آخرین خبرها
تعداد بازدید : 16,641

ازدواج موقت با کارت ملی/ گفت‌وگو با مسئول ثبت‌نام سایت صیغه ایرانیان

کافرها ورود پیدا نمی‌کنند. اینجا همه چیز شرعی است. در قسمت معرفی‌ها آمده: «کد خانم 4: باکلاس، شیک با زیبایی خوب، مدرن و …». « کد خانم 6: جوان، زیبا، بسیار جذاب و های‌کلاس امروزی ـ شیطون و گرم». این خانم‌ها در سایت «صیغه ایرانیان/ همسریابی ازدواج موقت در تهران» ثبت نام کرده‌اند. سایتی که به‌گفته‌ی مسئول ثبت نام آن «در سامانه رسمی ثبت شده و حقانیت آن از طریق پلیس فتا ‏قابل پیگیری است.»

این سایت از دو سال پیش‏ فعال است و با اینکه بیش از 100 ‏بار از سوی کفار مورد حمله بزرگ «ddos» قرار گرفته‌ اما همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد: «همانگونه که بینندگانِ پیگیر مستحضرند قطع و وصل‌شدن‌های مداوم سایت ناشی از این مظلومیت و عناد با فقه شیعه‌ی جعفری بوده است که ما آن را نشان‌دهنده حقانیت فعالیت‌مان محسوب و به کوری چشم کافران در مسیر درستی که در آن گام نهاده‌ایم مصمم‌تر شده‌ایم.»

به جز این سایت صدها وبلاگ و سایت همسریابی در حال حاضر فعالند. این در حالی است که مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت ارشاد اسلامی، دادستانی و پلیس فتا بارها فعالیت این سایت‌ها را غیرقانونی دانسته و نسبت به احتمال کلاهبرداری از طریق این سایت‌ها هشدار داده‌اند.

در آخرین اظهار نظر، معاون ساماندهی امور جوانان درباره‌ی فعالیت سایت‌های همسریابی و همسرگزینی گفته است: «فعالیت این دو سایت با هم متفاوت است، سایت‌های همسریابی برای افراد مختلف همسر پیدا می‌کنند که فعالیت آنها از نظر ما غیرقانونی و بدون کنترل است. اکنون براساس آمار نیروی انتظامی حدود 300 سایت در این خصوص فعالیت می‌کنند که برای کنترل فعالیت سایت‌های همسریابی با قوه قضائیه و پلیس امنیت جلساتی داریم. اما فعالیت سایت‌های همسرگزینی در واقع مشاوره برای کمک به انتخاب همسر است که در این خصوص برنامه‌‌های خوبی داریم و به جاهای مناسبی می‌رسیم.»

خانم یگانه، مسئول ثبت نام سایت صیغه ایرانیان تأکید دارد چون فعالیت‌ این سایت شرعی است پس قانونی هم هست. او به ماده‌ی 28 قانون اساسی اشاره می‌کند: «هرکس حق دارد شغلی را که بدان مایل و مخالف اسلام، مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند.»

در بخشی از این سایت آمده است: «این سایت فقط فتوای کتبی مراجع عظام تقلید جهان تشیع (مجوز شرعی) را کسب و هیچ‌گونه مجوزی از هیچ نهاد قانونی جز ‏قانون اساسی، قانون مدنی و قانون حمایت خانواده ندارد لذا فعالیت ما به استناد اصل 12 و 28 قانون اساسی و مواد 1034، ‏‏1071 و 1075 قانون مدنی و ماده‌ی 21 قانون حمایت خانواده در موضوع وکالت نکاح منقطع کاملاً قانونی است.‏»

بر اساس ماده 21 قانون حمایت از خانواده، نکاح موقت ‏تابع موازین شرعی و قانون مدنی و ثبت آن الزامی نیست. ماده 21 از جمله مواد جنجالی لایحه‌ی حمایت از خانواده است که از زمان طرح تا تصویب مخالفان و موافقان بسیاری تا اینکه سرانجام خانه ملت به ثبت ازدواج موقت در سه مورد باردار شدن زن، توافق طرفین، و طرح موضوع به عنوان شرط ضمن عقد رأی داد.

