آخرین خبرها
تعداد بازدید : 18,424

آگاهی هایی درباره ی اعتیاد جنسی

اعتیاد جنسی وسواس گونه، ظاهراً رو به افزایش گذاشته است؛ چرا که مراجعه برای درمان این مشکل بسیار کم است و بسیاری از افراد بشدت احساس شرم کرده، برای حضور در برنامه‌های درمانی همکاری کمی دارند. مطالعات انجام شده در بین مراجعان نشان می‌دهد که مردان ۴ برابر زنان با این مشکل مراجعه می‌کنند و به نظر می‌رسد مسائل اجتمائی باعث عدم مراجعه زنان برای درمان می‌شود.

وقتی رفتار جنسی حالت اجباری به خود می‌گیرد و با زندگی شخص تداخل می‌کند، اعتیاد شروع شده است. شباهت قابل توجهی در شخصیت افراد دچار اعتیاد جنسی وجود ندارد. بسیاری از معتادان با رفتارهای اولیه اعتیاد جنسی در زندگی خود دچار مشکل می‌شوند و بسیار اندکند معتادانی که فقط به یک سطح از وسوسهٔ جنسی گرفتار باشند. همچنین قابل ذکر است که اعتیاد جنسی پدیده‌ای برای طبقات پایین جامعه نیست، بلکه در بین تمام گروه‌های اقتصادی و اجتماعی دیده می‌شود. اعتیاد جنسی سطوح متفاوتی دارد که البته در هر سطحی دردآور است. احساسات منفی مانند خشم و غربت و تنهایی، شرمساری و یأس و دل‌زدگی و… فرد را به انزوا و مشکلات روانی بیشتر سوق می‌دهد در اعتیاد جنسی قیود و مرزهای اساسی در زندگی خانوادگی واجتماعی به سرعت زیر پا گذاشته می‌شوند و رفتارهایی نظیر تجاور به زور و خشونت، تجاوز به نزدیکان، کودک آزاری و… اتفاق می‌افتد

در اعتیاد جنسی رفتارهای جنسی یکدیگر را تقویت می‌کنند به عبارت دیگر معتاد از یک نوع رفتار به نوعی دیگر گرایش پیدا می‌کند. تحقیقات در این حوزه نشان داده‌اند که در اکثر موارد رفتار جنسی با رفتارهای حاصله از دیگر انواع اعتیاد، مرتبط است مانند اعتیاد به خوردن، به کار، مصرف مواد مخدر و،..

اعتیاد جنسی شامل یک سری اختصاصات می‌باشد؛ مانند اشتغال و وسواس فکری، یعنی شخص بصورت مداوم در رابطه با موقعیت‌ها و حوادث جنسی دارای اشتغال ذهنی است و تمرکز مداوم فرد با مسائل جنسی باعث سطح بالای تحریک پذیری جنسی در او می‌گردد.

خصیصه دوم در اعتیاد جنسی تکراری شدن رفتار است. به عبارتی شخص به رفتار جنسی خود برای ارضاء ادامه نمی‌دهد بلکه هدف تحریک شدن هرچه بیشتر است و بدین شکل این اعتیاد به تداخل با برنامه‌های روزانه می‌انجامد و عملکرد اجتماعی و فردی را مختل می‌کند ولی با وجود این عوارض رفتار تداوم پیدا می‌کند.

بنابراین خصیصه سوم، از دست دادن کنترل (اجبار) شخص با وجود مشکلات حاصل است که کماکان به رفتارهای تکراری خود شامل تحریک پذیری بالا بدون احساس رضایت،… ادامه می‌دهد و نمی‌تواند رفتار را متوقف کند با اینکه هر روز وقت بیشتری را برای متوقف کردنش اختصاص می‌دهد.

خستگی خصیصه چهارم اعتیاد جنسی است. شخص که دچار احساس گناه و شرمساری از رفتار شدید و غیر قابل کنترل خود و آسیب هائی که به دیگران می‌زند است، کاملا خسته وسرخورده می‌شود. در کل برای معتادان جنسی تجربهٔ اعتیاد به واسطهٔ یک چرخهٔ چهار مرحله‌ای رشد می‌کند که با هر دور تکرار آن شدید‌تر می‌شود: مشغولیت ذهنی: ذهن معتاد کاملا «لبریز از افکار جنسی است.

