آخرین خبرها
تعداد بازدید : 8,161

آیا پایان خوشی در انتظار ازدواج شماست؟ +تست جالب

چه بخواهید چه نخواهید باید باور کنید که متاسفانه یک سوم ازدواج هایی که در هر سال به ثبت می رسند به طلاق ختم می شوند اما اینکه باقی زوج ها کنار هم زندگی مشترکشان را ادامه می دهند به این معنی نیست که از زندگی خود رضایت کامل دارند. 30 درصد از زوج هایی که کنار هم زندگی می کنند رضایتی از زندگی مشترکشان ندارند و فقط یکدیگر را تحمل می کنندو این زندگی موجب خوشحالی این زوجین نمی شود و عوامل مختلفی از جمله فرزندان یا نیاز مالی و … آنها را کنار یکدیگر نگه داشته است.

 

در حقیقت یافتن فردی مناسب و ایده آل برای ازدواج و ادامه زندگی کار ساده ای نیست و پیش بینی اینکه کدام زندگی آ؛از خوب یا بدی خواهد داشت نیز کار هر کسی نیست. با پاسخگویی به آزمون زیر درمی یابید زندگی مشترکی که در آستانه آغاز آن هستید چگونه خواهد بود. آیا پایان خوشی در انتظار شما است یا اینکه از تصمیم خود پشیمان می شوید.

1- قبل از ازدواج کمتر از شش ماه برای شناختن یکدیگر وقت صرف کردیم.

صحیح

غلط

2- هر دوی ما بیشتر از 21 سال سن داریم.

صحیح

غلط

3- من و همسرم دوستان مشترک زیادی داریم.

صحیح

غلط

4- یکی از ما دوست ندارد بچه دار شویم بنابراین تصمیم گرفتیم هرگز بچه دار نشویم.

صحیح

غلط

5- سطح تحصیلات ما با یکدیگر بسیار فاصله دارد.

صحیح

غلط

6- ما هر دو مذهبی هستیم.

صحیح

غلط

7- والدین هر دو نفر ما با این ازدواج موافق بودند و رضایت قلبی خود را اعلام کردند.

صحیح

غلط

8- هیچ کدام ما تعصبی نیستیم و حد تعادل را می پسندیم.

صحیح

غلط

9- درآمد ما برای اداره زندگیمان کافی است و نیازی به کمک اطرافیان نداریم.

صحیح

غلط

10- پیش از ازدواج چندین بار میان ما اختلافاتی بروز کرد که ناچار شدیم مدتی ارتباطمان را قطع کرده و از هم دور باشیم.

صحیح

غلط

11- هر دو نفر ما با خانواده هایمان ارتباط خوبی داریم.

صحیح

غلط

12- هر دو نفر ما در دوران کودکی مورد علاقه و محبت خانواده هایمان بودیم.

صحیح

غلط

13- میان خانواده های هر دو نفر ما تعداد افراد مطلقه بسیار کم است. شاید از هر 20 ازدواج یک مورد طلاق داریم.

صحیح

غلط

14- هر دو نفر ما با ما در و پدرهای دیگری ارتباط خوبی داریم.

صحیح

غلط

15- زمانی که کودک بودیم هر دو نفر ما حرف والدینمان را گوش می کردیم و به آنها احترام می گذاشتیم.

صحیح

غلط

برای محاسبه امتیازاتتان به پاسخی که مطابق با کلید باشد یک امتیاز بدهید، کلید سوالات در زیر ارائه شده است:

1- غلط، 2- صحیح، 3- صحیح، 4- غلط، 5- غلط، 6- صحیح، 7- صحیح، 8- صحیح، 9- صحیح، 10- غلط، 11- صحیح، 12- صحیح، 13- صحیح، 14- صحیح، 15- صحیح

امتیاز 12 تا 15

شما به خوبی می توانید چالش های مختلف در زندگی مشترک را درک کرده و از عهده آنها برآیید، شانس موفقیت شما در داشتن یک زندگی سعادتمند بسیار بالا است.

