آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,770

واکنش زیباکلام به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران

صادق زیباکلام در گفت‌وگو با نامه نیوز، در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران و برخی از موضع‌گیری‌ها در خصوص به چالش کشیدن توافق ژنو، گفت: طبیعی است که برخی در داخل کشور همچنان از موفقیت ژنو بسیار ناراحت هستند و به دنبال بهانه‌جویی و مستمسکی برای به کرسی نشاندن مواضع خود و ادامه بحران هسته‌ای و ستیزه‌گری با آمریکا هستند.

زیبا کلام با اشاره به آنکه این تحریم‌ها جدید نیستند و تنها اعلام بخشی از تحریم‌هایی است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری علیه ایران اعمال شده بود است، گفت: جریان‌هایی که از توافق و موفقیت ژنو ناراحت هستند از هر خبر و هر تحول منفی در ارتباط با ژنو استقبال می‌کنند و آن را بهانه‌ای برای تخریب تلاش‌های تیم هسته‌ای ایران قرار می‌دهند و حتی دست به تحریف و دروغ‌پردازی در این زمینه می‌کنند.

وی افزود: تحریم‌هایی که پنحشنبه صبح اعلام شد ارتباطی با روند توافق ژنو ندارد؛ دولت اوباما تمامی تلاش خود را برای عدم تصویب تحریم‌های جدید در کنگره آمریکا صورت داد و باید بگویم که در این مسیر موفق بود و رئیس‌جمهوری آمریکا با همراهی چند شخصیت شاخص توانست از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران تا 6 ماه آینده جلوگیری کند.

زیبا کلام در ادامه گفت: در حقیقت آنچه صورت گرفته، این است که اوباما با اعلام بخش دیگری از تحریم‌هایی که در دولت قبلی علیه ایران اعمال شده بود، قصد آن را داشت که به کنگره و تندروهای این کشور نشان دهد که در مواضع خود نسبت به ایران عقب‌نشینی نکرده و امتیاز خاصی به تهران واگذار نکرده است.

وی با بیان اینکه ظریف باید قرص و محکم در مقابل تندروی ها ایستادگی کند، خاطرنشان ساخت: باید اعلام کند که مردم بهانه‌جویی‌های برخی از جریان‌ها را نمی‌پذیرند و از بحران هسته‌ای و ادامه تحریم‌ها دیگر خسته شده‌اند؛ در واقع مردم نمی‌خواهند مشکلات کشور طی هشت سال گذشته به ویژه 2 سال گذشته ادامه پیدا کند.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به کسانی که بر طبل بی اعتمادی به آمریکا می‌کوبند نیز، گفت : کسانی که مدام می‌گویند به آمریکا بی اعتمادیم همیشه به همه بی‌اعتماد هستند و اساسا دنبال یک متمسک و یک بهانه برای اثبات این بی اعتمادی به آمریکا هستند.

اخبار سیاسی – نامه نیوز

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

  1. خب راست میگه دیگه چقدر بعضیا ایه یاس میخونند.

  2. اين زيبا كلام هميشه دوپهلو صحبت ميكنه آدم نميدونه اينطرفيه اونطرفيه.،خداييش نفهمدم كدوم خطيه!!

  3. امی داداش هر طرف که باد بوزه همون طرفه.

  4. من دیروز ی جاخوندم نوشته بود 96%مردم ایران از تحریم که دوباره قرارهست انجام بشه راضی هستن نمیدونم یا مردم پوستشون کلفت شده یا اینکه بازم دروغ رسانه ها هستش تازه این نظرسنجی رو آمریکایی ها تلفنی از ایران انجام دادن ….جلل خالق

    • عادل جان اينا يه عمره به مردم دروغ ميگن .بهر حال كنتور ك براشون نميندازه فقط تاريخ يه زماني دست اينارو رو ميكنه فقط اميدوارم تا اونموقع زنده بمونم .

  5. تو کنگره امریکایه عده سناتورگردن کلفت طرفداریهودهستن که واقعاقدرتمندهستن وهفته گذشته توضیحات جان کری هم براشون تو این زمینه افاقه نکرد…چی بگم همش سیاسته

  6. امیر جون منو تو اون آمار 96% مردم نیار چون کسی بهم زنگی نزده.من مخالف تحریمم 100%

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*