آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,586

مزاج جوش‌های صورت از دیدگاه طب سنتی

خبرگزاری تسنیم: معاون طب سنتی وزیر بهداشت با بیان اینکه جوش‌های صورت نیز مزاج دارند، گفت: اگر جوش‌ها نوک تیز و خارش داشته باشد، مزاج این نوع جوش گرم است و اگر مسطح و عدسی شکل باشد، مزاج این نوع جوش سرد است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، محمود خدادوست معاون طب سنتی وزیر بهداشت درباره سلامت پوست اظهار داشت: در فصل بهار غذاهایی مصرف شود که کالری زیاد نداشته باشد مانند سبزی‌ها و میوه‌ها باشد و از نوشیدنی‌های سرد مثل آب زرشک و آب انار و آب پرتقال مصرف کند، چرا که طبیعت این نوشیدنی‌ها به سردی و تری گرایش دارد و مانع جوشش خون و بالارفتن حرارت بدن می‌شود در نتیجه مانع بروز جوش می‌شود.

به گفته وی پوست به مثابه زباله دان بدن است و اگر بدن بیش از حد نیاز مواد زائد وجود دارد که پوست واکنش بیشتری پیدا می‌کند حکما معتقد هستند که کسانی که یبوست دارند.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت افزود: به ازاء هر وعه غذاخوردن یک مرتبه اجابت مزاج داشته باشد و کسی که در طول شبانه روز یک مرتبه اجابت مزاج دارد و یبوست دارد طبیعی است این مواد زائد که باید از طریق روده دفع شود از طریق مویرگ های خونی که اطاف روده قرار دارد دوباره به خون بر می‌گردد.

خدادوست ادامه داد: به عبارتی آب مدفوع در روده به دلیل خاصیت اسمزی جذب می‌شود و مدفوع خشک تر شده و سموم به بدن برمی گردد و به همین دلیل است که این افراد چهره تیره و کمودت آن زیاد است چرا که مواد زائد دفع نشده و به خون بازگشته است.

وی اضافه کرد: سیستم هوشمند بدن این مواد زائد را از اعضاء رئیسه دور کرده و به پوست می ریزد. سموم بدن باید دفع شود، کسانی که جوش می‌زنند معمولاً  دچار یبوست هستند یا حداقل یک مرتبه در روز اجابت مزاج دارند.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت بیان داشت: در هر صورت اگر این رویکرد را بپذیریم که بدن باید ماده مزاحم را از بدن دفع کند و چه بهتر که از طریف پوست دفع شود باید اول مزاج پایه را دریابیم و غذاهای مصرفی را اصلاح کنیم.

خدادوست خاطرنشان کرد: جوش‌ها نیز مزاج دارند اگر نوک تیز باشد و اطراف آن خارش داسته باشد، این جوش‌ها از گرمی است و جوش‌های که مفتح و عدسی شکل هستند و مزاج این جوش‌ها سرد است و باید معده را تقویت و به دفع آن کمک کرد.

مجله اینترنتی آشمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۴ نظر

 1. من اصلا صورتم جوش نمیزنه ولی پپیشونیم بعضی وقتا یکی میزنه ولی سر باز میکنه خدا رو شکر

 2. آب هویج فراموش نشه لطفا

 3. میگم این خبر گزاری تسنیمم مثل تسنیم جون خودمون خوبه ها
  تسنیم ما که عشقه

 4. من یادم نمیاد هنوز جوش زده باشم
  غذام هم همیشه تندو پر ادویس
  فکر کنم چون پوستم خشکه اینطوری باشه نمیدونم

  • خوش به حالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت
   اما دلت بسوزه، پوست چرب ما دیرتر چروک می شه.
   هه هه هه هه هه هه 0(ستاد جزونک!!!!!!)

 5. منم زیاد جوش نمیزنم زیر پوستی شاید بزنم ولی جوش بزرگ اصلا ولی اگه رو صورت یکی ببینم چندشم بشه درجا فرداش از همون جا یکی سبز میشه

 6. تسنيم جون بد معروف شدي
  تو همه ي خبرا پايينش اسم قشنگه شما رو نوشته ايول

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*