آخرین خبرها
تعداد بازدید : 12,961

جناب جنتی! به وجدانتان رجوع کنید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جناب آقای جنتی، امام جمعه موقت تهران بار دیگر افاضاتی درباره فتنه سال ۸۸ کردند و مانند همیشه بر طبل تفرقه و خشونت و افراط کوبیدند. خلاصه حرف ایشان این است که آقایان موسوی و کروبی محارب و مفسد فی‌الارض هستند و مجازات آنها اعدام است و نظام خیلی منت بر سر اینها گذاشته که به جای اعدام، آنها را حصر خانگی کرده است.

اساس این استدلال باطل است چون محاربه مطابق ماده ۲۷۷ قانون مجازات اسلامی عبارت است از «کشیدن سلاح به قصد جان، مال یا ناموس مردم یا به قصد ارعاب آنها به نحوی که موجب ناامنی در محیط گردد.»

آیا اعتراض به نتیجه یک انتخابات،‌ محاربه است؟

اصل بیست و هفتم قانون اساسی ما اعتراض و حتی راهپیمایی برای بیان اعتراض را به رسمیت شناخته است. آقایان موسوی و کروبی به نتیجه انتخابات سال ۸۸ معترض بوده و آن انتخابات را از اساس باطل می‌دانستند و دلایل متعدد خود را نیز به مرجع قانونی ارائه کردند و البته هیچ امیدی هم به قضاوت و داوری عادلانه مرجعی که اکثر اعضای آن از جمله آقای جنتی از چند ماه قبل از انتخابات حمایت خود را از آقای احمدی‌نژاد اعلام کرده بودند نداشتند.

با این اعتراض ساده که اتفاقاً توسط مردم آغاز شد، طرف مقابل به جای ایجاد امکان اظهارنظر معترضان چنان با خشونت برخورد کرد که تا چند ماه عوارض نامطلوبی برای کشور داشت. قطعا بخشی از این عوارض ناشی از ناتوانی آقایان موسوی و کروبی در کنترل هواداران خود بود ولی بخش اعظم  آن از  بی‌تجربگی و کینه‌ورزی و انتقام جویی مدیران بحران  از حوادث سال ۷۸ نشات می گرفت.

نگاه غلط دستگاه وقت اطلاعات و امنیت کشور به مقوله «اعتراض» که هر اعتراضی را مقابله با نظام و ولایت فقیه می‌دانستند- و متأسفانه هنوز برخی از آن‌ها چنین می‌اندیشند – باعث شد که یک مسأله ساده اجتماعی که معمولاً در بسیاری از  انتخابات ها در کشورهای مختلف رخ می‌دهد و به سادگی قابل حل است، به عنوان شورش علیه نظام قلمداد شود و معترضانی را که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها اصل نظام و رهبری را قبول داشتند به عنوان معاند و مخالف انقلاب و جمهوری اسلامی معرفی کنند و دشمن هم از این وضعیت کمال استفاده را ببرد.

آقای جنتی گفته‌اند این افراد (موسوی و کروبی) ۸ ماه کشور را نا‌امن کردند و چقدر افراد و جوان‌ها را کشتند، چه آتش‌سوزی‌هایی راه انداختند و چه تخریب‌هایی را موجب شدند!

باید به آقای جنتی گفت به وجدانتان رجوع کنید و از او بپرسید آیا مقصر و عامل اصلی این اتفاقات اعتراض آن‌ها بود یا نوع برخورد ما؟

قطعاً آقایان موسوی و کروبی اشتباهاتی داشتند و اتهاماتی متوجه آن‌ها است، ولی اگر همان ابتدا اجازه اظهار نظر به معترضان داده می شد و از سوی دیگر یک هیأت حل اختلاف عادل و بی‌طرف تشکیل می‌شد – نه هیأتی که تشکیل شد و هر شش نفر طرفدار آقای احمدی‌نژاد بودند – آیا قضیه به اینجا کشیده می‌شد؟

کسانی که آقای جنتی می‌گوید افراد و جوان‌ها را کشتند چه کسانی بودند؟ عکس‌های آن موجود است و روشن است که چه افراد شناخته‌شده‌ای سوار بر موتور در حال تیراندازی هستند. ایشان از حرمت‌شکنی عاشورای ۸۸ و از پاره شدن عکس امام گفته‌اند. واقعیت این قضایا چه بود؟ آیا آقایان موسوی و کروبی در این‌باره حرف ندارند؟ چرا به آن‌ها اجازه صحبت کردن نمی‌دهید؟ آیا جز این است که می‌ترسید حقیقت ماجرا برای مردم آشکار شود؟

اساساً چرا از محاکمه علنی آن‌ها هراس دارید؟ آن‌ها را محاکمه علنی کنید و اجازه دفاع به آن‌ها بدهید و در آخر هم فرضا حکم اعدام برای آن‌ها صادر کنید، اما حکم اعدامی که توسط دادگاه صالح صادر شده باشد نه حکم اعدامی که توسط امثال  آقای جنتی -که خود به جای داور بی‌طرف بودن یک طرف دعوا بوده است- از تریبون نماز جمعه اعلام شود.

آقای جنتی برای توجیه خشونت طلبی خود به حکم امام خمینی درباره منافقین استناد کرده وگفته اند: “امام بزرگوار در موضوع منافقینی که دستگیر شده و در زندان بودند فرمودند هر کدام از این منافقین را اگر سر موضعشان هستند اعدام کنید.”

این حکم امام (ره) مربوط به زمان جنگ و عملیات مرصاد توسط منافقین است که عده ای از منافقین در داخل زندانها آماده همکاری با آنها شده بودند و البته این که نحوه اجرای این حکم چگونه بود، مطلب دیگری است. این حکم درباره کسانی بوده است که قیام مسلحانه کرده بودند و آقایان موسوی و کروبی قابل قیاس با آنها نیستند.

بنابراین جناب عالی نمی توانید با توسل به این حکم امام نتیجه  بگیرید که این دو نفر  هم اگر سر موضعشان هستند باید اعدام شوند. این یک قیاس مع الفارق و یک نتیجه گیری خطای بیّن و آشکار است.

جناب آقای جنتی! به راستی چرا از محاکمه علنی این دو نفر می‌ترسید و همواره می‌خواهید از کم‌اطلاعی و عواطف مذهبی مردم برای به کرسی نشاندن این حرف باطل خود استفاده کنید؟ این یک اصل کلی است که حصر خانگی بدون محاکمه، ظلم است و ظلم بد و مذموم است و باید از مظلوم دفاع کرد.

حصر خانگی بدون محاکمه و کوتاه مدت مثلا به مدت  ده روز بنا بر مصالحی مثل  این که فرد محصور تحت تاثیر القائات افراد شیطان صفت قرار نگیرد در شرایط خاص می تواند قابل توجیه باشد، اما حصر خانگی طولانی مدت و به زعم برخی تندروها تا زمان مرگ شخص محصور، توجیه شرعی و قانونی ندارد. یک زندانی در زندان از حقوقی برخوردار است که در حصر خانگی وجود ندارد.

ضمناً حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی بر‌خلاف سخن آقای جنتی همراه با رفاهیات نیست. محصورین، در چند اتاق، شبانه‌روز، تنها و تحت سیطره دوربین‌ها و شنودها به سر می‌برند که هر دو محصور نیز دچار بیماری شده‌اند. امتحانش مجانی است، خود آقای جنتی یک هفته به همین صورت زندگی کنند، ببینند دوام می‌آورند یا نه.

