آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,898

آخرین اخبار از تحولات اوکراین:موافقت پوتین با راه حل آلمان

اخبار بین الملل – موافقت پوتین با راه حل آلمان برای اوکراین/ جان کری در راه کی یف

 رئیس جمهوری روسیه پس از گفت و گوی تلفنی با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، پیشنهاد وی را در مورد بحران اوکراین برای تشکیل گروه تماس پذیرفت.
okrayn

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، دولت آلمان روز یکشنبه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با پیشنهاد صدر اعظم آلمان مبنی بر تشکیل گروه تماس برای گفت و گو میان طرفین درگیر در بحران اوکراین موافقت کرده  است.

دولت آلمان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: “ولادیمیر پوتین پیشنهاد صدر اعظم آلمان را مبنی بر تشکیل سریع یک هیئت تحقیق و نیز یک گروه تماس پذیرفته است.”

بر اساس این بیانیه، ممکن است این هیئتها با مدیریت “سازمان امنیت و همکاری اروپا” به برقراری گفت و گویی سیاسی در بحران اوکراین بپردازند.

ناتو از روسیه خواست نیروهایش را از اوکراین خارج کند

نمایندگان کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از روسیه خواستند ضمن خارج کردن نیروهایش از اوکراین، از مداخله بیشتر در امور این کشور خودداری ورزد.

دبیرکل این ائتلاف نظامی یکشنبه پس از هفت ساعت گفتگو در بروکسل ضمن اعلام این درخواست گفت : « ما افزایش تدریجی حضور نظامیان روسی را در کریمه محکوم می کنیم.»

«آندرس فوگ راسموسن» دبیرکل ناتو خطاب به خبرنگاران گفت: « ما از روسیه می خواهیم به همه تعهدات بین المللی اش پایبند باشد و با بازگرداندن نیروهایش به پایگاه هایشان، از هرگونه مداخله در دیگر نقاط اوکراین خودداری ورزد.»

نمایندگان کشورهای عضو ناتو  می گویند آنها قصد دارند  از طریق شورای «ناتو – روسیه» با مسکو وارد گفتگو شوند.

راسموسن خاطرنشان کرد چنین ملاقاتی به زودی صورت خواهد گرفت.

جان کری به اوکراین سفر می کند

وزیر امور خارجه امریکا روز سه شنبه به کیف، پایتخت اوکراین می رود تا حمایت کشورش را از دولت جدید کیف اعلام کند.

وزارت امور خارجه امریکا روز یکشنبه بیانیه ای کوتاه صادر و در آن اعلام کرد جان کری، وزیر امور خارجه این کشور در سفر به اوکراین، حمایت واشنگتن را از مقامات موقت کیف اعلام خواهد کرد.

این تصمیم در حالی مطرح می شود که یک مقام مسئول در امریکا اعلام کرد نیروهای روسیه کنترل کامل جمهوری خودمختار کریمه را در دست دارند.
اخبار بین الملل – واحد مرکزی خبر

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۹ نظر

  1. این پوتین هر روز یه چی میگه یه روز یه حرفی نه بعد فرداش ابشنگولی میخوره میگه باشه.چندش

  2. بازم خوب بودکه پوتین تو دهنی خوبی به امریکا زد…گفت تو قلمرو من حق دخالت نداری
    امریکاهم ترسید وگفت ماازدور نظاره گر اوضاع اوکراین هستیم
    ناتو فقط یه اسمه والا اقتداری ازش ندیدیم
    عجب اوسکولی بود رییس جمهور اوکراین دیگه گذاشت ودر رفت

  3. بابا به پوتين بگين اگه اكراين زير بار نرفت كريمه رو بهش بده اصلا نگران نباشه ما هر قسمتي از ايرانو بخواد بهش ميديم مث درياي خــــــــــــــــــــــــــــزر كه بهش داديم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*