آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,451

روحانی در مراسم «شب‌عروسی» شرکت می‌کند

روحانی در مراسم عروسی مولانا شرکت می‌کند

 

تیتر یک روزنامه تودیززمان ترکیه درباره چالش‌های دولت و بخش خصوصی بر سر مدارس خصوصی است؛ سوژه‌ای که مدت‌هاست در صفحه یک روزنامه‌های ترکیه موردتوجه قرار گرفته و هنوز به سرانجامی نرسیده است.

 

دولت تصمیم گرفته مدارس خصوصی را تعطیل کند، اما صاحبان این مدارس مقاومت و اعتراض کرده‌اند و مخالف این برنامه دولتی هستند. علاوه بر این دسته،  بسیاری از کارشناسان هم مخالفت کرده‌اند و آن را به ضرر نظام آموزشی و اقتصاد ترکیه می‌دانند.

 

حالا تودیززمان در تیتر یک خود خبر می‌دهد حتی مراجع عالی قضایی ترکیه نیز به موجب قوانین و ماده و تبصره‌هایی که در قانون اساسی ترکیه آمده، می‌توانند برای دولت و این برنامه‌اش دست‌انداز و مانع بسازند.

 

در متن گزارشی که در صفحه یک روزنامه تودیززمان منتشر شده قوانین و ماده و تبصره‌های مربوط به بخش آموزشی جز‌به‌جز بررسی شده و اینگونه به‌نظر می‌رسد که دولت ترکیه اگر بر اجرای لایحه‌اش اصرار کند، با اعتراض مراجع قضایی روبه‌رو خواهد شد.

 

دیگر که سمت‌وسویی اقتصادی دارد و تصمیم دولت ترکیه برای بستن مدارس خصوصی را از منظر اقتصادی تحلیل کرده، زیر گزارش یک منتشر شده است. نویسنده معتقد است دولت با این کار، فعالیت‌های مالیاتی را دچار دردسر خواهد کرد.

 

عکس یک روزنامه تودیززمان درمورد موضوع نظرسنجی درباره ملت و جامعه امروز ترکیه است. در عکس توده مردم را در کوچه و خیابان مشاهده می‌کنیم. نظرسنجی درباره میزان اعتقاد مردم ترکیه به مذهب و اجرای شاخصه‌های مذهبی و دینی در زندگی روزمره است.

 

بالاتر از لوگو تودیززمان عکسی از حسن روحانی دیده می‌شود. زیر عکس نوشته شده: «رییس‌جمهور ایران 17دسامبر راهی ترکیه می‌شود تا در مراسم «شب‌عروسی» شرکت کند. شب عروسی مراسمی است که سالانه در تاریخ 17دسامبر به مناسبت ازدواج مولانا شاعر مشهور ایرانی در ترکیه برگزار می‌شود.
اخبار سیاست خارجی – روززنامه شرق

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

  1. اقای روحانی مثل اینکه بیکاریا.بمون وضعیت اقتصادی مملکتو درست کن.

  2. من از اینکه این ترکیه ای ها،مولانا را یک شاعر ترکیه ای قلمداد میکنن و نامش در دنیا به عنوان یک شاعر ترکیه ای به ثبت رسیده قلبم به درد میاد .امیدوارم وزیر فرهنگ ایران بتواند از حق این شاعر و عارف ایرانی دفاع کند.و به دنیا بگوید اشتباه نکنید مولانا یک شاعر کاملا ایرانی است.

  3. البته درسته که مولانا شاعر پارسی گو بوده ولی زادگاهش و سرزمین مادریش در بلخ افغانستان هست و ادعای افغانها نسبت به ایرانیها و ترکها اولیتر است.

    • درسته نازنین جان. اگرهم کسی بخواد ادعا کنه افغانها هستند که زادگاهش در آنجاست یعنی بلخ. زبان پارسی هم مختص ایران نیست.خراسان قدیم سرزمین خیلی بزرگی بوده که بخشهای زیادی از آن الان جزء کشور افغانستانه. من موندم این ترکیه این وسط چی میگه. طفلک مولانا حتی یه دونه شعر ترکی نگفته. فقط آرامگاهش در ترکیه است.

  4. کلا کشورهاى ديگه به شاعرا و دانشمنداى ما بيشتر اهميت ميدن درصورتيکه ما کمتر اهميت ميديم به خاطر همين هم هرروز ميگن يه ريششون به ما برميگرده

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*