آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,981

امروز سینماها رایگان است !!

طرح «سینما سلام» اجرا می شود

اجرای طرح «سینما سلام» که به نمایش رایگان فیلم‌ها در 2 روز ویژه مربوط می‌شود، موافقت‌ها و مخالفت‌هایی را درمیان سینماگران و سینماداران در پی داشته است.

10 بهمن‌ماه اولین روزی خواهد بود که طرح «سینما سلام» به عنوان هدیه‌ای از سوی سازمان سینمایی و برای ایجاد فرهنگ سینما رفتن اجرا می‌شود. در این روز، 17 فیلمی که هم‌اکنون بر پرده سینماها در حال اکران هستند به طور رایگان نمایش داده می‌شوند و مسئولان و سینماداران امیدوارند که این کار باعث آشتی مردم با سینما شود.
البته اگرچه عده‌ای از صاحبان این فیلم‌ها و نیز سینماداران با اجرای چنین طرحی برای رونق بخشی به سینماها موافق هستند اما برخی هم  از اعلام زودهنگام این طرح ناراضی هستند چرا که از ابتدای هفته با فروش و استقبال کمتری روبرو بوده‌اند.

سینما باید در سبد کالا خانواده قرار بگیرد
حبیب اسماعیلی ‌مدیر دفتر پخش «فیلمسازان موعود» که دو فیلم «ابرهای ارغوانی» و «سگ‌های پوشالی» را بر پرده سینماها دارد،‌ درباره این طرح بیان کرد: رایگان دیدن فیلم‌ها در سینماها در دو روز از سال در قدم اول برای جلب مخاطبان اقدام مثبت است که امیدوارم تداوم داشته باشد تا خود مردم به سینماها علاقه‌مند شوند. مدیران سینما باید کاری کنند تا سینما در سبد کالا خانواده قرار بگیرد.
وی افزود: باید کاری کرد که مردم خودشان حاضر باشند برای دیدن فیلم‌های سینمایی پول بدهند چرا که در گذشته فیلم‌هایی بود که حتی برایشان بازار سیاه به وجود آمد.در این باره دولت می‌تواند بلیت فیلم‌ها را به نحوی تهیه کند و در اختیار خانوادهایی قرار دهد که از نظر مالی مشکل دارند و نمی‌توانند به سینما بروند. این مساله از آنجا اهمیت دارد که شبکه‌های خارجی و ماهواره‌ای روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود و باید بپذیریم که برنامه سازی خارجی شتاب صعودی بیشتری نسبت به ما دارد.
سینما سلام اتفاق مبارکی است 
هم‌چنین مرتضی شایسته،‌ مدیر کانون پخش‌کنندگان هم با اعلام رضایت از این طرح گفت: این اتفاق مبارکی است و امیدوارم تماشاچیان را با سینمای ایران آشتی دهد.
غلامرضا گمرکی هم که به عنوان تهیه‌کننده فیلم «روز روشن» را بر پرده دارد،‌ معتقد است: شرایط باید به گونه‌ای باشد که مردم بیشتر به سینما بروند چرا که در همان روزهایی که بلیت نیم بها فروخته می‌شود شاهدیم که فروش فیلم‌ها بسیار بیشتر است.
اما به جز رضایتی که از سوی سازندگان یا پخش ‌کنندگان فیلم‌ها برای این طرح اعلام شده،‌ نکته دیگری هم قابل توجه است که بیشتر از سوی سینماداران و برخی تهیه‌کنندگان مطرح شده و آن هم اعلام زودهنگام نمایش رایگان سینماها است.
باید راهکارهای دیگری برای آشتی مردم با سینما باشد
در این باره ابراهیم اصغری،‌ تهیه‌کننده «پنج‌شنبه آخر ماه»، با اشاره به اینکه از اجرای این طرح و اکران فیلم خود در آن رضایت دارد،‌گفت: اگر این طرح باعث تشویق مردم و رفتن به سینما شود نباید صرفا به یک روز ختم شود و باید راهکارهای دیگری برای آشتی مردم با سینما‌ در نظر گرفته شود.
او ادامه داد: «سینما سلام» طرح خوبی است و با وجود اینکه گفته شده با هدف جذب مخاطب اجرا می‌شود،‌ اما باید برنامه مدونی توسط سازمان سینمایی در این راستا اجرا شود.
اصغری اضافه کرد: با این حال اشکال کار این طرح اینجا است که متاسفانه زمان برگزاری طرح خیلی زود و با دستپاچگی اعلام شد،‌به طوری که سینما مخاطبان خود را تقریبا از روز شنبه از دست داده است. البته با وجود اینکه قرار شده طبق توافق براساس فروش پنجشنبه گذشته میزان پرداختی به سینماها و صاحبان فیلم‌ها در این طرح محاسبه شود، اما اعلام زودهنگام آن یک زیان چهار پنج روزه را به سینماها وارد کرد. این در حالی است که شاید در روز پنجشنبه حتی ازدحام ایجاد شود و امکان ارائه سرویس مناسب به مردم فراهم نشود.
می‌شد بگونه‌ای دیگر این طرح را اعلام کرد
یوسف زند، مدیر پردیس سینمایی زندگی، هم با اشاره به اینکه میزان فروش فیلم‌های این پردیس از ابتدای هفته و پس از اعلام اجرای طرح «سینما سلام» افت کرده است، گفت: می‌شد برنامه ریزی دیگری برای اعلام این طرح در نظر گرفت یا حداقل مشورتی با سینماها درباره زمان اعلام آن صورت می‌گرفت.

