آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,989

کی روش دلایل شکست را گفت و خداحافظی کرد!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری بعد از دیدار با بوسنی دلایل شکست برابر این تیم را گفت و با خبرنگاران هم خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی قدس آنلاین به برزیل، کارلوس کی روش پس از دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر بوسنی در مرحله مقدماتی جام جهانی به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه فونته نوا شهر سالوادور گفت: ابتدا باید به بازیکنان تیم ملی فوتبال بوسنی تبریک بگویم. آنها خیلی خوب بازی کردند اما مردان من هم نمایش خوبی داشتند و 90 دقیقه جنگیدند. من به این بازیکنان افتخار می کنم.

وی افزود: بازیکنان من با اینکه خیلی خسته بودند اما تا حدی که می توانستند دویدند و تهاجمی بازی کردند. بازیکنان ایران برابر سه تیم از بهترین تیم های جهانی بازی کردند. وقتی همه شرایط را بررسی کنید می بینید که ایران خیلی خوب بازی کرده است. درست است که به پیروزی نرسیدیم اما در هر سه بازی نمایش خوبی داشتیم. ما می خواستیم به جام جهانی بیاییم که آمدیم.

وی افزود: ما می خواستیم به جهانیان نشان دهیم که باید فوتبال ایران را جدی بگیرند. قبل از این خیلی ها ایران را جزو تیم های جام جهانی حساب نمی کردند اما ما توانستیم این کار را بکنیم و حالا نظر جهانیان در مورد فوتبال ایران فرق می کند.

سرمربی تیم ملی در مورد دلایل ناکامی آسیایی ها گفت: مشکل اصلی آسیایی ها این است که می خواهند فوتبال اروپا را کپی کنند. تیم های آسیایی نمی توانند با سبک اروپایی ها بازی کنند. اگر بخواهید در مسیر آنها بروید نمی شود. 60 درصد پول را شما می دهید اما جام را اروپایی می برند. آسیایی ها باید روشش را عوض کند.

وی در پاسخ به این پرسش که تیم ایران چقدر خواسته ها و انتظارات شما را برآورده کرد گفت: به عنوان سرمربی من همان نظریه را دارم که همه کارشناسان در دنیا دارند. من هم فکر نمی کردم که ایران به مرحله بعدی برسد اما فوتبال روی اظهار نظر پیش نمی رود. باید با آموزش و خودباوری پیش می رفتیم. ما به صعود نزدیک بودیم. ما مجموعه ای از بازیکنان را کنار هم داشتیم که تعهد داشتند و خوب مبارزه کردند.

کی روش ادامه داد: اگر ما آرژانتین را برده بودیم شاید رفته بودیم به مرحله بعدی. اما در فوتبال نمی شود با اگرها حرف زد. ماه ها بعد از اینکه کره را بردیم من تلاش کردم بهترین آماده سازی را داشته باشیم. من تلاش کردم مربیان و مسئولان را هوشیار کنم که ما می خواهیم در جام جهانی شرکت کنیم. ما می خواستیم صعود کنیم اما عملی نشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد جدایی اش از این تیم گفت: من در یازده ماه اخیر گفته بودم که هواداران ایرانی را از صمیم قلب دوست دارم. نشان دادم که آماده تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران هستم اما من هیچ پیشنهاد منسجمی برای من نیامد. بنابراین همانطور که شما می توانید تجسم کنید برای من افتخار بود که برای ایران کار کنم. من همیشه این کشور را در قلبم خواهم داشت. من عاشقم ایران و هواداران ایرانی هستم چرا که همه عشق شان را به من دادند. اما شما نمی توانید یک ازدواجی داشته باشید که یکطرفه باشد.

وی افزود: من منتظر ماندم تا پیشنهاد من جوابی می گیرد اما من امروز آمدم بگویم که اول از همه باید تشکر کنم از همه کسانی که از من حمایت کردند. همیشه این کشور و مردم را در قلبم نگه می دارم.

کارلوس کی روش در مورد اظهار نظر سرمربی تیم ملی فوتبال بوسنی که گفته بود ایران در این دیدار با سبک تدافعی به میدان آمد و دنبال مساوی بود گفت: ایشان بهتر است در مورد تیم خودش صحبت کند. اگر اینطور است ایشان بیاید سرمربی تیم ملی ایران شود و من سرمربی بوسنی. او نظر خودش را گفته است اما بازیکنان من 90 دقیقه مردانه برای رسیدن به پیروزی تلاش کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: بازیکنان من دو بازی سخت و دشوار را برابر نیجریه و آرژانتین پشت سرگذاشته بودند و با خستگی به مصاف بوسنی آمدند. با این حال از همان دقیقه اول به دنبال رسیدن به گل بودند و بعد از اینکه گل اول را دریافت کردیم خیلی تلاش کردند تا این نتیجه را جبران کنند. اما باید بپذیریم که بازیکنان بوسنی در تیم های مطرح اروپایی بازی می کنند و شرایط آماده سازی دو تیم باهم کاملا متفاوت است.
مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

 1. حرفاش منطقیه

 2. فقط میشه گفت حیف شد واقعا حیف شد

 3. مربی خیلی خوبی بود و خیلی هم گرون دیشب شانس با ما یار نبود

 4. این دروازه بان فقط توی مهار سانترهایی که به دروازه میشه توانایی داره و توی توپایی که از زمین میاد مشکل داشته و الان هم نشان داد که این مشکلو داره…
  توی این بازی باید رحمان احمدی توی دروازه میرفت چون هم بیرون اومدنش از دروازه به موقع انجام میشه و هم تکلای خوبی توی پای مهام میره و از همه مهم تر واسه بوسنی که تیممون رو تماما انالیز کرده حرکاتش ناشناخته تره .
  .
  حالا بازیها تموم شده و جایی برای برگشت به گذشته نیست ولی تیممون تا افتخار 4 سال اینده در ذهنمون میمونه . . . .

