آخرین خبرها
تعداد بازدید : 59,499

چهار گیـاه تقـویـت کنـنـده میل جنسـی را بشناسید!

البته قدرت گیاهان از این نظر یکسان نیست و مواد موثر و میزان مصرف آنها در این اثر دخالت دارد. در این مقاله به چند گیاه افزایش‌دهنده میل جنسی در مردان و زنان و یک داروی گیاهی که فقط در خانم‌ها باعث افزایش میل‌جنسی و برطرف‌کردن بی‌میلی و سردمزاجی می‌شود، اشاره می?کنم.

۱ )دارچـیـن
دارچین پوست درختی بسیار معطر است. دارچین را از زمان‌های قدیم به عنوان دارو و غذا استفاده می‌کردند و در حال حاضر از پرمصرف‌ترین ادویه‌های معطر جهان است. خواص مهم دارچین شامل آثار ضددرد، ضدمیکروب، ضدتهوع، ضداسهال، ضدهیستامین، کاهش‌دهنده پرفشاری خون، کاهش‌دهنده چربی خون، محرک و مقوی معده و چند اثر ارزنده دیگر است. یکی از خواص دارچین به دلیل طبیعت گرم آن، افزایش‌دهنده قوای جنسی است. دارچین به صورت پودر می‌تواند به اشکال مختلف مصرف شود.

 مقدار مصرف معمولی و بدون ضرر آن تا ۴ گرم در روز است و بهتر است در ۲ یا ۳ نوبت مصرف شود. مصرف مقدار زیاد آن باعث بی‌خوابی و حرکت تند قلب می‌شود. پودر دارچین را باید در ظروف شیشه‌ای رنگی یا فلزی نگهداری کرد و در آنها را محکم بست تا رایحه آن از بین نرود. همچنین باید آن را از محل گرم و نور آفتاب حفظ کرد چون باعث کاهش و تخریب رایحه آن شده و از آثار آن کاسته می‌شود.

  ۲ )زنـجبـیـل
زنجفیل یا زنجبیل ریزوم نوعی ریشه‌ گیاهی است که به‌صورت متورم و گره‌دار است. زنجفیل به دو شکل تازه و خشک در بازار وجود دارد و گاهی نوع خشک آن را آسیاب و پودر می‌کنند. زنجفیل طبیعت گرمی دارد و مزه آن تند و سوزاننده است و دارای رایحه‌ای قوی و خوش‌بوست. زنجفیل از قدیم به‌خصوص در نواحی شرقی دنیا به‌وفور به‌عنوان معطرکننده غذاها، داروها و به عنوان یک گیاه دارویی مهم استفاده می‌شده و امروزه یکی از پرمصرف‌ترین گیاهان دارویی و غذایی است. آثار مهم زنجفیل شامل خاصیت ضدتهوع و استفراغ قوی، ضداکسیدان و ضدسرطان، کاهش‌دهنده چسبندگی پلاکت‌ها (رقیق‌کردن خون)، هضم‌کننده، محرک و مغذی معده، ضدمیکروب، کاهش‌دهنده کلسترول، معرق، صفراآور و چند اثر مهم دیگر است.

 یکی از آثار زنجفیل، افزایش قوای جنسی است. مصرف زنجفیل، تا روزی ۳ گرم بلامانع است که می‌توان آن را در ۲ یا ۳ نوبت استفاده کرد. مصرف بیش از حد زنجفیل باعث تحریک مخاط‌ها می‌شود و ممکن است به روده و معده آسیب برساند. افرادی که داروهای قلبی و ضدانعقاد خون مصرف می‌کنند باید با احتیاط از زنجفیل استفاده کنند. به تازگی یک محصول استاندارد و صنعتی به نام قطره «آرومین» از زنجفیل به بازار ارائه شده که در داروخانه‌ها موجود است و بدون نسخه در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. این قطره را می‌توان روزی ۱ تا ۳ نوبت و هر نوبت ۴۰ قطره در آب یا مایعات دیگر رقیق و مصرف کرد. همچنین می‌توان آن را در چای یا غذا هم مورد استفاده قرار داد.

  ۳ )فـلفـل (سبز یا قرمز)
فلفل‌سبز گیاهی است که از میوه‌های آن استفاده می‌شود. فلفل قرمز نیز همین گیاه و میوه است که با گذشت زمان و پس از رسیدن کامل فلفل‌سبز تغییر رنگ می‌دهد و کم‌کم قرمز می‌شود. فلفل از ادویه‌های تند بسیار پرمصرف‌ دنیاست که نقش مهمی در تغذیه دارد و مخصوصا در قسمت‌های شرقی جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد. به غیر از مصرف خوراکی، داروهایی نظیر شمع‌های طبی و پمادهایی از فلفل تهیه می‌شود که به عنوان ضددردهای اسکلتی مصرف زیادی دارد.