این حالت ذهنی موجب تلاش وسواسی برای تحریک جنسی می‌شود.  آداب و عادت سازی:‌‌ همان روال کار همیشگی هر معتاد است که منتهی به رفتار جنسی می‌شود. آداب عمل معتاد موجب تشدید مشغولیت ذهنی گردیده و باعث بیداری و تحریک جنسی می‌شود. رفتار جنسی وسواس گونه: ارتکاب فعل جنسی، که غرض نهایی مشغولیت ذهنی و آداب سازی‌ها است برای معتاد قابل کنترل یا توقف نیست. یأس و ملالت: احساس شدید نومیدی که معتاد در رابطه با رفتار و عجز و ناتوانی خود دارد.

احساس درد و رنجی که معتاد در پایان هر دور از چرخهٔ اعتیاد متحمل می‌شود، ممکن است با مشغولیت ذهنی مجدد که چرخهٔ اعتیاد را از نو به کار می‌اندازد، تسکین یافته یا فراموش گردد.

می‌توان گفت، مشکل اساسی این است که شخص این برداشت را دارد که خیلی با مردم عادی متفاوت نیست؛ چون معتادان نمی‌توانند بر یک دسته از رفتار‌ها ثابت قدم بمانند پس گمان می‌کنند که چون رفتارشان همیشگی نیست قادر به کنترل خود هستند و این‌کار اثر بدی بر زندگی‌آن‌ها نمی‌گذارد.

این افراداغلب دارای سیکل زیاده‌روی جنسی دوره‌ای (موقعیتی) همراه با وقفه هفتگی وماهیانه هستند مثلا در شهر خود زندگی ظاهرا «طبیعی» دارد اما دنیایی پنهان برای خود ساخته است. این افراد با خود زیادعهد و قرار می‌بندند اما دست از این‌کار نمی‌کشند، چون اصلاً نمی‌توانند. به شکلی می‌توان گفت اعتیاد دغدغهٔ محوری زندگی معتاد می‌شود.    یکی از ابزارهای مورد استفاده در این حیطه اینترنت است زیرا در اعتیاد جنسی مجازی شخص در یک محیط کاملا ایزوله (بدون احتمال دستگیری ومشکلات قانونی) در گیر است و از طرف دیگر تنوع بسیار زیاد انتخاب‌ها هم از نظر نوع، هم مکان وهم زمان وجود دارد.

بسیاری از افرادی که بعلل مختلف در برقراری ارتباط سالم مشکل دارند با استفاده از این نوع رویا پردازی‌ها ساعت‌ها خود را ارضاء می‌کنند. بعلت همین عوامل سرعت رشد اعتیاد جنسی به اینترنت بسیار بالا است. افراد وقت زیادی را صرف اینترنت می‌کنند و دچار مشکلات مرتبط می‌شوند.

از نظر متخصصان، اعتیاد به پورنو یکی از شدید‌ترین اعتیاد‌های جنسی ومعادل اعتیاد به کوکایین محسوب می‌گردد در یک بررسی در سال ۲۰۰۳ نشان دا ده شد که:

90 درص بچه‌ها ی ۸ تا ۱۹ ساله سری به سایت‌های پورنو زده‌اند

بیشترین سن این مشکل ۱۲ تا ۱۷ سال  است

12درصد  کل سایت‌های اینترنت مربوط به پورنو هستند

25 درصد کل موتور‌های جستجو در رابطه با پورنو فعالیت می‌کنند

مشکلات رفتاری و روانی که در اثر اعتیاد جنسی شکل می‌گیرد بسیار پیچیده می‌باشد مانند ایزوله شدن فرد که در ادامه این رفتار بوجود می‌آید. بسیاری از این افراد از افسردگی واضطراب شدید (بخصوص در رابطه با کشف شدن) در رنج هستند. افکار وسواسی خود کشی حدود ۷۲%، اقدام به خود کشی۱۷%، در این افراد دیده می‌شود. اقدام به خود کشی در افرادی که کنترل خود را از دست داده‌اند بسیار شایع است اعتماد به نفس پائین، شرمساری، نا‌امیدی وسرخوردگی در این افراد بسیار زیاد است؛ همچنین نداشتن اعتماد در ارتباطات به وفور دیده می‌شود. ارتباطات ضعیف زناشویی و ضعف در تعهد و صمیمیت با همسر به جهت حالت اجبار موجود در اعتیاد در بین این افراد ایجاد مشکل می‌نماید. بسیاری از وظائف و مسئولیت‌های خانوادگی مانند ارتباط، عملکرد خانوادگی وزندگی جنسی خانواده تحت تاثیر قرار می‌گیرد حتی ارتباط با فرزندان نیز تحت شعاع قرار گرفته و معمولا بسیار محدود می‌شود.

