آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,357

تصاویر : همسرجنجالی ماندلا درمراسم سوگواری

مهر، وینی مادیکیزلا-ماندلا دومین همسر ماندلا به حساب می‌آید که حاصل ازدواج آنها دو دختر است. زمانی که دختر اول آنها ۱۸ ماه داشت دوران طولانی زندان ماندلا که بیشتر آن در یک سلول در جزیره روبن بود شروع شد. در طول دوران زندانی بودن ماندلا وینی توانست چند باری به ملاقات همسرش برود و به سختی هر بار نیم ساعت او را ببیند.

 همسرجنجالی ماندلا
وینی ماندیکیزلا  در ۲۲ سالگی با نلسون ماندلا، که در آن زمان یک وکیل دادگستری مبارز بود، آشنا شد. آنها که هر دو در جنبش مخالفت با نژادپرستی فعال بودند، در سال ۱۹۵۸ ازدواج کردند.

 همسرجنجالی ماندلا
نلسون ماندلا در سال ۱۹۶۲  به همراه  گروهی از رهبران کنگره ملی آفریقا دستگیر و  به حبس ابد محکوم شد. خود وینی ماندلا هم چند بار به خاطر فعالیت سیاسی علیه رژیم آپارتاید دستگیر شد. از جمله در سال ۱۹۶۹ به خاطر چاپ و پخش اعلامیه به زندان رفت.

همسرجنجالی ماندلا
هنگامی که نلسون ماندلا در سال ۱۹۹۰ به عنوان قهرمان جنبش مخالفت با تبعیض نژادی از زندان آزاد شد، آنها زندگی زناشویی ناآرامی را شروع کردند. وینی  مدتی رهبری سازمان زنان کنگره ملی آفریقا را به دست داشت. حرف و حدیث‌‌ها اما درباره تخلفات این همسر ماندلا بسیار زیاد بود. محافل سیاسی و هواداران  ماندلا به او هشدار می‌دادند که فعالیت‌های مشکوک همسرش به حیثیت سیاسی او لطمه می‌زند.  علاوه بر پرونده‌های جنجالی،در حالی که شوهر وینی به اتهام تروریسم و خیانت در زندان جزیره روبن مشغول گذراندن حبس ابد بود، پدر او به سمت وزارت کشاورزی ترانسکی برگزیده شد. سرانجام

همسرجنجالی ماندلا
این زوج پس از نزاع‌های شدید، در سال ۱۹۹۲ از هم جدا شدند و در سال ۱۹۹۶ به طور رسمی طلاق گرفتند.

همسرجنجالی ماندلا

وینی ماندلا در سال ۲۰۰۳ در دادگاهی به خاطر دزدی و کلاهبرداری به شش سال زندان محکوم شد. همچنین اتهام‌های مختلفی درباره سوء‌استفاده او از سمت خود در کنگره ملی وجود داشت. پرونده قطور او شامال 43 اتهام کلاهبرداری و 25 مورد اختلاس و سرقت بانکی بود.
وینی  که  بیشتر از ۳۰ سال همسر ماندلا بود در دوران بیماری اولین رئیس جمهوری سیاهپوست آفریقای جنوبی همراه  گراکا ماچل،بیوه ماندلا در کنار همسرش حضور داشت.

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۰ نظر

 1. فك كنم ماندلاهم اين كشتش و گرنه حالا حالاها ميخاست زنده بمونه

 2. این کلاهه جریانش چیه؟ حموم بوده یعنی؟

 3. •.•.•.•.•.•سخنان نلسون ماندلا•.•.•.•.•.•

  از خدا پرسیدم: خدایا چطور می توان بهتر زندگی کرد؟
  خدا جواب داد :گذشته ات را بدون هیچ تاسفی بپذیر،
  با اعتماد زمان حال ات را بگذران و بدون ترس برای آینده آماده شو.
  ایمان را نگهدار و ترس را به گوشه ای انداز .
  شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن.
  زندگی شگفت انگیز است فقط اگربدانید که چطور زندگی کنید .

