آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,503

حمله جادوگر به علی دایی و برادرانش و حمایت تمام قد از مایلی کهن

عد از کنار گذاشتن علي دايي از نيمکت پرسپوليس و حضور حميد درخشان همه منتظر بودند تا کريمي دوباره به پرسپوليس برگردد اما او تاکيد مي‌کند خداحافظي‌اش هميشگي است. اين گفت و گوي اختصاصي و خواندني که در آن علي کريمي از داداش‌هاي دايي تا مايلي کهن حرف زده را بخوانيد.

 علی دایی

تصميمم عوض نمي‌شود

تصميم گرفته ام که ديگر بازي نکنم حتي دارم فوتبال را فراموش مي‌کنم. از آقاي درخشان که نسبت به من لطف دارد تشکر مي‌کنم ولي من تصميمم را گرفته ام و برگشتي در آن نيست. البته اگر کمکي از دستم بربيايد در خدمتم ولي بعنوان بازيکن و مربي فعلا قصدي ندارم. اينکه مي‌پرسيد اگر مي‌دانستم در پرسپوليس تغييراتي مي‌شود خداحافظي مي‌کردم يا نه خيلي ذهني است. من تصميمم را در پايان فصل گرفته بودم و فقط اعلامش کمي زمان برد. اصلا هم به اين فکر نمي‌کردم در پرسپوليس چه اتفاقي بيفتد و چه کسي برود و بيايد.

روزگارم بد نيست

خداحافظي چيز بدي نيست و من کاملا از شرايطم راضي هستم. زمان زيادي دارم که به کارهاي شخصي و خانواده‌ام برسم. الان هم مي‌دانيد که يک دختر به جمع ما اضافه شده و من تمام وقتم را صرف خانواده مي‌کنم. به هرحال قبلا هميشه درگير تمرين و اردو بودم اما حالا مي‌توانم جبران کنم.

تاثير مثبت

نمي‌دانم در چه نقشي به فوتبال برمي‌گردم. زياد هم برايم مهم نيست. مهم اين است که بتوانم کاري کنم که تاثير مثبت داشته باشد. البته اينکه در آينده چه اتفاقي براي من بيفتد الله اعلم.

تغيير مربي در پرسپوليس

از اين اتفاقات در همه دنيا مي‌افتد و البته در ايران بيشتر. در اين چند روزه هم خيلي از اين مساله انتقاد شده در حالي که مديريت باشگاه صلاح ديده و يک تصميمي گرفته. مگر زماني که مدير قبلي قرارداد سه ساله مي‌بست کسي انتقاد کرد؟ او تشخيص داده بود اين کار را بکند و مديريت جديد هم به اين نتيجه رسيده که تغييرات بدهد.

پرسپوليس به حمايت نياز دارد

بايد به مربي جديد پرسپوليس وقت بدهيم. هواداران کاري به موضوع سرمربي نداشته باشند و از تيم‌شان حمايت کنند. اين تيم هنوز مي‌تواند به ليگ برگردد و بايد بيش از هميشه حمايت شود. فقط در اين صورت است که روزهاي خوب از راه مي‌رسد.

به استاديوم مي‌روم

دوست دارم به استاديوم آزادي بروم و بازي‌هاي پرسپوليس را تماشا کنم اما مي‌ترسم که مسائلي پيش بيايد و حاشيه درست شود. به هرحال حتما چند بازي را مي‌روم و اميدوارم پاقدمم هم براي تيم خوب باشد.

کار با سياسي ها

چرا موقعي که آقايان با آقايان سياسي قرارداد مي‌بندند همه چيز خوب است اما تا اخراج مي‌شوند همه چيز بد مي‌شود و آدم‌ها نابلد و بساز بفروش و …؟ مگر مدير قبلي پرسپوليس سياسي نبود؟ يا همين آقايان هيات مديره فعلي از ابتداي فصل حضور نداشتند؟ من اگر نخواهم با آدم سياسي کار نکنم کلا کار نمي‌کنم نه اينکه بگذارم کار به اينجا برسد. بايد همان اول فصل در اين باره تصميم گرفته مي‌شد.