مدیریت سایت را فردی به نام فردین شمائی، کارشناس حقوق قضایی به عهده دارد. حق معارفه در این سایت بین 50 تا 200 هزار تومان است و شمائی این مبلغ را مناسب می‌داند: «آقایانی که فکر می‌کنند مهریه‌ها بالاست و نعوذبالله آن‌ را با حرام خدا مقایسه می‌کنند اولاً از امنیت روانی، قانونی و حلالیت شرعی و همچنین بیماری‌های ایدز و هپاتیت که بگذریم این بانوان محترمه که عمدتاً به‌خاطر نیاز مالی و بعضاً عاطفی با اصول خدا، شارع و قانون صیغه می‌شوند کجا و نعوذبالله زنان مورد قیاس شما کجا و در مورد هزینه معرفی نیز هزینه‌های بسیار سنگین تبلیغات، تعمیر و نگهداری سایت و حقوق پرسنل سایت را محاسبه و لحاظ نمایید.»

از یگانه، مسئول ثبت‌نام که «متاهل و متولد 1347» است جزئیاتی درباره‌ی فعالیت این سایت پرسیدیم. در طول این گفت‌وگو یگانه تأکید‌ کرد که استفاده از خدمات این سایت برای دختران مجرد توصیه نمی‌شود و بهتر است که دختران مجرد در درجه‌ی اول سعی کنند ازدواج دائم داشته باشند.

شرایط ثبت نام در این سایت برای ازدواج موقت چیست؟

قبل از هر چیز باید شرایط خودتان را در یک پیامک توضیح دهید. مثلاً اگر دوشیزه باشید، اصلاً نمی‌توانید این کار را انجام دهید. من به دوشیزگان توصیه می‌کنم ازدواج دائم داشته باشند، چون ازدواج موقت تبعات روحی خاص خودش را از نظر خانوادگی و اجتماعی دارد. بانوان دیگر شرایط و ویژگی‌هایشان را در یک پیامک مطابق با دستورالعمل سایت (نام و نام خانوادگی و تأهل، سن و شهر و شغل، تلفن ثابت، ‏تاریخ و ساعت و دقیقه‌ی ‏واریز مبلغ) می‌فرستند. من آنها را به واحد هماهنگی ارجاع می‌دهم و آنجا تصمیم می‌گیرند که آنها را ثبت‌نام ‏بکنند یا نه. مشخصات این افراد با یک کد و نام مستعار در سایت منتشر می‌شود.

ولی من دیدم دخترهای 18 یا 19 ساله هم در این سایت ثبت نام کرده‌اند.

هر خانمی حتی 18 ساله‌ی غیر دوشیزه (البته با ارایه مدارک پزشکی) هم در این سایت‏ هستند و حتماً پدر و جد پدرشان متوفی است. آنها شرایط خاص خودشان را دارند. اگر مجرد باشند و سابقه‌ی ازدواج هم نداشته باشند می‌توانند، در این سایت ثبت نام کنند البته اگر مرجع تقلید آنها حضرت آیت الله‌العظمی سید محمد صادق روحانی باشد. متوجه هستید؟

پس خانم‌های مجرد هم می‌توانند ثبت نام کنند؟

دختران مجرد با انجام این کار دچار صدمات روحی بسیاری می‌شوند و آینده‌شان‌ خراب می‌شود. مدیریت سایت خانم‌های دوشیزه را ثبت نام نمی‌کنند به‌ویژه اگر جوان باشند.

مهریه چگونه و براساس چه معیارهایی تعیین می‌شود؟

مهریه با توجه به شئونات خانم تعیین می‌شود، مانند مهریه‌ی ازدواج دائم… با توجه به شئونات خانوادگی تحصیلی و اخلاقی تعیین می‌شود.

چه ضمانتی برای پرداخت آن وجود دارد؟

مهریه با نظارت سایت حتماً پرداخت می‌شود. شما مشخصات خودتان را می‌فرستید اگر مورد ازدواج دائم وجود داشت، به شما می‌گوییم.

یعنی شما برای معرفی افراد برای ازدواج دائم هم اقدام می‌کنید؟

البته در مورد ازدواج دائم ما هیچ تضمینی نمی‌کنیم. تحقیق با خود خانواده است.