گاهی از اوقات ایجاد محدودیت موقت در اینگونه افراد با افزایش بسیارشدید بعدی همراه خواهد بود و با وجود اینکه اینگونه افراد از نظر جنسی بسیار فعال می‌باشند اما اطلاعات جنسی بسیار ضعیفی دارند.

متخصصان برای درمان اعتیاد جنسی از ۱- روان درمانی شامل: شناخت درمانی فردی، گروه درمانی، برنامه‌های حمایتی۲ -درمان‌های داروئی استفاده می‌نمایند .

منبع : افکار نیوز

مجله اینترنتی اسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۰۷ نظر

 1. 8 سال خیلی زوده ها من تا 20 سالگی هم نمیدونستم پورن چیه.

 2. والله منکه 28 سالمه نمیدونم پورنو چیه بازم تو بیشتر میفهمی.حالا چی هست پورنو؟بده؟

 3. البته از این فیلما اصلا خوشم نمیاد.

 4. من فکر میکنم حدود 80 درصد جستجو های اینترنت برای فیلم و عکس پورنو هست
  هرچند با این فیلترینگ امکان دسترسی بهش وجود کمه

 5. والا گيتا جان منم براي اولين بار اسم پورنورو ميشنوم چه چيزا كه ادم ميشنوه

 6. بچه ها همیشه این فیلمها رد نشدن
  برای زوج هایی که مشکل جنسی دارن اتفاقا دیدنش لازمه و توصیه میشه البته باهم ببینن
  اصلا یه روش درمانیه

  • آفرین موافقم باهات

  • like mona joon

  • آره یه روش درمانی و موقت برای زوجین سرده، ولی اینجوری طرف شرطی میشه و دوباره آش همون اشه و کاسه هم همون کاسه . در مورد افراد مجرد هم که باعث اعتیاد و عواقب بعدی میشه بنظرم این فیلمها هیچ نکته مثبتی ندارند و بیشتر سود و منفعت مادی تولید کننده هاش مد نظره.اخیرا بعضی از سایتها که تو اینکار نبودند بخاطر جذب مخاطب و بالا بردن تعداد اعضای سایت هر روز از این نوع ایمیلها میفرستند.متاسفانه بعضیاشون هم اصلا +18 را نمینویسند و همه چی درهمه.واقعا بایدنگران افراد مجرد و کم سنی بودکه این کلیپها براحتی در دسترشونه چون همانطور که در مقاله بالا ذکر شده عواقب خوبی براشون نداره.

 7. من ی شخصی و میشناسم ک تمام فایلهای شخصیه گوشی/کام/فلش/مموری/کلآ هر چی ک اطرافش داره پر از عکسا و فیلمای…… هست اما تا حالا فک نمیکردم ی نوعی اعتیاد محسوب میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. هديه جان 27سال سنس نيست به قول امير حسين يجوري ميگي ادم احساس پيري مكنه من همش دو سال از تو كوچك تر ولي به نظر من ادم تا زنده اس بايد هر چيز جديدي تجربه كنه

 9. سن و سال ک عدده. مهم دله. ک دل منم خیلی پیر شده دیگه اماده مردنه
  در ضمن ی نصیحت مادرانه زودتر اردواج کن دیگه فاصله سنیت با بچه ات زیاد میشها
  میدونی من ی دخمل حدودآ 12ساله دارم

 10. امیر حسین جان.عزیزم شما هر مدلی ک بیای بین بحث ما
  ما با روی باز پذیرای شما هستیم

 11. جدی میگی هدیه جون
  چقدر زود ازدواج کردی؟ چرا؟

 12. آره فدات شم
  پدر عاشقی بسوزه ک بیچارم کرد

 13. خداروشکر که به زورشوهرت ندادن عزیزم
  چه جالب پس با دخترت خیلی دوستی نه؟
  منم یه پسر ده ساله دارم عزیزم