به هر حال به جای این تفرقه‌افکنی‌ها باید این معضل را هرچه سریعتر حل کرد و راه‌حل آن آزادی آن‌ها است و در صورت نیاز، محاکمه علنی همزمان آقایان موسوی، کروبی و احمدی‌نژاد.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۰۹ نظر

 1. واعتبرو یا الوالابصار

 2. ایکاش اقای جنتی کمی هم از رافت ومهر پیامبر را بیاد میاوردواینهمه ازاعدام وترویج خشونت دم نمیزد.بسه دیگه

  • ترویج خشونت !!!!!!!

   واقعا چطور میشه برای کسی که حرمت عاشورای جگرگوشه پیغمبر رو نگه نداشت و عزادارانشو زیر مشتو لگد له کرد، از شفقت اسلامی و پیغمبر گونه حرف زد !!!!!!!!!

   بهتره یکم تاریخ رو مطالعه کنید و ببینید که تیغ تیز پیامبر و شفقتشون کجاها و در مورد چه کسانی بکار میرفت!!!

  • خیلی جالبه تفرقه بین مردم از فتنه 88 کلید خورد, اونقت شما بحرفای آقای جنتی میگید تفرقه آمیز!!!!!!!!
   نکنه دلتون میخواست ایران بشه یه چیزی مثل سوریه الان؟؟؟!!!!!!!
   وا دادن خودمون و دست دشمنارو تو تصمیم گیریها باز گذاشتن رو اسمشو چی میگید؟؟؟؟ باز هم خون سرخ شهید کربلا بود که دست باطل رو برای هممون رو کرد….بهتره بیشتر به وجدانتون رجوع کنید و هر حرفی رو هر جا نزنید, یک روز باید جوابگوووووو باشید

 3. هه نوش دارو بعد مرگ سهراب.حالا این حرفارو میزنین و این مقالاتو چاپ میکنین؟حالا که دوره دولت اون احمقی نزاد نالایق تموم شده و رفته پی کارش تازه دارین حرفای جنتی و امثال اونو تجزیه وتحلیل میکنین؟اون جنتی که فقط سخنگویی بیش نیست از همون سال 88 مدام این حرفو زد که موسوی و کروبی سردمداران بقول خودشون فتنه مفسد فی الارض هستند و حکمشونم اعدامه.نمیدونم این چه سریه که وقتی که وقتشه زبونا از کار میوفته اما به محض اینکه وقتش گدشت زبونهای سرخ و آتشین سر در میارنو از دولت و سیاستهاش بازخواست و انتقاد میکنن.خیلی جالبه واقعا

 4. اي آسموني ! اين page را گذاشتي جنتي نامه درست كني!
  خودشون ميترسن حتي غير علني محاكمشون كنند.چون خيلي چيزا رو ميشه كه به صلاحشون نيست كسي سر دربياره.

 5. جنتى هم نميميره ملت راحت بشن!

  • ریحانه جون !میگن آخر دنیا بعداز قیامت خدا به جنتی میگه من رفتم خواستی بری خورشیدو خاموش کن!( استغفروا…ربی و اتوب علیه)

   • عمردراز نعمت خداست ک به جنتی داده..چشم حسودش کور..این ابرمردچهل کیلویی یک تنه درمقابل ابرقدرتهای دنیا ونوکرای داخلیشون ک هدفشون فروختن ناموس مردمه وایساده خداییش همینکه امریکاییاباش دشمنن من خوشم ازش میاد.. هرکی ب عمردراز ((آیت الله العظمی حاج احمد جنتی حفظه الله ))اعتراض داره به خدا بگه..

 6. انتخاب…آخه الان حرف نزنی …کی بزنی….
  الان عصر عصر آزادیه…..مث یه دوره ای که بعضی ها انقدر احساس آزادی کردن که میگفتن امام حسین(علیه السلام )هم باید استیضاح شه….اگه تو این زمان باشن
  الانم تو یاد اون روزا افتادی….اتفاقا بهار هم یاد اون روزا کرده که جرات کرده به امام علی (علیه السلام )توهین کنه…..
  ولی کور خوندی….حرف بزن …اونم از نوع مفتش…
  آیت الله جنتی و هر کس دیگه ای که خادم این نظام باشه ، عزیز دل مردمیه که عاشق این نظام و امامشون و اسلام و انقلابن…..به کوری چشم هرچی آدم سیاه دل و بدذات

  • صبا جون ترجیح میدیم مثل حر بمیریم تا مثل ابن ملجم زندگی کنیم.
   بعدشم عزیزم من یه عکسی دیدم از آقای جنتی و چند آخوند دیگه که آقای جنتی تا کمر دولا شدن و دست خانم فر همسر شاه سابق ایران را می بوسند.
   دیگه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است

   • بهار جان

    بهت تبریک میگم….حر واقعا الگوی خوبیه

    ملاک حال فعلی افراده….اگر اینجوری باشه حر هم یه زمانی خادم دشمن امام زمانش بود و مقابل امامش ایستاد….پس بگیم چیزیکه عیان است……….

    نه دیگه……
    البته کلا اشتباه بهت رسوندن ….. تو ساده نباش عزیزم

    فقط این مهمه که ایشون مثل کوه پشت این مردم و نظام و امام ایستاده اند و دشمن عین “…..” از این مرد میترسه و اینطور علیهش تخریب میکنه و جو روانی ایجاد میکنه!

  • صبای عزیز: حتما شما هم سر سفره همینا نشستسد که دارید حرص و جوش میخورید. فقط موندم چرا آدمایی از قبیل خودت که هم سفره ای هستن زبونشون به توهین خوب میچرخه..

  • خدايا صبا و مثل صبا را از خواب خرگوشي بيدار کن، خيلي از قافله عقلانيت عقبيد صبا خانم ، البته
   معرفت در گراني است به هر کس ندهند پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهند

 7. آسمانيها از اين متني ك گذاشتي واقعا ممنون .خرداد سال 1388روزي ك هنوز ستاد انتخابات نتيجه كاملو اعلام نكرده بود .طرفرداران احمدي نژاد تو ميدون وليعصر تهران جمع شدند .و به شادي پايكوبي دست زدند وبصورت دسته هاي ده پانزده نفري حلقه ميزدند و دور ميچرخيدند و به شعار هاي تنه آميز عليه موسوي پرداختند.و اين شادي رو به خيابونهاي اطراف كشيدند .اين اولين باري بود ك تو كشور بعد از انتخابات رياست جمهوري بدون اعلام نتيجه كامل طرفداران اون ريس جمهور شروع به جشن پايكوبي كردند .و اين تابو رو اولين بار اين گروه متعصب شكستند.ك اكثرا آدماي افراطي متظاهر بودند.روزهاي بعد طرفداران سه منتخب رياست جمهوري (موسوي و رضايي وكروبي )كه اكثر آنها رو طرفدارن موسوي تشكيل ميداند بنا به اعتراض با لبهاي بسته و فقط انگشت دستان خود رو به حالت علامت پيروزي بالا گرفتند.وزماني ك نيروي انتظامي دخالت كرد كمكم شروع به شعار شد.بعد ازون هم ك داستانش مفصله ك وقت عزيز ،دوستان گلم رو نميگيرم

  • سلام امیر خان . من هم دقیقامشابه این صحنه یادمه.صبح که داشتم میرفتم سر کار ساعت 7 یه گروه که همگی هم یه تیپ خاص بودن.کارناوال ی ترتیب داده بودن که بیا و ببین .نگو نتیجه همون ساعت 2 بعد از نیمه شب معلوم شده.نمیدونم این 63 درصد رایو چجوری شمارش کرده بودن.دولتی که اینجوری جهش داشت با مغز به زمین خوردو ملت را هم به زمین زد ولی خداراشکر همه چی داره درست میشه به کوری هرچه آدم سیاه و دل و بد ذات

  • امیر خان

   “طرفدار ”

   برفرض صحت همچین اتفاقی، یه سری آدم بودن که یا واقعا طرفدار بودن یا خودشونو طرفدا جا زدند!

