آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,449

دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره

به گزارش جام نیوز؛ دوران پسا ریاست جمهوریش را نیز متفاوت تر از دیگر روسای جمهور ایران طی می‌کند. او برخلاف سیدمحمد خاتمی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که پس از اتمام دوران ریاست جمهوری خود در مورد مسائل کشور، دوران هشت ساله ریاست جمهوریشان و … سخن می‌گفتند، سکوت کرده است و کمتر در مجامع عمومی و در میان اهالی رسانه حاضر می‌شود.

 

محمود احمدی نژاد بدون شک از متفاوت ترین سیاستمدارن تاریخ ایران در تمام ادوار مختلف است. رئیس دولت نهم و دهم از همان روزهای ابتدایی نقش رئیس جمهوری متفاوت را نسبت به روسای جمهور گذشته بازی کرد. او نه مثل هاشمی ادبیات ویژه داشت و نه مثل خاتمی فلسفی سخن می‌گفت، احمدی‌نژاد مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گفت نه مثل یک رئیس جمهور و این باعث شد که تمام سخنان او از در هرجا و هرمکان تبدیل به تیتریک رسانه‌های ایران و جهان شود.

 

احمدی‌نژاد با اینکه اهل رسانه نبود و هیچ سابقه مطبوعاتی در کارنامه خود نداشت اما بهتر از هرکسی نقش رسانه را در پیش برد اهداف خود شناخته بود و می‌دانست اگر می‌خواهد حرف‌هایش شنیده شود با به گونه‌ای سخن بگوید که خبرنگاران و اهالی رسانه سریعا اخبار سخنان او را تبدیل به تیتر اصلی رسانه خود کنند. در این میان رسانه ایرانی و خارجی چندان متفاوت نبود، احمدی نژاد ادبیات خاص خودش را داشت، ادبیاتی که شبیه هیچ رئیس جمهوری نبود.

 

او نه جذابیت و قدرت کلام خاتمی را داشت و نه کاریزمای هاشمی را، پس باید متفاوت می‌نمود و چه چیز بهتر از ادبیات و سخرانی‌های بی‌پرده که عده‌ای در قالب مخالفان وی بگویند ادبیات او در شان یک رئیس جمهور نیست و موافقان شهردار سابق تهران بگویند ادبیات او، ادبیات مردم است، ادبیات همین مردم کوچه و بازار.

 

از روز اول سعی کرد متفاوت باشد، با کت و شلوار سفید راهی سازمان ملل شد برخلاف رسم همیشه که روسای جمهور با کت و شلوار تیره راهی تریبون سازمان ملل می‌شوند. سخن از حذف اسرائیل گفت، به اندازه تمام مهمانان سازمان ملل با رسانه‌های جهان مصاحبه کرد، گفت و شنید، سوال شد و سوال کرد و وقتی به تهران بازگشت، تیتر اصلی نیمی بیشتر از رسانه‌های جهان بود.

 

حالا بعد از گذشت هشت سال از دوران ریاست جمهوری، این سکوت و حضور در خلوت و دوری از فضای عمومی کشور کمی عجیب به نظر می‌رسد و برخی آن را آرامش قبل از طوفان می‌دانند و عده‌ای دیگر آن را نشان از پایان زندگی سیاسی رئیس جمهور پیش ایران می‌دانند.

 

روزنامه جمهوری اسلامی چندی پیش در خبر به زندگی احمدی نژاد پس از دوران ریاست جمهوری‌اش اشاره کرد و نوشت:« برخی مخاطبان ما، محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور سابق را در خیابان‌های شمال تهران درحالی که با یک پژو پارس و چند خودروی اسکورت درحال سفر شهری بود دیدند که به رسم همیشگی وانمود می‌کرد به ابراز احساسات کسانی که در خودروهای خود بودند پاسخ می‌د‌هد.

 

جالب اینکه براساس همین خبر،‌ علاوه بر خودروی چراغ چرخان پلیس و پلیس موتورسوار، چندین نفر در 4 خودرو احمدی نژاد را اسکورت می‌کردند. آقای احمدی نژاد در آغاز ریاست جمهوری خود در سال 1384 گفته بود فقط با یک پژوی 405 رفت و آمد خواهد کرد!»