 14. مونا جان ایشاله خدا گل پسرتو برات حفظ کنه

 15. هدیه گلم من هم برای تو و دخترگلت آرزوی سلامتی دارم
  من ازشما بزرگترم چون تو دانشجویی با هم دانشگاهیم ازدواج کردم (بسوزه پدر عاشقی)
  اوایل همکارام فکر میکردن تازه نامزد کردم و فکر نمیکردن بچه داشته باشم. شما که مشخصه اصلا بهتون نباید بیاد که مامان یه دختر 12 ساله باشی.برای خودت اسفند دود کن گلم

 16. مرسی.من ک تو دانشگاه همش باید شناسنامم دستم بود برا همه خواستگارام با مدرک توضیح میدادم

  • ممنون از نصيحتت هديه جان راستش من هميشه عاشق درس دانشگاه بودم هيچ وقت به فكر ازدواج نبودم الانم كه درسم تموم شده ميترسم ازدواج كنم راستش من يكم لوس و خود راي بزرگ شدم يجورايي حرف ؛حرف خودم هركاري خودم دوس داشته باشم انجام ميدم هر جا دلم بخواد ميرم نه اين كه فكر كني چون پدرم فوت شده ول شدم من از بچگي انجوري بزرگ شدم ميترسم ازدواجم باعث محدوديتم بشه نتونم تحمل كنم ينفرم الكي الاف خودم كنم البته شرمنده دير جواب دادم راستي خدا دخترتو برات نگه داره

   • س.صبحت بخیر مریم گلی
    من اصلآ ی همچین فکری در بارت نمیکنم عزیزم/بعضی آدما ب دلیل استقلالی ک دارن نمیتونم زندگی مشترک ایده الی داشته باشن.چون تو اکثر مواقع اقایون نمیتونن همچین
    چیزیو پذیرا باشن
    روح پدرت شاد و سر مادرت سلامت و سایه شون مستدام
    میشه ی سوال شخصی بپرسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • هديه جان سلام صبح شما هم بخير
     سلام به همه بچه هاي خوب اسموني
     هديه جان از شنيدن اين مطلب واقعا ناراحت شدم خدا شوهرت رحمت كنه بپرس عزيزام

     • مریم جون ببخشید حالم خوب نیس ی عده هستن فک میکنن علامه ی دهرن. و ب همه از موضه بالا نگاه میکنن.
      من از تنهای اومدم تو گروه شماک اما فک میکنم اشتباه کردم
      بچهاااااااااااا
      اگر ی وقت حرفی زدمو رنجیدین حلال کنین
      من بخاطره شرایط سخت زندگیم خیلی زود رنج شدم
      با گریه مینویسم همتونو ب خدا میسپارم
      باییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

     • ای وای هدیه جون اشکمو در اوردی بابا بی خیال نرو تو رو خدا هیچ اشتباه نکردی به خدا نازنین قصد بدی نداشت مریم و مونا جون بیاید اینور بازار هدیه داره میره.

     • هدیه جون خواهر گلم بذار یه چیزی بگم من اندازه موهای سرم تو این سایت فحش شنیدم ولی اصلا اهمیت ندادم چون دوستام برام مهم بودند نه غیره تازه نازنین چیزی نگفت اتفاقا دختر فهمیده ای نازنی اگه دور از جونش دختره بود که از روی قصد و غرض حرف میزد من باهاش هم کامنت نمیشدم چون دختر خیلی خوبیه هدیه جون تو هم خیلی ماهی جون امیرحسین تجدید نظر کن.

 17. تب تند زود عرق میکنه (عشق و عاشقی در سن پایین)

 18. صبح همه دوستان بخیر.بچه ها چه برفی میاد.

 19. 27 سالته یه دختر12 ساله داری یعنی 14 ازدواج کردی.اخه 14 سال واسه سنین عشق و عاشقی خیلی زوده اونم عشقی که منجر به ازدواج تو این سنین پایین بشه.متعجبم چرا خانوادت موافقت کردن؟درضمن مگه همسرت نیست که میگی دخترم همه چیزه زندگیمه؟

 20. سلام صبح بخیر گیتا جون
  نه همسرم نیستنن
  فوت کردن

  • خدا بیامرزدش ناراحت شدم.

  • هدیه خانم شما همون خانم نازنین ز نیستید که اسمتونو عوض کردید؟آخه از وقتی که شما اومدید ایشان هم نیستند. در هر صورت از فوت همسرتان عمیقا ناراحتم و امیدوارم که خداوند روحشو در آرامش قرار بده و سایه شما بر سر دختر گلتون باشه و همیشه سلامت باشید.