 مهم‌ترین آثاری که تاکنون در مورد فلفل مطالعه و به اثبات رسیده است شامل آثار ضددرد، رقیق‌کننده خون‌ (افرادی که خونشان غلیظ است)، ضدمیکروب، ضدسرطان، آنتی‌اکسیدان، ضدنفخ و اسپاسم، ضدتب، محرک گردش خون، معرق، محرک و مقوی معده، هضم‌کننده غذا، اشتهاآور، کاهش‌دهنده چربی خون و آثار دیگر است. با توجه به طبیعت گرم قابل‌توجه، فلفل دارای اثر افزایش قوای جنسی است و جزو ادویه‌‌های محرک محسوب می‌شود. مصرف فلفل درحد خوراکی بدون عارضه است و فقط ممکن است بعضی‌ها به آن حساسیت داشته باشند. مصرف بیش از اندازه فلفل ممکن است باعث التهابات غشای مخاطی روده و معده شود.

  ۴ )پنـج انـگشـت
 یک داروی گیاهی که در زنان باعث افزایش قوای جنسی، جلوگیری از بی‌میلی و سردمزاجی می‌شود، قطره ویتاگنوس (Vitaxnus) است که به شکل قرص هم ارائه شده است. این دارو از گیاه پنج انگشت (Vitex agnus – castus) تهیه شده و به صورت قطره یا قرص مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو در درمان سردمزاجی زنان از مصرف بالایی برخوردار است. آثار مهم این قرص و قطره شامل آثار رفع اختلالات قاعدگی، رفع اختلال‌های یائسگی، موثر در کیست‌های رحم و تخمدان، موثر در فیبروم، جلوگیری از تنبلی تخمدان، موثر در بعضی ناباروری‌ها، موثر در رفع آکنه و جوش صورت خانم‌ها و انواع دیگر مشکل‌های زنان است که مربوط به اختلال‌های هورمونی است.

 ویتاگنوس با عمل تنظیم هورمون‌ها علاوه بر آثار ذکرشده می‌تواند در بی‌میلی و سردمزاجی خانم‌ها موثر باشد. این داروی گیاهی به دو شکل قرص و قطره تهیه شده و دارای آثار یکسانی است. ویتاگنوس در تمام داروخانه‌های ایران و بدون نسخه به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود. اطلاعات لازم در راهنمای همراه دارو ارائه شده است.

گیاهان دیگری که در افزایش قوای جنسی می‌توانند موثر باشند شامل: انار، انجیر، پسته، خرما، جوز بویا، کنجد، نخود، نارگیل، برنج، شاهی و خارخسک هستند.

طبایع

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳۴ نظر

 1. شیشمی رو هم من میگم پیاز

  • من هم برای بارداری ویتاگنوس میخوردم ولی هیچ اثری روی من نداشت بدبختانه من نمیدونم تا کی باید از این داروهای شیمیایی استفاده کنم….. .
   البته عرق کاسنی برای مردها خیلی مفیده و من توی یه کتاب خوندم و عرق رازیانه هم برای خانومها هم برای پوست و هم برای لاغری و…. خودمم الان استفاده میکنم.

   • یعنی عرق رازیانه واسه شما جواب داد ….
    هم لاغر شدین هم پوستون خوب شد ؟؟؟؟؟؟؟؟

    • اره گلم لاغر میکنه ولی من برای پوست و لاغری استفاده نمیکنم من برای بارداری استفاده میکنم به خاطر اینکه حاوی هورمون زنانست برای اقایون هم زیاد توصیه نمیشه چون باعث چاقی اقایون میشه…… .
     من از عطاری که عرق رازیانه خریدم پرسیدم خاصیتش و اون آقا هم اینا رو به من گفت…. گلم.
     بازم اگه شک داری برو عطاری بپرس.
     ولی عرق کانی رو شک ندارم چون خودم تو کتاب خوندم حتی امام رضا{ع}توصیه کرده بود.

   • سعی کن از قرص و مواد شیمیایی دوری کنی هم مضره هم مقطعی با ورزش خودتو رو فرم بیار

 2. معلوم شد واسه چی این هندیها …….
  اینقد عاشقن …….

