آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,405

دلایل فرار شوهر از رابطۀ جنسی

آیا شوهرتان درخواست شما را برای رابطه زناشویی رد می‌کند؟ عجیب است! بسیاری از مرد‌ها معمولا چنین درخواستی را رد نمی‌کنند! اما اگر چنین است، نگران نباشید، به خاطر دلزدگی از شما نیست. در این نوشتار ۶ دلیل را که ممکن است برخی مرد‌ها از ایجاد رابطه جنسی سر باز بزنند، مطرح کرده‌ایم.

اگر شوهرتان تلاش شما را برای برقراری رابطه جنسی پس می زند، احتمالا توجیه خوبی هم برای عدم علاقه اش وجود دارد. مثلا شاید به این دلیل است که نمی داند با حسش درباره شما باید چه کار کند. در اینجا چند دلیل شایع که مردان به رابطه جنسی «نه» می گویند را بیان می کنیم و می گوییم که چگونه می توانید این حالت آن ها را تغییر دهید تا به ایجاد رابطه جنسی «بله» بگویند.

۱- از افسردگی رنج می برد

به گفته دیوید مکنزی درمانگر رابطه جنسی، افسردگی شدید یکی از عوامل شایع ناتوانی جنسی در آقایان است. مردان در تمام سنین، حتی در نوجوانی، ممکن است هنگام دست و پنجه نرم کردن با این اختلال روحی، کاهش توانایی جنسی را داشته باشند. کاری که باید انجام دهید، به یاد داشته باشید که افسردگی شدید یک بیماری جسمی است نه یک ضعف شخصیتی.
منابع اینترنتی فراوان و قابل دسترسی وجود دارد که که به شما و شوهرتان کمک می کند تا درک بهتری از افسردگی داشته باشید و بدانید که چگونه افسردگی در رابطه تان اثر می گذارد. کلید این مرحله صبر است، مخصوصا در طول مدت درمان، زیرا که داروهای ضد افسردگی بسیار موثرند ولی باعث کاهش میل جنسی می شوند. اگر شوهرتان متوجه شده باشد که درمانش شدیدا در میل جنسی اش تاثیر منفی گذاشته و تداخل ایجاد می کند شاید مایل باشد که با پزشک صحبت کند.

۲- میزان هورمون تستوسترون شوهرتان پایین است

به گفته مکنزی هنگامی که آقایان سن ۴۰سالگی را رد می کنند، از میزان هورمون تستوسترون بدنشان کاسته می شود. اگر این کاهش هورمونی به دفعات رخ دهد کم کم از میزان این هورمون کاسته شده و این مرد قدرت لازم برای انجام عمل جنسی را از دست می دهد.
گاهی اوقات در بدن آقایان افت میزان این هورمون خیلی سریع رخ می دهد. این موقعیت را اندروپاز می نامند و با علائمی نظیر از دست دادن انرژی، افسردگی و ناتوانی جنسی همراه است.
کاری که باید انجام دهید، کم شدن میزان هورمون تستوسترون، یک وضعیت خاص جسمی است و توسط دکتر قابل درمان است. اگر به وضعیت همسرتان مشکوک شدید که در حال تجربه کردن حالت اندروپاز و افت هورمون تستوسترون است و علائم مشابه را دارد، به او پیشنهاد بدهید که نزد دکتر رفته و آزمایش تستوسترون بدهد تا معلوم شود آیا کاهش میل جنسی اش به این دلیل است یا خیر.

۳- شوهرتان با انجام عمل جنسی مشکل دارد

به گفته مکنزی موضوع اختلال در حالت نعوظ و انزال زودرس در آقایان از مشکلات شایع است و مردی که این مشکلات را تجربه کرده از برقراری ارتباط جنسی مجدد خودداری می کند و ترس از این دارد که زن را از خودش ناامید کند و زن فکرکند که او مردانگی ندارد.
به گفته دیوید ۲۸ ساله و موزیسین، این موضوع برای یک مرد خیلی سخت است که نتواند عمل جنسی را در رختخواب خوب انجام دهد و از اعتماد به نفس اش می کاهد. پسر ها در طول رشدشان دائم از بازیگر شدن و عمل جنسی را خوب انجام دادن با یکدیگر صحبت می کنند. این بخشی از شخصیت پسرهاست. به گفته دیوید به این موضوع باید با دلپذیری نزدیک شوید. مثلا به شوهرتان بگویید «می دونی که دوستت دارم دیگه مهم نیست که چی پیش می آد.» از این موضوع برای شوهرتان یک غول نسازید که اگر درست انجام نشود روی علاقه تان نسبت به او تاثیر می گذارد و دیگر مایل به ارتباط با او نیستید.