   • واااااااااا.مثل اینکه شما جدآ با من و وجودم تو این جمع مشکل دارین
    مگه من ی بیمار روانیم ک اسممو یا شخصیتمو عوض کنم یا دروغ بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    • نه هدیه جون نازنین خیلی مهربونه.نازنین جون هدیه نازنین ز نیست

    • من فقط یه سوال پرسیدم چرا انقد آشفته شدید ضمنا نه فقط با شما بلکه با وجود هیچکس دیگه ای هم تو این سایت مخالف نیستم چون سایت ارثیه بابام نیست ، و اصولا غیر از دوستانم بقیه اصلا برای من مهم نیستندحالا چرا انقد عصبی برخورد میکنید من که چیزی نگفتم ، میتونستید مودبانه جواب بدید که نه من نازنین ز نیستم و از همدردی شما سپاسگذارم . فقط نمیدونم چرا این روزها تو سایت انقد آدمهای شوهر مرده و نامزد مرده و … زیاد شده البته ببخشید که اینو میگم منظورم با شما نیست ، و هرکس هر طور دوست داره میتونه خودش را معرفی کنه ،من با سه نفر برخورد داشتم که هر سه تاشون گفتن که همسر من مرده و بعدا مشخص شد که دروغ گفتن . و روی همین حساب به اینجور آدمها مشکوکم .یکیشون پسرهمکلاسم بود که حتی تا یکسال مشکی پوشید بعد از ده سال که دیدمش خودش گفت که همه چی دروغ بوده ، چون نامزدش نامزدیشو به هم زده اینو گفته و یه جورایی تو قلبش اونو کشته .یکیشون هم یه خانم همکارم بود که مطلقه بود وبخاطر اینکه دید مردم نسبت به بیوه و مطلقه فرق میکنه به همه گفته بود همسرم فوت کرده.مورد سوم هم مشکل نفر اول را داشت و چون از لحاظ روحی آشفته بوده اینو به همه گفته بود طوری که خودش هم واقعا باورش شده بود.
     در مورد کامنتی هم که برداشت طعنه داشتید باید بگم من بهترین راهنمایی را بهتون کردم حالا چرا اینجوری برداشت کردید خدا میدونه . ضمن اینکه حرف شما در مورد مشاوراتون اصلا درست نبود و اصولا روی کار مشاورین همیشه نظارت هست و گمان نکنم که یک مشاور بخودش اجازه پیشنهاد وقیحانه به مراجعینش را بده . مگر اینکه نقش مشاور نداشته باشه.

     • نازنینم. همسر من در تاریخ 5/5/84بر اثر تصادف فوت کردن
      من دلیلی نمیبینم ب شما دروغ بگم.چون ما ک قرار نیس همو ببینیم. پس دروغ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      من 4سال رفتم دانشگاه اجازه ندادم هیچ احدی از شرایطم مطلع بشه
      در مورد اون مشاور:هون اقا یکی از بهترین مشاورای این شهر هستن ک بعد از 10جلسه مشاب من پیشنهاد محرمیت دادن
      من کلا ناراحت میشم وقتی میبینم حرف راستمو ب دروغ برداشت کنن

     • هدیه جون خواهر گلم ناراحت نشو نازنین بی قصد و غرض این حرفو زد

    • هدیه جون خدا بیامرزتشون……و شما رو واسه دخترتو.ن نگه داره……

 21. هديه جان شما با نازنين جان مثل من و امير حسين دچار سوء تفاهم شديد به قول خودت اين دنيا كه ارزش اين حرفا را نداره بهتره اين ناراحتي ها را كنار بگذاريد راستي سوالتو نپرسيدي؟

 22. من دوس دارم يه مطلبيو به هديه خانم بگم .اول سلام عليكم ، ببين هديه خانم ،نازنين جان يكي از بهترينهاي سايته صحبتي هم ك ميكنه يا ازسر دلسوزيه يااز سر دوست داشتنه بعدشم پشت صحبتاش دلايل علمي و منطقي داره ،قصدش هيچوقت طعنه زدن نيست حالا يه مدت ك بگذره اگه تو سايت موندگار شدي . صحبت من بهت ثابت ميشه .بعشم كلا همه دوستان نازنينو دوست دارند تو هم دوست داشته باش ك دوست همه ماهاباشي.ايول

  • باز تو گپ زدی….امیرجوووون…دوستت دارم فراون

   نازنین کارش درسته.هدیه خانوم خودش باتجربه وفهمیده اس والان دارن رفع سوتفاهم میکنن.توهم دیگه وارد بحث خانوما نشوجییییگر.