 3. سایه جان برای پوستت عرق برگ چنار و به صورت موضعی استفاده کن عرق اترج هم برای لطافت پوست خوبه
  ولی اگه واقعا میخوای لاغر بشی از سرکه سیب استفاده کن به جای ابلیمو و ابغوره تو سالادت از سرکه سیب استفاده کن که حرف نداره به جای نون لواش و تافتونم از نون سنگگ استفاده کن شبا هم برنج کمتر استفاده کن این حرکت و مادر شوهرم کرد تو 2 ماه 5 کیلو کم کرد من هنگ کردم ……. .

 4. نفس جان جانکم ازتون ممنونم …….
  بی نها یت متشکرم گلم ……

 5. یا رب مرا یاری بده ، تا سخت آزارش کنم
  هجرش دهم ، زجرش دهم ، خوارش کنم ، زارش کنم
  از بوسه های آتشین ، وز خنده های دلنشین
  صد شعله در جانش زنم ، صد فتنه در کارش کنم
  در پیش چشمش ساغری ، گیرم ز دست دلبری
  از رشک آزارش دهم ، وز غصه بیمارش کنم
  بندی به پایش افکنم ، گویم خداوندش منم
  چون بنده در سودای زر ، کالای بازارش کنم
  گوید میفزا قهر خود ، گویم بخواهم مهر خود
  گوید که کمتر کن جفا ، گویم که بسیارش کنم
  هر شامگه در خانه ای ، چابکتر از پروانه ای
  رقصم بر بیگانه ای ، وز خویش بیزارش کنم
  چون بینم آن شیدای من ، فارغ شد از احوال من
  منزل کنم در کوی او ، باشد که دیدارش کنم

  • يارت شوم ، يارت شوم ، هر چند آزارم کني
   نازت کشم ، نازت کشم ، گر در جهان خوارم کني
   بر من پسندي گر منم ، دل را نسازم غرق غم
   باشد شفا بخش دلم ، کز عشق بيمارم کني
   گر رانيم از کوي خود ، ور باز خواني سوي خود
   با قهر و مهرت خوشدلم کز عشق بيمارم کني
   من طاير پر بسته ام ، در کنج غم بنشسته ام
   من گر قفس بشکسته ام ، تا خود گرفتارم کني
   من عاشق دلداده ام ، بهر بلا آماده ام
   يار من دلداده شو ، تا با بلا يارم کني
   ما را چو کردي امتحان ، ناچار گردي مهربان
   رحم آخر اي آرام جان ، بر اين دل زارم کني
   گر حال دشنامم دهي ، روز دگر جانم دهي
   کامم دهي ، کامم دهي ، الطاف بسيارم کني
   به یاد سیمین بهبهانی تقدیم به آرام عزیز

  • ارام جان لاییییییییییییک……

 6. من شنیدم افشرده گل سرخ هم خوبه

  • افشرده نباش.خخخخ

   • امیر حسین افشرده به معنی عصاره هست.افشرده خلاصه ٔچیزی که از افشردن بیرون آید .البته درزبان فصیح معتادا هم افسرده به همین تلفظ هست.اتفاقا افشرده گل سرخ برای درمان افسردگی هم بکار میره.
    قطره خوراكي گل سرخ (Rosa damascena) اسانسي است 100% گياهي ، موثر ، بدون هيچگونه عوارضي و داراي مجوز رسمي از وزارت بهداشت و درمان ايران ، مخصوص درمان افسردگي و افزايش بنيه و تمايل جنسي در بانوان . اين مايع هم اكنون درلابراتوارها و آزمايشگاههاي پيشرفته و در شرايط كاملاً استاندارد شرکت باریج اسانس فرآوري وتغليظ شده و براي استفاده به عنوان يك مكمل جنسي و ضد افسردگي آماده ميشود . قطره خوراكي گل سرخ (Rosa damascena) ميتواند سبب افزايش انگيزه و تحريك جنسي قوي در زنان شده ، احساس تمايل جهت برقراري رابطه جنسي را در زنان ايجاد كند و اوضاع رواني او را بهبود بخشيده و زوجه را جهت برقراري رابطه جنسي آماده سازد .

    اول از خونابه ٔ غم زینت دلها دهد
    آنگه از افشرده ٔ دل زیب دامنها کند.

 7. افشره گل سرخ برا خانما خوبه
  مرسی نازنین جون

 8. اوووووه ناز نازی میدونستم منظورت افشرده گیاهه. آخه بنگیا به افسرده میگن افشرده

 9. اسمانی دوباره به یه چیز گیر دادیا!!!!!

 10. Bazi marda kolan bihalan vali baziashoon mesle felfele ghermez dagho ateshian ke age betooni peyda koni niazi be in darooha nis

 11. Pas chikar konam Bashe dige nazar nemidam

 12. بایدبااهاشون بسازید…..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*