آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,016

شب عید بدون ناراحتی با همسر

در زندگی مشترک مسائل و مشکلات بسیار زیادی وجود دارد، با توجه به روابط و گفتگو سازنده ، درک تفاوتهای فردی، سخنان دلنشین و اهمیت دادن به یکدیگر می توان رابطه ی زیبایی را برای همدیگر ترسیم کنید.

بعضی مواقع رابطه زن و شوهر نامناسب و ناخوشایند می شود. دلخوری و ناراحتیها افزایش می یابد. چه کنیم تا از این گونه ناراحتی ها جلوگیری کنیم ،مخصوصا در این ایام باقی مانده به عید و از رابطه خود لذت بیشتری ببریم؟

در این گونه موارد بسیاری از زن و شوهرها فقط به ناراحتی ها و نکات منفی یکدیگر دقت می کنند. یکی از بهترین روشها این است که آنها را برای مدتی نادیده بگیریم.

به نکات مثبت و قابلیتهای یکدیگر توجه داشته باشیم و یک فهرستی از کارهای مثبتی که از یکدیگر انتظار داریم را تهیه کنیم. بیان کردن انتظارات مثبت در طرف مقابل احساس بهتر و خوشایند تری را بوجود می آورد و موجب بهتر شدن ارتباطات و نگاههای ما می شود. این اعمال و خواستها کاملا مشخص، واضح و در گامهای کوچک انجام شود. مانند”  در جمع کردن سفره به من کمک کن ” . البته خواسته ها نباید مربوط به کارهایی باشد که همسرتان نسبت به آن حساس است.

زمانیکه از عمل و رفتار او ناراحت می شوید ،بهتر است بسیار مودبانه  نارضایتی و علل نارضایتی خود را بیان کنید. بسیار مهم است که در بیان ناراحتی خود بسیار منطقی رفتار کنید و از التماس کردن، رفتارهای پرخاشگرانه ومتهم کردن طرف مقابل بپرهیزید وهمیشه این موضوع را در نظر داشته باشید، شما دو نفر از دو دیدگاه و دنیای متفاوت هستید و نیاز به آن دارید با صحبت و گفتگوهای موثر و سازنده ، تفاوتهای خود را به روی همدیگر بگشاید و با کشف یکدیگر و با احترام به تفاوتهای همدیگر مورد احترام یکدیگر قرار بگیرید.
گوش کردن در خود را تقویت کنید
بسیاری از مشکلات ارتباطی ما از آنجا ناشی می شود که همیشه سعی می کنیم در ارتباطاتمان گوینده باشیم و کمتر شنونده ایم و از طرف دیگر نیز وقتی شنونده هستیم، در ذهنمان بجای گوش دادن به صحبتهای طرف مقابل بیشتر ذهن خوانی می کنیم. واقعا به چیزهایی که طرف مقابل می گوید، نمی توانیم گوش دهیم. در صحبتهای که با همسرتان دارید، همیشه سعی کنید مفهوم و معنا را از دیدگاه او درک و بازگو کنید، این کار به درک همدلانه و متقابل به شما کمک می کند و بسیاری از مشکلات و سوء تفاهم های بین شما را بر طرف می کند.

در هنگام گفتگو سعی کنید هر دو شما صحبت کنید و فقط یک نفر گوینده نباشد. در هنگام صحبت کردن، محبت کردن به یکدیگر را چاشنی گفتگو هایتان کنید این کار موجب می شود تا از درگیری و ناراحتی دور شوید، فضای دوستانه و صمیمانه را برای خود و شریک زندگی تان بوجود آورید.

در ارتباط با یکدیگر برنده و بازنده وجود ندارد یا هر دو شما برنده یا بازنده می شود. بدانید هر چقدر زمان بیشتری برای ارتباط موثر و برقراری محبت در محیط خانه خود سرمایه گذاری کنید بیشتر، خود شما از این فضا لذت می برید.