   هدیه خانوم از این حادثه تلخ واقعا متاسفم.به امید بهروزی شما

   • داش ارمان سلام چطوری داداش؟قرار بود من و امیر به خرج شما بیایم شیراز بریم جکوزی بعد اب هویج بخوریم چی شد پس؟

   • چه خبر؟ خوبي پسر خوشتيپ شهر شيراز ؟بابا بنده خدا هديه خانوم روحيش حساسه ،ميخاستم براش توضيح بدم ك به دل نگيره .يه مقدار هم كامنتاش دچار ضد ونقيض شد ك سوءتفاهم پيش اومد ك شايد هم بي منظوره بوده .داشتم با لحن طنزبهش گفتم ك بابا، بيخيال .نازنين منظوري نداره .بعدشم داش آرمان تو اين گفتگوي مجازي ك همش گل و بلبل نيست گاهي وقتا هم دلخوري پيش مياد .بنظرم اونايي ك روحيه حساس دارن از همون اول نيان بهتره چون اگه صد بار ازشون تعريف بشه همه چيز خوبه و عاليه ولي امان از موقعي ك يكي يه حرفي بهشون بزنه ديگه ،وامصيبتا.

    • امیر جان از اینکه میبینم انقد با جنبه هستی و درکت بالاست واقعا خوشحالم ، بدی فضای مجازی همینه دیگه باید همه چی گل و بلبل باشه وگرنه کی تحمل ساز ناموافق را داره بلافاصله موضع گیری شدید و جار و جنجال را ه میفته .بنظر من هم کسانی که روحیه حساس دارند نباید اصلا پاشون تو فضای مجازی وا شه چون بضرر خودشونه.اینجا هم جایی نیست که آدم تنهاییشو پر کنه یا از دیگران مشاوره بخواد اینجا فقط یه سایت تفریحی و سرگرمیه و جای اشک و آه نیست.شخصا دوست ندارم باعث اشک کسی باشم.دوستانم بهتر میدونند.

     • آره والا ،مطمنا آه و ناله اشك اين چيزا نيست نازنين .بهر حال اينقدر مشاورهاي خيلي عالي در شهر قم زياد هستند كه راهكارهاي خوب و ثواب انگيز به هديه خانم بدن .

 23. هديه جان عزيزام دركت ميكنم فكر نكن اينو الكي گفتم چون من شرايط تو بودم ميدونم كه چقدر زود رنج و حساس شدي ولي عزيزام فقط به خدا توكل داشته باش هيچوقت اجازه نده نااميدي وارد حريم زندگيت بشه كه بيرون كردنش سخته ما همه دوس داريم كه تو باشي كجا ميري همشهري من تازه پيدات كردم از نازنينم نرنج چون محيط مجازي بهش حق بده كه يكم شك كنه افرين دختر خوب حالا پاشو دست و صورتت بشور بيا يچند تا نظر خوشگل بده حال كنيم

  • میخوام یه جوک راجع به علی دایی بگم بذار هدیه هم اومد میگم.حالا نازنین و هدیه روی همدیگه رو ببوسید چون دوستی خیلی قشنگه.ببخشید یکم شور حسینی منو گرفته.

 24. نازنين خانم
  خانم خانما شما هم يچيز بگو عزيزام

 25. هديه جان هرجا هستي خوب و موفق باشي
  امير حسين فكر كنم بهتر راهتش بزاريم شايد بازم دلش خواست با ما باشه كه اميدوارم همينطور باشه