  • نازنین خانم از وقتی مطالب این چنینی از ماندلا منتشر می کنی ، من عاشقش شدم دست گلت درد نکنه

  • دوست عزیز این حرف رو جناب زرتشت بزرگ فرموده

   • هما جان من هم بخاطر شما و هم به خاطر اینکه اطلاعات غلطی به دوستان نداده باشم تمام نت را گشتم که ببینم این سخن منتسب به زرتشت پیامبر هست یا نه؟ ولی دیدم که جملات زیبای بالا منتسب به آقای نلسون ماندلاست هرچند که سخنان زرتشت رنگ خدایی دارد.(خورشيد باش که اگر خواستي برکسي نتابي نتواني .زرتشت پیامبر)

 4. زنش انگار خيلى خوشحاله، نازنين جون کامنتات که در مورد ماندلا قشنگه

 5. سلام آقا مصطفی ، خبری ازتون نیست رفتین تو کار اتصالات .من یه متن دیگه از ایمیلام از سخنان ماندلا انتخاب کردم اختصاصا برای شما گذاشتم . اگه دوست داشتین بازم براتون میزارم.


  زندگی، شگفت انگیز است فقط اگر بدانید که چطور زندگی کنید.

  شجاعت مترادف نترسیدن نیست، بلکه شجاعت به معنای غلبه بر ترس است.

  موفقیت پیش رفتن است نه به یک نقطه پایان رسیدن.

  مهم این نیست که زیبا باشی زیبایی در این است که مهم باشی حتی برای یکنفر.

  شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن.

  دو نفر ممکن است دقیقاً به یک چیز نگاه کنند و دو چیز کاملاً متفاوت را ببینند.

  خشم و رنجش همچون نوشیدن زهر و سپس، امید به نابودی دشمنان است.

  بگذار عشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو با کسی.

  بقای دوستی ها به تفاهم متقابل وابسته است.

  کوچک باش و عاشق، که عشق می داند آئین بزرگ کردنت را …

  ما هم به ذهن سلیم و هم قلب نیازمندیم. شکوه زندگی این نیست که هرگز به زانو در نیائیم، در این است که هر بار افتادیم دوباره برخیزیم.

  آزادی به بریدن زنجیرها از دست و پا خلاصه نمی شود، آزادی به احترام گذاشتن آزادی دیگران نیز نیاز دارد.

  اگر قرار باشد خون را با خون شست دچار بدبختی میشویم، ببخشیم اما فراموش نکنیم!

  هیچ چیز مانند نحوه ی رفتار افراد یک جامعه با کودکان، شرافت آن جامعه را نشان نمیدهد.

  به میلیونها انسانی كه در جنوب آفریقا هستند و به كسانی كه آنها را دیده ام و می شناسم، پیشنهاد می كنم كه ارزش دوستی خود را بدانند و بیشتر عشق بورزند.

  بهترین لذت آدمی این است كه بداند نسلی از او بر جا مانده، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است كه بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش او است و هر فردی می تواند از این لذت برخوردار شود.

  هر روز صبح در جنگل آهوئی از خواب بیدار میشود که میداند باید از شیر تندتر بدود تا طعمه او نگردد و شیری که میداند باید از آهوئی تندتر بدود تا گرسنه نماند. مهم نیست شیر باشی یا آهو مهم این است که با تمام توان شروع به دویدن کنی.

  برای آنکه مانع احساس عدم امنیت دیگران در اطرافمان باشیم، خود را از انظار دور می سازیم. اما این کار ما را به جایی نمی رساند. ما زاده شده ایم تا شکوه و بزرگی خداوندی را که در درونمان است آشکار سازیم و این امر، همه ی انساتها را در بر میگیرد. و زمانی که به این نور درونمان اجازه تابیدن می دهیم، ناآگاهانه به دیگران نیز اجازه چنین کاری را می دهیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*