آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,457

لذت جنسی پس از ۵۰ سالگی

تصور عمومی معمولاً اهمیت بسیار زیادی برای جوانان قائل است و به همین دلیل خود به خود این باور غلط که افراد مسن علاقه‌ای به برقراری رابطه زناشویی ندارند، بوجود می‌آید. اغلب مردم هم که به طور طبیعی عادت دارند هر چیزی را که تصور عمومی به خوردشان می‌دهد، بپذیرند، به همین دلیل در میانسالی از برقراری رابطه زناشویی دست می‌کشند.

برقراری رابطه زناشویی در میانسالی حتی می‌تواند از کلیه زمان‌های دیگر هم لذتبخش‌تر باشد زیرا رسیدن به بلوغ کامل به زوجین اجازه می‌دهد تا با تجربه بیشتری از روابط عاشقانه خود لذت ببرند. در این دوران معمولاً بچه‌ها بزرگ شده‌اند و خانه را ترک کرده‌اند. فشارهای روزمره زندگی برای کار معمولاً خیلی کمتر از دوران جوانی است. البته می‌توان گفت که یکسری تغییرات فیزیولوژیک خاص وجود دارد که عملکرد طبیعی جنسی را با تغییراتی مواجه می‌سازد. متاسفانه بیشتر افراد تصور می‌کنند که این علائم به معنای پایان بخشیدن زندگی زناشویی آنهاست که در حقیقت این مطلب به هیچ وجه صحت ندارد.

تعداد بسیار زیادی از آقایان ۶۰ ساله و بالا‌تر، هنگامیکه با مشاهده، خودبخود نعوظ نمی‌شوند، نگرانی پیدا می‌کنند. این امر بدان معنا نیست که عملکرد زناشویی به طور کلی از میان رفته بلکه تنها به این معنا است که در این زمان نسبت به گذشته نیاز به محرک‌های مستقیم تری دارند. متاسفانه در چنین حالتی برای اینکه همسرانشان تصور نکنند با مشکل زناشویی مواجه هستند، از برقراری رابطه زناشویی خودداری می‌کنند.

زمانیکه سن آقایان افزایش پیدا می‌کند، مدت زمان مورد نیاز میان تعداد دفعات انزال، افزایش پیدا می‌کنند؛ این مدت زمان پس از سن ۶۰ سالگی یک روز کامل و یا چند روز محاسبه می‌شود.

یکی دیگر از مشکلات زناشویی ۶۰ سالگی این است که طرفین رابطه تصور می‌کنند که حتماً باید به اوج لذت زناشویی دست پیدا کنند. حال آنکه این کار لزوماً ضروری نیست. جنس مذکر تصور می‌کند که حتماً باید به اوج لذت برسد و جنس مؤنث هم تصور می‌کند که اگر نتواند شریک خود را به بالا‌ترین میزان رضایت برساند، برای او جذابیتی نخواهد داشت.

کمبود مواد روان کننده یکی از مشکلات خانم‌ها و سستی کمر از جمله مشکلات آقایان در دوران میانسالی به شمار می‌رود. درمان‌هایی برای هر دو مورد وجود دارد که در مشورت با پزشک قابل حل می‌باشد.

زمانیکه صحبت از مشکلات زناشویی به میان می‌آید، فاکتورهای بسیار زیادی را باید مد نظر گرفت. تحت درمان بودن و استفاده از برخی داروهای خاص، الکل، و برخی بیماری‌های خاص، تمایل زناشویی را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهند. باز هم در این مورد مشورت با پزشک بیشترین کمک را می‌تواند به شما کند.

یکی از مهم‌ترین ابزاری که هر خانواده می‌تواند با بکارگیری آن مشکلات زناشویی خود را برطرف نماید، کمک گرفتن از مغز است. از آن عاقلانه استفاده کنید تا دلیلی برای عدم برقراری رابطه زناشویی در افراد بالای ۵۰، ۶۰، ۷۰ و حتی بالا‌تر باقی نماند.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

منبع : بهاریست

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳۰ نظر

 1. درسته من خودم یه مردم میدونم چی میگه.اگر مواد غذایی هم که قبلا ذکر کرده بودم در جوانی مصرف کنید تا 90 سالگی هم مشکلی ندارید.البته قبلا یه دکتری بهم گفت مردا زمانی که پا به سن میگذارند نسبت به دوران جوانیشان کمتر دچار نعوظ میشوند این امر طبیعیه و مشکل خاصی نیست.

 2. ولی ماشاا.. چشم های بعضی پیر مردها از صدتا جون بیشتر کار میکنه اینقدر که بعضی هاشون هیزن

  • مونا وقتی با آرایش کوفتی میاین بیرون حقتونه همه بهتون نگاه کنن… حتی مورد دیدم دختر از دختر چشم بر نمی داشته!خخخخخخخخخخخخخ

 3. بابا ادم كه 60سال رفت بالا پاش لب گور بايد به فكر اون دنياش باشه البته ماشاالله به قول منا جون بعضي از پيرمردا از جونا هيزتزن

 4. با مونا موافقم

 5. ممنون ریحانه جون
  علی آقا گفتم پیرمردها نه همه
  آرایش هم برای خانمهاست،اشکالی نداره
  مردآرایش کنه بده
  گفتم درجریان باشید

 6. کاملا درسته.مرد باید خشن و در عین حال جذاب باشه.

 7. به نظر من حریمها باید از جانب هر دو جنس رعایت شه ، نه مردها باید اونقدر ولنگار و هیز باشن که نتونن کنترل چشما و امیالشون رو به دست بگیرن و با دیدن هر خانوم آرایش کرده ای وا بدن نه هر زنی اونقدر غلیظ آرایش کنه که حتی برای همجنسای خودشم قیافشون جوری جذاب باشه که نشه ازش چشم برداشت.

 8. اون پاراگراف آخر دقیقا منظورش چی بوده؟؟؟؟؟!!!!!

 9. سر پيري و معرکه‌گيري!

 10. خدا بخير كنه توي دنياي نت اينطوري هستيد اگه دستتان به هم مي رسيد چكار مي كرديد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*