. حیوون باز تکلیفش معلومه عقل نداره هرکاری هم کنه میگیم حیوونه ولی اینا ک مثلا آدمن چرا این کارا رو میکنن واقعا شیطون و رفیقاش باید برن پیش اینا کلاس اضافه البته کلاس کنکوره یه کارایی میکنن بنده خدا شیطون میره نت برداری میکنه میگه این دفعه خواستم یه نفرو گول بزنم به نکات توجه کنم
    واقعا نمیدونم چی بگم چون لایق هر فحشی که فکرشو بکنید هستن…..

  5. چرا خدا همشون را یکجا از بین نمیبره همه راحت شن…………….

  6. اسمانی شدید گیر دادی به داعش ول کن هم نیستی بس دیگه!!!!!!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*