آخرین خبرها
تعداد بازدید : 10,989

خانه هایی با رنگ و بوی فحشا در تهران!+ تصویر

واگذار کننده گان این خانه ها متفق القول اعلام کردند که این خانه در مدت اجاره در اختیار شخصی است که آن را اجاره کرده و ورود آن شخص با هر کس یا کسانی در این خانه ها آزاد است!

به گزارش فرهنگ نیوز ،شفاف نوشت:سفر رفتن در ایران مدتی است که برای همه آسان نیست .از هزینه های بالای وسایل نقلیه مانند هواپیما و قطار  و اتوبوس گرفته تا 1000 تومانی شدن نرخ بنزین و گرانی هتل ها و مسافر خانه ها همه و همه سفر رفتن را برای بسیاری از خانوارهای ایرانی سخت کرده است.

حالا اگر همه ابزار ها و وسایل سفر هم فراهم باشد و بشود عازم سفر شد، کافی است به دلیل حواس پرتی مدارک شناسایی خانواده جا بماند  و یا اصلا یک دزد بد ذات کیف مدارک شناسایی را سرقت کند و دست مسافران را در پوست گردو بگذارد!

آنوقت است که مصیبت تازه آغاز می شود چرا که به دلیل عدم پذیرش هتل ها و مسافرخانه ها بدون مدارک شناسایی با زن و بچه  باید شب را در خیابان و گوشه پارک سپری کرد یا آنکه 7 خان رستم را طی کرد و با مراجعه به اماکن و نیروی انتظامی  و با احراز هویت،  مجوز حضور در هتل یا مسافرخانه ها را دریافت کرد.

البته در برخی از شهرها مانند شهر های شمالی کشور ، ویلاها و اتاق های شخصی هستند که به مسافران اجاره داده می شوند اما حتی اکثر این نوع ویلاها و خانه ها هم از مسافران تقاضای مدارک شناسایی می کنند و کم هستند افرادی که خانه خود را بدون مدارک شناسایی در اختیار دیگران می گذارند.

حالا اما در پایتخت این مشکل بدون مدرک شناسایی بودن افراد خیلی راحت با چند آگهی اینترنتی در سایت هایی مشخص حل شده است. در این سایت ها خانه های شخصی تبلیغ شده اند که برای 1 روز و حتی چند ساعت اجاره داده می شوند و جز کارت ملی اجاره کننده و پول هیچ مدرک شناسایی طلب نمی کنند!

خانه های مبله ای که نرخ اجاره آنها از شبی 100 هزار تومان و ساعتی 60 هزار تومان تا نرخ های میلیونی  متفاوت است اما دسترسی به آنها آنقدر آسان است  که راه را برای هر کاری باز می گذارد!

واگذار کننده گان این خانه ها  متفق القول اعلام کردند که این خانه در مدت اجاره در اختیار شخصی است که آن را اجاره کرده و ورود آن شخص با هر کس یا کسانی  در این خانه ها آزاد است!

البته یکی از این مالکان خانه که متوجه شد تماس شفاف برای تهیه گزارش است نه اجاره خانه با فرافکنی  و لحن تند به خبرنگار شفاف گفت : این رفتار شما در کار ما اخلال ایجاد می کند، کار ما را خراب نکنید.

این اتفاق در حالی در پایتخت رخ داده که این روزها  هشدارها در خصوص کاهش ازدواج و باروری خانوارها کاملا جدی شده و در این میان از هر راهی برای تشویق به ازدواج  استفاده می شود حتی ازدواج موقت .

مساله ازدواج موقت به عنوان یک راهکار برای  افزایش ازدواج و بالا بردن نرخ ازدواج مطرح شده تا جوانان و حتی کسانی که توانایی داشتن چند همسر را دارند بدون داشتن مسئولیت های آنچنانی زندگی و هزینه عروسی و مسکن و غیره به ازدواج تشویق شوند و از فساد در جامعه جلوگیری شود و در واقع می توان گفت وجود این نوع خانه ها نیز پاسخی است به نیاز به داشتن محلی برای ارتباط !

خانه هایی که نتیجه ای جز افزایش فحشا و فساد در پایتخت ندارند و به طور حتم افرادی که این خانه ها را اجاره می کنند ، برای اقدامات شرعی به چنین مکان هایی احتیاج ندارند!