مردهایی که به سایت مراجعه می‌کنند، واقعا چقدر قابل اطمینان هستند؟

ما بر اساس خوداظهاری گزینش و ارزیابی می‌کنیم. اگر من موردی را معرفی کردم شما خودتان اول تحقیق کنید. برای ازدواج موقت تکلیف مشخص است. یک ساعته یا یک ماهه، اما در مورد ازدواج دائم فرق می‌کند.

می‌گویند بیشتر کسانی که به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند، مردان متأهل هستند.

نه اشتباه است، بیشتر مجرد هستند. افراد متأهل هم اگر خانم‌شان بیمار باشد یا در سفر بوده یا جدا از آنها زندگی کند به ما مراجعه می‌کنند.

شما چطور می‌فهمید که این مردان حقیقت را می‌گویند؟

الان من چطور با شما صحبت می‌کنم؟ همینطوری هم با اینها صحبت می‌کنم. اگر دروغ بگویند به خودشان مربوط است. صحت اظهارات با خود افراد است. اگر مردی زنش تومور مغزی دارد و روی ویلچر است، مجرد محسوب می‌شود. 90 درصد متقاضی‌های ما افراد مجرد هستند، نمی‌دانم این سوء‌تفاهم از کجا ناشی شده. اگر زنی بخواهد، می‌تواند مدارک پزشکی همسر مرد را ببیند تا مطمئن شود. اگر نتوانست جواب مثبت بگیرد، مسئولیت با خود آقاست. خانمی هم که نخواهد با فرد متأهل باشد، باید شرط بگذارد که من آقای متأهل را نمی‌پذیرم. شرط همسریابی را فرد می‌تواند مشخص کند، ما چیزی را تعیین نمی‌کنیم.

برای انجام صیغه‌ی یک‌ساعته شما اصل شناسنامه را هم می‌بینید یا فقط کارت ملی را می‌گیرید؟

داشتن اصل کارت ملی معتبر کفایت می‌کند.

سایت شما ‏برای تأمین مسکن مراجعه‌کنندگان هم کمک می‌کند؟

این بستگی به متقاضی دارد. اگر خانمی قید کرده نمی‌تواند جای مناسبی را فراهم کند باید آقا این کار را انجام دهد. در موارد یک‌ساعته تأمین مسکن با خانم است. در برخی موارد هم سایت کمک می‌کند تا امنیت لازم برقرار شود.

چگونه؟

یک زن از طرف سایت در محل عقد یک‌ساعته حضور دارد.

برای عقد یک‌ساعته هزینه‌ی مکان از طرف چه کسی پرداخت می‌شود؟

ببینید یک مهریه است که باید خود فرد بپردازد و یک هزینه‌ی معرفی است. سایت یک فیلتر ورودی است. حتی اگر این سایت دولتی بود باید هزینه‌هایی به آن پرداخت می‌شد تا هر آدم بی‌سروپایی اینجا ثبت نام نکند و هر کاری خواست نتواند انجام دهد. منتهی خود خانم اگر مسکن نداشته باشد، ما مسکن را معرفی می‌کنیم. البته مسکن مال ما نیست. مال فرد مورد اطمینان ماست.

هزینه یک‌ساعته‌ی این مکان چقدر است؟

الان برای یک ساعت باید 30 هزار تومان از طرف خانم پرداخت شود، رقم سنگینی نیست.

در سایت گفته شده خانه‌ها برای عقد یک ساعته در غرب تهران و کرج واقع است، درست است؟

(مکث) خب… در این مورد با توجه به شرایط افراد مکان را معرفی می‌کنیم. این مراحل بعدی است.

در فضای مجازی تعداد زیادی سایت و وبلاگ همسریابی و صیغه وجود دارد. چطور باید به سایت شما اعتماد کرد؟

من در مورد سایت‌های دیگر هیچ آشنایی ندارم، بنابراین حرفی هم نمی‌زنم. دو سال است که سایت ما فعالیت می‌کند. این سایت معتبر بوده و در ستاد ساماندهی وب‌سایت‌ها ثبت است. البته می‌دانید که نه‌تنها به سایت ما، بلکه به هیچ سایتی مجوز داده نشده است اما باید این را هم بدانید که چون این مسئله خلاف شرع نیست، خلاف قانون هم محسوب نمی‌شود. از من می‌شنوید، خودتان باید به عنوان خانم از خودتان مواظب کنید. اگر توجه کنید بیشتر این صفحه‌ها وبلاگ هستند، سایت نیستند که بتوانید اطمینان کنید. ما به دختران جوان توصیه می‌کنیم در هیچ وبلاگی ثبت نام نکنند. در مورد این سایت هم می‌توانید از ستاد ساماندهی وب‌سایت‌ها پیگیری کنید. می‌توانید حتی از طریق پلیس فتا هویت ما را بررسی کنید.

