آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,808

روحیه تان را از اول صبح تقویت کنید

اگر روزتان را خوب شروع نکنید، تمام روز شما خراب می شود و اگر روز را خوب شروع کنید، آرام تر هستید؟ اما چگونه می توانیم همیشه روزمان را خوب شروع کنیم؟

آیا توجه کرده اید که در بیشتر موارد اگر روزتان را خوب شروع نکنید، تمام روز شما خراب می شود و اگر روز را خوب شروع کنید، آرام تر هستید؟ اما چگونه می توانیم همیشه روزمان را خوب شروع کنیم؟

کاری را که دوست دارید، انجام دهید :
به مدت 30 ثانیه درباره آن چه دوست دارید انجام دهید، فکر کنید. پس از این که از خواب بیدار شدید، درباره ساعت خوابی که از دست داده اید فکر نکنید بلکه به کاری فکر کنید که در این مدت کوتاه قبل از ترک منزل می توانید انجام دهید. به عنوان مثال خواندن چند صفحه کتاب مورد علاقه. این امر باعث می شود با روحیه خوب، روزتان را سپری کنید.

غذای متعادل بخورید :
در وعده صبحانه مخلوط مغذی کربوهیدرات و پروتئین مصرف کنید که تا زمان ناهار شما را سیر نگه می دارد. همچنین نتایج بررسی ها نشان می دهد، مصرف میزان متعادل کافئین، باعث بهبود خلق و خو و افزایش آگاهی ذهنی می شود.

در هوای تازه تنفس کنید :
ورزش کردن در فضای باز و سبز، پیاده روی، باغبانی و … حتی اگر برای چند دقیقه باشد علاوه بر افزایش روحیه، اعتماد به نفس شما را نیز بالا می برد. انجام این فعالیت ها کنار آب از جمله رودخانه، دریاچه و آبشار تأثیر بهتری دارد.

به صدای طبیعت گوش دهید :
اگر فرصت خارج شدن از منزل را ندارید، به صدای ضبط شده طبیعت گوش دهید، نتایج بررسی های جدید نشان می دهد افرادی که به صدای همزمان پرندگان و آب گوش می دهند، سریع تر از یک موقعیت پراسترس رهایی پیدا می کنند. پس پنجره ها را باز کنید و از صدای طبیعت، لذت ببرید.

تمرکز کنید :
متخصصان توصیه می کنند که اول روز 5 بار نفس عمیق بکشید و تصمیم بگیرید امروز را به خوبی سپری کنید. طی روز اگر هم دچار ناراحتی شدید، 5بار نفس عمیق بکشید.

شکلات داغ بخورید :
نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، خوردن شکلات داغ که حاوی فلاوانوئید است، خلق و خو را بهبود می دهد و میزان هوشیاری را نیز افزایش می دهد. پروتئین و کربوهیدرات موجود در شیر کم چرب تا زمان ناهار میزان قندخون را ثابت نگه می دارد.

نعناع استنشاق کنید :
این کار علاوه بر تقویت روحیه و افزایش تمرکز، با خستگی مفرط نیز مقابله می کند. روغن یا برگ های نعناع را کنار تخت خود قرار دهید و به محض بیدار شدن از خواب، آن را بو کنید یا این که پس از صرف صبحانه، آدامس نعناعی بجوید.

لبخند بزنید :
لبخند زدن آسان ترین راه برای تغییر دادن روحیه خود و اطرافیان است. پس این ثروت باارزش خود را در اول صبح با همه تقسیم کنید.
منبع : khorasannews.com

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۰ نظر

 1. دوستان اگه میخواین روزتون رو خوب شروع کنین اول صبح یه اندی و شهرامk گوش کنین تا شب شارژین.از ما گفتن بود

 2. گیتا خانوم کجایی….ترفیع گرفتی دیگه تحویل نمی گیری….نمیخوای جواب بدی عیدمبارکی کنیم…عیدی باشه واسه خودت میدونم چی میگی…نخند ..یا جریان خ هست یا گ …نخندگفتم خوب میشناسمت شیطون

 3. اول صبح فقط کله پاچه

 4. فقط باید اهنگ مورد علاقتونو گوش بدین …….احساس خوبی به ادم میده …….

 5. ای بی چشم و رو.منکه کلی دنبالت گشتم.تو چشم سفید یه کله اومدی نه سلامی نه علیکی همینجور کله انداختی پایین و انگه ر نه انگار.فکر کردم سال نویی عوض میشی اما انگار تو عوض بشو نیستی که نیستس….حالا جریان خ یا گ چیه؟

  • سلام خانومی..خوبی..؟منکه ازوقتی اومدم دنبالت گشتم فقط چنتا کامنت دادم وبلافاصله جویای سلامتیت شدم..
   انشالا سالی خوب همراه باتندرستی وبهروزی واسه خودت ونامزدت(جناب مهندس امید) وخانوادت باشه…
   وقت کردی ماروهم ببخش…اگه اذیت شدی یا به چیزی آلرژی پیدا کردی..

   چه خبر ..خوش گذشت…کجاها رفتی؟

 6. درمورد تو بیشتر از خ استفاده کردم.درجریان باش یوقتی مدیونی پیش نیاد……….خوب بود خوش گذشت….دیگه لاین نمیای؟پیدات نمیکنم.پیدام کن کارت دارم…….

 7. آره فهمیدن همچین مالی هم هستی فیلترت کردن…..بهم میل بزن آدرس که داری؟یا اونم ماله کشیدن نمیتونی؟؟؟

 8. اگه میخواین صب ها سرحال باشین اهنگ بندری از اون خفن هاش گوش بدین تا یه هفته شادین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*