آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,175

چگونه دوستی مان را به ازدواج برسانیم؟

گاهی دل‌تان می‌خواهد تمام کلیشه‌های را کنار بگذارید و خودتان گل و شیرینی به دست به خانه‌شان وارد شوید اما خواستگاری دختر از پسر چیزی نیست که همیشه جواب بدهد. بنابراین، باید دنبال روش هایی باشید که مرد مورد نظرتان را به ازدواج با خود ترغیب کنید.

تکلیف‌تان را روشن کنید
اگر می‌خواهید فرد مورد نظرتان را به ازدواج ترغیب کنید، قبل از هرچیز باید بدانید که چه نسبتی با او دارید. آیا او به شما توجه دارد؟ آیا روابط تان از فاز رسمیت همکاری و آشنایی و همکلاسی بودن فراتر رفته اما هنوز به مرحله ای که پیشنهاد بدهد نرسیده؟ آیا حرفی از ازدواج میان شما رد و بدل شده یا برنامه‌ای در این مورد ریخته‌اید؟

باید از خود بپرسید که آیا او آمادگی شروع زندگی مشترک را دارد؟ برای دانستن اینکه آیا او هم علاقه‌ای به ازدواج با شما دارد یا خیر، می‌توانید از کسی که به او نزدیک است کمک بگیرید. دوست صمیمی او یا دوست مشترک‌تان می‌تواند نقش واسطه را ایفا کند. اما یادتان نرود که این واسطه باید بی‌طرف باشد و نسبت به ازدواج شما هم نظری مثبت داشته باشد. پرسش و صحبت در مورد ازدواج یا سۆال کردن در این مورد که آیا برای آینده تصمیمی داری یا نه، از مسئولیت‌های این واسطه است. برایش توضیح دهید که در این گفت‌وگو، نباید اشاره مستقیمی به  شما داشته باشد.

نیمه رسمی باشید
اگر سراغتان آمد و خواست بیشتر با شما آشنا شود، باید از همان آغاز هدف رابطه را مشخص کنید و برای مطلع کردن خانواده ها برنامه و نقشه داشته باشید. روشن بودن تکلیف هر دوی شما، بسیاری از مشاجراتی که ممکن است در این دوران میان شما فاصله بیندازد را از میان می‌برد و از آنجا که هر دوی شما برای هدفی مشترک انرژی صرف کرده و تلاش می‌کنید، مانع از دلسردی و تردیدتان می‌شود.

از یاد نبرید فشار آوردن و انتظار عجله از طرف مقابل، داشتن جایگاه شما را در چشم او پایین می‌آورد. اگر مردی که به او علاقه‌مند شده‌اید، سعی کرد به شما نزدیک شود و در عین حال از شما مهلتی برای رسیدن به اهدافش خواست و قرار بر این شد که بعد از تحقق برنامه‌هایش به خواستگاری‌تان بیاید، چاره‌ای جز انتظار ندارید. اما این انتظار را در چهارچوبی خانوادگی تا حدودی رسمیت بدهید. در این حد که خانواده ها از حضور فردی به عنوان خواستگار آینده شما مطلع باشند و دورا دور او را بشناسند.

در این مدت بهتر است میزان تلاش او برای تحقق وعده‌هایش را زیر ذره‌بین بگذارید. اگر بعد از این مدت هم بهانه‌تراشی و دلایلی را مطرح کرد که از نظر شما و اطرافیان‌تان قابل‌قبول و منطقی نبودند، بدانید که شما در حال ازدست دادن فرصت خود برای ازدواج هستید و بیهوده به این ارتباط دل بسته‌اید. اما اگر توضیحات او قانع‌کننده به نظر رسید و موضوعات مهمی مانند به اتمام نرسیدن تحصیل یا رفتن به خدمت سربازی یا عدم آمادگی اولیه مالی را مطرح کرد، باتوجه به شرایط سنی شما و مقدار زمانی که لازم دارد، تصمیم بگیرید.

