آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,493

واکنش کاخ سفید به خبر سفر احتمالی اوباما به ایران

 

اخبار,اخبار امروز,سفر اوباما به ایرا
اخبار سیاست خارجی – کاخ سفید: اوباما برنامه ای برای سفر به ایران ندارد

الجریده مدعی شده بود اوباما می خواهد نخستین رییس جمهور آمریکا باشد که پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران به این کشور سفر می کند.

کاخ سفید خبر سفر احتمالی اوباما به ایران در اواسط سال آینده میلادی را تکذیب کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه آمریکایی ” یو اس ای تودی” کاتلین هایدن سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا خبر منتشره در یک رسانه کویتی درباره سفر اوباما به ایران را تکذیب کرد.

این مقام آمریکایی گفت:” این گزارش واقعیت ندارد.”

روزنامه ” الجریده” کویت به نقل از یک دیپلمات آمریکایی مدعی شده بود اوباما می خواهد در میانه سال آینده میلادی از ایران دیدار کند.

این نشریه به نقل از این دیپلمات آمریکایی نوشته بود این سفر قرار است با دعوت حسن روحانی رییس جمهور ایران از همتای آمریکایی اش صورت بگیرد و اوباما منتظر دعوت رسمی روحانی است.

این رسانه کویتی مدعی شده بود بحث اصلی جاری بین ایران و آمریکا در مورد این سفر ، امکان دیدار اوباما با رهبری ایران در جریان این سفر است.

الجریده افزوده است اوباما می خواهد نخستین رییس جمهور آمریکا باشد که پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران به این کشور سفر می کند.

جیمی کارتر رییس جمهور اسبق آمریکا ، آخرین رییس جمهور این کشور است که در دی ماه 1356 و در شب ژانویه سال 1979 از ایران دیدار کرد. وی در جریان آن سفر ایران را جزیره ثبات در خاورمیانه خواند اما به فاصله چند ماه پس از آن سفر حکومت شاه با یک انقلاب گسترده مردمی سقوط کرد.

اخبار سیاست خارجی – عصرایران

آسمانیها90

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳۰ نظر

 1. حاج حسين اوباما ،ما ايرونيا مهمان نوازيم .خيلي خوش آمديد .

 2. اقای اوباما قدمت روچشم. ولی اگه بخوای شاخ بازی در بیاوری داش جواد رو میفرستیم سروقتتا.

 3. اوباما یه وقت نیایی ها.اینجا تو فرودگه خودیارو با دمپایی میزنن چه برسه به تورو.
  دیگه از ما گفتن بود

 4. اوباما مرد شریفیه…یه سیاستمدارباکلاس ومتین..یه احترام ویژه ای واسه مسلمونا قائله.زمانیکه اون کشیش ملعون امریکایی قران رو اتیش زدشدیدا سرزنش کردکه یه عده تعجب کردن وزیر سوالش بردن که مگه تو مسلمون هستی که ناراحت شدی.
  مادرش محجبه هست عکسشو دیدم..هرچی باشه جناب پرزیدنت حقوقدان هم هست.ونام امام سوم شیعیان رو یدک میکشه  باراک حسین اوباما…خوش امدی به ایران

 5. فکر کن یه درصد بیاد!! شب هم بره خونه روحانی، ما ایرانیا هم رسم داریم به مهمون شلوار راحتی بدیم، از این شلوار راه راه دارا هم بپوشه.

 6. امیدوار باشیم؟امید صلح.دوستی….

 7. یه مطلب طنز در مورد روابط ایران و آمریکا دیدم که خیلی برام جالب بود دوست داشتم شما هم در اون شریک باشید:

