آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,628

« بابک زنجانی » اعتراف کرد

بابک زنجانی اعتراف کرده است که گروهی از او حمایت می‌کردند و او تنها ویترین این گروه بزرگ است.

به گزارش نامه نیوز به نقل از شفاف، امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با اشاره به پیگیری‌های قوه قضائیه و پیشرفت‌های حاصل‌شده از رسیدگی به پرونده تخلف‌های مالی بابک زنجانی اظهار کرد: زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر اینکه با یک تیم کار می‌کند و اینکه او تنها ویترین این ماجراست، داشته است.

نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: ما پیش از این اعتراف‌ها نیز بر این باور بودیم که بابک زنجانی به تنهایی نمی‌توانسته تمامی تخلف‌ها و کلاهبرداری‌ها را انجام دهد بلکه با حمایت و پشتیبانی عده‌ای یا گروهی توانسته به اهداف خود برسد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم از زمان پایان بررسی پرونده بدهی بابک زنجانی خبر داد و گفت: به طور قطع نیمه اول امسال بحث تخلف‌های بابک زنجانی و تیمی که پشت او بوده و او را همراهی می‌کرده بسته خواهد شد.

او همچنین درباره جزئیات اعتراف‌های بابک زنجانی و اینکه چه افراد یا فردی او را همراهی می‌کردند خاطرنشان کرد: کلیات این پرونده محرمانه است و نمی‌شود اسم کسی را رسانه‌ای کرد اما آن چیزی که محرز است این است که او یک فرد نبوده و تشکیلات گسترده‌ای پشت او بوده‌اند. بنابراین تا زمانی که این پرونده بسته نشود نمی‌توان درباره اینکه زنجانی با چه گروهی یا فردی همکاری می‌کرده صحبت کرد. از سوی دیگر متاسفانه نتیجه‌های بررسی ما نشان می‌دهد که دستگاه‌های نظارتی آن طور که باید نظارت دقیقی بر روند کارهای بابک زنجانی نداشته‌اند.

به گفته سلطانی «با توجه به اینکه هر چقدر در این پرونده جلو می‌رویم ابعاد کلاهبرداری‌های بابک زنجانی گسترده‌تر می‌شود، تقاضا داریم تا دستگاه دیپلماسی و نظارتی کار گسترده‌ای انجام دهند تا از اموال خارج از کشور زنجانی حداقل برای پرداخت بدهی‌اش به وزرات نفت بتوان استفاده کرد چرا که در ایران اموال قابل توجهی ندارد.»

این عضو کمیته تحقیق و تفحص از بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت تاکید کرد که «لیست اموال زنجانی تهیه شده است و در مرحله ارزیابی و کارشناسی اموال است اما این لیست هنوز کامل نشده است.»

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۳ نظر

  1. نظارت به کاراش نداشتن که انقدر خورده و چاپیده دیگه.

  2. باز این بدبخت اعتراف کرده اونایی که میخورن و هنوز کسی نفهمیده چی……. انقدر حرصم میگیره میبینم یکی توکشور شروع به خوردن میکنن ولی من وخبر نمی کنن خدا ازشون نگذره

  3. جالبه همیشه وقتی ی سریال اینطوری راه میندازن کلی پشت پرده هستن ک هیچ وقت صداشون رو در نمیارن اوناهم چون اسمی ازشون برده نمی شه مخفی میمونن و به کاراشون ادامه میدن مثل قضیه شهرام جزایری یا کرباسچی یا بقیه

  4. مامانم میگه اگه پسر میشدی یا اسمتو بابک میذاشتم یا امید ……….چه اسمی میخواسته برام بذاره دمش گرم ………

  5. داداش خوب قانونش همینه اگه نخوری میخورنت

  6. چه اعتراف تکان دهنده ای ! خوب معلوم بود که بدون دولتیها نمیتونست انقد پیشرفت کنه.

  7. منکه خودم از اولم میدونستم نگفتم که یوقتی جوووو متشنج نشه مردم بریزن تو خیابونا و تظاهرات پشت تظاهرات…….

  8. نگران نباشید تو کشور ما این داستان ها همچنان ادامه دارد

  9. اینام که هیچ وقت از هیچکس نمیتونن نام ببرن پس فردا بابک زنجانی رو هم با متهم ردیف اول ب_ز نام میبرن :)))))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*