شما خواستگاری نکنید
بهتر است به صورت نا محسوس خواسته‌تان را بیان کنید. پیشنهاد مستقیم ازدواج از طرف یک خانم در کشور ما چندان مرسوم نیست و آغازگر مشکلات دیگری در رابطه می شود، اما یک پیشنهاد غیرمستقیم، می‌تواند شما را چند قدمی جلوتر ببرد و تکلیف‌تان را تا اندازه‌ای روشن‌تر کند. اگر شما به یک مرد به صورت مستقیم پیشنهاد ازدواج دهید، معمولا حالات دفاعی به خود می‌گیرد و عقب‌نشینی می‌کند، بنابراین بهتر است زمینه را مهیا کنید و کمی به انتظار بنشینید. برای شروع می‌توانید به ایده‌هایی که در زمینه ازدواج دارید اشاره کنید یا از اینکه ارتباط هدفدار را می‌پسندید صحبت کرده و به عکس‌العمل‌های او خوب توجه کنید. اگر مردی که حرف‌های شما را می‌شنود، صحبت را عوض کرد یا نشان داد که کاملا عکس شما فکر می‌کند، بهتر است وقت خود را تلف نکنید!

رابطه را بی‌دلیل کش ندهید
زمان ازدواج دختر و پسر متفاوت است و بسیاری از دختران با عبور از یک محدوده سنی شانس کمتری برای ازدواج با کسی که سن و شرایط مناسب را داشته باشد پیدا می‌کنند. گذشت زمان طولانی و بیشتر از 1تا 2سال به انتظار خواستگاری رسمی او نشستن، مشکلات بسیاری را در یک رابطه ایجاد می‌کند. بعد از چنین زمانی، احتمال اینکه طرف مقابل شما پشیمان شود یا انتظار خانواده ها سر بیاید و رابطه به تنش کشیده شود زیاد است. اگر با هم قرار ازدواج گذاشته‌اید، می‌توانید بعد از گذشتن مدتی از او بخواهید در جلسات مشاوره پیش از ازدواج شرکت کند.

این مرد فریبتان می دهد!
واژه‌هایی را که به زبان می‌آورد زیر ذره‌بین بگذارید. کسی که می‌گوید «من اهل ازدواج نیستم اما چون تو را دوست دارم حاضرم برای همیشه با تو بمانم!» فرد مسئولیت‌پذیری نیست و هدفی جز وقت گذرانی از رابطه با شما ندارد. خیلی سریع و مقتدرانه این رابطه را قطع کنید و به زندگی خود برگردید. موردهای ازدواج را به خاطر چنین مردی از دست ندهید.
کسی که توان پذیرفتن مسئولیت را ندارد، حتی اگر با اصرار شما به خانه مشترک وارد شود، نمی‌تواند زمینه یک زندگی موفق و آرام را فراهم کند. پس گمان نکنید که همه ماجرا به نشستن پای سفره عقد ختم می شود. زندگی با یک فرد بی‌مسئولیت، از انتظار برای به‌دست آوردن او هم زجرآورتر است.

به جای نادیده گرفتن نشانه‌ها و امید بستن  بی‌دلیل سنگ‌های‌تان را با او وا بکنید. اگر او از دادن جواب صریح به شما طفره می‌رود، بیشتر مراقب باشید! شاید پای یک بازی در میان است و این فرد تنها می‌خواهد زمان بیشتری را در کنار شما صرف کند. برخی از آقایان نه حاضر به پذیرفتن مسئولیت ازدواج هستند و نه حاضرند از طرف مقابل جدا شوند.

در گوشی با دخترخانم ها
وقتی می خواهید مردی را به سمت خود جذب کنید چند نکنه مهم را باید به یاد داشته باشید:
تمایل نشان دادن به کسی با آویزان او شدن فرق دارد. در عشقتان درماندگی نشان ندهید. مردان از زنان وابسته و شخصیت های آویزان به شدت می ترسند و احساس خفگی می کنند و خیلی زود از رابطه استعفا می دهند.