۴- شوهرتان درباره شغلش نگرانی های کاری دارد

نگرانی و استرس درباره مسایل کاری، باعث از بین رفتن میل جنسی شده و مخصوصا که آن ها مایل باشند بر اساس ارزش کاری که انجام می دهند، موفقیت مساوی به دست آورند. به گفته دیوید «این حالت وقتی است که من احساس می کنم هیچ جا دلم نمی خواهد بروم و میل دارم که سرم را بیخودی با کارم گرم کنم و به یک مکان منفی رفته و چنبره می زنم و به رابطه جنسی» نه «می گویم.»
کاری که باید انجام دهید: درباره این موضوع خارج از اتاق خواب بحث کنید.
مکنزی می گوید درست قبل از خواب زمان مناسبی نیست که بخواهید خودتان را درگیر یک گفتگوی این چنینی بکنید و غرق در این مسائل شوید. در عوض متقابلا تصمیم بگیرید که درباره مسائل کاری او و اینکه چه اتفاقاتی در زندگی کاریش می افتد در یک زمان مناسب با هم صحبت می کنید. از او بپرسید آیا در این زمانهای پر استرس او می توانید کاری برایش انجام دهید تا به او آرامش دهد. ولی حتما او را روشن کنید که مسائل کاری اش به روابطتان لطمه وارد می کند.

۵- شوهرتان کاملا بی رمق است.

اگر شوهرتان بگوید که آنقدر خسته است که نمی تواند آخر شب به خلوت بیاید، واقعا بی رمق است. دیوید می گوید: «اگر کمی خسته باشم، معمولا بخاطر این کار بیدار می مانم. ولی زمانهایی هم هست که آنقدر خسته ام که با مرده فرقی ندارم و نمی توانم به خلوت بروم.»
کاری که باید انجام دهید: این مسئله را به خود نگیرید.
۹۸ درصد از مردانی که وی بررسی کرده است، گفته اند عدم علاقه به برقراری رابطه جنسی ربطی به زن مورد نظرشان ندارد. پی. جی با این موضوع موافق است: «این موضوع که ممکن است همسرم آن را به خود بگیرد واقعا ناراحت کننده است، و من از اینکه خیلی خسته ام که نمی توانم به خلوت بروم احساس گناه می کنم».
به جای آنکه شلوغ کنید و درگیری به راه بیندازید، موقعیت را برای گفتگویی دوستانه آماده کنید و از شوهرتان بخواهید درباره آنچه در زندگی روزانه اش درحال رخ دادن است که باعث خستگی او و بی میلی اش به رابطه جنسی شده است، صحبت کند. ولی اگر این بی میلی او بیش از ۶ هفته طول کشید، زمانش رسیده که به یک درمانگر یا دکتر متخصص مراجعه کنید.
به یاد داشته باشید که مرد ها سوای دوست داشتن رابطه جنسی، در ورای آن مسائل عاطفی را نیز در نظر دارند.
>> بیتوته

مجله اینترنتی آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۳ نظر

 1. ا وا خاک برسرم آخه چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااا حیفس

 2. بستگی به زن داره اگه زنه زشت و بدهیکل باشه هر مردی باشه فرار میکنه ولی اگه هلو باشه پیرمرد نود ساله هم تستسترونش به مرز denger میرسه.