این خانه ها که از سوی جوانان یا مردان و زنان متاهل  و معمولا بدون اطلاع خانواده ها اجاره می شوند در واقع مکانی است برای گرفتن میهمانی های آنچنانی، مصرف مواد مخدر و مواد روانگردان و رواج فساد و بی بنده باری و روابط آنچنانی که نه در شرع پسندیده است و نه در عرف!

نکته مهم تر هم اینجاست که تجربه نشان داده، پایتخت و رفتارهای اجتماعی که در آن رخ می دهد همواره الگویی برای سایر شهرها و استان های کشور بوده  و مسلما رواج این نوع خانه های اجاره ای در تهران، سرمنشایی خواهد بود برای گسترده شدن بساط آنها در سایر شهرهای کشور و دامنه دار شدن فساد از پایتخت به سایر نقاط ایران.

در هر حال سوال اصلی که در این میان هنوز هیچ مقام مسئولی به آن پاسخ نداده این است که آیا با افزایش این نوع خانه ها که حتی ساعتی هم اجاره داده می شوند، دیگر جوانان زیر بار مسئولیت ازدواج خواهند رفت؟

آیا با رونق این مسائل می توان امید داشت که نرخ ازدواج بیشتر می شود و جمعیت کشور افزایش می یابد؟

اصلا آیا باب فساد و فحشا با رواج این نوع خانه ها باز نخواهد شد؟

از سوی دیگر نکته ای که سبب تامل و درنگ بیشتر در اینگونه اقدامات می شود، هزینه گزافی است که صاحبان این منازل برای اندک مدتی از افرادی که به دنبال خانه ای خالی برای اهداف خود می گردند، می گیرند.هزینه ای که البته برای بچه پولدارهای تهران و قشر ثروتمند پول خردی بیش نیست اما در هر حال برای قشر متوسط و ضعیف بسیار زیاد محسوب می شود و به همین دلیل شاید بتوان گفت بیشترین مشتریان این خانه قشر ثروتمند جامعه هستند اما در واقع اینطور نیست چرا که ثروتمندان معمولا خانه ای برای شیطنت های مجردی خود دارند و این قشر متوسط جامعه است که نیاز برای بودن چنین خانه هایی را ایجاد کرده است.

این در حالی است که با همین میزان پول یعنی  شبی 100 هزار تومان به بالا می توان در یک هتل یا مسافرخانه آبرومند اقامت کرد و بنابراین تنها مزیتی که این مکان ها را نسبت به هتل و مسافرخانه ها ارجح می کند،  بی بند و باری است که در مورد این منزل ها رعایت نمی شود و بساط فحشا و گناه را به راحتی هر چه تمام تر برای آن عده از افرادی که پایبندی به خانه و خانواده را ندارند، آماده می کند.

در حقیقت، ماجرای خانه های مجردی به ما ثابت کرد که حقیقتا معضل ازدواج آن چنان ربطی به مشکلات مالی ندارد و بخشی از همان قشری که می گویند به دلیل مشکلات مالی ازدواج نمی کنیم، حاضرند به چنین خرج هایی تن دهند.

واقعیت این است که معضل ازدواج، ریشه در مسئولیت پذیری و تعهد دارد و مشکلی فرهنگی است، نه اقتصادی.

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. صورت خسته نگران، بي‌ آرامش و مريض