طوری رفتار کنید که همه زیر و بم زندگی تان، شخصیتتان و درونیات شما کف دست او نباشد. او باید بداند شما قله های فتح نشده زیادی در شخصیتتان دارید و بهتر است همه صمیمت ها را با او تجربه نکنید تا بداند نیاز دارد شما را بیشتر بشناسد و برای این کار، باید بیشتر و جدی تر به شما نزدیک شود و این تنها از راه ازدواج ممکن است. انگیزه کشف و تصاحب همیشه یک مرد را در مدار یک زن قرار می دهد.
منبع : سیب سبز

 مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۶ نظر

 1. انشا الله 29 یا 30 سالم شد به این توصیه ها عمل میکنم

  الان مجرد زاده جیگر باید توجه کنه و ذهنش رو به این مطلب جذاب معطوف کنه

 2. قله های فتح نشده…!!! مگه چنتا قله داره…؟
  .
  آسمونی هم داره خوب به رسالت رسانه ای خودش واسه فراخوان ملی ازدواج وافزایش نسل عمل میکنه
  نمیدونم چن میلیون نفر شدیم تا حالا..؟

 3. اون قسمت ” در گوشی با دخترخانم ها ” خیلی عالی بود.
  یکم از این موارد بیشتر بگین تا بدونیم و گند نزنیم

 4. مثلا در گوشی با دخترها بود اما همه عالم فهمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. خدا را شکر که ما تو زندگیمون از این دوستها نداریم
  که بخاهیم فریب حرفها شون را بخوریم
  یا فکر ازدواج با ها شون داشته باشیم
  خدا را هزار مرتبه شکر

 6. سلام بچه ها ظهر همگي بخير.
  يه خواهش داشتم ازتون، من برنامه ماه عسل رو نگاه نميكنم.اين مطلب خانم ژيلا اعلايي رو تو صفحه “سوژه جنجالي ماه عسل رمزگشايي شد” رو ديدم و راستش علاقه مند شدم همه داستان رو بدونم. كي لطف ميكنه و بهم ميگه؟
  پيشاپيش ممنونم.

 7. دوستان راست میگن مطلبش طولانیه ولی فکر کنم تو فیس بوک برنامه ماه عسل نوشته باشه

 8. سلام دوست زی زی گولو والا خلاصش اینکه این خانم وشوهرش که سمنانی هم هستن با یه مردی اشنا بودن که مرده پول کلانی از شون میگیره که گنج یاب بخره وبره دنبال گنج بعد که گنج پیدا شد باهم تقسیم کنن که ظاهرا مرده کلک میزنه بد این خانم وشوهرش که میرن پولشونا بگیرن طرف اونها را که با موتور رفته بودن میبره داخل یکی از بیا بانهای کویر بعد اونها را میندازه داخل یه چاه 25 متری که شوهره میمیره وخانمه هم 8 روز تو چاه بوده بعد طبق گفته خودش با توسل لاتی که داشته یه جورایی نجات پیدا میکنه پارسال 28 مرداد اینجوری شده در ضمن شوهرش از قبل واسه محکم کاری یه نامه مینویسه که توی نامه اسم اون مرد گنج یاب وشماره موبایلشهم بوده به شاگردش میگه ما میریم برای معا مله اگرتا ساعت فلان نیمدیم جویای احوال ما باش که شاگرد هم بعد به پلیس میگه که مرده دستگیر میشه اول مقا ومت میکرده نمی گفته بعد 8روز اعتراف میکنه الان هم مرده زندانه / امیدوارم کافی باشه وموضوع را متوجه باشین.

  • سلام به همه دوستان مخصوصاً سايه جان. سايه جان ممنونم از لطفت خيلي خوب توضيح دادي مرسي از لطف و معرفتت دختر خوب،برات آرزوي موفقيت دارم.

