آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,525

خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم!

خیانت کردم اما حالا پشیمانم ، چگونه می توانم زندگی ام را سر و سامان دهم و کاری کنم که همسرم مرا ببخشد؟
فردی که رابطه نامشروع داشته، ترجیح می دهد این مسئله را به سادگی پشت سر بگذارد. آرزو دارد که همسرش به سادگی مسأله را “فراموش کند”.

افشای روابط گذشته، اغلب زوجین را بسیار آشفته می کند .مهم این است که فردی که در گذشته روابطی داشته است، به صورت متعهدانه برای تقویت رابطه فعلی کار کند و درگیر هیچ رابطه و اعمال اضافی نشود.تحقیقات درباره تأثیر روابط و اعمال نامشروع بر روابط متعهدانه نشان می دهد که بیشتر افراد ،کشف یک رابطه نامشروع توسط همسرشان را یک حادثه فاجعه آمیز تلقی می کنند. برای مثال زوجینی که یک رابطه نامشروع را کشف می کنند فوراً اقدام به طلاق و جدایی می کنند. در حالیکه گاهی می توان زندگی را حفظ کرد.

مدیریت بحران بعد از کشف یک رابطه نامشروع

بعضی افراد وقتی متوجه پیمان شکنی همسرشان می شوند واکنش دردآوری نشان می دهند؛ برای مثال بی نهایت افسرده می شوند، طغیان می کنند و مشکلاتی در خواب دارند. این مجموعه رویدادها باعث می شود که شخص از این که می بیند عملکرد هر روزه او کاملا با مشکل روبرو شده به شدت احساس آشفتگی بکند. این واکنش ( استرس شدید) اغلب برای شخص مشکل ایجاد می کند.  واکنش بعضی افراد نسبت به کشف رابطه نامشروع به قدری افراطی است که مشابه اختلال استرس پس از فاجعه است. افراد ممکن است ذهنیت کنجکاوی راجع به رابطه جنسی همسرشان با شخص دیگری داشته باشند، مشکل است که به چیز دیگری فکر کنند ، و از نظر روحی و روانی بی حس و حال هستند.

عوامل موثر بر واکنش های افراطی نسبت به کشف رابطه نامشروع متعدد است. به نظر می رسد افرادی که سابقه سازگاری روانی ضعیف دارند، به ویژه آن هایی که مستعد اختلالات اضطراب و افسردگی هستند واکنش هایی افراطی به کشف خیانت همسرشان نشان می دهند.هر چند واقعا تحمل این موضوع خیلی سخت است.

برقراری امنیت در رابطه

گام بعدی برقراری مجدد امنیت در درون رابطه است. نیاز به برقراری تدریجی اعتماد وجود دارد. قطع کردن تماس فرد با رابطه نامشروعش ضروری است. این امر باید به طور واضح انجام داده شود، به طوری که زوجین در رابطه موجود ، هر دو بدانند که سایر روابط تمام شده است. برای اطمینان دادن به فرد که همسرش دیگر رابطه نامشروع ندارد، همسر فرد باید توافق کند که کارهای عادی روزمره اش را تغییر دهد؛ برای مثال اگر رابطه نامشروع با کسی در محیط کار رخ داده باشد، شخص ممکن است مجبور شود به طور جدی به تغییر شغل فکر کند یا حداقل واحد کاریش را در داخل شغل تغییر دهد، به طوری که هیچ تماس جدیدی با همسر نامشروعش نداشته باشد.توافق بر سر یک تعریف قابل قبول از رابطه، به طوری که شبهه ای در آن نباشد، مهم است. عنصر دیگر در این مرحله ، گوش کردن و معتبر دانستن تجربه زوجین است. این کار به این معنی است که به فرد اجازه می دهد تا درد و خشمی را که غالباً احساس می کند، بیان کند و همسر خطا کارش بیان احساسات او را بشنود و بپذیرد.

بیان عاطفی کنترل شده، عبارت است از این که زوج آشفته احساساتش را در شرایط کنترل شده خاصی بیان کند یعنی در آن شرایط بیان رنج تقویت نمی شود، و جایی است که فرار از احساسات منع می شود.

کشف رابطه نامشروع

غالباً فردی که رابطه نامشروع داشته، ترجیح می دهد این مسئله را به سادگی پشت سر بگذارد. آرزو دارد که همسرش به سادگی مسأله را “فراموش کند”. انجام دادن این کار برای برخی افراد مشکل است.روابط نامشروع تقریبا نوعی فریب همسر است.

یکی از راهبردهای مفید، روش بیان عاطفی کنترل شده است. بیان عاطفی کنترل شده، عبارت است از این که زوج آشفته احساساتش را در شرایط کنترل شده خاصی بیان کند یعنی در آن شرایط بیان رنج تقویت نمی شود، و جایی است که فرار از احساسات منع می شود. یعنی باید عاطفه منفی خاموش شود که این کار از طریق بیان مکرر عواطف، بدون هیچ تقویتی صورت می گیرد. خیلی از افراد بیان عواطف مربوط به رابطه نامشروع همسرشان را دردناک می دانند و اغلب به جزئیات رابطه نامشروع فکر می کنند و سپس این افکار را متوقف می کنند؛ برای مثال زوجین ممکن است حواسشان را با تماشای تلویزیون، یا انجام دادن کاری ، یا عصبانی شدن از همسرشان ، یا شروع کردن یک بحث، از موضوع پرت کنند. این فرار ، به طور منفی احساسات را تقویت می کند و از خاموشی احساسات شدید جلوگیری می کند. به منظور خاموشی احساسات شدید ، شخص باید تشویق شود تا آن احساسات را بیان کند و بعد به گونه ای آن احساسات را سازمان دهی کند که نه تقویت، و نه فرار از آن ، ممکن باشد.