   در هر حال این خاطره شما( مث خاطرات بعضی ها ک الان دارن از اون روزها و خاطراتشون با امام میگن) چیزیو عوض نمیکنه

   تعجب میکنم از حرفتون……..

   کسی که اولین بار بعد از انتخابات فتنه کرد و کشور رو به لبه پرتگاه برد ” میرحسین موسوی” بود که قبل از اعلام رسمی نتایج مقابل دوربین ها اومد و خودش رو برنده “قطعی” با آرا بالا اعلام کرد…..

   میرحسین یکی از کاندیدها بود!!!!!!!!!!!!اونوقت شما حرف از طرف دار میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. صبا خانم آقای جنتی و عزیز دل مردم ؟ چه حرفای عجیبی می زنی .حتما عزیز دل شماست فقط.فکر کنم اکثرا با نظر ریحانه جون موافقند.اینا (افراطیون تند رو)تن امام را می لرزونندبا این حرفای کذایی که به امام ربط می دهند.

  • زمانه عجیبی است

   برخی مردم امام گذشته را عاشقند نه امام حاضر را ! میدانی چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟

   امام گذشته را هر گونه بخواهند تفسیر میکنند …. اما امام حاضر را باید فرمان ببرند….

   و کوفیان عاشورا را اینگونه رقم زدند

   *****شهید مرتضی آوینی*****

   عزیزم شما توجهت به امام فعلی باشه…. و حمایتی که ایشون از آیت الله جنتی میکنند…. نه حرفای مفتی که از منافقین داخلی و خارجی پشت سر آیت الله جنتی زده میشه

   • اگر اين استدلال درست باشه حد اقل در ظاهر قضيه امام عصر سال هاي 60 و 61 هجري قمري يزيد بن معاويه بود، در اين صورت مردمي که حمايت از حسين بن علي را فراموش کرده بودند و حتي براي فرزند زهرا شمشير کشيدند و سر از بدنش جدا کردند نه تنها جرمي مرتکب نشده بودند بلکه در راه صواب بگام برداشته ودند زيرا به فرامين يزيد يعني امام عصر خود عمل کرده بودند.
    صبا خانم ، بيماري حادي داريد، بيماري شما ناشي از ويروس اطاعت کورکورانه است اطاعتي که خود ناشي از جهل مطلق است، بيماري شما در قرآن به ( صم بکم عمي فهم لايعقلون) تعبير مي شود

    • به به! حقايق دين را به لطف جنابعالي دريافتيم. پس يزيد امام عصر بوده! جالب اينه که يزيد هيچوقتم خودش را به اسلام منصوب نمي کرد. خوارج هم خيلي فهميده بودند! مخالف اطاعت از ولي عصرشون بودند. تو خيلي نابغه اي. مواظب باش سيا ، ام آي6 يا موساد ندزدنت.

 9. نازنین دمت گرم.با جمله آخرت خیلی حال کردم

 10. گیتا جون ما در خدمتیم . اسم بده جنازه تحویل بگیر!

  • یعنی یه درصد هم احتمال نمیدی اسم کی رو بده ؟

   • وای آرمان درست میگی. اصلا بفکر اینکه ممکنه اسم تورو بده نبودم. کلی خندیدم. ولی گیتا جون دیگه سرو سامون گرفته و مطمئنم تو دیگه اصلا براش مهم نیستی ( نزنی ها).فعلا فقط عشق هست و امید.

 11. نمیشه یه جوری صبا را انداخت بیرون از اینجا؟؟؟؟ فکر کنم ازششون حقوق میگیره این حرفا رو بزنه

  • هستی جان این حرفو نزن. همه حق دارند اینجا باشند . هرکی نظرش محترمه .ولی تو هم میتونی با ادبیات مشابه به هرکسی جواب بدی. اتفاقا صبا جون همیشه یه روحی به فضای این سایت میبخشه و باعث میشه بچه ها فعالیتشون بیشتر شه.کلا هرجا هست جنب و جوش هم هست.

 12. بابا این یارو خله خیلی نباید به افاضاتش توجه کرد اون الان سه تا چهارتا مریضی باهم داره آلزایمر – هیستری و پارانویا و … اینجور آدما همه رو دشمن می بینند و به همه شک دارن این یه نکته موضوع بعدی به هر حال این آقایون یه زمان خر هم سوار نمی شدن الان بنز ضد گلوله سوار میش ن خوب باید مواظب این رفاهیاتی که با شعور کم ما ملت ایران نصیب این جماعت شده براشون حفظ بشه

  • لطف کنید و جانب ادب رو نسبت به مسئولین نگه داشته باشید…. ادب نشونه شخصیت آدمه !!!!!!!!!

   بعد هم لطف کنید هر نظری که راجع به شعورتون دارید رو برای خودتون نگه دارید و “ملت” رو در اون سهیم نکنید!!!!!!!

  • خوبه خودتو جز ماحساب کردی ولی فقط خودتو حساب کن نه ما ملت سربلند ایرانو

 13. صبا بیا که خوب پیدات کردم.میگی در زمینه سیاست می پیچونم فعلا نظری درمورد زخم کهنه ندارم.ولی یه سوال درمورد قران وشرع داشتم که فکرنکنی ما کافریم…واما سوال

  خداوندکریم در ایه 124سوره مبارکه بقره خطاب به حضرت ابراهیم اورده اند: انی جاعلک لناس اماما…من ترا برای مردم امام قرار دادم.

  1-چرابجای کلمه نبی یا رسول کلمه امام اورده شده است؟ایابه زعم شما دراینجا امامت تکوینی بر نبوت تشریعی اولویت دارد؟

  2-ایا مصداق ایه شریفه میتواندجواز ومستمسک شرعی بر استمرار ولایت باشد؟


  اجرکم عند اله…چون شما در زمینه ها اطلاعات خوبی دارین از شما پرسیدم.با عرض پوزش از بقیه دوستان


  السابقون والسابقون اولئک المقربون

  • سلام……….

   پیدام کردی !!!!!!!!!!!!!
   زخم کهنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گنگ حرف میزنی !!!!!!!!!!!

   کافر ؟؟؟؟؟ ینی جدیدا مد شده هر کی ازین سوالا داشته باشه با دین و ایمونه !!!!!!!!! عجب !!!!!!!!!

   اما در کل این مدل سوال پرسیدنت عجیبه اما منم یه جوابی در حد خودم و به روش خودت میدم…. اما در کل قبلا آدرس دادم که از کجا این دست از سوالاتتو بپرسی چون من که متخصص نیستم…. و این اولین و آخرین باریه که جواب سوالای این مدلیو میدم … واسه اینکه نگی پیچوندم…….چون ما اهل بیچستون نیستیم !