 

محمود احمدی نژاد در مورد انتقادهایی که از دولت او نیز صورت گرفته است، نیز سکوت کرده است و تنها یک بار در واکنش به گزارش تلویزیونی حسن روحانی، او را دعوت به مناظره کرد که از سوی رئیس دولت یازدهم بی پاسخ ماند و تنها نزدیکان روحانی اعلام کردند که بهتر است احمدی نژاد به شرط صداقت با اطرافیان رئیس جمهور و کارشناسان دولت مناظره کند.

 

رئیس جمهور پیشین ایران، سوال‌های خبرنگاران را در مورد دولت یازدهم را نیز با لبخند جواب می‌دهد و یا آن را بی پاسخ می‌گذارد محمود احمدی نژاد در جریان تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در حرم بنیان گذار جمهوری اسلامی درباره توافقنامه ژنو و سبد کالا فقط به لبخند زد و درباره حضور خود در انتخابات مجلس گفت: کدام مجلس منظورتان است؟

 

او چندی پیش نیز در واکنش به مذاکره تلفنی روحانی و اوباما نیز گفته بود که از اصلا در جریان این موضوع و ماجرا نیست و نظری در این مورد ندارد. اما در این میان احمدی نژاد واکنش جدی نیز به مسائل کشور داشته است و آنهم دعوت از روحانی برای مناظره بود.

 

احمدی نژاد در نامه خود آورده بود:« «پس از شنیدن گزارش چند روز گذشته شما که بر پایه انتساب عناوین غیرمنصفانه و بی‌پایه به دولت‌های نهم و دهم شکل گرفته بود-به اقتضای مصالح کشور بنا بر سکوت داشته و دارم، لکن به احترام تقاضاهای بیشمار گروه‌های مختلف مردم و از جمله صاحبنظران سیاسی و اقتصادی، لازم دیدم که از جنابعالی دعوت نمایم».

 

برخی رسانه‌ها نیز از انتقاد احمدی نژاد از روحانی در حضور سید حسن خمینی خبر داده بودند. احمدی نژاد در این دیدار گفته بود:« خودم شخصا با خیلی‌ها مرتبط هستم. مردم از دولت ناراحت هستند. روحانی برای اصلاح داخلی نگاه به خارج دارد و این جواب نخواهد داد و مردم هم به زودی خواهند فهمید. حالا دیگر کشور گل و بلبل شده‌ است و ظاهرا فقط مشکل من بودم!»

 

او در این دیدار که نه تکذیب شد و نه تایید در مورد رابطه با آمریکا نیز گفته بود:« زمان من بهترین موقع برای این کار بود. آن موقع باید نرمش قهرمانانه مطرح می‌شد که نشد! هاشمی الان دور برداشته، آن موقع از من می‌ترسید. روحانی هم با عملکرد بدش کار را به جایی خواهد رساند که مردم به این حرف برسند که اشتباه کرده‌اند که به او رای داده‌اند.»

 

رئیس جمهور پیشین ایران اما در شب تولد خود و در میان حامیانش در محله نارمک، سخن از آینده‌ای کرده بود که بازهم به فضای سیاسی ایران بازخواهد گشت. او گفته بود:« انشاءالله 4 سال دیگر مجددا دعای اللهم عجل لولیک الفرج بالای سایت ریاست جمهوری نقش بربندد گفت دعا کنید تا 4 سال نشده این شعار را بر بالای سردرب کاخ سفید ببینیم.»

 

دوران پسا ریاست جمهور احمدی نژاد بسیار متفاوت تر از دوران ریاست جمهوری اوست. برای بسیاری احمدی نژاد آرام باور پذیر نیست و آن را یه ماسک سیاسی برای رسیدن به اهداف از جمله ریاست مجلس دهم می‌دانند.تشکیل جلسه‌هایی با حضور وزرای دولت نهم و دهم خود بیانگر همین معناست که رئیس جمهور پیشین ایران به دنبال ایجاد فضایی تازه برای خود در میان جامعه است.

