آخرین خبرها
تعداد بازدید : 7,281

گوشي موبايل همسرم را چك كنم يا نه؟

چک کردن گوشی موبایل همسر: صحیح یا غلط؟
باعث می‌شود احساس بدی پیدا کنید اما نمی‌توانید جلو خودتان را بگیرید. درمورد میل شدید و وحشتناک به چک کردن گوشی موبایل همسر و درست یا غلط بودن آن با یک روانشناس صحبت کرده‌ایم. از بیشتر کسانی که به من برای مشاوره مراجعه می‌کنند شنیده‌ام که خیانت همسرانشان از طریق اس‌ام‌اس، ایمیل و فیسبوک بوده است.

من باور ندارم که این روش‌های ارتباطی باعث باز شدن فضا برای خیانت می‌شود. فقط گرفتن مچ آدم‌ها را آسان‌تر می‌کند. بعضی‌ها نمی‌توانند جلو خودشان را برای چک کردن‌های مداوم بگیرند.
ارباب رجوع‌هایی داشته‌ام که موبایل‌های همسرانشان را چک می‌کرده‌اند. بیشتر‌آنها زن بودند و اکثرشان بعد از اینکه یکبار مچ همسرشان را در خیانت گرفته بودند به این کار روی آورده‌اند. اعتماد بین آنها شکسته شده و اضطراب زیادی درمورد رابطه‌شان دارند. چه موضوع این باشد چه نباشد، کسی که مدام همسرش را چک می‌کند دچار عدم امنیت و مشکلات مربوط به اعتمادبه‌نفس است.
در مواردی که کسی قبلاً به آنها خیانت کرده و همسر کنونی‌شان کاملاً معصوم است، موقعیتی بسیار ناعادلانه ایجاد می‌شود. زوج‌هایی را دیده‌ام که مرد کاملاً به همسر خود وفادار بوده اما باز هم همسر او مدام در حال چک کردن او بوده است.

بعضی اوقات وقتی زنی نمی‌تواند به اضطراب خود غلبه کند، شکافی بین آنها ایجاد می‌کند و رابطه بر هم می‌خورد. خیلی وقت‌ها هم مردهایی کاملاً وفادار را دیده‌ام که فقط بخاطر اینکه همسرشان بی‌اندازه آنها را متهم به خیانت کرده است، دست به خیانت زده‌اند. آنها به نقطه‌ای رسیده‌اند که فکر کرده‌اند وقتی اینقدر باید برای کاری که نکرده‌اند متهم شوند، پس بهتر که آن کار را انجام دهند.
در چنین مواردی خیلی ناراحت‌کننده است که ببینیم ترس از خیانت همسر باعث شده که بدترین ترس او به واقعیت تبدیل شود. وقتی اعتمادی شکسته می‌شود، دوباره اعتماد کردن خیلی سخت است. همه چیز به گرفتن یک تصمیم هوشیارانه از اعتماد به کسی برمی‌گردد. باید از خودتان بپرسید، شفافیت در یک رابطه به چه معناست؟ آیا چک کردن گوشی‌های همدیگر نشانه شفافیت است یا عدم امنیت؟

این چک کردن‌های مضطربانه هیچ جایی در یک رابطه شفاف ندارد. وظیفه من بعنوان یک متخصص مشاور این است که به این افراد پارانوئید کمک کنم بتوانند دوباره اعتماد کنند. یک راه برای انجام این کار این است که کمکشان کنم بفهمند که وقتی با بی‌اعتمادی به کسی نگاه می‌کنند، همه چیز مشکوک به نظر خواهد رسید. حتی اگر ایمیل‌های خودمان را مشکوکانه چک کنیم، بالاخره یک ایمیل مشکوک پیدا خواهیم کرد. اگر نگاهتان اینطور باشد هر نوع صحبتی را ممکن است تیک زدن ببینید.

اگر به دنبال پیدا کردن سند و مدرک برای شیطنت همسرتان هستید، مطمئناً آن را خواهید یافت. من زوج‌ها را تشویق می‌کنم که به جای این، سعی کنند مچ همدیگر را در مواقعی که کار خوبی انجام می‌دهند بگیرند. گرفتن مچ همدیگر در مواقعیکه کار بدی انجام می‌دهیم هیچ عاقبت خوشی ندارد و هیچکس هم دوست ندارد بداند که کسی او را مدام کنترل می‌کند.

همچنین اگر کسی بخاطر اینکه همسرش قبلاً به او خیانت کرده است، مدام او را چک کند، من طرف او را می‌گیرم. غلبه بر شکسته شدن اعتماد کار بسیار سختی است. فردی که خیانت کرده است باید بداند که او مسئول به وجود آمدن این پارانویا و شکاکیت است و به همین دلیل نمی‌توانند به چک کردن‌های مداوم همسرش اعتراض کنند. اما اگر کسی عادت به چک کردن همسر خود دارد بدون اینکه قبلاً خیانتی صورت گرفته باشد، به این معنی است که اعتماد به نفس بسیار پایینی دارد. احتمالاً نگران هستند که اگر مراقب نباشند، همسرش فردی جذاب‌تر از آنها پیدا کند. خیلی‌ها را دیده‌ام که با این نوع حسادت‌ها همسرانشان را از خود دور کرده‌اند.