   اینم جواب…….تحویل شما ::::::::::::::::::::::::

   چون مقام امامت بالاتر مقام نبوته! !!!!!!!!!!و حضرت ابراهیم بعد از امتحانات الهی میرسه به امامت، و خدا این موضوع رو بعنوان یک مرحله از رشد، برای ابراهیم ذکر میکنه…….
   ولایت الهی هم، از خدا شروع میشه و از طریق فرستادگان الهی بر زمین ادامه پیدا میکنه، از اولین پیامبر، تا آخرین پیامبر و سپس به امامان ما، پس مستمسک شرعی ولایت الهی، اثبات نمایندگی کسی از طرف خداست، که در زمان پیامبران، اونها خلیفه خدا بر زمین، و ولی الله بر مومنین بودن.
   دلایل شرعی اثبات ولایت خداوند رو اگر مشخص کنیم، عینا با همون ها و عقلا، میتونیم ولایت ولی خدا رو هم اثبات کنیم، اینکه خداوند برای اعمال ولایت از بهترین بندگانش استفاده میکنه یک امر عقلیه و اگر بخوایم این رو از طریق آیات قرآن ثابت کنیم باید بریم سراغ آیاتی که حیطه اعمال ولایت رو مشخص میکنن و مردم رو به اطاعت از ولی، امر میکنه.. اطیعوالله و اطیعو الرسول…
   خلاصه ادله زیادن….. این آیه هم از یک جهت، ولایت امام و ولی جامعه بر مومنین رو اثبات میکنه…..

   وسلام…….

   • مرسی صبا جان .از قسمت اول جوابت تقریبا قانع شدم ولی درموردقسمت اخر درموردچگونگی تعیین ولی خیلی سوال دارم .این سعادت هم نصیبمون نمیشه که حضوری صحبت کنیم..چون فرمودین اولین واخرین باره که جواب میدین دیگه مصدع وقتتون نمیشم.
    ازنظرمن شما یه شخصیت باسوادبامنش خاص خودهستیدکه درک بالایی دارید.


    صبا جان من بگو تحصیلاتت چیه …فقط همین

    • قابلی نداشت….
     اگه اهل کتاب باشی میتونم بهت معرفی کنم…..که کامل متوجه بشی! اما….

     در کل یک توصیه ی 100در100 خواهرانه بهت میکنم و البته به تمام بچز آسمونی:::::::::::::::::::::

     اینو بدون که در طول تاریخ هرکس توی ریل ولایت قرار گرفت و تا تهشو رفت، عاقبت بخیر شد….
     از بانوی دو عالم و سقای کربلا و راوی عاشورا و امثال حر گرفته….تا همین شهدای 8سال دفاع مقدس خودمون !!!!!!

     و وای به حال اون کسانیکه تو ریل نبودن یا حتی بودن اما آخرش بخاطر بی بصیرتی از ریل خارج شدن…. از یزید و رضا خان که تو ریل نبودن گرفته تا زبیر و شمر و “….” که تو ریل بودن اما زدن تو خاکی….

     قبلا به گیتا جان هم گفتم….از بیان اطلاعات شخصی در فضای سایبر معذورم….شرمنده….

     راستی بازم ممنون … ایندفه هم تو این هوای سرد، هندونه های شیرینت چسبید…..

     • دستت دردنکنه من دیگه نمیدونم باتوچکارکنم.
      موندم سوارت کنم یا پیاده..هندونه سیخی چنده خواهرمن…حس من اینه که شمادرزمینه های موردعلاقتون مطالعات خوبی دارین ودر رای واعتقاد خودتون استوارین که این واسم جاذبه هست.
      پرسیدم فقط تحصیلاتتون چیه؟
      شایداستادپرورشی باشین درحدفعال واحیانا اهل استان فارس

     • باشه قبول
      این از آقایی خودتونه که دیگرانو خوب میبینید….

      اما….شیطونی دیگه بسه

      …خوب میتونی زیر زبون بکشی…البته از هر کسی …جز من….

 14. این چه حرفیه.من اینجور آدم نیستم.دلخورم نمیگم نیستم اما بیخیالش شدم.شاید از اول نباید چنین شوخی هایی میکردیم که کار به این حرف و حدیث ها بکشه.درهر صورت بیخیال گذشت

  • گیتاجان لطفا دیگه اینجوری ننویس وعذاب منو هم بیشترنکن…خیلی خانومی
   شاید به همین دوکلمه نشه ولی ازبابت همه اینها ازت معذرت میخوام…روزبروز عذاب وجدانم بیشترمیشه از این بابت
   اونروز یه حسهای بدی ازگذشتم تو من بیدارشد که حالموخراب کرد…واقعا متاسفم

 15. اوالامرو کی تعیین میکنه؟باید چه شرایطی تو این دنیای امروز ما داشته باشه.اولو الاباب کیا هستند؟
  شرایطشون چیه؟ اصلا چرا نبوت بعد از حضرت محمد(ص) قطع شد؟
  خیلی جالبه مملکت بلاد کفر داره روز بروز پیشرفت میکنه . چون داره از اولوالاباب استفاده میکنه ولی ما باید از اوالامر اطاعت کنیم و روبه عقب بریم.( الان میگن اونا فاسدن و کافرن . ما خوبیم که مسلمونیم)
  اگر اوالامر ما چند تا اوالو الاباب دور و برش بودند مجبور نبودیم با ذلت بریم مذاکره کنیم و هنوز هم امتیازهای ده سال پیشمونو نداشته باشیم .اگر اوالامر ما جهانی فکر میکرد و به روز بود الان وضع ما این نبود. اگه ما نمیخواستیم صلاح هسته ای تولید کنیم .چرا بعد از ده سال داریم میگیم؟ چرا باید انقد هزینه به مردم تحمیل شه.
  الان تازه فهمیدیم یه من ماست چقد کره داره.
  متاسفانه همه صاحبنظران و نخبگان رانده شده هستند و امثال آقای فوق دارن یکه تازی میکنند.

  • نازنین عزیز اگه واقعا سوالهات از سر دغدغه و دلسوزی بود….. نظر من رو بخون بعد قضاوت کن…..
   خوبه که ذهنت پر از سواله….اما بده که ذهنت فقط پر از سواله و دنبال جوابش نرفتی !!!!!!!

   منظور ت از بلاد کفر کدومه البته در نظر دوستان آسمانی…اون بلاد کفر که رو به پیشرفت هر روزه هست، طبیعتا باید آمریکا باشه…..

   اما اون خردمندانی که ازش دم میزنی….. چن وقت پیش امام خامنه ای، در سخنرانیشون فرمودند که اولویت فعلی کشور علم و اقتصاده…..و این کاملا هوشمندانه بود….حالا چرا هوشمندانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   بحثش خیلی گستردس و اینجا اصلا امکان توضیحش نیست… اما کاریکه آمریکا میکنه اینه که از تمام دنیا نخبگان رو جمع میکنه و بعدشم از همون علمش نون در میاره که البته اگر اقتصادش لیبرالی نبود تا هفت جدو ابادش تو پول غلت میزدند….رهبر وقتی میگن علم و اقتصاد ینی همین 2 تا الان چاره کار ماست …. اما باید بگم که جنگ آینده جهان، جنگ انرژیه….. تمام ذخایر انرژی موجود در جهان رو به پایان هستش و همه از جمله آمریکا و همچنین رهبر ما …..به فکر آینده مردمشونن….
   انرژی هسته ای از جمله اون مواردی هست که هرکس در آینده از اون برخوردار باشه ابرقدرته و اگه زورگو باشه میتونه به بقیه هم زور بگه….. فک کنم الان تونسته باشم اینو بت بفهمونم که چرا این مذاکرات انقدر کش اومده و چرا اونا سلاح هسته ای رو بهونه کردن برای اینکه میخوان در آینده دستمون به سمتشون دراز باشه….. نتایج مذاکرات چیزی جز حرف خودت نبود…..اینکه فقط این وسط در حق خردمندان ظلم شد.و اونا بجای پیشرفت در کارشون باید فقط بندهای توافقنامه رو بذارن جلوی چشمشون که توش فقط اومده::: عدم………!عدم……….!عدم…………!
   بله غنی سازی ادامه داره….اما تاکی 5درصد ؟؟؟؟؟؟؟؟
   یک میلیون نفر ایرانی درمانشون از طریق داروهایی بود که از همون20درصد بدست میومد…..اگه ما بشیم 5درصد،باید بریم دارو بخریم !!!!!!! درحالی که تا الان داشتیم……. چن سال قبل که زمان جناب روحانی تعلیق شدیم…بهمون دارو ندادن و اصلا سر همین دارو بود که شهید شهریاری دست بکار شد و زد تو خط 20درصد…فقط با توکل به خدا