  یادداشتی از ابراهیم نبوی

  پدرم تعریف می کرد که پدرش همیشه وقتی می خواست علاقه خودش رو به او نشون بده، بهش می گفت “کپک اوغلان گودوخ!” یعنی توله سگ کره خر و بعد بغلش می کرد یا می نشوندش روی شونه هاش و براش آب نبات می خرید. منم که به دنیا اومدم همه عمه ها و خاله ها برای اینکه بگن چقدر من رو دوست دارن بهم می گفتن “ذلیل مرده! بخورمت که اینقدر جیگری” من هم همیشه از تصور اینکه عمه ام بخواد من رو بخوره از ترس می مردم و حالم بد می شد وقتی بهم نزدیک می شد. در حالی که عمه جانم اصلا خطرناک نبود، بلکه فقط بخاطر عشقش به من می خواست منو بخوره.
  >>>>مثلا همین مادرم، وقتی از مدرسه می اومدم و ازش می پرسیدم غذا چی داریم یا می گفت “گاو گو مسما” یا می گفت “زهر مار” و من می فهمیدم یک غذای خوشمزه برامون درست کرده. بعدا که بزرگ شدم، هر وقت دلش برای من تنگ می شد و من چند روزی بود که به خونه سر نزده بودم بهم می گفت “ذلیل مرده، نمی خوای به من یه سری بزنی” اون وقت بود که من می فهمیدم مامان خیلی دلش برام تنگ شده و وقتی می رفتم پیشش، می گفت: “الهی بمیری که اینقدر دیر دیر بهم سر می زنی” منم برای اینکه بهش بگم چقدر دوستش دارم، بهش می گفتم: “مامان! دوست داری من روی تخت مرده شور خونه بیافتم تو ببینی دارن منومی شورن؟” که مامانم دادش در می اومد که “الهی ذلیل بمیری، الهی تیکه تیکه بشی، نگو، من فقط تو رو دارم.” نه اینکه فکر کنید فقط من پسر مامانم بودم. نه. ولی مامان همه بچه ها رو همین جوری دوست داشت.
  بعدها دوستان زیادی در مدرسه پیدا کردم، یا دوستانی که در دانشگاه داشتم. ولی هیچ کس مثل ایرج با من دوست نبود. همیشه وقتی همدیگه رو می دیدیم بهم می گفت: “عوضی! کجایی؟” منم جواب می دادم “ذلیلتم رفیق” تازه معلوم می شد که چقدر همدیگه رو دوست داریم. از همون موقع من می دونستم که مرگ برآمریکا چقدر برای سیاست خارجی کشور فایده داره. منتهی فقط ظاهرش رو می فهمیدم، عمقش رو نمی دونستم. تا وقتی واقعا عاشق شدم. وسط اون همه دخترهای ” جیگر” و “هلو” و “خوردنی” عاشق یکی شدم به اسم مریم که می مردم براش. جون می دادم براش، اونم جونش برای من در می رفت، وقتی گفت “هلاکتم، پرپر می زنم برات” فهمیدم که واقعا عاشق همدیگه شدیم. دوست داشتم گازش بگیرم که بفهمه چقدر جونم براش در می ره. یعنی در تمام اون شش ماه رویایی عاشقانه همیشه به من می گفت “عاشقتم بیشرف” و من جوابش می دادم “کثافت، دوستت دارم” تا اینکه اون روز مریم من رو با سوسن دید. نه اینکه من با سوسن دوست باشم. فقط می خواستم کتاب اقتصاد ۱۰۲ رو ازش قرض بگیرم. رفتم پیشش و گفتم “چطوری بیشرف؟” گفت: “آقای محترم! دیگه با من اینجوری حرف نزنید، دیگه همه چیز تموم شد” و وقتی برای اولین بار بعد از شش ماه طلایی به من گفت: “آقای محترم” فهمیدم دیگه همه چیز تموم شده. دیگه باید رابطه مون رو قطع کنیم، یا حداکثر در سطح کاردار و کنسول نگه داریم. وقتی بعد از سه ماه جلوی همه به من گفت: “آقای نبوی” فهمیدم باید رابطه مون در سطح دفتر حفاظت منافع بیاد پائین. حالا می فهمی وقتی وسط مذاکره باید شعار بدیم “مرگ بر آمریکا” یعنی چی؟ یعنی می خوایم یک ماه بعد سفارتخونه هامون رو باز کنیم. دیگه حله
  ——-
  ——-
  ——-
  همه چی حله ! توی فرودگاه با شعار مرگ بر آمریکا ازش استقبال میشه و این یعنی خیلی دوستت داریم اوباما

 8. سلام نازنین جون چه حرفای قشنگی.اگه ازمن دلخوری ببخشید.

  • امیر حسین جان ، داداش کوچکترم ، نه من اصلا ازت دلخور نیستم ، ببین این سومین باره دارم بهت میگم . دفعه بعد که بپرسی حتما دلخور میشم.امیرخان و آرمان خان قابل شما و بقیه بچه های سایتو نداشت .فقط امیدوارم بد بینیها را کنار بذاریم و فارغ از هرچیز تفرقه انداز با هم دوست باشیم و تحملمونو بالا ببریم و حسادت نکنیم ، به راحتی همدیگرو متهم نکنیم.فقط لبخندو بهم هدیه بدیم و نه دلخوری!!!

 9. نازنین جون خیلی باحال بود مرسی عزیزم …

 10. مطلب تکراری بود نازنین جون من قبلا خونده بودمش

 11. اگه زمانى اوباما بياد ايران اونوقته که رسانه ها به جاى تشکر ميگن اجنبى به ايران اومد بعدش هم روحانى رو اجنبى درنظر ميگيرن، نازنين جون مطلب قشنگى نوشتى ممنون

 12. راستی می دونستین مشاور اوباما ایرانی هست یا اینکه داماد جان کری ی ایرانی اهل کرمان هست

 13. وای نازنین خیلی قشنگ بود. منم وقتی برادرزاده ام خودش رو خیلی برام شیرین می کنه و مهرش قلمبه میشه تو دلم؛ بهش میگم:”توله سگ عمه!!!!!”

 14. در میخانه به روی همه باز است هنوز ……. سینه سوخته در سوز و گداز است هنوز

  بی نیازیست در این مستی و این بی هوشی ……. در هستی زدن از روی نیاز است هنوز

  چاره از دوری دلبر نبود لب بربند ……. که غلام در او بنده نواز است هنوز

  راز مگشای مگر در بر مست رخ یار ……. که در این مرحله او محرم او راز است هنوز

  دست بردار ز سوداگری و بوالهوسی ……. دست عشاق سوی دوست دراز است هنوز

  ای نسیم سحری گر ز کویش گذری ……. عطر برگیر که او غالیه ساز است هنوز

 15. 000 نازنین خانوم سلام .

  000 به دور از هر کامنت که گذشت ,,,,, خواستم داستان بسیار زیبایتان را قابل تحسین بدونم .

  000 داستان زیبا و آموزنده ای بود مرسی که وقت صرف کردید و تایپ کردید .

  000 ما کماکان برای شما دعا میکنیم . شک نکنید ………
  .
  .
  .
  .
  .
  . (!!!! فردا بهش فکر میکنم …!!!!)
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  . آسمانتان آبی .

 16. عزیزم نازنین خوشگلم خواهش می کنم.
  راستی بچه ها اوباما بیاد ایران؛ من چییییییییییییییییییی بپوشم؟؟؟؟؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*