آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,946

كدام بازيگرها با گريم ميانه خوبي دارند؟ / هوا را از من بگير، گريم را نه!

فرهنگخانه: اين طور كه پيدا است بازيگر هر چه حرفه‌اي‌تر باشد، خودش را راحت زير دست گريمورها مي‌سپارد تا چهره و ظاهري مناسب شخصيت داستاني‌اش پيدا كند. اسامي و تعداد بازيگرهايي كه حاضر شدند، زير دست گريمورها با خيال راحت بنشينند، نشان مي‌دهد آنها اين بخش از حرفه‌شان را راحت پذيرفته‌اند. پذيرفته‌اند كه مردم قرار است آنها را روي پرده سينما به عنوان يك كاراكتر داستاني با سر و شكلي متناسب با همان نقش ببينند، نه يك آقا يا خانم خوش بر و رو!

در نگاه اول شايد پذيرش گريم و همكاري با گريمور از خصوصيات ابتدايي حرفه بازيگري به حساب بيايد اما رفتار هنرپيشه‌هايي – و بعضا ستارگاني – كه ميانه خوبي با گريم ندارند، خط بطلاني بر اين تصور مي‌كشد هرچند که البته هم گريمورها و هم بازيگرهاي باسابقه معتقدند كه حرفه‌اي‌ها در مقابل گريم گاردي ندارند و به راحتي آن را مي‌پذيرند.

باران كوثري

براي اين كه در «خون‌‌بازي» بيشتر شبيه يك دختر معتاد شود، حاضر شد تا جايي كه مي‌توانند صورتش را درب و داغان كنند. او براي اين نقش اجازه داد با موچين داخل ابروهايش را خالي كنند تا ظاهري متفاوت داشته باشد.

 

پارسا پيروزفر

با اين كه بازيگر بدقلقي است، چندان خوش‌اخلاق نيست و با خبرنگارها هم اصلا ميانه خوبي ندارد، اما كاري به كار گريمورها ندارد و اجازه مي‌دهد به تناسب نقشش هر بلايي كه مي‌خواهند روي صورتش بياورند. جوان معتاد «مهمان مامان» و بيژن ايراني «در چشم باد» نمونه‌اي از گريم‌هاي متفاوت اوست.

 

گوهر خيرانديش

در بين زنان بازيگر، او بيشترين تغيير را روي صورتش انجام داده است. او هميشه گريم هاي متفاوت و سنگين را پذيرفته و اين رفتار حرفه اي گاهي به خلق کاراکتر هاي بياد ماندني در سينما منجر شده است . خيرانديش در «بانو» با صورتي سوخته بازي كرد كه مستلزم چند ساعت گريم بود.

 

جمشيد هاشم‌پور

با اين كه سال‌ها او را با سر تراشيده در نقش قاچاقچي مي‌ديديم، اما حالا چند سالي هست كه او سراغ نقش‌هاي متنوع رفته است و به فراخور همين نقش‌هايش گريم‌هاي متفاوتي را هم انجام داده است. يكي از متفاوت‌ترين گريم‌هايش تاجر عرب «مسافر ري» بود كه او را با ظاهري بشدت متفاوت از هميشه روي پرده سينما برد.

 

خسرو شكيبايي

او در خيلي از فيلم‌ها براحتي زير دست گريمور مي‌نشست و اجازه مي‌داد تا رنگ و چسب و مواد هر بلايي قرار است به سرش بياورد. از مرد لات مو فرفري «سالاد فصل» گرفته تا نقش مدرس در سريال «مرغ حق» و پسر باهوش و گوشه‌گير «پري» چند نمونه از گريم‌هاي متفاوت شكيبايي بود.

 

بهرام رادان

شايد اگر رادان اين روحيه تجربه‌گرايي را نداشت، حاضر نمي‌شد گريمورها هر كاري دلشان مي‌خواهد روي صورتش انجام دهند. او براي «راه آبي ابريشم» ده كيلوگرم وزن اضافه كرد، در «گيلانه» يك جانباز قطع نخاعي بود و در «سنتوري» قيافه‌اش را اين قدر آش و لاش كرد تا به يك پسر معتاد از همه جا مانده تبديل شود.

مصطفي زماني

او كارش را با گريم سنگين در «يوسف پيامبر» شروع كرد. تجربه‌هاي بعدي مصطفي زماني (آل، بدرود بغداد و كيفر) نشان داد كه اين بازيگر با گريم مشكلي ندارد و براحتي زير دست گريمورها مي‌نشيند.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

  1. ممنون از مطالب خوبتون

  2. بر عکس لیستی هم از هنرپیشه های بدقلق بدین ممنون میشیم.

  3. بازیگرن دیگه باید گریم داشته باشن……..

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*