آخرین خبرها
تعداد بازدید : 12,104

چاق و لاغر شدن های ناگهانی چهره ها!+تصاویر

بازیگری آرزوی خیلی‌ها است. خيلي‌ها دوست دارند بازیگر باشند، فکر مي‌کنند با بازیگر شدن تمام درهای رحمت به روی آنها باز مي‌شود و دیگر هیچ مشکلی برای آنها پیش نمي‌آید اما از خیلی از مشکلات جانبی و حاشیه‌ای‌ اين حرفه خبر ندارند.

از قصه‌های همیشگی‌اش که بگذریم مي‌رسیم به کارهایی که باید برای انجام دادن حرفه بازیگری انجام داد. ممکن است نقشی به شما پیشنهاد شود که برای آن باید چندین کیلو وزن اضافه یا کم کنید. این کمترین مشکل برای بازیگران به شمار مي‌آید.

شاید در سینمای ایران بازیگران خیلی با این مشکل دست و پنجه نرم نکنند اما خبرهای لاغر و چاق شدن بعضي از بازیگران سینمای جهان را شنيده‌ايم، از رنه زلوگر بگیرید که برای بازی در فیلم «خاطرات بریجیت جونز» بیست کیلو اضافه کرد تا تام هنکس که به دليل بالا و پایین آوردن وزنش به دفعات دیابت گرفت.

این روزها سریال «ستایش2» از شبکه سه سیما در حال پخش است اما دو بازیگر سریال چاق شده‌اند؛ یکی برای بازی در نقشش و دیگری بر اثر گذر زمان. نرگس محمدی بازیگر نقش «ستایش» به خاطر ملموس شدن نقشش چند کیلویی اضافه وزن پیدا کرده است. اما بازیگر دیگر در این سریال مهدی سلوکی است. همیشه او را با چهره لاغرش مي‌شناختیم و حالا صورت پری پیدا کرده است و کمي‌ با آن چیزی که در ذهن‌مان بود تفاوت دارد. از این دست بازیگران در سینمای ایران کم نیستند؛ بازیگرانی که بعد از مدت کوتاهی چاق شده‌ و تمام تصورات ذهنی ما را به هم مي‌ريزند.

دیرباز، چگونه «باز» چاق شد؟

یکی دیگر از بازیگرانی که مخاطبان در این چند سال اخیر او را با یک شکل و شمایل متفاوت دیدند، کامبیز دیرباز بود. او برای بازی در فیلم «خاکستر و برف» ناگهان 15 کیلو اضافه وزن پیدا کرد! تجربه نشان داده که علاقه زیادی به بازی کردن نقش‌های متفاوت دارد. خودش مي‌گوید:« من در هر کاری به دنبال تجربه کردن هستم. در سریال «در چشم باد» نقش یک پیرمرد 70 ساله را بازی کردم و در فیلم «خاکستر و برف» نقش کسی که 15 سال از خودم بزرگ‌تر است.

چاق و لاغر شدن های ناگهانی چهره ها

 

من هیچ تصوری از 15 سال دیگرم ندارم اما مي‌توان آن را به واسطه تخیل بازی کرد. شاید یکی از دلایل اضافه وزن این باشد که در سن بالا آدم گاهی دچار اضافه وزن مي‌شود و به نظر من تپلی بد نیست و خیلی هم بانمک است!» در نشستی که برای اين فیلم بر پا شد، کامبیز دیرباز همان زمان اعلام کرد که چاق شدن 15 کیلویی اصلا کاری برایش نداشت و سختی‌اش تازه حالا شروع مي‌شود که باید این 15 کیلو را کم کند! اما خب به نظر نمي‌رسد که این 15 کیلو از بین رفته باشد، زيرا هنوز که هنوز است کامبیز دیرباز را با همان شمایل مي‌بینیم.

 آیا او استعداد چاقی دارد؟

زمانی که اولین قسمت «ستایش» از شبکه سه پخش شد، خیلی از مخاطبان از انتخاب نقش راضی بودند، درست نقطه مقابل عده‌اي از منتقدان. به هر حال فصل اول ستایش تمام شد و بعد از اینکه به اتمام رسید، گمانه‌زنی‌ها در مورد نقش ستایش 40ساله به میان آمد. خیلی‌ها برای بازی در این نقش کاندید شدند، از لعیا زنگنه بگیرید تا مریلا زارعی اما هیچ کدام نهایی نشدند و در نهایت نرگس محمدی نقش ستایش را ادامه داد. او برای بازی در این نقش و اینکه بتواند کاری انجام دهد که نقش برای مخاطبان ملموس‌تر باشد، چند کیلویی اضافه وزن پیدا کرد.

چاق و لاغر شدن های ناگهانی چهره ها

 

نرگس محمدی در مورد بازی ستایش 40ساله مي‌گوید: «خب اگر قرار بود که در سریال دیگری نقشی با این سن و سال را بازی کنم هرگز نمي‌پذیرفتم اما ستایش نقش مورد علاقه من است و خودم آن را بازی کردم و با آن آشنا هستم هرچند قطعا بازی کردن در چنین نقشی سخت است.

