آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,680

دلایلی که سبب اختلال خواب شب میشود

قرص‌های خواب را کنار بگذارید

قرص‌های خواب آور ممکن است برای دوره ای کوتاه راه حل مقطعی برای مشکل بی خوابی باشند، اما در طول زمان در صورت استفاده مزمن از این گونه قرص‌ها فرد به بی خوابی دچار شده و امکان دارد سیستم اعصاب بدن نسبت به این قرص‌ها مقاوم شود. از طرفی دیگر هیچ قرصی را نمی‌توان یافت که بدون عارضه باشد. بنابراین می‌توان گفت که مصرف قرص‌های خواب آور به هیچ وجهی نمی‌تواند راه حل مناسبی برای مشکل بی‌خوابی باشند.

ذهن شما مانند ماشین‌ها به زمانی برای خنک شدن نیاز دارد

به هنگام خواب سعی کنید از وسایل صوتی و تصویری به دور باشید. تلویزیون را خاموش کنید و تلفن همراه خود را نیز کنار بگذارید. و سعی کنید به مدت 15 الی 20 دقیقه به مسائل استرس زا در روز آتی فکر نکنید و سعی کنید برای مدت کوتاهی به ذهن خود آرامش دهید.

چرت‌های طولانی به دفعات بالا در طول روز فقط برای نوزادان

چرت زدن‌های نامنظم در طول روز و با مدت طولانی به شدت می‌تواند به زمان خواب شبانه شما صدمه بزند و زمان به خواب فرو رفتن شما را مختل کند. شایان ذکر است که بهترین زمان برای خواب میان روز، 8ساعت بعد از بیدار شدن به هنگام صبح است که تقریباً میتوان گفت ساعت 3 بعد از ظهر است.

حذف وعده‌های غذایی در ساعت پایانی قبل از خواب

خوردن برخی از مواد غذایی به هنگام شب ممکن است باعث به کار افتادن معده و دستگاه هضم و گوارش شود که این امر به مغز فرمان می‌دهد که در حالت آماده باش و بیدار قرار گیرد. بنابراین بهتر است از صرف غذا درست در زمان قبل از خواب پرهیز شود و زمان صرف این وعده‌های غذایی تا زمان استراحت و خواب شبانه فاصله داشته باشد.

پرهیز از انجام فعالیت‌های ورزشی قبل از زمان خواب

گرچه انجام فعالیت‌های ورزشی به سلامتی شما کمک فراوانی می‌کند، اما انجام این گونه فعالیت‌ها باعث می‌شود که مغز و ذهن شما فعال و هوشیار گردند که این مسئله به اختلال خواب منجر می‌شود. بهترین زمان برای انجام فعالیت‌های ورزشی، صبح یا بعد از ظهر است.

تسنیم

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۰ نظر

 1. منم کم خوابم خیلی

 2. دیگه الان حسابی خوابتون میبره …….
  چون کار اونهم پشت میز خیلی خسته کننده میشه ……..
  مواظب سلامتی تون باشید ……

 3. منکه شبا تاصبح بیدارم

 4. راس میگه قرص خواب بعد ی مدت دیگه اثر خودش از دست میده و بیشتر باعث کم خوابی میشه

 5. منم شبها تا نماز صبح بیدارم، آرزو دارم یه شب سرم رو بذارم روی بالش و راحت بخوابم…
  البته خواب من از ماه رمضان به هم خورد.

 6. من که تموم عمرمو تو خواب گذروندم اگه مجبور نباشم تا لنگ ظهر که هیچی تا بعد ظهر خوابم

 7. من انقد کارم زیاده و خسته میشم تا سرمو بذارم رو بالش خوابم میبره. فهیمه خانم اگه بد خواب شدید قبل از رفتن به رختخواب یه لیوان شیر ولرم نوش جان کنید موثره.

 8. باسلام
  به دوستان توصيه مي كنم اگردچاركم خوابي يابي خوابي مداوم هستين حتمابه يه روانپزشك مجرب مراجعه كنيد.ممكنه بسياري ازاين اختلالات ناشي ازاضطراب واستري شخص باشه كه به اين شكل خودش رونشون ميده .يه روانپزسك مي تونه داروهائي روتجويزكنه كه باعث بشه خوابي آسوده وهمراه باارامش فكروجسم داشته باشيد.ضمن اينكه دربسياري ازشهرهاي بزرگ كلينيك هاي سنجش اختلال خواب وجودداره كه مي تونه كمك كننده باشه .خواب كافي ومطلوب تاثيرزيادي درپيشرفت كاري درطول روز وثبات خلق وافزايش يادگيري داره .

 9. ببخشيدمنظوراضطراب واسترس بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*