 26. هدیه خانم من قصد ناراحتی شما را نداشتم ولی انگار خودتون دارید. اگه کامنت منو یه بار دیگه با دقت بخونی متوجه میشی که من چی میگم ، باز هم برای همسرتون آمرزش و برای شما شادی و خوشحالی و روزهای شاد از خدا خواهانم .
  شما خیلی زود رنج و حساسید و توصیه میکنم حتما جلسات مشاورتونو ادامه بدید.من آدمهایی را با شرایط بدتر از شما دیدم ولی خیلی منطقی برخورد میکنند.سوال من فقط یک جواب بله یا خیر داشت و احتیاج نبود انقد شلوغش کنید یا فراافکنی کنید.
  من دوست ندارم که هیچکدوم از بچه های سایت نباشند و اگه از من رنجیدید عذر خواهی میکنم هر چند حس میکنم که شما هم بخاطر جواب نامعقولتون باید از من عذر خواهی کنید .در مورد اون سه موردی هم که گفتم منظورم با شما نبود مربوط به افراد دیگه ای بود که شما در جریانش نیستید.بچه های دیگه در جریانند وگرنه برای همسرتون آمرزش نمیخواستم.بهتردیدم که این سوء تفاهم را حل کنم.

  • افرين تازنين خانم بازهم معقول و منطقي
   نازنين جان مادر من قند داره فشار خونم داره الان قندش با انسولين كنترل شده ولي متاسفانه به چشم راستش اسيب رسونده برديمش پيش دكتر فاطمه جواديان نميدونم ميشناسيد يا نه گفت كه قند باعث شده كه شبكيه چشمش ورم كنه هيچ فايده اي نداره ميخواستم اگه ميشه در اين باره منو راهنمايي كنيد اگه يدكتر خوب معرفي كنيد ممنون ميشم

   • مریم جان رشته من پزشکی نیست ، من دانشجوی مقطع دکترا هستم در مورد مادرتون باید بپرسم بعد بهتون دکتر معرفی میکنم.انشا… خدا سایه مادرتونو رو سرتون نگه داره.

    • ممنون نازنين جان اخه شما هميشه در مورد بحث هاي پزشكي خوب نظر ميديد من فكر كردم شما پزشكي ميخونيد

    • نارنین جان من معذرت میخوام.دست خودم نیست.رود دلخور میشم
     درک جریان زندگیه من برا خودمم قابل هضم نیس.اما من بین این همه اخلاق بدی ک دارم ی اخلاق نسبتآ خوبم دارم
     ک یا از خودم و زندگیم چیزی نمیگم یا راست میگم
     دزضمن اصلآ طلاق ایرادی نداره ک کسی بخواد پنهاش کنه یا در بارش دروغ بگه.
     حتی ی خواهرو برادرم امکان داره اخلاقشون با هم جور نباشه و تا اخر عمر قید همو بزنن.دیگه چ برسه ب دوتا ادم با دو خانواده و دو فرهنگ
     اما من خدارو گواه میگیرم ک حتی ی کلمه هم دروغ نگفتم
     حالا قضاوت با خودتون

     • او اومدی هدیه جون ایول به خدا نوشتی با گریه خداحافظ خیلی ناراحت شدم ما همه میدونیم که تو دروغ نمیگی دوباره نریا.

     • مرسی که متوجه شدی ، مطمئن باش من هم هیچ قصد بدی نداشتم بعدا بیشتر با هم آشنا شدیم، میدونی من چجوریم.امیدوارم خداوند دروازه خوشبختیشو به روت باز کنه.من نگفتم شما دروغ میگی .کامنتهای منو با دقت بخون اون مساله هم که ذکر کردم بخاطر یه موضوع قبلی بود چون تقریبا مرتبط بود عنوان کردم.

   • مریم منم مامانم دیابت داره و انسولین میزنه.

    • بد دردي امير حسين بد دردي اين قند لامسب مصبتي كه تمومي نداره

     • میدونم چی میگی من یه بار مامانم انقدر قندش افتاد پایین که وقتی بردیمش بیمارستان تا یه ساعت کما بود بعد از بهوش اومدن تا دو روز حتی منم نمیشناخت.

    • امیر حسین میدونی چون ضعف اعصاب دارم اصولا وقتی ناراحت میشم نمیتونم جلو اشکامو بگیرم.
     و کلا اهل جنگ و جدالم نیستم.دیدم حال روحیم خوب نیس رفتم حرم ی زیارت و دعا…..
     خلاصه از همه معذرت میخوام بابت حرفام
     ولی میدونی تا کسی تو شرایط مشابه نباشه نمیتونه کسی و درک کنه

     • میدونم چی میگی خواهرم انشا الله حالت بهتر میشه ولی اصلا غصه نخور خودتو بزن به بیخیالی اگه هی غصه بخوری جز افتادگی هیچی نداره بعد از یه مدت اطمینان داشته باش که دوباره زندگیت بهتر میشه چون تجربشو دارم بهت میگم.