   رهبر ما از اول گفته بودن که ما دنبال سلاح نیستیم و این تابلو هست که “سلاح” بهونس وواقعا از حرفت تعجب میکنم…. ایشون حتی به عنوان ولی امر ساخت سلاح رو حرام اعلام کردند…. خود اوباما به این معترف بود!!!!!اینا فضاسازی روانیه!

   اتفاقا رهبر ما خیلی هم هوشمندانه عمل میکنند….

   یه چشمه از پیشرفت اونا رو خدمتت عرض میکنم ::::::

   سال ۲۰۰۱ يا ۲۰۰۲ ميلادى – يعنى ده سال قبل، يازده سال قبل – مسئولين مالى آمريكا پيش‌بينى كردند و گفتند ما در سال ۲۰۱۱ يا ۲۰۱۲ چهارده هزار ميليارد دلار اضافه‌ى درآمد خواهيم داشت؛ درست توجّه كنيد! سال ۲۰۰۱ پيش‌بينى‌شان براى سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ اين بود: گفتند ما در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ چهارده هزار ميليارد دلار اضافه درآمد خواهيم داشت؛ حالا سال ۲۰۱۳ است، نزديك هفده هزار ميليارد [دلار] كمبود دارند، نه اينكه اضافه درآمد ندارند؛ يعنى در محاسباتشان حدود **********سى هزار ميليارد دلار ************30،000،000،000،000************اشتباه كردند! اين وضع اقتصادى آنها است، اين وضع محاسبات آنها است. يك چنين وضعى امروز در جبهه‌ى مقابل ما وجود دارد،

   این صحبت رهبر تو روز 13ابانه!

   ……….مفصله………قضاوت رو به عقلت میسپرم…………

 16. موسوی وکروبی محاربن وغیرازاین نیستند خدالعنتشون کنه گفتین شکایت نکردن چون طرفدارای احمدی نژاد اونجانشسته بودن خوب شانسشونو امتحان میکردن درضمن باید بگم اطلاعاتت درست نیست چون شانسشونم امتحان کردن عوضیا چون من متاسفانه اونزمان طرفدارموسوی قاتل بودم وتوی ستادش فعالیت میکردم بااعتراضشون که رسیدگی کردن کلی صندوق رای شمارش شدمنم توچنتاشون بودم مثل سگ دروغ گفتن گفتی نذاشتن درباره روز مظلوم کربلا حرف بزنن اون یزیدصفت اونارو مردم وامت اسلام معرفی کرد که اگه بگردین احتمالا بیانیه کثیفشو توسایتا پیدامیکنین… منخیلی ازاین متن ناراحت شدم خیلی باعصبانیت نوشتم دیگه خودتون قضاوت کنین برای تکتک جملات جواب دارم اما اعصاب حوصلشو دیگه نهمردم 9دی همه چیزوگفتن نمیدونم جواب ایت الله جنتی رو اون دنیا چه جوری میخوایم بدیم…

  • دوست محترم

   لطفا سر این مسائل اعصابتونو خورد نکنید…ارزششو نداره…. البته کاملا درکتون میکنم …. اما بهتر دوستانه حرفتونو بزنید

   اکثر سبزهای حق جو که فعالیتشون فقط در حد شعار و دست بند نبود و مث شما ستادی بودن، وقتی با حقیقت مواجه شدند برگشتن…….

   اون شعار دهنده ها و دستنبد به دست ها، بعضی هاشون هنوزم دست از شعار بر نداشتن….چون از اولشم سیاهی لشکر بودن، نه مث شما بازیگر اصلی!

   خوبه که تو آسمانی ها یه ” حر ” واقعی پیدا شده….

  • خدا شمارو با اين انديشه هاي پستي که داريد و هر فردي را محارب و مفسد في الارض مي داند لعنت کرده است اما مثل خر در جهل باقي مانديد و خود نمي دانيد تا چه حد در جامعه منفوريد.

 17. ! مواد تشکیل دهنده ی آیت ا… جنتی :

  — %1 خاک

  — %2 آب

  — %97 مواد نگهدارنده ! ! !