امتیاز 7 تا 11

شما تقریبا می دانید برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق و سالم چه باید بکنید، اندکی مطالعه و استفاده از تجربیات افراد موفق در اطرافتان می تواند اطلاعات شما را بالاتر برده و موجب شود زندگی بهتر و موفق تری را تجربه کنید.

امتیاز صفر تا 6

شما کمی رمانتیک و غیرمنطقی هستید و دید شما به یک زندگی مشترک موفق نیز اینگونه است. امتیازی که کسب کرده اید نشان می دهد شما و همسرتان باید کمی بیشتر روی مهارت های مختلف زندگی مشترک از جمله مهارت های ارتباطی تمرکز کنید تا بتوانید زندگی موفق و سالمتری را تجربه کنید.

بسیاری اوقات ازدواج هایی که بعد از شناخت کافی از طرفین از یکدیگر صورت گرفته اند موفق نیستند، بسیاری از اختلافات جدی و بزرگ در زندگی زناشویی و طلاق ها به این دلیل هستندکه زوجین قبل از ازدواج مدت زمانی ضروری برای شناختن یکدیگر صرف نکرده اند.

مطالعات نشان می دهند سن نقش بسیار مهمی در موفقیت زندگی زناشویی ایفا می کند، حدود 50 درصد طلاق ها در زندگی زوج هایی رخ می دهد که در سنین پایین و به خصوص زیر 20 سال ازدواج کرده اند. بیشتر این ازدواج ها بدون شناخت کافی و از روی احساسات یا به اجبار خانواده ها صورت می گیرند به همین دلیل نمی توان انتظار داشت این ازدواج ها با موفقیت همراه باشند.

داشتن تعداد زیادی دوستان مشترک موجب می شود پیوند بیشتری میان زوج ها ایجاد شود و این موضوع ارتباط میان زوج ها را عمیق تر و صمیمی تر می کند. بهتر است زوج ها قبل از ازدواج در مورد اینکه آیا می خواهند بچه داشته باشند یا نه به توافق برسند، البته در چنین موارد مهمی طرفین باید با یکدیگر کاملا صداقت داشته باشند. اگر یکی از طرفین پیش از ازدواج شروط طرف دیگر را موقتی و تنها برای کسب رضایت او بپذیرد اما در دلش این موضوع را نخواهد، در آینده بعد از شروع زندگی نمی تواند به قولی که داده عمل کند و همین امر موضوع اختلافات جدی در زندگی آنها خواهد شد.

هر چه میان سطح تحصیلات دو طرف فاصله بیشتری وجود داشته باشد در آینده اختلاف نظرها و مشکلات بیشتری میان آنها بروز خواهد کرد و همین موضوع می تواند زندگی آنها را با بحران های جدی مواجه کند.

دو نفر که می خواهند زندگی مشترکی بسازند باید از لحاظ مسائل اعتقادی و مذهبی به یکدیگر نزدیک و شبیه باشند تا بتوانند زندگی موفق تری داشته باشند. موافقت خانواده های دو طرف در ازدواج فرزندانشان با یکدیگر یکی دیرگ از شروط مهم موفقیت در ازدواج است، اختلافات خانواده ها با یکدیگر بسیاری اوقات حتی در مورد زوج هایی که با یکدیگر مشکل خاصی ندارند می تواند مشکل ساز شده و دلیل بروز اختلافات متعدد میان آنها شود.

تعصب حتی اگر از روی علاقه باشد بعد از مدتی موجب می شود زوج ها خسته و عصبی شوند. بهتر است قبل از ازدواج طرفین به خوبی حساسیت های خود را برای یکدیگر بازگو کنند و هر دو نفر با چشم باز وارد زندگی مشترک شوند. اگر شما قبل از ازدواج به حساسیت های همسرتان آگاه بودید و او حساسیت هایش را با شما در میان گذاشته بود و شما آنها را پذیرفته بودید اکنون که وارد زندگی مشترک شده اید هم باید به آنها احترام بگذارید تا این نمسائل برایتان مشکل ساز نشوند.