بنابراین می‌توان به شما اطمینان کامل کرد؟

من خانمی را می‌شناسم که ازدواج موقت کرده، باردار شده و کورتاژ کرده است. شما آخر کار را هم ببینید. شما هر کجا زنگ بزنید فوری ثبت نام می‌کنند. اما من به دختران مجرد هشدار می‌دهم. یک خانمی که بیوه و مطلقه است و بچه دارد، چندان مشکلی ندارد. افرادی که سنشان کم است و دوشیزه هستند مشکل دارند. افراد می‌توانند کار در منزل انجام دهند. به نظر من این روش بهتر است تا این راه‌ها.

ضمانت افراد از لحاظ بیماری‌های مقاربتی چگونه است.

ببنید ما آنها را می‌فرستیم دکتر برای ما مدرک بیاورند. موارد ماهانه با یک‌ساعته فرق دارند. احتمال بیماری در موردهای یک ساعته با توجه به دستورالعمل سایت وجود ندارد. ما یک سری شرایط گذاشتیم که خانم‌ها باید رعایت کنند. اگر کسی رعایت نکرد، مسئولیتش با خودش است. اما برای ماهانه محدودیتی وجود ندارد. ولی برای یک ساعته محدودیت وجود دارد. احتمال هر چیزی هست. ما کسی را هم تحریک و تشویق نمی‌کنیم و همه‌ی احتمالات را خود فرد باید در نظر بگیرد. من آنچه شرط بلاغت بود با ‏تو گفتم؛ تو خواه پند گیر خواه ملال.‏

آفتاب

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۷ نظر

 1. چه کاریه اخه من نمیدونم

 2. واقعا متاسفم که با یک زن مثل یک کالا رفتار میکنن

 3. یک شب مرا تحمل کن
  تاباور کنی مجنون تو چگونه با لیلی خودسر میکند
  یک شب…!!!.
  .
  .
  .
  خوابهایم
  بوی تن ترا میدهد…!!!
  نکند آن دورترها
  نیمه شب
  در آغوشم میگیری…!!!
  .
  .
  .
  .
  .
  برای من که دوستت دارم
  وجای تو خالیست
  زیر همین باران
  کنار این همه دلتنگی
  کمی بوسه بفرست…!!!
  .
  .
  .
  ای شعر آخری …مخاطب خاص داره
  نمیگم کیه ولی بیوفاست…و بی…

 4. موضوع جالبیه ولی خب نمیشه زیاد دربارش حرف زد

  اخه این چه مطلبیه میذارین چشم و گوش بچه های مردم رو باز میکنید که چی بشه

  حالا ما میدونستیم ولی کاری نمیکنیم بقیه چی همه که مثل ما مظلوم و باحیا نیستن

  الان عده زیادی به این روش رو میارن که خیلی خطرناکه و به یه معضل تبدیل میشه که جمع کردنش خیلی سخته

  ازدواج رو اسون کنید تا جوونا راحت ازدواج کنن دیگه این کارا هم نیاز نیست که فقر و فحشا رو گسترش بدین

  با دست خودشون دارن تیشه به ریشه فرهنگ کشور میزنن نمیدونم چجوری این روش به ذهنشون رسیده بیشتر به فکر خودشون هستن

  دوباره یه اختلاس سه هزارمیلیاردی اتفاق افتاده که به جای اون میگن 650 میلیون یورویی که مردم زیاد حساس نشن شما هم حساس نشو طبیعیه

  همین پولا رو به جوونا وام بدین کافیه دیگه این اضافه کاریا هم لازم نیست که جوونا رو بدبخت کنید

 5. الهی شوهر همین خانم یگانه ده تا ده تا زن صیغه کنه ببینم باز هم اینقدر بی تفاوته زنیکه…..
  هر وقت این مطلبا رو میخونم حالم از هر چی ازدواج و غریزه و…بهم میخوره
  آخه صیغه یه ساعته دیگه چه کوفتیه یعنی چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • تسنیم جان مطمئن باش این خانمه و همه دست اندرکاران این سایت خودشون از مشتریای همیشگی سایت خودشون هستند…ازدواج دائم براشون معنا نداره

 6. این سایت دیگه چیه؟؟؟؟؟آخه یعنی چی صیغه یک ساعته؟؟؟؟؟؟؟؟کدوم عالمی اجازه چنین کار کثیفی رو داده؟؟؟؟؟؟؟
  واقعا متاسفم برای مدیر این سایت…
  یعنی پولی که از این راه به دست میاره از گوشت خوک حرام تر و نجس تره.