 18. سلام صبا جون مرسی که سوالهای منو انتخابی جواب دادی.مطمئن باش به جواب هم خیلی وقته رسیدم . سوالهام جنبه روشنگری داشت برای شما. عزیز من واقعا ناراحت میشم که انقد همه چیزو ساده نگاه میکنی.
  منظور من از بلاد کفر هر کشور رو به پیشرفتی غیر از ایرانه از اروپایی گرفته تا کشورهای آسیای جنوب شرقی یا همین نزدیکی خودمون ترکیه.. از همون زمان که بعد از پیامبر نبوت قطع شد به این معنی بود که مردم ( حتی مردم بدوی عربستان)به سطح شعور بالایی رسیدند که درست تصمیم بگیرند و احتیاج به رهبر دیگه ای نداشته باشند وگرنه همینطوری تداوم داشت . خوب طبق همون آیه شریفه که خودت ذکر کردی مردم باید برای رفع و رجوع مشکلاتشون به اوالامر مراجعه کنند مثلا اگه مشکل دینی داشتی به علما مراجعه کنی اگه مشکل حقوقی داشتی به حقوقدان و اگه مشکل پزشکی داشتی به یه پزشک مراجعه کنی و …خوب بنظرت یه نفر میتونه همه چیز دان باشه؟ ( خوب به هموطنان همدانی برنخوره شوخی کردم )معلومه که نه..خوب تکلیف معلوم شد باقی کارها را هم میشه مثل سایر بلاد کفر به عهده رییس حکومت گذاشت که اگه نتونست خوب کار کنه بتونی کنارش بذاری در غیر اینصورت قضیه همون طلبه و کدخدا که خودت ذکر کردی پیش میاد .اولین کسی هم که تابو شکنی کرد و از ریل ولایت خارج شد آقای ا. ن. بود که خوب این مهمترین و بهترین کار مثبتش بود ولی دوباره مجبور شد بیاد تو ریل چون هواپیماش دچار نقص فنی شد.به صلاحش بود با همون قطار بره !!
  گفتی که اولویت ما علم و اقتصاده..کدوم علم ..کدوم اقتصاد… وقتی یه مرکز تحقیقاتی با اوضاع کنونی تمام سایتهای علمی دنیا مثل science direct ,springer به روش بسته حتی نمیتونه کپی برداری کنه وای به حال تولید علم …مرکزی که حتی پول نداره بنزین واسه ماشیناش بخره که برن ماموریت و به طرحهای تحقیقاتیشون سر بزنن …تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .. فعلا ما به اینجای علم رسیدیم … ما اول باید نخبگانو گزینش کنیم که با اندیشه سیاسی ما همسو باشه و اگه نبود بذار بره همون آمریکا …به چه دردمون میخوره.( این یکی از کوچکترین مضرات حکومت سیاست زده هست ).
  میگی اونا پیش بینی ده سالشون اشتباه دراومده . ده سال زمان زیادیه توی ایران یه عمره …خوب طبیعیه که همچین کشور بزرگی با قدمهای اقتصادی بزرگ و توسعه طلبانه که داره برمیداره به کسری بودجه بخوره.. ( البته رقم ذکر شده شما در مقابل درآمدها و سرمایه گذاریشون خیلی خیلی ناچیزه)زیاد دلتو به وضعیت جبهه مقابل خوش نکن اونا کارشونو بلدن که همین الان هم ابر قدرتن..یه نگاه هم به کشورهایی که بالا ذکر کردم بنداز مثل بلژیک دانمارک آلمان وژاپن….
  ببینم شما یا هر اقتصاد دان دیگه میتونه پیش بینی کنه فردا تو همین ساعت قیمت تخم مرغ چنده؟؟؟ اقتصاد کشور ما حتی ثبات ساعتی نداره وای به روزانه و ماهانه و سالانه و ده ساله !!!و صد البته همه اینها بخاطر سایه سنگین سیاستهای غلط داخلی و خارجی بوده.هیچکس مخالف اینکه ما یا کشورهای دیگه انرژی هسته ای داشته باشند نیست بشرط صلح آمیز بودن ولی بغلط این شعارو سر زبانها انداختن که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و شلوغش کردند و دنیا هم قضیه را یه جور دیگه گرفت. این جنگ انرژی قربانی های زیادی گرفته و به خاطر لجبازی و منم منم هی کش پیدا کرد وکم کم مملکت مارو داشتن به باد فنا میدادن ولی چه حیف دیر شد.تازه فهمیدن که باید نیم من باشن تا نفس بکشند.مطمئن باش اگه قضیه بیشتر ازین کش پیدا میکرد بهترین بهانه بود تا ظرف چند دقیقه تمام سایتهای هسته ای و غیر هسته ای ما به هوا بره. و این چیزی بود که اسرائیل میخواست و این وسط فقط مردم ضرر میکردن و یه عده بیگناه کشته میشدن.اینجاست که باید مصالح عمومی را در نظر گرفت.ولی چه دیر در نظر گرفت. ما هنوز نتونستیم از منابع نفت و گازمون بهره برداری درست کنیم حالا انرژی هسته ای جای خود داره.مطمئن باش حرفهای من از سر دلسوزی برای مردمیه که هر روز میبینم و با هاشون سرو کار دارم . وگرنه جای اینکه بیام تو آسمونی میرفتم سر وقت صراط ، اونجا میشه انقد فک زد و فحش و بد و بیراه به طرف مخالف گفت تا جونت دربیاد که البته با روحیه من جور در نمیاد خوب حرف زیاده و بیشتر ازین سرتو درد نمیارم من اصلا آدم سیاسی نیستم و اینایی که گفتم نظرات شخصی خودم بودولی در کشوری زندگی میکنم که سیاست به دینش و آبو خاکش و حتی هواش پیوند خورده .

  • ایرانی عزیز نگرانی شما درسته مثل همه ما ولی کدام جنگ آمریکایی که تاگردن تومنجلاب عراق وافغانستانش گیرکرده والان دایم با ایران حدودا ماهیانه در موردافغانستان جلسه میذاره یا عراق که بتونه ازاین وضع دربیادیا درموردسوریه وزیر خارجش حدود یکماه این در اون درزد بتونه یکی فقط یکی همپیمان پیدا کنه تاباهم به سوریه حمله کنن کشوری که یکماه دولتش تعطیل بودبخاطر مشکلات اقتصادی چجوری میتونه به ایران اونم باوجود دلسوزانی مثل شما حمله بکنه من باگوشت واستخوانم ازاین مملکت دفاع میکنم….بعدفرمودین یک نفرهمه چیز دان نیست امام معصوم ازاین موضوع جداست امامی که میفرماید ازمن درموردهمه چیز بپرسید قبل ازاینکه من ازمیان شمابرم.ولی انسان عادی بله حتی در یک موضوع تخصصی خودش هم گاهی لنگ میزنه.به خاطرهمین منتظر ظهوریم ولی تاظهور حول مهور نایبش بایدمتحد باشیم باهمه نواقص باهم بودن بهتراز بیهم بودنه مابهترین وآینده نگر ترین حکومتوداریم چون حکومتمون اسلامیه ولی خوب الان خیلی خیلی نقص داره چون توسط انسانهای عادی اداره میشه .انشا الله باظهورحجت مدینه فاضله حقیقی درست میشه بعدشم ما30ساله شروع کردیم ولی آمریکای به ضعمه شماابرقدرت 200ساله داره کارمیکنه وازاستعماره کشورای دیگه به این ثروت رسیده.درضمن من همدانیما

 19. لعنت بر دل سیاه جنتی و امثال این نفهم

 20. سلام نازنین عزیزم
  بی انصاف نباش….انتخابی نبود….فک کردم شاید این جوابها مناسبت باشه….قصدی در کار نبود عزیزم….
  منم خیلی ناراحت شدم از اینکه میبینم انقدر نگاهت تیره و دل سرد کننده هست….
  البته این حکایت حال اکثر بچز آسمونیه…..
  یکم به دانسته های خاک گرفته ذهنت رجوع کن….هر دینی هم داشته باشی باید به این معتقد باشی که منجی تو هر دینی وجود داره….ما شیعه ها هم منتظر امام دوازدهممون هستیم….در دوران غیبت امام این زعما هستند که امور مسلمین رو به دست میگیرن که توسط خود امام انتخاب میشن….البته ولی فقیه بحث غریبی نیست و حتی در زمان حکومت امام علی(علیه السلام) هم کسانی در مناطق دور از دسترس امام…. تحت عنوان ولی فقیه…به عنوان نائب امام سرپرستی مردم رو در دست داشتند…..و مملکت اسلامی بدون ولی روی هواست !!!!!!!!
  وجود ولی فقیه در دوران غیبت یه امر شرعی و ضروریست!

  یه سوال::: به عنوان نمونه سال 88 که بین فاصله روی کار اومدن دولت جدید که هر دو طرف هیچ کاره بودن درگیری پیش اومد…اگر رهبر نبود… چی بر سر این مردم میومد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شورای امنیت لشکر میکشید میومد ایران و مملکت اسلامی باید به دست کفار سروسامون میگرفت!!!!!!!!!
  درست عین دعوای دوتا برادر که اگه پدر بالا سرشون نباشه هم دیگه رو تیکه تیکه میکنن(البته تو دعوا)

  تو خودت داری میگی بلاد “کفر”… مدل حکومتی بلاد اسلامی اگر با مدل حکومت بلاد کفر فرقی نداشته باشه که دیگه بلاد اسلامی نیست!!!!!

  درمورد رشد علمی هم که عزیزم یکم توجه کن…..باوجود این همه تحریم ها و دشمنی ها…..طبق آمار قدیمی….سرعت رشد علمی ما ….یازده برابر رشد علمی جهان بوده….طبق مراکز آمار همون طرفی ها !!!!!!!!البته چیزیکه عیان…..