 

شکست برنامه‌های روحانی به ویژه در سیاست خارجی و اقتصادی می‌تواند پایانی باشد بر سکوت معنادار احمدی نژاد و بازگشت او به فضای سیاسی ایران.

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۱ نظر

 1. مناظره دیگه چه فایده داره؟

 2. برای اونا فایده نداره
  ولی ما یکم سرگرم میشیم
  اینم یکی از کارهای سیایسه برای سرکارگذاشتن مردم ساده دل ما

 3. این آقا تواین هشت سال بجز خرابکاری چه کاری انجام داده که الان بعدریاستش بیادازشون حرفی بزنه
  باید سرشو از خجالت پائئین بندازه و هیچ حرفی نزنه خیلی خوب کارکرده که حالا به مردم بگه اشتباه کردید که به روحانی رای دادید الانم کشورتون گل و بلبل شده…
  آسمونی ها هم حتمآ براش چیزی میماسه که این مقالات رو میزنه تو سایتش

 4. به شرطی که احمدی نژاد عکس خانم آقای روحانی رو نشون نده .

 5. مردی که مثل هیچکس نیست……………………..

 6. ‏2014‏/02‏/13‏ 03:10:09 ب.ظ
  پنجشنبه 24/ بهمن ماه ا392
  مجله آسمونی های 90
  در زمان احمدی نژاد
  پول کشور ایران عزیزم
  خیلی بی ارزش شدش
  وضع معیشت ما
  خیلی بد تر شدش
  گرانی خوارو بار
  روز بروز بیشتر شدش
  تعداد فقرا ی کشور
  بیشتر از سابق شدش
  زنان خیابانی تهران
  خیلی زیادتر شدند
  کدایان در تهران
  بیشتر از سابق شدند
  مشکلات زندگی
  برای ما فقرا
  خیلی سنگین ترشد
  هزینه سلامت مردم
  خیلی زیاد تر شدش
  هنوز ما سالمندان
  توان هزینه سلامت
  پرداخت دارو درمان
  بستری در درمانگاه
  نمیتونیم داشته باشیم
  تعجبم در اینجا است
  چرا آسمان های 90
  از آقای احمدی نژاد
  این همه تعریف کرده
  تهرانی

 7. پالان……. عوض شده.بدبخت تا آخر بدبخته میخاد هاشمی رو کار باشه میخاد احمدی میخاد روحانی.واسه کارگر جماعت نه گلی اومده نه بلبلی.هرچند احمدی نژاد میگه ایشالله مردم تا 4 سال دیگه دادشون درمیاد و آرزوی فرج آقا میکنن و از رای دادنشون به روحانی پشیمون میشن.میخام بهش بگم که والله ما از زمانی یادمون میاد ملت همش دعای فرج آقارو میکردن نهایتش میشه مثل پشیمون شدنمون از رای دادن به تو نالایق 30 سانتی.بالاتر از سیاهیکه دیگه رنگی نیست………….

 8. آقا عادال سلام خوبید؟
  از این همشهریتون خبری نداری؟
  مریم جون چندروزه نیست نگرانشیم.
  حالا جواب مارو بده من اجازتونو گرفتم نترسید
  وخانواده ای را از نگرانی برهانید….

 9. بابا این اقا محمود همه مارو کچل کرد دیگه چی از جونمون میخواد؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. گیتا اینکه گفتی اگه جای دیگه ای هستم خبرت کنم، تیکه بود؟؟؟
  اینکه به آسمونی سر میزنم چی، اینم؟؟؟
  میخوای منو اذیت کنی !!!!

  دوستان بی هیچ بحثی بگم که عمرا همچین مناظره ای برگزار نخواهد شد….عمرا….