 9. 8 توصیه برای حل مشکل
  حجت الاسلام شهاب مرادی نیز پس از بررسی مشکلات این دختر جوان و به دلیل اینکه افراد زیادی با مشکل او رو به رو هستند هشت راهکار را برای حل این مشکل پیشنهاد کرد. وی در بخشی از این توصیهها با پیشنهاد چند دیالوگ، توصیه کاربردی خود را با سبکی ابتکاری تکمیل کرده است که خواندن آن خالی از لطف نیست.
  ۱ــ نگرانی شما در مورد تاخیر در ازدواج خردمندانه و منطقی است.
  ۲- بی تردید ازدواج مهم است اما مسلما همه زندگی نیست! اجازه ندهید نگرانی از این مسئله تمام زندگی شما را مختل کند. بین یک دختر خانم مجرد با مشکلات روحی و خُلقی و یک دخترخانم مجرد با روح و روان سالم حتما سلامت را انتخاب کنید و مراقب سلامت روح و جسم تان باشید. کم نیستند افرادی که در سنین بالا ازدواج می کنند و ازدواج موفقی هم دارند. اگر احساس ناخوشایند و یا افکار آزاردهندی دارید و ناامیدی یا حس افسردگی که در پیام قبلی بیشتر به آن اشاره کردید مانع انجام عملکردهای شماست و آرامش شما را مختل می کند حتما به مشاوری متدین مراجعه کنید.
  ۳ – شاید یکی از علل عدم حضور خواستگار با توجه به شرایطی که شما دارید سطح بالای تحصیلات و موقعیت اجتماعی خوب شماست و نگرانی آنها از بابت بالا بودن سطح توقعات شما که دور از ذهن نیست و حتی برخی از خواستگارهای بالقوه در چنین شرایطی در قبال دختر خانمی با شرایط تحصیلی و اجتماعی شما -شاید- احساس حقارت می کنند.
  ۴ – لازم است با توجه به سن و شرایطِ امروزتان، دوباره تمامی معیارها و ملاک ها و سلیقه های خود را بازبینی کنید و با حفظ مبانی ملاک ها و معیارها و حتی برخی سلیقه ها را تعدیل و به روز کنید.مثلا بر اساس معیارهای ۲۰ سال پیش شما خواستگار امروزتان با تفاوت سنی ۴-۳ سال، باید ۴۱-۴۰ ساله باشد و حتما مجرد. اما اولا این معیار امروز برای یک دوشیزه ۳۷ ساله، واقع بینانه نیست! ثانیا احتمال مشکلات شخصیتی برای پسر ۴۰ ساله مجرد به مراتب بیشتر از یک مرد ۴۰ ساله ایست که تجربه طلاق دارد.
  ۵ – نسخه ی به روز شده معیارها و ملاک هایتان را در خلال صحبت هایتان راحت با دوستان و نزدیکان و اطرافیان در میان بگذارید،نقش آنها را به عنوان معرف نادیده نگیرید. روشن است که منظورم درد دل با بدخواهان و دشمنان نیست!
  ۶. به صورت غیرمستقیم درصحبت هایتان عدم مخالفت تان را برای ازدواج ابراز کنید. مثلا در مورد خواستگاری که -مثل دشمن فرضی- به علت بی نماز بودن او را رد کردید صحبت کنید و با دیالوگی مانند این شماره ۵ را هم اجرایی کنید: «یکی دو جلسه صحبت کردم مرد محترمی بود و من مشکلی با شرایط سن و سالش نداشتم تقریبا از من ۱۳ سال بزرگتر بود اما خب متاسفانه نمازخون نبود و اظهار بی اعتقادی کرد. من هم ردش کردم» یا «خواستگار محترمی بود با اینکه تجربه یک عقد و طلاق داشت اما با این موضوع مشکل چندانی نداشتم ولی اصل موضوع این بود که در مورد شُربِ خَمر اظهارات مناسبی نداشت و گفت نمی تونه قول بده که هیچ وقت مشروب نخوره! خب شرب خمر هم می دونی یه خطِ قرمزِ جدی است. من هم ردش کردم» دو سه تا از این اظهارات را می توانید بیان کنید و اگر مصداق ندارد به نحوی بیان کنید که اصلا دروغ و کذب نباشد این طوری: « من که با ازدواج مشکلی ندارم اما از شما می پرسم به نظرت اگر دختری توی شرایط من خواستگاری داشته باشه که خدای ناکرده مشروب خور باشه و حاضر هم نیست توبه کنه اون دختر باید قبول کنه؟ اگر طرف صحبت شما با پُر روی گفت: بله قبول کنه و دلیل و توجیه اورد، شما هم محکم بگید: نه رسول خدا صریحا نهی کرده از چنین ازدواجی» و…
  ۷. مراجعه به مشاور برای پاسخ نهایی مثبت یا منفی به خواستگار را برای خودت لازم و ضروری بدان. دقت بفرمایید حتی پاسخ منفی. و خیلی به صرفه است مشاورتان ثابت باشد. مومن و از لحاظ تاهل و خانوادگی موفق و شاداب.
  ۸. از دعا و توسل غافل نیستید خوب است. از خدا بخواهید که همسری مناسب و لایق نصیب کند که لیاقت شما را داشته باشد. برای امر ازدواج توسل و نذر به امام هادی علیه السلام مجرب است. نذر ایشان کنید.