  شوروی هم یه زمان یه غول بود مث آمریکا….اما آخرش چی شد؟؟؟ شد همون حرفی که امام گفت ::از هم پاشید

  آینده ایران روشنه…..باید بازم به آسمونی ها بگم که ما الان تو دامنه هستیم….برای رسیدن به قله باید از مسیرهای سخت و مشکلاتش عبور کنیم

  انرژی هسته ای کلا یه بهونس….مشکل اونا ایران اسلامیه…نه هسته ای….مگه قبل از هسته ای شدن … تحریم نبودیم؟؟؟؟؟؟؟؟چرا خودمونم ، خودمونو گول میزنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ممطمئن باش اگه اسرائیل میتونست غلط کنه تا الان صبر نمیکرد………اون جراتشو نداره و اسرائیل الان خیلی بهتر از من و تو میدونه که ایران از چ قدرت نظامی بالایی برخورداره…….اگه میتونست مث اون 8 سال رحم بهمون نمیکردن!!!!!

  خوبه همین امت حزب الله زدن گنبد آهنی اسرائیلو داغون کردن……..این خیلی حرفه…برای اونا یه فاجعس!

  در کل باید بگم که سیاست ما از دیانت ما و دیانت ما از سیاست ما جدا نیست….نشون به اون نشون که ائمه جانشینان خدا برای اداره جهان و مردش هستند و این عین سیاسته!

  اما در کل قبول دارم که سیاست خیلی وضعش خراب شده…..نمونش همین جناب کلید ساز که به محض ورود تمام مدیران رو با داسشون درو کردند…..

  این مهم نیست و طبیعیه ……… مهم اینه که ایشون چن تا از دوستان شهید احمدی روشن رو برکنار کردند……صرفا جهت خط مشی سیاسیشون…..میدونی که خانواده احمدی روشن جهت سیاسیشون کدوم طرفیه…………..حالا خودت تاتهشو برو…….

 21. خانم صبا به نظرم شما چشات رو باز کن خوب دنیا رو ببین شما کجای کاری هنوزهم دارین جنگ دین میکنین بابا بسه دیگه خسته شدیم از دست ادمهای بی مغزی مثل شماها چرا هرچیزی که شماها وطرفدارانتون فکرمیکنید درسته و باید مردم هم از افکار شما همایت کنند رچیزی که دوسدارین تعمیم میدین به کل جامعه میگین همه همینو میخوان یه نظر سنجی بذارین ببینین چند درصد از مردم جنتی رو دوسدارن لابد اون موقع هم میگید اینهایی که دوسندارن محاربه اند این افکار تندروی تون رو بذارید کنا که هرچی میکشیم از تندروهایی مثل شماست.
  اشالله که شما هم هدایت بشید

  • اول باید تاسفم رو اعلام کنم برای شما و امثال شما که هنوز نمیدونید جنگ تمام دنیا سر …………………..

   ******************************* “دینه ” ******************************************

   بارها گفتم بازم میگم
   با استدلا حرفی دارین بزنین….غیر این همش باد هواست……شمام دارید میشید مث یه سری از دوستاتون که حرف ندارن…در عوض توهین…تا دلت بخواد بلدند……میشید

   آخه همین کلمه تندرو هم بهت یاد دادن هم گروهی ساده دل….خودت که بلد نبودی…..استادتم که خودت میشناسیو لازم نیست من چیزی بگم
   تو هر سایت تحلیلی که میری خطر لیبرالها رو بررسی میکنه…. اونوقت این آقا(استاد شما رو میگم) نشسته و خطر تندرو ها رو تحلیل کرده…..

   مردم ما همونهایی اند که 9دی رو بقول دوستمون خلق کردند…….همونایی اند که انقلاب کردند…..تا کی میخواید خودتونو بزنید بخواب…….

   انقدر ساده نباشید…….دیدتونو یکم گسترش بدید

   ملت بیدار تو همون بلاد کفر باید مستند ویک آپ واستون بسازن……اونا بیدار شدن اما شما !!!!!!!!!!!

   شما برو تعریف محارب رو بخون و ببین به کی گفته میشه که فک نکنی پس فردا بهت انگ محارب بودن زده میشه

   امید وارم شما و تمام دوستان هم عقیدتون هدایت بشین……هدایت شما آرزوی قلبی ماست

   • صبا خانم در اوج جهلي اما ادعاي علم داري، متاسفانه امثال شماها ارزش مجادله و بحث را نداريد زيرا خود را حق مطلق و معياري براي واقعيت ها مي دانيد و الا در مباحث سياسي و ديني حرفهاي زيادي براي گفتن وجود دارد اما اين حرفها بايد در محفلي گفته شود که مخاطبانش از مصاديق صم بکم عمي فهم لايعقلون نباشند، کسي که از جنتي دفاع مي کند در منجلاب تباهي و جهالت گرفتار شده است و شما ….

  • داداش شما نترس برو تو خونه قایم شو ماها حواسمون هست. ببین مردای این دوره رو؟ کیا اومدن جای شهید بابایی، چمران و …..

 22. ______ در دنیا 2 چیز بی پایان است :

  .
  .
  .
  ______ 1 / خوبی کردن به دیگران ,

  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  ______ 2 / آیت ا.. جنتی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. .هه خودم خندم گرفته !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  . اصن اشتباه گفتم !!!!!!!!!!!!!

  . الان میخوای بپری به من منو ضایع کنی !!!!

  . خب باشه من ضایع شدم ولی درستشو میگم .

  … تووووووووو دنیا فقط دو چیز باقی میماند :

  .. 1 خوبی کردن به دیگران

  .. 2 آیت ا.. جنتی !

  =
  =
  =
  =
  =
  + نگفتم که بخندید ,,,,,,

  + گفتم که در جریان باشید !!!!!!!!

  + ولی در کل خودتونو خسته نکنید با بحث های شما هیچ چیز عوض نمیشه

  + جدی میگم ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, جدی نگیر ,,,,,,, !!!!!!
  .
  .
  .
  .
  ..
  .. آسمانتان آبی .

  • سلام در گوش من!
   امیدوارم خوب باشی.گفتی نخندم ولی من خندیدم .البته قبلا در جریان بودم.گفته بودی افسرده ای؟ حالا افسردگیو ول کن یه کم از این کامنتهای عمومی ( غیر از اون کامنتهای اختصاصی یلدا جون) بذار که مستفیض شیم .با حرفت کاملا موافقم که با بحثهای ما هیچ چیز عوض نمیشه.
   آسمانت سرشار از رنگین کمان

   • کاملا مخالفم
    با تغیر تک تک افراد یک جامعه …. مسیر اون جامعه هم عوض میشه…..

    نازنین جون و شنونده عزیز…..

    مطمئن باشید که یه چیزهایی تغیر میکنه……مطمئن!!!!!!!!!!!!!

    نازنین………شاعر راجع به چشم ها…. چی میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • … سلام و عرض ادب خدمت سرکار خانوم نازنین .

   … خرسندم از خنده ی شما . امیدوارم همیشه بخندی البته با دلی سرشار از آرامش و عشق ..

   … آره افسردگیمو ول کن !!!! اصن مهم نیست !!!! اصن دل ما که دل نیست ………… !

   … در یکی دو کامنت دردودلی باهات میکنم چون سینه ای پر از اندوهی دارم ,,,
   … که تو هرگز نه , میدانی ,
   … نه , خواهی دانست . . .