برقراری مجدد رابطه

گاهی اوقات یکی از زوجین نمی خواهد به رابطه ادامه دهد. احساس بحران و خشم ممکن است فروکش کرده باشد. زوجین ممکن است یکدیگر را برای آن چه اتفاق افتاده است بخشیده باشند ، اما هنوز احساس می کنند که رابطه شان ، آن چیزی نیست که آن ها دوست دارند. آن ها باید از آن چه اتفاق افتاده درس بگیرند. این یادگیری ممکن است آن ها را شخصاً قوی کند و شاید به آن ها امکان بدهد که با مشکلات کمتری وارد رابطه های بعدی شوند. گاهی اوقات روابط نامشروع به این علت رخ می دهد که رابطه زناشویی دارای مشکلات مهمی است. تعامل ضعیف، رابطه جنسی ضعیف و کمبود هیجان و علاقه در رابطه، می تواند غالباً یک رابطه نامشروع را جذاب تر بسازد.بنابراین مهم است که به شرایطی که باعث ایجاد رابطه نامشروع می شود توجه کنیم. واقعا چه چیزهایی از رابطه زناشویی حذف شده و چگونه باید آن ها را احیا کرد؟

تبیان

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۶ نظر

 1. شما لایق همان نوع عشقی هستید که خود به کسی دیگر می دهید.

 2. آدم ها تنها که نباشند ، می روند
  تنها که می شوند ، برمی گردند
  وقتی که برگشتند تنها لایق یک جمله اند : هِررررری

 3. می دانی ؟ به رویت نیاوردم !
  از همان زمانی که جای تو به من گفتی : شما
  فهمیدم پای او در میان است

 4. ترکت میکنم، تا هر سه راحت شویم …
  من، تو و رقیبم
  من از قید تو، او از قید من و تو از قید خیانت …

 5. برای خیانت، هزار راه هست
  اما هیچ کدام به اندازه تظاهر به دوست داشتن کثیف نیست !

 6. “دوستت دارم” را برای هر دویمان فرستادی
  هم من، هم او
  خیانت میکردی یا عدالت ؟

 7. من چرک نویس احساسات تو نیستم !
  دوستت دارم هایت را جای دیگری تمرین کن !

 8. خیانت دیدم وُ گفتم : تلافی می کنم من هم
  اگر با دیگری باشم؛ سبک تر می شود دردم
  خیانت کردم اما تو؛ ز من با طعنه پرسیدی :
  چرا با اینکه بیزاری دچار ترس و تردیدی؟
  خیانت کردی و چون ابر؛ به شَکَّم گریه باریدم
  خیانت کردم وُ اشکی به چشمانت نمی دیدم
  تلافی کردم و دردی فزون گردیده بر دردم
  درونت از غمم خالیست ؛ خیانت من به خود کردم
  گناهت گردنم مانده ؛ چه تاوانی که پس دادم
  چه کردم با خیالاتم ؛ نخواهد رفت از یادم .

  خیانت کرده ام …. آری
  و بر عشق تو می خندم
  دو چشمت را خودم امشب
  به روی خویش می بندم
  خیانت کرده ام …. آری
  نمی دانی و می گویم
  بدان راهی دگر بی تو
  برای عشق می جویم
  وفایم را ندیدی که
  خیانت را ببین حالا
  دل تنگم ندیدی که
  دل سنگم ببین اما
  ندیدی غرق احساسم
  ندیدی گریه هایم را
  خیانت کرده ام تا تو
  ببینی خنده هایم را
  خیانت کرده ام …. آری
  چه خشنودم که می دانی
  مکن اندیشه باطل
  که قلبم را بسوزانی

  امانت داده بودم دل
  به دستانت نفهمیدی؟
  چه آوردی به روز دل

 9. خيانت رو نمي‌شه بخشيد…

 10. اقا قاسم وارغوان جان ……
  لایییییییییییییییییییییییییییک برای شعرهای پر درد تان ………
  اگر هر زن یا مردی به عشقه خود خیانت کند باید رسما برود وبمیرد ………
  خیانت =مرگ …..
  خیانت=اعدام ……
  خیانت =رسما برو گم شو تا قیامت …..
  خیانت=طرف را بدن دسته من تا زنده زنده پوستش را بکنم وتو پوستش کاه پر کنم …..
  خیانت =یعنی چنان طرف(خیانت کار) را به زمین بزنی که دیگه هیچ وقت پا نشه ……..

 11. میگن یکی آدم معتاد….یکی هم زن هرزه
  تو بطری هم بکنیشون درشو ببندی….آخرش کارخودشون رو میکنن
  میگن…!!

 12. پیداشدن کارت شارژ ایرانسل توی جیب مرد متاهلی که خط همراه اول داره،
  مثل کشف ۱۰کیلو تریاکه توی ماشین یه قاچاقچی …….
  حکمش اعدامه… اعدام!

 13. adame khaaeno bayad daar zad

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*