مشکلات مالی یکی از مهمترین دلایل جدایی زوج ها از یکدیگر هستند. زوج هایی که برای حل مشکلاتشان نمی توانند راه حل منطقی بیابند و تنها راه ممکن برایشان این است که مدتی از هم دور باشند، در بیشتر موارد همان زوج هایی هستند که بعد از مدتی تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند چون هرگز نیاتموخته اند که از طریق راه های عملی و منطقی مشکلاتشان را حل کنند.

حفظ ارتباط با اعضای خانواده یکی از مهمترین عوامل ثبات و دوم زندگی زناشویی است. افرادی که از دوران کودکی مورد علاقه و پذیرش خانواده هایشان بوده اند با احتمال بیشتری در زندگی مشترکشان موفق می شوند.

در برخی خانواده ها تعداد افراد مطلقه بسیار زیاد است، احتمال می رود راه حل مشکلات در چنین خانواده هایی جدایی است و این خانواده ها کمتر برای حفظ زندگی مشترک و حل مشکلاتشان تلاش و از خودگذشتگی می کنند.

توانایی کنار امدن با افراد خانواده همسر یکی از نشانه های بلوغ و سازگاری افراد است، چنین فردی با همسرش نیز سازگار است و سعی می کند مشکلاتش را به خوبی با او حل کند. اختلاف با اعضای خانواده همسر تاثیرات منفی بر زندگی زوجین برجا می گذارد و موجب بروز اختلافات متعدد میان زوجین می شود.

حفظ احترام و رعایت حرمت بزرگترها یک ویژگی بسیار خوب و پسندیده است، کسی که به نصایح و پندهای بزرگترها و والدینش گوش می دهد مسلما برای حرف های همسرش – فردی که عاشقانه او را دوست دارد – نیز احترام قائل است و به آنها عمل می کند.

سوالات و پاسخ های این آزمون بعد از سال ها تحقیق و بررسی محققان در مورد مسائل و مشکلات زوج ها در زندگی مشترک طراحی شده اند. بیش از هزار زوج بعد از انجام آزمون بالا اظهار کرده اند نکات مشخص شده در این آزمون از جمله مهمترین عوامل موفقیت یا شکست زندگی مشترک هستند.

مجله موفقیت

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳۴ نظر

 1. مال من خیلی خوب بود یه دختری با 180 سانت قد مو بور و چشم ابی دراومد.

 2. چرا مال من این ریختی شد جای اینکه نتیجه ازدواج دربیاد مدل دختره تو تستم اومد شاید توهم فانتزیه نمیدونم.

  • عه چه جالب برای من هم عکس همسرم افتاد.

   • خواهر گلم انشاالله به پای هم پیر شین.

    • مرسی عزیزم ، انشا… همون که لیاقتت را داره خدای مهربون قسمتت کنه ، یه دختر مهربون و مودب خوشگل و خوش قد و بالا .
     ————-
     امیر حسین ،داداشم خودتو کنترل کن و اصلا جواب نده .همیشه آدمهای موفق و مورد توجه اطرافشون پر از این نوع ادمهاست.تازه اینجا فضای مجازیه همین که وارد کار و زندگی واقعی میشی از این موارد بیشتر پیش میاد.

     • اولا خواهر گلم خوشحالم دوباره پروفایلتو ابی کردی.
      اخه نمیدونم این از چی حرص داره هی می نویسه متنفرم چون یه بار هم باهاش هم کامنت نشدم.

 3. امیرحسین خوش به حالت چه دختری تو تستت دراومد.

 4. امیرحسین اتفاقا یکی ازدوستانه من همین خصوصیات وداشت وازدواج کردولی الان شوهرش ازش بیزاره و دوست دختر داره چون خانم اخلاق نداره

 5. بله بله از قدیم گفتن خدا تیرو و تخته با هم ست میکنه.