  که قايم شده بود زير آرايش غليظ

  زخمي از خاطرات تلخ ديروز

  چشم ميدوخت به خيابون سرد بي‌ روح

  با تحمل سنگيني‌ نگاه آدما

  ادامه ميداد او به راه ناتمام

  و اولين بار براي آخرين راه

  هه بهتره بگم که آخرين چاه

  تنها، دو دل‌ ، تو فکر و با تعجب

  دنبال چي‌ بود؟ پول يا توجه؟

  تو روزگاري که هر کسي‌ دنبال آشناست

  دخترک ميگرد پي‌ يه فرد ناشناس

  که از اون غريبه‌ها يه عده ماييم

  آروم اشاره زد که شيشت رو بده پايين

  فقط ميتونيم امشب رو با تو باشيم و بس

  اين رو گفت و نشست و در ماشين رو بست

  پسر مي‌خواست سر صحبت رو وا کنه زود

  تيکه مينداخت و منتظر واکنش بود

  ولي‌ دخترک صداش رو نميشنيد

  تو دنيايي بود که به سادگي‌ نمي‌شه ديد

  ديدي که بعضي‌ وقت‌ها بغضي تو گلوته؟

  نمي‌خواي گريه کني‌ جلو کسي‌ که پهلوته

  هي‌، امان از اين زمان

  زماني‌ که ديگه برد توان از اين زبان

  پسر گفت لعنت به اين بخت بد

  خونه ي ما مي‌‌مونه واسه ي وقت بعد

  سعي‌ نکن با سکوتت زير پوستم بري

  اگه پايه‌يي‌ ميتونيم خونه‌ دوستم بريم

  خوب حاضري با 2 نفر باشي‌ يا نه؟

  معلومه که رفتار دخترک ناشيانست

  سوال تکرار شد، حاضري باشي‌ يا نه؟

  و دختر به فکر يک شب و يک آشيانست

  گفت بريم، من که همه چي‌ رو از دم باختم

  گناهش پاي اون‌ها که من رو پس انداختن

  عصباني‌ از خاطرات خاموش قديمه

  پي‌ محبت ميگرد توي آغوش غريبه

  تو خونه‌يي‌ رشد کرد که عشق نبود

  جاي عشق، فحش و مشت و زير چشم کبود

  پدري که جلوي مشکلات مختلف ضعيفه

  فقط زورش ميرسه به دختر ظريفش

  با خودش گفت پشتم به کيا قرصه؟

  خانوادم؟ اونا رو خدا بيامرزه

  اون موقع کي‌ بود احترام به حرفش بزاره؟

  حالا مجبوره که تنش رو به حراج بزاره

  ببين، تو اين قصّه‌ها رو ميشنوي و ميري

  بعد چند بار شنيدن ازش ميگذري و سيري

  ممنون از اوني‌ که به ديگري صدام رو پاس داد

  بگذريم، بريم سراغ ادامه داستاني که

  امروز نوشتنش رو مود من بود

  اين يه درديه که به خيليا بوده مربوط

  کوه غم بود، ولي‌ يه نور انبوه

  پشت کوه واسه ناا اميدي زوده هنوز

  کاري ندارم به اينکه کارش خلاف شرعه

  ولي‌ واسه رابطه‌ها اول علاقه شرطه

  وگرنه يه روح که روي جسمي‌ سوار

  چطور تو آغوشي بره وقتي‌ حسّي نداره؟

  تو اين روزگار درد ناک و سياه بي‌ شرم

  اي کاش بگه نگاه در من پياده ميشم

  راه براي ادامه دادن زياده بي‌ شک

  اي کاش بگه نگاه در من پياده ميشم

 2. سلام فاحشه!

  هان!؟ تعجب کردی!؟ میدانم در کسوت مردان آبرومند، اندیشیدن به تو رسم ، و گفتن از تو ننگ است ! اما میخواهم برایت بنویسم .

  شنیده ام، تن می فروشی، برای لقمه نان ! چه گناه کبیره ای…! میدانم که میدانی همه ترا پلید می دانند، من هم مانند همه ام !

  راستی روسپی! از خودت پرسیدی چرا اگر در سرزمین من و تو، زنی زنانگی اش را بفروشد که نان در بیارد رگ غیرت اربابان بیرون می زند اما اگر همان زن کلیه اش را بفروشد تا نانی بخرد و یا شوهر زندانی اش آزاد شود این «ایثار» است ! مگر هردو از یک تن نیست؟ مگر هر دو جسم فروشی نیست؟ تن در برابر نان ننگ است. بفروش ! تنت را حراج کن… من در دیارم کسانی را دیدم که دین خدا را چوب میزنند به قیمت دنیایشان، شرفت را شکر که اگر میفروشی از تن می فروشی نه از دین.

  شنیده ام روزه میگیری، غسل میکنی، نماز میخوانی، چهارشنبه ها نذر حرم امامزاده صالح داری، رمضان بعد از افطار کار می کنی، محرم تعطیلی ! من از آن میترسم که روزی با ظاهری عالمانه، جمعه بازار دین خدا را براه کنم، زهد را بساط کنم، غسل هم نکنم، چهارشنبه هم به حرم امامزاده صالح نروم، پیش از افطار و پس از افطار مشغول باشم، محرم هم تعطیل نکنم!