آخر 40 ساله بودن نه پیری است و نه جوانی. نه مي‌توانی مثل پیرزن‌ها حرف بزنی نه آنقدر جوانی که پرانرژی باشی. این کار را برای من سخت مي‌کرد و برای همین تصمیم گرفتم در فیزیکم تغییر ایجاد کنم و اضافه وزن داشته باشم.» حالا باید دید که آیا بازی نرگس محمدی در نقش یک مادر 40 ساله برای مخاطبان ملموس شده است یا نه؟ آیا آنها باور مي‌کنند که این ستایش، 20 سال از عمرش گذشته است؟

چرا مهدی سلوکی این شکلی شد؟

مهدی سلوکی برای اولین بار با سریال «چراغ‌های خاموش» شناخته شد؛ سریال مناسبتی‌اي برای ماه رمضان سال 1380. بعد از آن بود که پیشنهادهای خوبی را برای بازی دریافت کرد. «تب سرد» سریالی بود که او را به اوج برد و بعد از آن با بازی در سریال پرمخاطب «نرگس» طرفداران زیادی پیدا کرد. بعد از سریال «نرگس» سریال پرمخاطبی را بازی نکرد، تا همین سال پیش که در ماه رمضان با سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» دوباره درخشيد.

اكنون به نظر مي‌رسد با بازی در سریال «ستایش» این طرفداران چند برابر هم بشوند؛ سریالی که در فصل اولش خیلی‌ها را با تلویزیون آشتی داد و همه به دنبال این هستند که بالاخره چه بر سر ستایش خواهد آمد. اما ظاهر مهدی سلوکی با آن ظاهر قبلی تفاوت‌های زیادی دارد، دیگر خبری از آن جوان لاغر نیست، حالا اين بازیگر جوان صورت پری دارد و تمام پیش‌فرض‌های ما را نسبت به چهره خودش به هم زده است.

چاق و لاغر شدن های ناگهانی چهره ها

 او یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش است و هفته‌ای سه بار برای ورزش کردن به باشگاه مي‌رود و هر روز سه ساعت تمرین مي‌کند. نگه داشتن ظاهر بدنی‌اش برای او اهمیت زیادی دارد. یک سالی مي‌شود که ورزش کردن را به طور جدی آغاز کرده است و حالا برای خودش یک حرفه ای به شمار مي‌آید.

 مهدی سلوکی در مورد اینکه چرا ورزش بدنسازی را انتخاب کرده است مي‌گوید: در یکی از سریال‌هایی که بازی مي‌کردم به پیشنهاد یکی از بازیگران به باشگاه بدنسازی رفتیم. من برای اولین بار به باشگاه بدنسازی مي‌رفتم ولی خب از قبل برای داشتن اندام مناسب ورزش مي‌کردم ولی بدنسازی را به تازگی تجربه مي‌کنم. ورزش بدنسازی خیلی سنگین است و به خاطر همین سعی مي‌کنم با وزنه‌های سبک کار کنم.» و این طوري است كه دیگر هیچ ردی از آن جوان لاغر نمي‌بینیم.

 

مجله زندگی ایده ال

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۶۵ نظر

 1. ترسیدم نکنه ما هم سنمون بره بالا اینجوی دمبه شیم.

 2. با ورزش هیچ موقع دنبه نمیشی داداش گلم

 3. اگه همیشه ورزش کنید بجای چربی عضله هاتون قوی و حجیم میشه و با بالارفتن سن بدن افت نمیکنه. هرچند وزنتون زیاد شه.

 4. سلوکی بیچاره در حال انفجاره ………خیلی شل شده هیکلش …….خجالت بکش ملا مردی ها

 5. نمیدونم چرااااااااااااا منم این شکلی شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!از قبل عید دارم استخون میترکونم

  • نه تو رو خدا ………..هدیه خانوم یه کاری بکن جلوی این وضعو بگیر ………اصلا قشنگ نیست ………

   • خخخخخخخخخخخخ.اما جدی میگم سارا
    از قبل از عید اصن سیر نمیشم همش دلم ضعف میره و گشنمه
    حالا مشکل از کجاس نمیدونمممممممممممممممم

    • اگه احساس سوزش توی معده دارین و همش حالت ضعف کردن ……..حتما یه دکتر داخلی برین چون احتمالا اسید معدتون ریاد شده و باعث سریع هضم شدن غذا میشه و اگه پیگیری نکنین مطمئن باش که خیلی چاق میشی چون اصلا اشتهات قابل کنترل نیست ….درمانشم خیلی راحته

     • اره اتفاقا معدم خیلیم میسوزه در صورتی ک سابقه ی ناراحتی های معدم نداشتم
      خانم دکتر ببخشید نمیشه ی دارو تجویز کنین بگیرم و استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

     • عزیزم حتماباید دکتر بری که مشکل ورم نداشته باشی ک اونوقت داروها فرق میکنه و اینو دکتر با معاینه میفهمه ………ولی احتمالا مشکلت همونه که گفتم چندتا چیز دیگه هم هست که نمیتونم ازت بپرسم ولی حتما یه شربت لاکسی ژل بهت میده یا از خانوادش …….با یک یه دو سری دارو خوردن خوب میشی فقط نباید در طول درمان میوه و سبزی بخوری ………خوددرمانی هم نباید بکنی ……من پرستارم عزیزم

 6. امیرحسین لژینر شدی یکم از اون پولات خرج کن مارم ببر برزیل دمت گرم داداش

 7. فدایی داریییییییییییییییییییییی

 8. داداش امیر نمیشه به ظریفترا یه تخفیفی بدی بجای شتر یه چیز دیگه روشون بخابه….قطار که قطار بود کج شد چه برسه به ما…………….

 9. چشم ناز گل مامان (سارا)
  حتما درمان میکنم اخه شرایطم خجالت اور شده

 10. ادم اگه به خودش برسه همش خوش بگذرونه با بالا رفتن سنشم هیچیش میشه البته این چیزی که برای ما رویاست شما رانمیدونم

 11. یا با شتربانان مکن دوستی یا اگه کردی نرو خونه نصرت.خخخخخخخخخخخخخ

 12. بشکن این دست که نمکپاش نداره بده اظلاعاتت رو افزایش دادم؟خخخخخخ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*