آخرین خبرها
تعداد بازدید : 2,713

پا برهنه راه بروید

روزهای کودکی را به یاد می آورید که چگونه با پای برهنه در میان علفزارها و یا شن های ساحل راه می رفتید؟ با بدنتان دوباره ارتباط برقرار کنید .

اتصال به زمین مهمترین کشف سلامتی

آیا از خوابیدن زیر آسمان پرستاره احساس سرزندگی می کنید؟ باور کنید یا نه، شما با اینکار باعث می شوید که نیروی شفابخش طبیعت به کمک شما بیاید.
اتصال به زمین یک مفهوم تازه نیست. این عقیده وجود دارد که اگر با پای برهنه راه بروید، مخصوصا اگر پا مستقیما با زمین تماس داشته باشد، متوجه فواید درمانی انجام این عمل خواهید شد. بعضی ها حتی به آن ” یوگای پا ” لقب داده اند.

بومیان آمریکا و بومیان کشورهای دیگر بطور غریزی و در طی قرنها می دانستند که راه رفتن با پای برهنه روشی است که بتوان بطور مستقیم و از طریق پوست بدن با زمین ارتباط برقرار کرد. انجام دادن این کار درست مثل این بود که باتری بدن خود را شارژ می کنند. آیا این مهمترین دستاورد برای حفظ سلامتی بدن است؟

barefoot-2

توصیف اتصال با زمین
اتصال با زمین یعنی چه؟ اتصال با زمین به راحتی راه رفتن روی ماسه های ساحل یا درازکشیدن روی یک صخره و اتصال مستقیم از طریق پوست بدن به سطح زمین است. فرضیه ای وجود دارد که می گوید یونهای منفی زمین کمک می کنند که یونهای مثبتی که در بدن ما همه روزه از طریق استرس، خوردن غذاهای ناسالم و قرار گرفتن در معرض وسایل الکترونیکی وتلفن همراه بوجود می آیند به تعادل برسند.

یک متخصص در حوزه زمین شناسی بنام دکتر جیمز آچمن اینچنین توصیف می کند: ” منطقی ترین دلیل برای توصیف اثرات مفید اتصال با زمین این است که ارتباط مستقیم با زمین ریتم های الکتریکی روزانه و الکترونهای آزاد را از سمت زمین به بدن انسان فعال می کند ”


فواید اتصال با زمین

ارتباط منظم حوزه های الکتریکی طبیعی زمین باعث می شود بارهای الکتریکی بدن به تعادل برسند. متخصصین این حوزه در سال 2013 به فواید درمانی اسپا رتبه 3 دادند و مزایای آنرا اینچنین برشمردند:
کاهش دردهای مزمن
بهبود خواب
کاهش استرس
بهبود انرژی
کاهش عدم تعادل هورمونی و قاعدگی در زنان
تسریع ریکاوری بدن در جریان فعالیتهای ورزشی شدید

دکتر استفن سیناترا مشاورنویسنده کتاب “Erthing with Ober ” می گوید: یکی از مهمترین فواید اتصال با زمین این است که به نظر می رسد الکترونهای با بار منفی را از سطح زمین به داخل بدن هدایت می کند که در آنجا رادیکالهای آزاد با ساختار بار مثبت ایجاد التهابات مزمن می کند . فواید بالقوه انرژی زمین روی مغز ، قلب ، عضلات ، سیستم ایمنی و سیستم عصبی و به نوبه خود روی روند پیری انسان اثر می گذارد و از نظر علم پزشکی یک اتفاق بزرگ می باشد.

Ober جوانی است که دوست دارد با پای برهنه تمام روز را در بیرون از خانه راه برود. پس از سالها که بعنوان مدیر اجرایی تلویزیون کابلی به اندازه یک قلمو با مرگ فاصله داشت که این مساله برای او سرآغاز یک زندگی سالم می شود. او همیشه خاطر نشان می کرد که وسایل الکتریکی و الکترونیکی برای امنیت بیشتر باید به سیم کشی زیر زمینی مجهز باشند. او تعجب می کرد که چنین تکنولوژی ای می تواند روی طول عمر و سلامتی بشر چقدر اثر گذار باشد. نتایج این ترس او عبارت بود از یک تشک ، ملافه های مخصوص، نوار مچ بند و چند چیز دیگر؛ تمامی این وسایل را برای ایجاد تاثیر زمین در زمان کارکردن و یا استراحت در داخل خانه تدارک دیده بود.