 6. بچه ها زیاد جدی نگیرید . آینده زندگی دو نفر با چهار تا تست سطحی معین نمی شه .

 7. واقعا باهات موافقم اميد من اگر الان بخوام محاسبه كنم ١٥ نمره رو مى گيرم با شرايط قبل از ازدواجم ولى وقتى با شوهرم ازدواج كردم ديدم اقا تا لنگ ظهر مى خوابه كار نمى كنه خرجشم مادر بنده بايد بده خونه بده سرمايه كار بده جهاز و دختر هم بده اون وقت آقا بره شيشه اى هم بشه بعد از كلى توهم چاقو هم بذاره زير خرت كه ٢تا پا كه داشتم ٢تا كه سهله ١٠ تا قرض كردم در رفتم الانم اسم شريف مطلقه رومه تازه يه چيزيم دستى دادم طلاقم داد مهر كجا بود بعله اينطورياس زياد رومانتيك نباشيد

 8. امیدوارم همه گی شما چه اونایی که همسردارن وچه اونایی که ندارن خوشبت وسعادتمندبشن همسرم مرد ایدآلم بود عاشق هم بودیم ولی این خوشی زیاد دوام نداشت فقط یک هفته بودکه زندگی مشترکمونوشروع کردیم که در سانحه تصادف برای همیشه ازپیشم رفت / الهی همتون خوش بخت بشید.

  • واقعا گریم گرفت امیدوارم زخمتون خوب شه.

   • امیر حسین خوبی داداش.؟خوشم میاد انلاین وحاضر هستی و کامنت میدی.
    دیشب جات خالی یه جکوزی داغ زدم حالم جا اومد اخه تمام بدنم درد میکردولی نمیدونم چرا سونا نمیتونم برم تو چندثانیه نفسم بندمیاد.یارو میگفت سریع بیا تو در رو ببندگفتم برو بابا تو هم ک..خله.خلاصه که خیلی وحشتناکه .
    بیا اینورا بریم حالو هول

    • قربونت داش ارمان.روزها با گوشی کامنت میدم چون خونه نیستم.شب ها با کامپیتورم.منم سونا نمیتونم برم به شدت عرق میکنم
     حتما داش ارمان با داش امیر میایم هم میریم استخر هم میریم سه تایی اب هویج میخوریم.البته مهمون داش ارمان.

   • این زخم هرگز خوب شدنی نیست ای کاش من هم مرده بودم زندگی برام جهنم شده.

  • نازنين جان خدا بيامرزتش اين تست ها همش چرت زياد جدي نگيريد تا با طرفت نري زير ي سقف نمي توني بشناسيش اگه بخواي طرفت بشناسي بهتر قبل از ازدواج ي چند ماه باهاش در ارتباط باشي من امتحان كردم واقعا جواب داد توي اولين نگاه پسر خوب و معقولي به نظر ميومد ولي بعد از چند هفته تماس تلفني كه باهم داشتيم ديدم كلا دنياي ما باهم فرق داره البته خانوادم در جريان اين قضيه بودن

   • .ارمان عزیز / مریم مقدس عزیز ممنونم / مریم عزیزکاملابانظرت موافقم خودمن هم باهمسرم یکسال نامزدبودم ولی هرگزفرصت نشد زیریه سقف بریم .

 9. اين تست فقط به درد افرادمتاهل ميخوره

 10. یه شب گشنگی کشیدن همه این توهمات و تست های ابکی رو به باد میده.
  مردم یا زندگی میکنن یا زندهه به گور میشن.

  چون وضع اقتصاد ما درست نیست.

  گیرمم همه تست ها رو مطابق با همون جدول فوق زدی
  وضع مالی که خوب نباشه یعنی ط ل ا ق …..یا هم مثله ببخشید سگ زندگی کردن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*