آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,317

ادعاهای «مردان مریخی، زنان ونوسی» تایید شد/بسيار جالب

اسکن‌های جدید تفاوت واقعی در ساختاربندی مغز زنان و مردان برای انجام مسؤولیت‌های چندگانه و منفرد را به نمایش می‌گذارند.
به گزارش ایسنا، دانشمندان دریافتند مغز زنان برای انجام چند مسؤولیت ساختاربندی شده و مغزهای مردان، برای انجام یک مسؤولیت منفرد پیچیده سیم‌کشی شده است، چه این مسؤولیت خواندن یک نقشه یا پختن غذا باشد.
محققان از مغز 949 زن و مرد جوان در بزرگ‌ترین تحقیق از این دست اسکن گرفتند و با استفاده از تصویربرداری ام آر آی انتشار های‌تک، از ارتباطات موجود بین بخش‌های مختلف مغز آن‌ها نقشه‌برداری کردند.
آن‌ها دریافتند زنان دارای اتصالات بسیار بهتری بین سمت راست و چپ مغزشان هستند، در حالی که مردان فعالیت شدیدتری را در درون بخش‌های منفرد مغز و به ویژه مخچه بروز می‌دهند. این بخش مهارت‌های حرکتی آن‌ها را کنترل می‌کند.

مردان همچنین دارای اتصالات بهتری بین بخش عقب و جلویی مغزشان هستند که این امر توانایی‌ بهتری به آن‌ها در درک سریع اطلاعات و استفاده فوری از آن برای عملی‌کردن چندین مسؤولیت را می‌دهد.
این بدین معناست که آن‌ها در انجام اعمالی مانند یادگرفتن، شناکردن و همچنین پارک‌کردن خودرو بهتر عمل می‌کنند. از سوی دیگر، زنان به طور مثال، در به خاطرآوردن یک چهره بهتر عمل می‌کنند و این به معنای وجود ارتباطات بهتر بین بخش‌های مختلف مغزشان است.
این مطالعه ادعای کتاب روانشناسی «مردان مریخی، زنان ونوسی» را تایید می‌کند که بر مبنای آن، زنان و مردان مانند نژادهای بیگانهمتفاوت هستند. دکتر راگینی ورما، رهبر ارشد این مطالعه از دانشگاه پنسیلوانیا، و همکارانش 428 مرد و 521 زن بین سنین هشت و 22 سال را مطالعه کردند و دریافتند که مغزهای زنان در اتصال قطعات مختف اطلاعات به یکدیگر بهتر عمل می‌کند.
جزئیات این پژوهش در Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.

ايسنا

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۸ نظر

 1. ما مردا چه جونورهاي باحالي هستيما .خداجون مچكريم ك مامردارو اينطوري خلق كردي.فتبارك ا…احسن الخالقين.

 2. من اخر نفهمیدم مردا باهوش ترند یا زنا؟

  • بحث هوش نیست. مردا درک سه بعدی دارن، مثلا پارکشون خوبه، تیر اندازیشون خوبه و تصور فضاییشون خوبه. زنا قدرت انجام چندکار همزمان دارن، مثلا دارن غذا درست میکنن، با تلفن حرف میزنن، به بچه گیر میدن، حواسشونم هست که شوهرشون داره sms بازی میکنه.
   یه نکته دیگه اینکه خانم ها قدرت تشخیص رنگشون بالاس و قسمت تشخیص رنگ مغزشون هیچوقت از بین نمیره واسه همین کور رنگی توی خانما به ندرت پیش میاد.
   آخرشم اینکه آقایون فقط از نیمکره چپ مغز استفاده میکنن اما خانم ها از هر دونیمکره مغز!!!!!!

 3. من که گیج شدم نفهمیدم چی به چیه؟ آسمونی یه جوری مطلبو عنوان کرده که نه به آقایون بر بخوره نه به خانوما

  اینطوری که پیداست خانوما از تمام قسمت مغزشون استفاده می کنن ولی آقایون زیاد به خودشون زحمت نمیدن وفقط از یه قسمت بهره میبرن

 4. مهم اینه که زن و مرد مکمل همدیگه هستند. فتبارک الله احسن الخالقین

 5. مطلب جالبى بود ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*