انتظار می رود که در اسپا یا چشمه های معدنی بتوان ” اتصال با زمین ” را بهتر برقرار نمود. سعی کنید کمتر از موسیقی استفاده کنید و بیشتر به صداهای طبیعت و واقعی گوش فرا دهید تا با اختلالات ناشی از کمبود طبیعت مبارزه کنید.

feet-in-grass1

یک جایگزین برای اتصال با زمین
اگر با پابرهنه راه رفتن زیاد راحت نیستید ، باید بدنبال یک جایگزین بگردید. کفش های پلاستیکی سنتی مانع از رسیدن این انرژی زمینی می شوند اما به گفته پیتر کالتر حتی در زمانی که کفش به پا کرده اید هم می توانید این انرژی را دریافت کنید. بعضی از شرکت ها کفشهایی را تولید می کنند که در داخل خود فلزمس دارند. اگر با زمین ارتباط داشته باشیم و یا از چنین کفشهایی استفاده کنیم ، بارهای ناخواسته مثبت جذب این کفش ها شده و رادیکالهای آزاد مضر را از بدنمان دور می کنند.

یکی دیگر از مقیدین به پدیده ” اتصال به زمین” دکتر Roy Lidke است یه گفته او ، کلیه مخلوقات بیولوژیکی از زمین سود می برند که به آنها در شرایط جدی کمک می کند. تخریب های سلولی در اثر استرس باعث بروز فرایند های التهابی شده که به بیماریهای قلبی ، سرطان و تسریع پیری و حتی مرگ سلولها میانجامد. زمین الکترونها را از اتمها و مولکولها گرفته و این رادیکالهای آزاد را تغییر می دهد. 

 
پارسینه

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۰ نظر

 1. خیلی جالب ومفید بود ،خوب حالا این کفشایی که توشون فلز دارن رو باید از کجا پیدا کنیم؟

 2. ابنا واسه پیرمرد پیرزنا خوبه

 3. این نوشته خیلی جالبه .البته از یه راه دیگه هم میشه این انرژیو گرفت . کف خونه هاتونو بجای سرامیک پارکتهای چوبی نصب کنید البته نه از این پارکتهای مصنوعی و کامپوزیت .هزینش زیادتره ولی واقعا راه رفتن روی اون با هرکفپوش دیگه فرق میکنه.اونوقته که باید دمپاییاتونو دور بندازید.

 4. نازنین جون پارکت خوبه اما سرو صداشو چیکار کنیم خیلی رو اعصابه همش قیریچ قروچ.پیشنهاد بعدی

  • گیتا جون سه سال پیش که ما خونمون رو ساختیم پارکتها را از شمال سفارش دادیم و خودشون هم اومدن نصب کردن .تا الان هم به سرو صدا نیفتادن شاید به جنس و زیر سازی مناسب و یا نصب و چسب و …دیگه ربط داره.یه راه دیگه برای گرفتن انرژی استفاده از گلدونهای طبیعی توی فضای خونه است.یه عکس جالب هم توی یکی از ایمیلام بود که آقاهه زیر میز کارش یک فضا بود که پر از شنهای ساحلی بود.ولی موندم اگه میخواست پاشه چه اتفاقی برای اتاقش میفتاد؟.شنهای ساحل خزر خوبه البته اگه آت و آشغالها و شیشه های خرد شده پاتو زخمی نکنن .

 5. پا برهنه فقط روی شنهای ساحل خزر والیبال بازی کردن تا ظهر بعدش همونطور با پای برهنه بری رستوران میزبان تو بابلسر چلوماهی مخصوص خورد…اوف محمودجان کجایی مه تیه فدا ببم

 6. آرمان بیکارموندی منو یاد خاطراتم میندازی من تو رستوران میرزا اولین بار امیرعلی رودیدم بادوستام رفته بودم اونم بادوستاش اومده بود…….یادش بخیر چه روزایی بود
  تابستون بیکاربودی بادوستات بیا بریم دوستای من همه میان خوش میگذره داداشم هم میاد باما

  • حالا چرا تاکیدکردی که اقا دادشت هم میاد…؟ من سواحل گیلان رو بیشتر دوست دارم کلا گیلان زیباترازمازندرانه.
   ازجنوب هم سواحل بوشهر رو به ابادن قشنگه مخصوصا بندر دیلم.یه سال باچندتاازدوستام رفتیم عروسی بندر دیلم خیلی خوش گذشت.یادش بخیر..افشین خوشکله…الان دبی زندگی میکنه


   وقتی از امیر علی مینویسی دلم میخوادبترکه از درد…روحش شاد….شمازنده باشی

 7. آخی الهی بمیرم ببخشید دیگه نمی نویسم از امیر نمیخواستم ناراحتت کنم.
  منظور خاصی نداشتم کلا دوستام خیلی داداشمو دوست دارن هرجامیریم اونم میاد بادوستاش

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*