 5. خسته نباشن…..!!!!!!!!!!!!!

 6. دوستان یه مطلب طنز توی یکی از سایتها دیدم جالب بود گفتم شما هم بخونید
  دقت کنید مطلب طنزه طنز
  ایسنا: بنده به طور رسمی اعلام می‌کنم اگر فدراسیون فوتبال قرارداد جدیدی با کارلوس کی‌روش اجنبی امضا کند ترکمن‌چای دیگری در این کشور رقم خواهد خورد. متاسفانه رقمی که کی‌روش برای ادامه کار از فدراسیون طلب کرده آن‌قدر بالاست که چیزی جز غارت بیت‌المال نیست. یعنی در شرایطی که مدیران دلسوز قبلی ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور برای این‌که پولی از کشور خارج نشود درآمد ستاد را به حساب‌های شخصی‌شان واریز می‌کرده‌اند، کی‌روش می‌خواهد بیت‌المال را به پرتغال، استعمار پیرتر از انگلیس، ببرد.

  با نگاهی اجمالی به تاریخ معاصر ایران درمی‌یابیم هر وقت به اجنبی جماعت رو داده‌ایم بلانسبت سوارمان شده‌اند. الآن هم این آقای کی‌روش کم‌کم دارد سوارمان می‌شود. توی چشم‌های‌مان زل می‌زند و می‌گوید نام کسانی را که در تمدید شدن قرارداد من کارشکنی کرده‌اند برملا می‌کنم. یعنی این آقای اجنبی برای هم‌وطنان ما بگم‌بگم راه انداخته است در حالی‌که بگم‌بگم یک مسئله خانوادگی بود که مقداری از آن با انتخابات رفع شد و مقداری از آن البته هنوز مانده است. به هر حال کی‌روش باید بداند که همین‌طور نمی‌تواند به دیگران تهمت بزند، آن هم در هفته‌ای که مزین به نام قوه‌ قضاییه است. انگار کی‌روش نمی‌داند قوه‌ قضاییه چقدر حساس است که کسی به کسی تهمت بزند.

  من اخطار می‌کنم که اگر قرارداد کی‌روش تمدید شود مربیان ما که هر کدام در بهترین تیم‌های اروپایی مربی‌گری می‌کنند تلف خواهند شد. دلیل ندارد وقتی ما خودمان مربی داریم برویم از خارج مربی بیاوریم. شما یقین بدانید تیم اگر دست یک مربی ایرانی بود آن را همچون قطاری بی‌ترمز به سمت قله‌ها رها می‌کرد و دمار از از روزگار نیجریه و آرژانتین درمی‌آورد. من اخطار می‌کنم که کارلوس کی‌روش، ریچارد فرای ثانی خواهد بود. همین الآن به ایران می‌گوید خانه. می‌گوید وقتی به خانه‌ام ایران برگشتم بیشتر درباره تمدید قرارداد حرف می‌زنم! می‌بینید؟ ایران یا خانه مربیان جوانی چون امیر قلعه‌نویی و علی دایی است یا خانه کی‌روش. این آقا همین‌طور پیش برود فرداروز اعلام می‌کند بعد از مرگم مرا در ورزشگاه آزادی دفن کنید! اگر چنین وصیتی کرد چه خاکی به سرمان بریزیم؟ اصلا این اجنبی‌ها همیشه همین‌طور هستند، تا می‌توانند خاک وطن را به یغما می‌دهند بعد می‌گویند مرا در ایران دفن کنید!

  الآن همه باید کمک کنیم تا کی‌روش کله شود. اگر می‌شد یک پرونده حسابی برایش درست کرد خیلی خوب می‌شد. مثلا اگر بشود یک کاری کرد کی‌روش با یک خواننده زن لس‌آنجلسی عکس بگیرد عالی است. یا مثلا اگر بتوانیم در میان دوستانش یک دگرباشی چیزی پیدا کنیم که دیگر محشر است. در همان فرودگاه با دلواپسی می‌فرستیمش خانه خودش. خلاص.

  باقی بقای‌تان!

  رضا ساکی

 7. به نظر من پشت اين بازيها قضايا وجود داره مگه ميشه مقابل ارژانتين انقدر خوب بازى کنن ولى مقابل بوسنى انقدر بد!!!!!!

 8. در این که آقای کی روش مربی شایسته ای است شک نداریم ولی باید بپذیریم فوتبال ایران چند مشکل اساسی دارد:
  1-مشکل بدن سازی همیشه برای تیم ایران دست انداز بزرگی است و آن هم بر می گردد به تفکر سنتی مسوولان رده بالای ورزش کشور برای همین می بینید که بازی کنان ما به سرعت خسته می شوند و می برند.

  2-جمله بسیا ر زیبائی اقای کی روش گفته و آن هم اینکه ما باید به سبک آسیائی ها بازی کنیم .این نظر درستی است چون نمی شود با روزی یک ساعت تمرین و بعد هم یک دنیا ادعا و طلب کاری از همه مردم مانند یک بازیکن اروپائی بازی کرد.بپذیریم باید تفکر عوض شود.

  3-خدا را شکر در این دوره بازی ها پر مدعاها در بازی ها حضور نداشتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*