 7. واقعا خیلی جالبه صیغه ساعتی؟!!!خوب این چه فرقی با زنا داره ؟ تا اونجایی که من میدونم و مدافعین صیغه سنگشو به سینه میزنند اینه که صیغه بخاطر حمایت مالی و عاطفی از زن بیوه اس ، حالا تو این صیغه های ساعتی چه حمایتی میشه؟البته من فتوای یکی از آیت اله ها رو در مورد صیغه ساعتی خوندم محض اطلاعتون بگم که نوشته در صورتی که منجر به رابطه جنسی نشه صیغه ساعتی اشکال نداره و زن لازم نیست که عده سه ماه و ده روز را نگه داره تا به هوسران بعدی برسه…حالا بنظر شما وقتی که طرف به خاطر یک ساعت 30 هزارتومن فقط پول محل میده و مهریه را هم پرداخت میکنه و با هزار تا بدبختی و استرس طرفو گیر میاره میره چکار کنه؟ سماق بمکه؟…نه شایدم میرن جوک بگن ….ههههه خیلی خنده داره به این میگن کلاه شرعی اون هم یه کلاه گشاد و بزرگ که هر کسی میبیندش..بنظرتون اون یه نفر تو اون یک ساعت نیازش با این تفاسیر بر طرف میشه…یا مجبوره پشت بندش یه گناه دیگه ای هم بکنه.
  واقعا اسم مهریه را هم به گند کشیدن ، بار معناییشو نابود کردن بهتره اسمشو بزارن دستمزد..
  قضیه خود اظهاریش هم جالبه ..هر کی هر چی بگه مورد قبوله..
  توی سوره نسا کاملا در مورد شرایط ازدواج دائم و موقت مردان و زنان نوشته شده ..اینا دارن یه کاری میکنن که بگیم صد رحمت به جهاد نکاح داعشیان!!!

  • نازنین جان واقعا گل گفتی عزیزم..

  • سلام نازنین خانم ببینید کتاب اخلاق اسلامی نوشته ی محمد دشتی رو ببینید که‌امام علی (ع) در مورد ازدواج موقت چقدر تاکید کردن اونوقت شماها حرفتون از گفته ی امام علی هم بالاتره؟ واقعا که، منم با ازدواج‌ساعتی مخالفم ولی ازدواج موقت بهتر از اینه که پسرا به زور مزاحم دختری باشن اون به انتخاب دختتر بستگی داره اگه دوس نداری صیغه بشی بشین سر جات با هنه هستم ، اجباری نیست خیلی از خانما هستن که علاقه دارن به این کار، این کار اگه مورد تایید اسلام و سنت نبوی نبود که خدا در موردش تاکید نمیکرد ، کتاب نهج البلاغه واخلاق اسلامی محمد دشتی رو بخونید من با سند حرف میزنم حرف خودم نیست جانم

 8. با نظر تسنیم خانوم هزار – هزار بار موافقم………….خدا کنه بره زن بگیره آدم بشه…………..

 9. صیغه ساعتی !!!!!!!!!………مردونگی مرده ……..زن فقط یه وسیله شده برای …….اللهم عجل لولیک الفرج بخدا دیگه وقتش رسیده …….