همیشه امیدوار باشیم تا با گذشت زمان و محبت کردن بیشتر به یکدیگر، نادیده گرفتن بدی های یکدیگر و دیدن خوبی ها همدیگر و با تعهد، گذشته و وفاداری نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک خود لذت بیشتری را برای خود و همراهمان بوجود آوریم

در ارتباطات و گفتگوهایتان سعی کنید کمتر به گذشته متکی شود و بیشتر به زمان حال توجه کنید و اینکه چگونه می توانید فضای خوبی در زمان کنونی برای خود فراهم کنید. فقط به گذشته از این جهت نگاه کنید تا آن اشتباهات درس عبرتی برای شما باشد. هر چقدر به زمان کنونی توجه بیشتری داشته باشید کنترل شما برای بوجود آوردن محیط مناسب بیشتر می شود.

در گفتگوهای خود از سرزنش کردن یکدیگر بپرهیزید؛ در خانه ی که روابط ناسازگار وجود دارد نوع کلام و گفتگوهای آنان بیشتر سرزنش کننده، توهین آمیز و تحقیر کننده است. در نتیجه در این گونه روابط بیشتر طرف مقابل را مقصر می دانید و کمتر در مورد مشکلات رفتاری در خود دقت می کنند. بنابراین یکی از راههای روابط دلپذیر و خوشایند کردن رابطه استفاده از کلمات دلنشین و دوری کردن از تحقیر و توهین یکدیگر است.

در نهایت در روابط زناشویی مهارتهای بسیاری زیادی را باید بکار ببریم تا بتوانیم در زندگی خود موفق باشیم و از همه مهمتر اینکه همیشه امیدوار باشیم تا با گذشت زمان و محبت کردن بیشتر به یکدیگر، نادیده گرفتن بدی های یکدیگر و دیدن خوبی ها همدیگر و با تعهد، گذشته و وفاداری نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک خود لذت بیشتری را برای خود و همراهمان بوجود آوریم.
منبع:تبیان

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴۳ نظر

 1. اقا امیر حسین……….اوووووووووووووووووووووووووووووووووول……..

 2. انشاا.. که تو هیچ زندگی هیچ وقت قهر و دعوا و دلخوری نباشه مخصوصا تو اینجور ایام

 3. من فکر میکنم اگه دو طرف به بلوغ فکری رسیده باشن هرگز مشکلات کوچیک زندگی رو بزرگ نمیکنن و به سلیقه و نظر هم احترام میذارن ……. این دعواها رو اصلا درک نمیکنم ……

 4. نظري نداشتم فقط خواستم بگم منم اين صفحه را باز كردم قابل توجه اسموني

 5. من هم با سارا جون موافقم

 6. بیا در غروب آخرین سه شنبه سال برای گردگیری افکارمان
  آتشی بیافروزیم کینه ها را بسوزانیم زردی خاطرات بد را به آتش
  و سرخی عشق را از آتش بگیریم آتش نفرت را در وجودمان خاموش کنیم
  .
  .
  .
  .

  چنین گفت زرتشت:
  ” که سوزانید بدی را درآتش ، تا ز آتش برون آید نیکی”
  پس تو نیز چنین کن
  ♥ چهارشنبه سوریتون مبارک ♥

 7. اینم یه متن عاشقانه واسه عشاق عزیز

  خداجون
  یه کاری کن امشب که از رو آتیش میپره
  یخ دلش آب شه بهم بگه دستتوبده به من باهم بپریم

 8. اينجاست كه بايد بگيم
  دعوا دعوا سر يه كاسه مربا

 9. البته خانمها كمي گوش بدند و گير ندند اگه همسرشون اصلاح كرده و به قول زن ها خوش تيپ كرده واسه مردم نيستيم !!!!!!!????? واسه دوس دخترمونم نيست تهمت نزنيد واسه اينه كه ما مرد ها هم احساسي هستيم و غرور زياد !!!! واسه اينه كه زودتر آشتي كنيم اين حداقل شه حداكثرش اينه كه ديگه كسي غر نزنه به جونمون و تمومش كنه وگرنه زياد ادامه پيدا كنه مال مردم ميشيم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*