دهان اطرافيانش را ببندند

داداش آقايان شروع کرده‌اند به مصاحبه عليه پيشکسوتان و به بازيکناني که همه عمرشان را در پرسپوليس بودند مي‌گويند کفتر باز. در حالي که بعضي حيوانات از آدم‌ها هم بامعرفت‌ترند. خود من هم حيوان نگهداري مي‌کنم و وفا و معرفت اين مخلوقات خدا از خيلي آدم‌ها کمتر نيست. آقايان بايد دهان اطرافيان‌شان را ببندند تا بيش از اين بي‌حرمتي نشود.

من پرسپوليسي نيستم

پرسپوليسي به کسي مي‌گويند که زندگي‌اش را پاي تيم گذاشته باشد. خيلي‌ها مثل ضيا عربشاهي، همايون بهزادي، کاظم سيدعليخاني، بهروز رهبري فرد و خيلي‌هاي ديگر در همه عمرشان پرسپوليسي بوده‌اند اما ما نبايد اجازه بدهيم آدم‌هايي که تازه به فوتبال آمده‌اند درباره اين‌ها حرف بزنند و متلک بارشان کنند. اين خنده‌دار است آدم‌هايي که پاي شان تازه به فوتبال باز شده غوره نشده مويز شده‌اند.

جوانگرايي در پرسپوليس

به نظرم جوانگرايي در پرسپوليس بازي با کلمات بود. جوانگرايي يعني شما بازيکني رو کني که ستاره بشود. بازيکني که تيمش را تکان بدهد. اين از وظايف هر مربي‌اي است اما بعضي‌ها فقط ادعايش را دارند.

خدا حفظت کند مايلي‌کهن

خدا اين حاجي مايلي‌کهن را براي ما نگه دارد که اگر نبود خيلي‌ از ما به خاطر يک سري از آدم ها بايد دم‌مان را روي کول‌مان مي گذاشتيم و از اين مملکت مي‌رفتيم. خيلي از ما فقط اميدمان به اوست.

رسانه‌ها دقت کنند

اين درست است که درباره آدم‌ها حرف زدن خواننده مي‌آورد ولي رسانه‌ها دقت کنند که با چه آدمي صحبت ‌مي کنند. به رزومه طرف نگاه کنيد، ببينيد چه کار کرده و بعد با او حرف بزنيد تا حداقل اگر کسي خواست درباره اسطوره ‌هاي پرسپوليس صحبت کند خودش هم چيزي در گذشته‌اش داشته باشد.

دو دستگي ممنوع

باز هم از هواداران مي‌خواهم که پرسپوليس را تشويق کنند. حتي اگر به بازيکنان علاقه ندارند فقط تيم را تشويق کنند. مربيان مي‌ايند و مي‌روند و فقط نام پرسپوليس باقي مي‌ماند. با اين دو دسته شدن‌ها فقط پرسپوليس ضربه مي‌خورد. اگر هواداران حمايت کنند پرسپوليس به شرايطي مي‌رسد که در شان آنها باشد. من اميدوارم که اينطور بشود.

ورزش سه

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

  1. خداروشکر ک علی دایی رف…..

  2. این دوتا هم چشم ندارن همو ببینن

  3. یکی از فانتزیام اینه که
    یه سیمکارت بخرم واسه اولین بار اس ام اس بدم به برنامه ی ۹۰ بعدش برنده شم ! 😐
    هر چقدرم بهم زنگیدن جواب ندم و کسی متوجه نشه که من کی بودم . . .
    بعدش آروم آروم برم تو افق محو شم

  4. ناسا ، اعلام کرد :با توجه به بازیهای اخیر تیم پرسپولیس ، دیگر صحبت از سوراخ لایه اوزون فرافکنی محسوب می می شود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*