 10. عالی بود ممنون از اطلاعات مفیدتون اقا قاسم

 11. بعضي ها وقتي كاري داشته باشند دوستت هستند

  بعضي ها وقتي گير مي كنند دوستت هستند

  بعضي ها نيستند و وقتي هم هستند بهتر است نباشند

  بعضي ها نيستند و اداي بودن در مي آورند

  بعضي ها در عين بودن هرگز نيستند

  بعضي هاي ديگر هم به طور كلي هستند ولي آدم نيستند

  آنهاي ديگري هم كه آدم هستند نيستند

  به این میگن تنهایی!

 12. در میان دستهای به ظاهر مهربان… اما عاری از مــهـــر

  در میان قلبهای به ظاهر پر عشق… اماپر هـــوس

  در میان نگاههای به ظاهر پاک… اما هـــرزه

  در میان آغوش پر از مهر… اما پر فــریــب

  من گم شده ام!

  در میان واژگان گوناگون

  و در عمق جمله هایی پر از حقیقت تلخ

  در میان یک دنیا سوال بی جواب

  در میان هجوم تحیر و ناباوری

  من گم شده ام

 13. دنیایی پر از سیاهی، چیزی نشد نصیبم جز تباهی !

  بازی های عاشقانه، انواع قلبها، یکی شکسته و یکی به انتظار پوچی نشسته

  حرفهای تکراری، این تنها صداقت است که از آن بیزاریم

  سخت است قدم برداشتن در راه عشق

  صدها قدم برداشتیم و این شد یک تصویر زشت

  تصویری سیاه و سفید، طعم تلخ عشق را تنها آن دلشکسته چشید

  نمیفهمیم و آغاز میکنیم، پایانش پیداست و باز هم هوس پرواز میکنیم

 14. اين جا سرزمين واژگان واژگون است .

  اين جا گنج ، جنگ مي شود …

  درمان ، نامرد …

  قهقه ، هق هق …

  اما دزد همان دزد است و درد همان درد !…

  به هركس كه مي نگرم در شكايت است.

  عجيب است پس شادي هاي اين دنيا از آن كيست ؟! ..

 15. قله ای که یکبار فتح شود
  تفریحگاه عمومی خواهد شدمواظب قله ات باش ……!!!!

 16. لاییییییییییییییییییییک
  صبای عزیز

 17. سلام ممنونم از این مطالب خوبتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*