  فاحشه… دعایم کن

 3. ترس دارد

  وقتی …

  تنت را ،

  در هجوم سایه ها به ودیعه می گذاری

  تا مبادا دختر کوچکت ،

  هم ، راهِ تو باشد … !!

  و خوب میدانی

  که تو را هرزه می نامند ،

  همان هایی که هم کیش سیاهی اند …

  آری ،

  این ها …

  همان ” آدم ” های کوچه و بازار هستند !!

  که فخر می فروشند و فقر می خرند !

  خواهرم ؛

  میدانی چیست ؟

  ما آدم ها ، یادمان نیست آدمیم !!!

  دیگر ،

  اینجا ،

  روی زمین …

  همه چیز تخفیف خورده ست !!

  هم نجابت تو ،

  و هم …

  آدمیت آدم …

 4. نظر خاصی ندارم جز تاسف

 5. از اون ور دارن ازدواج موقت رو ترویج میکنن از این ور صداشون بلند شده که چرا بچه دار نمیشین . آخه با ابن وضع و اوضاع خراب اقتصادی کی میاد ازدواج دائم کنه . نرخ طلاق هم که صعودیه . توی ازدواج موقت هم که با بی مسئولیتی همراهه کسی بچه دار نمیشه.

 6. با سلام خدمت برادر خوش غیرت اسما نیها ممنو نم از شما خدا شاهده که وقتی مطالب درد اور شما را خوندم فقط گریه کردم چون همش واقعیت جا معه ماست تاسف داره ولی از طرف دیگه خوشحالم که هنوز رگ غیرت مردانگی زنده است خدا کنه همیشه زنده باشه و نفست گرم ////////

 7. ازدواج ریشه در مسئولیت پذیری و تعهد دارد؛ ولی مشکلی فرهنگی و اقــــــــتـــــــــصـــــــــــادی است که گریبانگیرمون شده.
  اگر مشکل مالی و وضعیت مسکن و منابع درامد مردم رو تامین کنن؛ و از همه مهمتر مردها رو به چند همسری و ازدواج موقت و صیغه و … تشویق نکنن همه چی حل میشه و تعهد و مسئولیت پذیری رو رواج پیدا میکنه… زندگی شاد باید دل شاد باشه وقتی بعضی ها محتاج نون شبشونن یا خرج زندگی روزشونو همون روز باید دربیارن وگرنه میمیرن؛چجوری 8 تا بچه رو تامین کنن؟با شادی که 8 تا بچه تو خونه باشه زندگیشون تامینه؟اینجوری مردم روز به روز گرفتار تر میشن ..

 8. البته زن ها هم شامل این میشن که در قید تعهد بهمسرشون و وظایفشون برای سالم نگه داشتن زندگیشون باشن

 9. ‏2014‏/07‏/18‏ 12:02:04 ب.ظ
  جمعه 27 تیرماه 1393
  مسئله معضل فحشا
  معضل کاهش ازدواج ها
  معضل افزایش طلاق ها
  بعلت فقر است
  ملیون ها جوان تحصیل کرده
  هر روز جویای کاری هستند
  بیکاری و گرانی
  درد بی درمان است
  هزینه درمان
  هزینه معیشت
  برای درد مندان
  مشکل بزرگی است
  تهرانی

 10. ‏2014‏/07‏/17‏ 04:31:58 ب.ظ
  پنجشنبه 26 تیرماهه
  داستان امروز من
  از چهره اشخاصه
  لبخند هرکس
  معنی خاصی داره
  راز پنهان هرکس
  از چهره اش پیداست
  چشم ها و نگاه ها
  با ما سخن گویند
  با چشم دل نگاه کن
  هرچیز را باور نکن
  تهرانی
  ‏2014‏/07‏/18‏ 11:05:46 ق.ظ
  جمعه 27 تیرماه 1393
  انسان ها متفوت هستند
  هرکسی طینت خاصی دارد
  افکار مردم تفا وت دارند
  چهره ها و چشم ها
  راز درون را
  فکرو بکر مردمان را
  ذات بد و خوب اشخاص را
  بما نشان میدهند
  چشم بست اسیر
  دروغگویان شیطان صفت
  نشوی
  تا از راز بد وخوب
  کسی آگاه نشدی
  خواستگار خویش را
  مباد باور کنی
  تهرانی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*