او بیان کرد: پردیس زندگی از ابتدای هفته فروش کمتری نسبت به گذشته داشته است و معمولا روزهای سه‌شنبه که بلیت‌ سینماها نیم‌ بهاء است، تا پیش از ظهر حدود 20 درصد سالن‌ها به صورت اینترنتی پر می شد، اما این هفته هیچ خبری نبود. با این حال برای پنجشنبه فروش اینترنتی نداریم و هر کس که حضور داشته باشد را به سینما راه خواهم داد.
مردم با سینما قهر نکرده‌اند،فیلم خوب نیست
در این باره، پارسی‌نژاد مدیر سینما «عصر جدید» گفت: اعلام شده که طرح «سینما سلام» برای آشتی مردم با سینما است، اما مساله این است که مردم با سینما قهر نکرده‌اند و فیلم خوب نیست که به سینماها نمی‌آیند. پس ممکن است پنجشنبه که بهسینماها مراجعه کنند ناامیدتر هم شوند.
وی اضافه کرد: به دلیل اعلام زودهنگام اجرای طرح «سینما سلام» از ابتدای هفته فروش نسبت به گذشته کمتر شده است.

 

قدس آنلاین

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵۴ نظر

 1. این روزا دیگه کسی حوصله سینما رفتن نداره بخاطر اینکه فیلمنامه ها اکثرا بی محتوا شدن.

 2. من هم بندرت پیش میاد که سینما برم. حیف وقت

 3. آخرین باری که رفتم سینما سوم راهنمایی بودم با مدرسه رفتیم. فیلم چپ دست بود، چقدم چرت و پرت بود.

  • ریحان جون معمولا فیلمهایی را که خوب استقبال نمیشه بچه های معصوم را میبرن ، کلی هم پول از جیب مامان بابا ها خالی میکنن اونا هم به یه نوایی میرسن.

 4. اولین باری که رفتم سینما کلاس اول ابتدایی بودم فیلم مدرسه پیر مردها اگه اشتباه نکنم. یادش بخیر چقد ذوق کرده بودیم انگار رفتیم کره مریخ . جوونی کجایی که یادت بخیر!

 5. سلااااااااااام ب همه

 6. اگه فيلمش خوب باشه واسه سرگرمى خوبه وگرنه فايده نداره

 7. سینما فقط دوران نامزدی میچسبه و بس

 8. اصلانم مهم نیست فیلمش خوبه یا بد

 9. اگه اون سبدي را كه دولت قول داده بده حتما سينما را هم ميزاري توش
  من اولا باري كه رفتم سينما اول ابتدايي بودم يادم نمياد چه فيلمي بود فقط يادم خيلي ذوق كرده بودم

 10. من اخرین باری که رفتم سینما سال 1388 زمانی که سوم دبیرستان بودم تازه اخراجی ها 2 اومده بود چه روزی باحالی بود من و 4 تا از همکلاسیام مدرسه رو پیچوندیم رفتیم سینما.

 11. بله جدید هستم اما همیشه نظراتونو میخوندمو لذت میبردم بچها فقط امیر حسین مهمونوازهاااااا

 12. سلام هدیه جان خوش اومدی عزیزم
  مقدمت گل باران
  بچه ها پیشا پیش دهه فجر رو خدمت همه برادران و خواهران انقلابیم تبریک عرض میکنم!!!!!!!!

 13. فدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااات شم عزیزم.دوست دارم تو جمع شما باشم . میشه عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • چرا نمیشه؟نمیشه ماله سوسن

  • سلام هديه جان خوش امدي عزيزم منم تازه ي هفته اس امدم تو جمع بچه ها چرا نميشه ما كه بدون اجازه امديم كسي هم اعتراضي نكرد فقط ديشب يكي از بچه دوچار سوءتفاهم شد ميخاست ما را پرت كنه بيرون اونم حل شد

   • اینم بگو که تیکه انداختم فهمید بهم گوشزد کرد.درضمن بچه نه اقا یادت باشه.