 27. بچـــــــــــــــــــه ها بیخیال … واسطه نشید بزارید خودشون مشکلشون و حل کنن تو جریان منو گیتا هم اگه دوستان دخالت نمیکردن خیلی زود تموم میشد ولی جو دادن و جریحه دار کردن دیگه البته بعد ها فهمیدم که گیتا بچه ی خوبیه

 28. مرسی داداشم.اما متاسفانه این روزا ک ب بدترین شکل میگذره اسمش:جوووووووووووووووووووووووووووووووونیه

 29. انشا الله از جوونیت خیر میبنی چون معلومه قلب بزرگی داری و خیلی مهربونی پس اطمینان داشته باش خدا به موقعش همچین سوپرایزت میکنه که خودت میمونی توش.چون تجربشو دارم میگم.

 30. حالا من مقصر بودم یا تو؟

 31. امیرحسین و مریم عزیزم من پزشک نیستم ولی رشته مرتبط پزشکی فوق لیسانس دارم
  دیابت بیماریه که اگر درست باهاش برخورد بشه درحد یه سرما خوردگی ساده بیخطره ولی اگر نه میتونه خطرناکم باشه
  بهترین کاری که شما میتونید برای مادرای عزیزتون انجام بدید داشتن آرامش روحی روانیه ، چون نگرانی و استرس قند خونشونو خیلی بالا میبره
  درکنار رژیم غذایی مناسب ،ورزش سبک والبته مصرف به موقع و درست داروها
  امیرحسین نگران نباش تزریق انسولین زیادم مرحله خطرناکی نیست اینم یه نوع مصرف داروه
  من بچه های زیادی رو مشناسم که از سنین پایین دارن انسولین تزریق میکنن. یادت باشه کاری کنی که همش بخندن و شاد باشن
  خدا انشاا.. مادراتونو براتون سلامت نگه داره

 32. منا جان ممنون عزيزام ولي مادرم من قند به چشمش زده و روز به روز بينايش كمتر ميشه اينكه عذاب اور امير حسين مواظب مادرت باش بهتر حتما هر 3ماه يبار پيش چشم پزشك بره ما جدي نگرفتيم دارم چوبشو ميخوريم
  هديه جان خوشحالم كه دوباره به گروه ما برگشتي
  واي نميدونم چرا بايد من هميشه اخر همه از مطلب با خبر بشم هديه جان جواب كدوم سوالم راستش من در جريان مشاوره شما نيستم

  • مریم مادرت چند ساله دیابت داره؟ من مامانم 30 ساله که دیابت داره از 20 سالگی دیابت گرفته.

   • مادر من 7سال ديابت داره اولا با قرص كنترل ميكرد ولي چند ماه پيش يدفعه قندش رفت روي 500دكتر گفت اگه كنترل نشه ميره تو كما حالا انسولين ميزنه يعني اميرحسين وقتي دكتر اين حرف زد انگار مطبش روسرم چرخيد شايد باورت نشه در عرض يك هفته تمام موهام سفيد شد حالام كه زده به چشماش هديه فكر ميكنه فقط خودش غم داره همه بچه هايي كه اينجان شاد خرم زندگي ميكنن همه غصه دارن مال هر كسي يجور فقط بايد خدا را باور داشته باشي مال من مادرم

  • مرسی گلم.ایشاله خدا ی نظری ام ب مادر شما کنه .دیابت بد دردیه.ف

 33. خدا همه بیماران رو شفا بده انشاا.. الخصوص بیماران بچه های این سایت و مادر عزیز مریم عزیز و امیر حسین جان

 34. ممنون از همتون خوب مثل اينكه درد دلامون خيلي طولاني شد بهتره بگذريم امير حسين قرار بود در باره علي ي جوك بگي چي شد

 35. بچه ها تو ایران هر سال اسم مسائل جنسی رو یه چیزی میزارن سال 92 هم شده پورنه تو محل ما هم بهش میگن نخود خارجی

 36. عجب من که نشنیده بودم پس سوپر چیه؟

 37. سلام
  از ایمیل خوبتون ممنون.بدلیل اطلاع رسانی ضعیف خیلیا از این آمار و یا حتی از اعتیاد جنسی چیزی نمیدونن، گفتن این مقالات در شناخت افراد و در نتیجه پیشگیری و یا درمان کمک شایانی میکنه.ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*