 3. خوب اینکه چیزی نیست میریم بغالیه سر کوچه به اندازه کافی تستسترون میخریم و میخوریم میخوریم میخوریم اینقدر میخوریم تا همه چیز درست شه

 4. خب مرد بیچاره خردوخسته میاد خونه حالا خرج وبدبختی به کنار بعضیهاچکش برمیدارن میرن رو سقف سر ادم میشینن میخوان اهنگ دلبرم دلبر بزنن…یکم رعایت هم خوبه…ای بابا ….آی کیو در حد خربزه..شایدم هندونه

 5. انگار خانوما گروه نيستنو منم سوء استفاده كنم يه نظري بدم .بنظر بنده مردا هرچي فرار كنند .بيشتر عزيزتر ميشن بيشتر نازشون خريدار داره .درسته گردن كلفتايي ك بالا سر من كامنت گذاشتيد؟

  • امیریه همکار تقریبا سن بالایی داریم تعریف میکرد که پسرخواهرش مدام باخانمش دعوا داشته ومیاد پیش داییه واسه گلایه کردن که جیگرم ازدست زنم خونه وموندم چکارکنم.داییه هم یادش میده که تو هم یه 10روزی تحویلش نگیرتا ادم بشه وبا کلی سفارش دراین زمینه ها اونو راهیه خونه میکنه…..میگفت اقا دو روز نگذشته ما اتفاقی زن وشوهر رو توبازاردیدیم که باهم راه میرن خرید میکنن باتعجب رفتیم جلودیدیم بله واسه منت کشی زنه رو اورده بازار وبراش کلی هدیه های گرانقیمت خریده
   میگفت یواش کشیدیمش کنار گفتیم چطو شدتوکه توپت پر بودحالا خودت داری منت میکشی ؟جواب داد دایی شرمنده خداشاهده هرکاری کردم نشدبیشتر ازیه شب تنها بخوابم…میگفت منم بهش گفتم خاک توسرت حقته….


   امیرجات خالیه وقتی حاجی خاطره یاجریانی روتعریف میکنه همه جمع میشن واسه خنده..بالحجه خودش خیلی جالبه
   لحجه لری شیرازی داره….

   • هاهاهاهاهاهاها آرمان خيلي جالب بود. طرف چه آتيشش تند بوده احتمالا دو شب ميشد خونش هم بنام زنش ميكرد .اين حاجي بچه سپيدان شيرازه ؟دوتا رفيق با حال از اون منطقه دارم لهجه لري شيرازي دارند .خيلي خداييش باحال صحبت ميكنند.حرف ك ميزنند من فقط حواسم شش دنگ ميره به لهجشون .

  • سلام به امیرو آرمان .
   .
   .
   امیر . لامصب .تو این دانستنی های استراتژیکو از کجا میدونی ؟؟؟؟؟ امیر من خیلی بهت مشکوکم
   .
   .
   آرمان خان اون خاطره ات خیلی جالب بود کلی خندیدم.
   .
   .
   آرمان در ضمن بهت آدرس gmail دادم منتظر شدم ولی خبری ازت نشد؟؟؟؟
   .
   .
   امیر اگه تو هم داری منتظر ایمیلاتون هستم

   • سلام به داش مصطفی گل…چشم…شرمنده که وقت نکردم

    داش امیر حاجی تقریبا ماله همون طرفاست..یه خاطراتی تعریف میکنه که یه بارتویکی ازجلسه ها موقع استراحت یکی ازبچه ها ازخنده شدیدازروصندلی افتاد وسط اتاق ازخنده دل پیچ گرفت..حیف که اینجاجاش نیست بگم…یعنی واسه همه اماده داره ها

    • آرمان خان خوش به حالت که این حاجی رو نزدیکت داری، گاهی می خندوندت

     • مصطفي جون حالت چطوره فداي تو بشم تو هم اگه دنبال اطلاعات استراتژيك هستي .كافي چند تا كتاب جنسي زناشويي بخوني مطمئن باش يپا دكتر ميشي .ايميل هم ،چشم چند روز ديگه يكي ميسازم اعلام ميكنم اين ايميلي ك در حال حاضر دارم ،فاميليم درش دخيله و بنا بر احتياط واجب نميتونم اونو بزارم ،ولي رو جفت چشمام .چشم

 6. تا زمانیکه امنیت اجتماعی و امنیت مالی برقرار نباشه نمیشه رو مسائل جنسی تمرکز داشت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*