آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,195

عشق مهم تر است یا خانواده

ازدواج گاهی وقت ها شما را بر سر یک دو راهی بزرگ قرار می دهد: به احساستان توجه کنید یا خواسته خانواده تان؟

مخالفت خانواده در ازدواج
بسیار پیش می آید که دختر و پسری قصد ازدواج با یکدیگر را دارند اما یکی از خانواده ها یا هر دو آنها مخالفت می کنند. دلیل مخالفت گاهی نپسندیدن فرد و گاهی هم کفو نبودن خانواده ها است. به عبارت دیگر، خانواده ها فکر می کنند برای هم مناسب نیستند و قواعد و چهارچوب هایشان با هم جور در نمی آید. در چنین شرایطی شما هر انتخابی داشته باشید، تبعاتی دارد.

اگر با خانواده تان مخالفت کنید و به خواست خودتان عمل کنید، یک عمر تنش و نارضایتی خانواده ها را در پی خواهد داشت و اگر از عشقتان بگذرید ممکن است علاوه بر آن که شانس تجربه یک زندگی خوب را از دست داده اید، همیشه با خاطره این عشق و نارضایتی از خانواده تان سر کنید.
 
بعد از ازدواج تغییر می کنیم؟
شاید فکر کنید که از او می خواهید بعد از ازدواج تغییر کند و شبیه خانواده شما شود. اما واقعیت این است که بسیاری از اوقات ناکامی در ازدواج به علت وجود تفاوت ها یا تضادها و مقررات رفتاری کاملاً متفاوت افراد و خانواده ها اتفاق می افتد. یعنی قواعد خانوادگی شما و همسرتان به حدی با هم متفاوت است که تحمل آن برای طرف مقابل امکان پذیر نیست.

در هر ازدواجی هر یک از زوجین متعلق به خانواده ای هستند که فرهنگ، باور، نظام اخلاقی و تعاریف مخصوص به خود را دارد. بنابراین این تفاوت ها تا حد زیادی طبیعی است. در کنار این تضاد ها درجه انعطاف پذیری و سازگاری زوجین ممکن است بسیار متفاوت باشد. اگر به گونه ای باشد که در برابر تغییراتی که لازم است پس از ازدواج اعمال کنند بسیار خشک و مقاوم باشند، می توان انتظار داشت که زندگی مشترک شان بیشتر به سمت ناکامی پیش رود تا حل اختلافات و رسیدن به نقطه مشترک. بنابراین، می توان مشاهده کرد که به هم نزدیک بودن دو خانواده از نظر ویژگی های مختلف تا چه حد می تواند در موفقیت زندگی مشترک فرزندان تأثیر گذار باشد.

قطع رابطه جواب نمی دهد
خانواده یک سیستم عاطفی است و بخش مهمی از تعامل در آن متمرکز بر مسائل عاطفی است. اگر زوجین به این مسئله توجه لازم را نشان ندهند و زندگیشان را به واسطه روابط عاطفی بنا نکنند این امر موجب از خود بیگانگی آن ها و در نتیجه همدلی های غیر صادقانه در روابط بین آن ها می شود که در آخر یا به بروز طلاق عاطفی و یا از هم پاشیدگی بنیان خانواده تازه شکل گرفته شان منجر می شود.
 
بی خیال دوست داشتن شویم؟
از سوی دیگر مسئله دوست داشتن و عشق و علاقه میان همسران را نیز نباید کم اهمیت پنداشت، با توجه به این که اولین نشانه های این علاقه از همان جلسات ابتدایی خواستگاری دیده می شود.

بنابراین لازم است به هر دوی این نکات به دقت توجه کنید. لازم است فردی را که با او ازدواج می کنید یک بار از نظر منطقی و یک بار دیگر از لحاظ احساسی و عاطفی بررسی کنید. گاهی ممکن است آنچه احساستان به شما می گوید با آنچه عقلتان می گوید متفاوت باشد. ولی در نهایت اعتماد به هر دوی آنها لازم است.

احساستان را تا جایی دنبال کنید که عقل و منطقتان آن را تأیید می کند. فراموش نکنید که ازدواج، تنها پیوند 2 نفر نیست بلکه پیوند دو خانواده است و اگر خانواده شما همسر آینده تان را نپذیرند به طور قطع حتی در صورت ازدواج با آن فرد روابط شما با خانواده تان دچار مشکلات اساسی خواهد شد.
منبع:خراسان

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۶ نظر

 1. به نظر من عشق مهم تره چون وقتی به دختری علاقه مند میشی و اونم با حرکاتش نشون میده بهت علاقه داره باعث میشه تو خیلی احساس سر زندگی کنی و دنیا رو زیبا ببینی ولی اگه پدر و مادر روزی هزار بار هم بهت بگن عاشقتیم یک سوم اون دختره هم خوشحالت نمیکنه.
  این عشق فرق میکنه با اون عشق

 2. اگه عشق واقعی باشه که توی این زمونه خیلی خیلی کم پیدا میشه

  ارزش انتخاب و تحمل کردن سختی ها و رنج هاشو داره

  ازدواج بدون عشق اولیه و دوست داشتن هم اصلا فایده ای نداره

  حرف از ازدواج و عشق و اینجور چیزا میشه قلبم تند تند میزنه

  یه زوج خوشبخت میبینم حسودیم میشه اصن یه وضعی شده

  باید چندتا پیام عاشقانه بذارم حالم خوب شه

 3. تنم انگار تابستان سرشت است
  تن ِ تو اول ِ اردیبهشت است
  دهانم ماه مرداد است در یزد
  لبت، بانوی من، “یخ در بهشت” است
  بـیـمـار تـوام ، روی توام درمان است
  جان داروی عاشقان رخ جانان است
  بـشـتـاب ، کـه جـانـم بـه لـب آمـد بی‌تو
  دریـاب مـرا ، کـه بـیـش نـتوان دانست . . .

  از نقش های ستاره دلم درد میکند
  از عشق چند باره دلم درد میکند
  دار و ندار قلب من یک حس شیشه ایست
  از هرچه سنگ خاره دلم درد میکند . . .

  دیکتاتور
  تویی و آغوشت
  که هر بار
  مرا تسلیم می کند . . . !

  وقت تلاقی چشمانمان
  گونه هایت گل می اندازد
  این زیباترین گل دنیاست . . .
  متون زیبای عاشقانه
  مثل ندارد
  میم های ِ مالکیتی
  که از زبان ِ
  تو می شنیدم . . .

  ماه من ، مبادا گرفته باشی
  که شهری را ، به نماز آیات وا میدارم . . .
  تبعیـد یعـنی
  ســردی وُ غربتــی ممـلو
  دور از دســت هـای ِگـرم ِتو . . .

  انتظار
  زیباترین نقاشی دنیاست
  وقتی حاصل تصویرش
  تـــو باشی . . .

 4. با کسى زندگى کن که مجبور نباشى به خاطرش خودت را تا اخر عمر تغيير دهى…

 5. قاسم خان عاشقيا!!!!

 6. یه وقتایی فکر میکنم اصلا عشقی وجود نداره چه بین فرزند و خانواده چه بین زوجها.همه چی قراردای شده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*