 11. سلام به همه ی آسمونیای عزیز

  اول اینکه باید اعاده حیثیت کنم و بگم که خود جناب امیر حسین دارن به خودشون میگن :::” لات بی فلان و فلون” من هرگز به خودم اجازه همچین توهینی رو ندادم…. و ایشون ظاهرا تخصص سیاه نمایی از افراد رو از محضر جناب محسن رضایی دریافت کردن…. :::: من بی ادب نیستم و به کسی هم توهینی نکردم…. ایشون نشون دادن که وقتی از کوره در میرن کنترلشون دست خودشون نیست…. و برداشت فحش و توهین میکنن…..

  اما به تمامی دوستای آسمونیم بگم که من قصد متشنج کردن فضا رو نداشتم…. اتفاقا و بقول یکی از دوستان چون فضا عمومیه، خواستم تذکر بدم که ادب رعایت شه …. چون فضا عمومیه !!!!!!!!

  اما این جناب امیرحسین مدل خاصی دارن که کافیه یه نگاه به نظرات بندازید و ببینید که با چه شوری و شوقی به تمامی نظرات پاسخ داده و اساسی از خجالت من در اومده…. میخواد بگه که کم نمیاره…. خب نیار…فک کردی اینجا مدرسس که با من کل کل میکنی…. آدمیکه خودشو زده به خواب….! بیخیال

  و یه نکته در مورد این حرفت جناب که گفتی::::::
  ” اگه من بی ادبم کمال همنشین با بی ادبانی مثل تو در من تاثیر گذاشت.”

  اول باید بگم خوشحالم از اینکه خودت واقعیت رو قبول کردی و اقرار کردی بهش!
  دوم اینکه اگه دقت کنی ما باهم هم نشینی که نه! هم کلوم نشده بودیم که من با برخی حرفهای زشت مواجه شدم و تذکر دادم …پس مشکل از همنشین های قبلیتونه….به گذشته رجوع کنید….لطفا

  جناب امیر حسین فقط براتون دعا میکنم و امیدوارم به حالت نرمال برگردید….خیلی خداییش جو گیرید….
  امیدوارم دعای پدر و مادر موثر باشه… درضمن مواظب انگشتا هم باش که وقتی می کوبی به مانیتور چیزیشون نشه که اگه چیزیشون بشه، آسمونی خلوت و سوت و کور میشه….

  موفق باشی و مودب و خوش اخلاق……

  • سلام صبا خانم من اگه گفتم فضا رو متشنج نکنید اطلا از شخص خاصی جانبداری نکردم و منظورم تنها شما وامیر حسین نبود من ومنظورم این بود که اگه با نظرات هم مخالف بودیم با تندی از هم انتقاد نکنیم……….

   • سلام عزیزم
    منم منظورم بطور کلی بود و صرفا روی صحبتم با شما هم گروهی مودب و محترم نبود
    در کل ممنون از تذکرت عزیزم

  • سلام صبا خانم ببخشيد ي سوال داشتم اصلا قصد توهين دعوا ندارم چرا فقط مطلب هايي كه اسم احمدي نژاد مياد ظاهر ميشي

 12. ‏2014‏/02‏/13‏ 11:42:13 ب.ظ
  پنجشنبه 24/11/1392
  سلام
  نظر دیگران را دیدم
  کسی آسمان آبی هارو
  اصلا تائید نکرده
  کسی آقای احمد نژادمارو
  اصلا تمجید نکرده
  در زمان آن مرد مومن
  وقتی رئیس جمهور بود
  مرتب اختلاس بود
  گرانی روز بروز بود
  هرچی یکروز خریدی
  ارزان تر از فردا بود
  تهرانی

 13. نه صبا جون کاملا جدی جدی گفتم.اگه سایت مناسبی برای عضویت پیدا کردی حتما خبرم کن. این آسمان دیگه زمینم نیست چه برسه به آسمان

  • گیتا جان…
   باید بگم که من بین زمین و آسمون چرخ میزنم….اما اگه تونستم ، سعی میکنم یه زمین خوب، حداقل پیدا کنم و بریم اونجا….
   اگه خبری شد، خبرت میکنم….

 14. دلم برای بده بستانهای عادل وسهیلا خانم وبی تکلف بودنشون تو جمع اسمانیها تنگ شده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*