پس مراقب باشید:
اگر شما هم اهل اینطور چک کردن‌های آزاردهنده هستید، فقدان اعتماد شما می‌تواند به خیانت همسرتان در آخر منجر شود.
اگر زوجی با چنین موقعیتی پیش من بیایند، به آنها خواهم گفت که رابطه‌شان روی یک زمین لرزان است. به آنها می‌گویم که «دست بردارند، یا از این چک کردن ‌ها مداوم و یا از رابطه‌شان.»
بودن در رابطه‌ای که نتوانید اعتماد کنید هیچ ارزشی ندارد.
در یکی از افسانه‌های یونانی خوانده‌ام که خدای عشق گفته است، «عشق در جایی که اعتماد نیست نمی‌تواند وجود داشته باشد.» من با او موافقم.
اگر نتوانید به همسرتان اعتماد کنید، چهار انتخاب دارید: یا به آن رابطه خاتمه دهید و کسی را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید؛ یا تصمیم بگیرید که دوباره به همسرتان اعتماد کنید؛ یا تصمیم بگیرید که ساکت بمانید و بی‌اعتمادی‌تان را فقط پیش خودتان نگه دارید؛ و یا برای حل مسائل و مشکلات بی‌اعتمادی‌تان از متخصص کمک بگیرید.

ميگنا

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۳ نظر

 1. این چه کار زشتیه اگه با عشق ازدواج کردین باید اعتماد دو طرفه به هم داشته باشین چون گوشی چیز شخصیه.

 2. به نظرم يه جور توهينه به طرف مقابل
  اما متأسفانه خيليا درگير اين قضايا هستن!

 3. نههههههههه هیچوقت هیچ کسی نباید گوشی کسی رو چک کنه. بدترین کاره ممکنه. به قوله دکتر انوشه باید اون گوشی رو بکوبی به دیوار و دیگه به ادامه اون زندگی فکر نکنی.

  ضمنا وقتی دنبال سوژه ای باشید تمام شرایط دست به دست هم میدن تا شما سوژه ای پیدا کنید. پس خواهشا گوشی هیچ کسی رو چک نکنید. اعتماد حتی در بدترین شرایط بهترین دلگرمیه.

 4. «عشق در جایی که اعتماد نیست نمی‌تواند وجود داشته باشد.» من هم با این جمله خیلی موافقم ، گوشی و ایمیل حریم خصوصی افراد هست شاید دوست من راضی نباشه که شخص دیگه ای غیر از من پیام یا ایملشو ببینه؟
  ضمنا کسی که بخواد خیانت کنه از طرق دیگه خودشو لو میده ، احتیاج به جاسوس بازی نیست.

 5. منکه اصلا از اينکار خوشم نمياد، ريحان دکتر انوشه که گفتى منم چندتا از سخنرانيهاش رو گوش دادم خيلى خوبه

 6. متاسفانه درد بدیه..بعضیا سر دوراهی قرار میگیرن
  یه جریان طلاق وسازش بود شوهره میگفت زنم توخونه کنارم نشسته وهمیشه مشول اس بازیه بهش شک کرده بودم ولی خودمو راضی میکردم که بادوستاشه .یه بار گوشسش تودستم بود که دوست پسرش بهش اس داد که ازبدبختی رفیق صمیمی خودم بود.بعد که رفتم سراغ یارو با پرویی بهم گفت خانومت خودش با من تماس میگیره وبعدش هزارتا دعوا وابروریزی داشتن.
  یا اینکه یه خانوم متاهل به یه مردمتاهل که باهم رابطه داشتن اس میزنه که فردا تو خونه تنهام بیا وچند جمله سکس…یارو خواب بوده وزنش که بیدار بوده بطور اتفاقی چک میکنه و میبینه وحالش بد میشه وچون قبلاچند بار مچ شوهره رو گرفته بوده وماستمالی شده بوده این بار رفته بود واسه طلاق..


  متاسفانه این موارد در زوجین جوان وکم تجربه خصوصا نسل امروزی زیاد رواج داره

 7. منم سخنرانی هاشو خیلی دوست دارم. اما پسرا هم باید گوش بدن یه طرفه فایده نداره.

 8. امان از دست این تکنولوژی که به خاطر بی ظرفیت بودن خیلی از آدما به جای اینکه بجا و درست استفاده بشه ، شده آفت زندگی هامون اینترنت ، تلفن همراه ، حتی تلویزیون تو ایران شده وسیله عیاشی خیلی ها از بس تفریح کم داریم تو زندگی همون .
  بیشترم خانومها و آقایون متاهل وقتشون باهاش پرمیکنن،همونایی که برای خانوادهاشون اندازه یه درد و دل وقت ندارن 3 ساعت ممیشینن با یه غریبه چت میکنن.

 9. شاید چک کردن گوشی کار درستی نباشه ولی باید به طرف مقابلت بفهمونی که زندگی خانوادگی حریمه هایی داره که در صورت رعایت نکردن این حریم ها خیلی از اعتماد ها از بین میره و شما مجبور میشید کارهایی رو انجام بدید که در شان تون نیست مثل چک کردن گوشی و… وگرنه همونطور که آقا آرمان گفت یه وقت دیدید کار به جاهایه باریک رسید

 10. کسی که این کارو میکنه آدم شکاکیه و مشکل از خودشه و همیشه در توهم کم کم به یک بیمار روانی شباهت پیدا میکنه کسی که ازخودش مطمءنه که برای طرف مقابلش ازهزنظر چیزی کم نمیزاره پس دلیلی نداره این کار بسیار زشت رو انجام بده

 11. آدما به حریم و اون چیزی که دارن قانع نیستن ربطی به تکنولوژی نداره.من با نظر نازنین خانم موافقم. عشق توی این زندگی قطعا جایی نداره

 12. ………… آدمه بد ,, آدمه بده

  ……….. آدمه خوب ,, آدمه خوب !

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*