آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,858

به چه درخواست‌های جنسی همسرمان باید تن دهیم؟

یکی از سوال‌هایی که گاهی برای خانم‌ها یا آقایان پیش می‌آید، این است که در رابطه زناشویی، به چه درخواست‌های جنسی همسرشان باید تن دهند؟ اگر اختلافی در این زمینه وجود داشت و صحبت تمایل یا عدم تمایل یک طرف دیگر به وجود آمد تکلیف چیست؟ پاسخ این سوالات را از زبان یک روانپزشک در ادامه مطلب بخوانید.

دکتر بهزاد قربانی، روان‌پزشک در پاسخ به این سوالات می‌گوید: «به‌طور کلی، برقراری رابطه جنسی در روابط زناشویی، درست و غلط یا خوب و بد ندارد. یعنی مهم‌ترین نکته در رابطه زناشویی، رضایت‌مندی و لذتی است که برای هر دوطرف ایجاد می‌شود.»

رییس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا تاکید می‌کند که اگر در طول رابطه جنسی، یکی از زوجین با انجام دادن حرکتی، لذت ببرد و دیگری آزار ببیند، بهتر است که از انجام آن حرکت، خودداری شود.

دکتر قربانی می‌افزاید: «هدف از برقراری رابطه جنسی، کسب لذت هر دو طرف است و نه فقط یکی از زوج‌ها. اما در برخی از موارد، تمایل نداشتن به انجام بخشی از خواسته‌های جنسی یکی از زوجین توسط طرف مقابل، صرفا به دلیل لذت نبردن از آن حرکت نیست. یعنی ممکن است در پس این عدم تمایل، مشکلاتی مانند وسواس برای انجام برخی حرکت‌های جنسی وجود داشته باشد. بهتر است بدانید که درمان این نوع وسواس می‌تواند به زن یا شوهر کمک کند که هم به خواسته‌های جنسی همسر خود تمایل نشان بدهد و هم از انجام این خواسته‌ها، لذت ببرد.»

وی به وجود برخی از باورهای نادرست در روابط زناشویی هم اشاره می‌کند و می‌گوید که مشاوره و اصلاح باورهای نادرست، می‌تواند به داشتن رابطه زناشویی لذت‌بخش، کمک کند: «هدف از برقراری رابطه زناشویی، لذت بردن دوطرفه و ایجاد محبت بین طرفین است؛ نه اینکه یکی از رابطه لذت ببرد و دیگری شکنجه بشود.»

پزشکان بدون مرز

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۲۴ نظر

 1. رابطه جنسی بین زن و شوهر باید اروم و لطیف و خیلی مهربانانه انجام بشه که خدای ناکرده کسی اسیب نبینه.

 2. امییییییییییییییییییییییییییر حسیییییییییییییییییییین. اینجا چ کار می کنیییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
  پرووووووووووو

 3. بر منکرش لعنت.من میگم هنوز زوده ک وارد جزییات هر چیزی بشی
  من ب خاطره خودت میگم. هرچی بیشتر بدونی بیشتر اذیت میشی داداشی جونم

  • من راجع به همه چیز زناشویی اطلاع دارم چون مطالبشو زیاد مطالعه کردم فقط همین هیچوقت خودمو اذیت نکردم چون یه چیز کاملا طبیعیه به نظرم ادم اطلاعات داشته باشه بد نیست.

 4. بابا بیخیال من فکر کردم الان تجزیه تحلیل مدل هاست .. واقعا که خیلی زحمت کشیدید

 5. امير حسين چند سالته؟

 6. Pas chera bet migan koochooloo?

 7. باشه جوجو كوچولو

 8. حالا بزار شوهر کنیییم بعدا نظر میدیم
  الانم اومدم تنها نباشید

 9. تو همه کشور ها این آموزش ها از دبیرستان شروع میشه ولی تو مملکت ما همیشه تابو بوده . به همین دلیل خیلی از زن و شوهر ها بعد از چند سال زندگی ابتدایی ترین مسایل رو نمیدونند . روانشناسها میگن رخت خواب گرم ضامن سلامت یه زوجه ؟

 10. متاسفانه به دلیل محدودیت بیش از برای بانوان بیشترین بی اطلاعی از مسایل جنسی متوجه خانم هاست در ضمن امیر حسین جان نمیشه یه نسخه واحد برای همه نوشت .

 11. بانوان محدویتشون زیاد هست کمو بیش
  ولی مردا که محدودیت انچنانی ای ندارند ولی خوب به کار نمیگیرن و فکر میکنن همه مثل هم هستن و یک جور باید باهاشون رفتار کرد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*