    • ببخشيد اقا بخدا قصدم تكه انداختن نبود فقط خواستم به هديه خانم بگم ي اقققققققا امير حسين داريم اگه عضو جديد باشي باهاش شوخي كني زود بهش بر ميخوره

 14. سلام کی خوابه؟؟کی بیدار

 15. همه بیدارن کسی خوابش نمیاد هدیه جون

 16. الهیییییی چرا بیداری؟

 17. خوشحالم ک اومدم تو جمع شما. میگم مث اینکه همه خوابن جز من و شما

  • ما هم خوشحالیم که شما به جمع ما امدی.چقدر همه زود میخوابن من خیلی هنر کنم ساعت 3 میرم بخوابم تازه باید دو ساعت وول بزنم تا خوابم بگیره.

 18. امیرحسین جان ی سوال حوصله داری ج بدی؟

 19. چجور میشه عضو اسمانیها بشم؟میشه بگی خودم هر کاری میکنم نمیشه.مرسی

 20. چ عجب داداشی فکر کردم قدمم سبک بود زودتر از موعد خوابت برد!!!!!!!!!!

 21. هدیه جون خواهرم فکر کنم خوابی اگه خوابی یه ندا بده منم دستگاه رو خاموش کنم برم .

 22. شب بخیر ما رفتیم مسواک بزنیم.

 23. س صبح بخیر داداشم معذرت دیشب ج شما دیر می اومد فکر کردم خوابدی/منم خوابیدم

 24. ok خیلی خوابت کمها.چ شانسی دارم همه بچها همیشه انلاین بودن.از دیروز ک من اومدم هیچکس نیس

  • هدیه جون چون پنجشنبه ها کار ندارم نه دانشگاه نه باشگاه میرم واسه همین زیاد خسته نمیشم ولی کلا روزای دیگه چون هم دانشگاه و هم باشگاه میرم تا ساعت 12 میخوابم.ربطی به شانس نداره کلا سایت جمعه ها خلوته البته من 3 ماه پیش که تو این سایت اومدم تعداد بچه ها خیلی بیشتر بود.

   • اقا امير حسين سايت جمعه ها خبر جديد نداره؟
    نگفتي چجوري عضو بشيم؟

    • حالا نمیخواد اقا بگی احساس پیری بهم دست میده.چرا خبر جدید داره ولی ساعتش از روزهای دیگه دیرتره.الان عضو هستی.

     • ما كه هر چي گفتيم تو يچيز دگه تحول ما دادي اشكال نداره بهتر هر دومون بيخيال شيم چون نه من ادميم كه اهل كوتاه امدن باشه نه تو

     • مریم عزیز من که عذرخواهی کردم گفتم ایرادی نداره خب من که تو رو نمیبینم فکر کردم داری با لحن مسخره کردن میگی نمکدون چون سه چهار جا هم این کامنتو گذاشتی من اینطور فکر کردم من در کل ادمیم که زود جوش میارم ولی زود هم پشیمون میشم دلم نمیخواد ازم برنجی.

 25. موفق باشی داداشی ایراد نداره من صبرم بسیار است.این همه مدت فقط خواننده نظرات بودم حالا تا فردام صبر میکنم طوری نمیشه ک .مگه نه داداش کوچولو؟

 26. از نظر سنی گفتم با تخمینی ک من زدم شما از من کوچیکتری{باز یاد اوری کنم از نظر سنی }

  • میدونم واسه شوخی گفتم.

  • اميرحسين جان من از تو ناراحت نيستم كلا لحن حرف زدن من يكم مردونس نكه من دوتا داداش بزرگتر از خودم دارم بخاطر همين تو بچه گي بيشتر همبازيم پسر بوده بعضي وقتا مثل پسرا حرف ميزنم همه بهم ميگن تو مثل پسرا ميموني دانشگاهم رفتيم عوض نشديم

 27. مریم گلی و امیر حسین عزیزم از حرفای هم ناراحت نشین دیگه بخدا این دنیا ارزش ی لحظه ناراحتی نداره بس ک بی ارزشه {البت معذرت ک فوضولی کردم

 28. چرا امروز خبر جدید نداره

 29. دیرتر خبر میذاره فکر بین 12 تا 1 باشه.

 30. man k mikham beram mehmoni,amir hosein az tarafe man vakili k b jaye manam nazar bedi azizam

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*