 10. کلاه شهری میذاریم سر خودمون…

 11. ‏2014‏/07‏/13‏ 05:30:14 ب.ظ
  22 تیرماه 1393
  از این مقوله
  خیلی دلم گرفته
  اینها همه نکبته
  که توی شهر افتاده
  شاید نشان فقره
  وقتی گرسنه باشند
  باورشان نکنیم
  نتیجه اش همینه
  تهرانی

 12. صیغه یه ساعته!!! واقعا فرقش با زنا چیه؟؟؟ متاسفم برای اون زنایی که این کار رو انجام میدن و این یه جور تن فروشیه. پولی هم که میگیرن بابت دستمزد کارشونه. به خدا الان هستن زنایی که سرپرست خانوادشونن و خودشون شرفتمندانه کار میکنن پس اینا هم بهانه نیارن و برن دنبال کار

  • آقایون داداشام آبجی ها مگه مسلمون نیستین شما،
   عه جدا
   پس برو قرآن بخون با معنیش، در باره صیغه گفته
   آها شاید شما اون آیه رو در مورد صیغه س قبول نداری
   باشه باشه باشه
   قرآن دستکاری شده نه

 13. امام زمان منتظر چی هستی. به خدا دیگه وقت ظهوره

  • مریم خانم تورو خدا ننطقی فک کن ببین مشکل کجاست ، ازدواج موقت چرا اومد چرا میل به ازدواج کم شد چو شم توقعتون مرد واقعی نیست مرد واقعی آدم پولدار نیستذمرد واقعی کسیه که در عین فقر سنگ بتراشه تا نو زندگیت حلال شه ، از خستگی کار خوابش ببره ، نه اینکه مفت مفتذو به راحتی پول پارو کنه بریزه جلوت همچین مردی تا نصیبت بشه سه چارتایی هم غیر تو میچسبه، فکر کن وبه کتاب اخلاق اسلامی محمد دشتی رجوع کن ،ومن اللهذتوفیق

 14. من فکر میکنم همش بحث پوله، وگرنه من پسر حالم از این مرد و زن صیغه ساعتی بهم میخوره.(فکر میکنم خانواده و جامعه درست تربیتشون نکرده
  آها یه بحث دیگه هم هست، که شرایط ازدواج دائم سخت تر شده بجای این که بزرگتر ها ازواج رو ساده کنن، خودشون
  سد معبر شدن.

 15. برعکس کار بسیار خوبی هس موفق باشید از اوضاع نابسمان این جامعه بهتره

 16. منم سلام می کنم

 17. خواهرای گلم بخدا منم دوست دارم ازدواج‌کنم اما نمیشه ،خب سخته، توقعتون بالاست، کسی سمت ازدواج نمیاد، سخت نگیرین اگه امام زمان ظهور کنه که انشاالله همینظگطوره بیاد بهتون بگه چرا ازدواج نکردین میگین چون پول و کار نداشت چون ماشین خونه نداشت آره؟ از پسرا بپرسن میگن چرا ازدواج نکردی میجه چون خانمه مهریش سر به فلک میکشه چون توقعش بالاست، نه عزیزای من اینجوری امام زمان ظهور نمیکنه ، مشکلتون اینه که ایمان ندارین ، به خدا اعتماد ندارین ، مگه امام علی چیزی داشت که فاطمه دخت پیامبر قبولش کزد ، مگه شما از فاظگطمه(س) بالاتربن، جمع کنین بساط شعر و شاعریتون رو ، مردی پسر برو مثل مرد ازدواج کن خدا بزرگه آهای خانم ، اگه یه ذره برای مادر امام حسین احترام قائلی ، بسم الله بگو ایمان واخلاق دیدی بچسب ، کار که هر جور باشه به دست میاد ، در کنار شوهر میشه کار کرد ،به شرط اینکه همو باور کنین، یه ذره تو رو خدا یه ذره به فکر آخرتتون باشین، به خدا اگه بگی ۱۴ سکه چیزی ازت کم نمیشه ، وقتی فهمیدی اخلاق داره ایمان داره با خداست مطمعن باش هواتو داره ، به خدا توکل کن ، تو فکر میکنی با مهریه زیادارزشت میره بالا؟ نه جانم اگه مهرت و کم بگی و با ایمان بلند شی بگی من دوسش دارم و ۱۴ سکه کافیه مرده میفهمه که واسه خودش عاشقشی واونم عشقش بهت بیشتر میشه، مهریه کم یعنی ارزش قائل شدن برا مرد و دادن فرصت اعتماد به اون وخشنودی خدا، فقط این وقتی جواب میده که به هر بی سر وپابی نگی بله تحقیق کن ببین چه جوریاست اگه موفق نبودی منو هرچی خواستی لعن کن، بسم الله

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*