   … خواهر عزیزم تو تقصیری نداری , ولی اگر الان راستشو بخوای مث بچه ها بغض کردم ,,,

   … به دلیل این است که زخمهای زیادی در روزگارم دیده ام و ,,, دیده ام و دیده ام …………..

   … پس این مشکل منه . شما که بی تقصیرید .

   … بنابراین حق میدم ,,, حق میدم که بگی افسردگیتو ول کن !

   … همانگونه که خیلیها ساده میگذرندو …… میگذرندو …………. گذشتن …………… .

   … اما ,,,,,, اما ,,,,,,,, نمیدونم از چه زمانی کامنتای منو دنبال میکنی ,

   … ولی خلاصشو بدون که من در اوج غمناک بودنم سعی میکنم میون گفته هام , از الفاظ طنز ,,
   … هرچند که بی مزه باشه … استفاده میکنم .

   … همانطور که قبلأ گفتم هدف جزء لحظه ای لبخندی به لبان پاک دوستان ندارم .

   … این را من خود عبادت میدونم …………………

   … کامنتی در ( تلخترین لحظه دنیا از زبان اباعبدا… ) گذاشتم . بخونی بد نیست .

   … نازنین جان عذر خواهی میکنم اگر دخالتی به بحثهای دو طرفه ی شما داشتم ,

   … ولی لازم میدونم از یه چیز آگاهتون کنم همه ما مشکلات جامعه , سیاست , کوفت , زهر مار !!!!!

   … رو خوب میدونیم . میدونیم کی خوبه کی بده , کی خوب بوده کی بد بوده ,

   … اصن کی به کیه ؟!!!!!! تاریکیه !!!!!!!! غمناکیه !!! هولناکیه !!!!!!! ترسناکیه !!!!!!

   … حالا اگه گفتی کی به کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟/!!!!!!!!!!!!!

   … شوخی میکنم عزیزم .

   … در کل این بحث دو نفرتون جز اینکه باعث ناراحتیتون میشه ,,,,, بی نتیجه هم هست .

   … داریوش نبود ؟ میگفت : دوباره میسازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش ,,,,,,

   … ستون به سقف تو میزنم اگر چه با استخوان خویش …………..

   … الان بحث دونفرتون همین شده . * یک شعر به گوش شنونده *…………… !

   … در آخر همه منتظریم ممممممممممممممممممممممممممممم

   … منتظر همون چیزی که هممون خوب میدونیم …!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بیخیال .

   … و حرف آخرم :::::::::: در خفا تشریح کردند .

   *** امام صادق (ع) :

   {{{ روحانیت فقط وظیفه ی درس دادن دین و شرع , آن هم صادقانه , به حق ,و راستگویی را دارد }}}

   … نه اون چیزی که الان داریم میبینیم ……….

   ~~~~~~~~~~~~~~~~~
   ~ ~ ~ چشمها را باید شست
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~

   !!!! دیگه بی خیال ل ل ل ل ل ل ل

   !!! تورو خدا منو نگیرید . منظورم چشم انتظارمه …….!!!!!!!!

   ~!@#$%^&*()_+>?M>L:”O!{}}””?

   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   . آسمانت آبی .

   • در گوش من سلام! امیدوارم سرخوش و سلامت باشی . من همیشه از کامنتات خوشم اومده .اون مطلب رو هم که گفتی خونده بودم ولی بازم دوباره خوندمش . واقعا درسته .من خدای خودمو با قلبم تفسیر میکنم نه با فتوا و برهان دیگران.و فکر میکنم که اون هم منو همینجوری تفسیر میکنه.من چشمهامو خیلی وقته شستم و یه جور دیگه میبینم.
    اما در مورد رنجها و غمهایی که تو رو رنجور کرده غصه دار شدم و اشک ریختم. البته بدون تو این دنیا تنها نیستی و خیلیها ممکنه رنجورتر از تو باشند. ولی عزیز من این دوره هم میگذره . من هم این دوره را گذروندم .میدونی چی باعث شد که بسلامت ازش بیرون بیام ؟
    این بود که متوجه شدم که هیچکس جز خودم نمیتونه به خودم کمک کنه.فقط باید همت کنی. هروقت غصه هات سراغت اومدند . راهشون نده . بگو الان وقت ندارم .بعدا بیا. انقد پشت در نگرشون دار که خودشون خسته بشن و برن.خیلی سخته میدونم ولی تو میتونی. .( نمیدونم فیلم بر باد رفته رو دیدی یانه؟ اسکارلت به غصه هاش و مشکلاتش میگفت الان بهش فکر نمیکنم فردا بهش فکر میکنم، حرفش برام جالب بود)
    باور کن خیلی جواب میده. فقط به آینده نگاه کن و امیدوار باش. مطمئن باش یکی هست که همیشه حواسش به توئه. میدونم ممکنه نوع مشکلاتت با من یا دیگری فرق داشته باشه ولی غصه غصص دیگه.سعی کن همیشه با طنز قشنگت بچه های آسمونی را شاد کنی. من عاشق خنده ام . بیمار خنده های توام بیشتر بخند….

    نه تو مانی و نه اندوه

    و نه هیچ یک از مردم این آبادی…..

    به حباب نگران لب یک رود قسم

    و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت

    غصه هم میگذرد

    آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند

    لحظه ها عریانند…

    به تن لحظه ی خود ، جامه اندوه مپوشان هرگز

    **************************************************************
    **************************************************************
    **************************************************************

    • … امید دارویی است که شفا نمیدهد
     … اما درد را قابل تحمل میکند .

     000 نازنین جان سلام . ممنون از همدلیت .
     000 شرمنده ام که از ناراحتیه من ناراحت شدی .

     00 به درگاه خداوند برایت آرامش و دلخوشی دعا میکنم .

     000 الان هم خوبم سرخوشم , غصه ؟؟ !!!
     000 نمیدونم دارم یا ندارم *** فردا بهش فکر میکنم ***

     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     . آسمانت آبی .

     • سلام در گوش من ! نظرت در مورد امید کاملا درست بود.
      یه حسی به من گفت که ممکنه.. … خوشحالم که به رضای خدا راضی هستی…شما قوی هستی مطمئنم…
      فقط نمیدونم درگوش من عزیز !من چه گناهی کردم که یلدا جون از کامنت من ناراحت شده ( شوکه شده)، من هیچ قصد و تعمدی نه در ناراحت کردن شما داشتم و نه یلدا جون…
      حالا نمیدونم تو این دنیای مجازی چیو میخواد به ما نشون بده؟؟؟
      اگر کامنت های منو دوست نداره ، خوب علیرغم میل باطنیم به کامنتهای شما جواب نمیدم.
      ضمنا یه بار گفته بودی جنسیت اصلا مهم نیست
      و یه بار هم من به شما گفته بودم خانمی…
      نمیدونم شاید اشتباه کردم …که یلدا اینجور جبهه گرفته…
      به هرحال بقول خودت و سایر بچه های سایت جنسیت اصلا مهم نیست… مهم اینه که همدل و همزبان باشیم…
      آسمانت صاف و آبی

   • دوست عزیزم….شنونده….

    اول اینکه تاسفم رو اعلام میکنم برای تمام غصه هایی که داری
    اما اون کسی تواناست و قابل ستایش که بتونه وضع موجود رو به وضع مطلوب تبدیل کنه
    تو هم همین کارو بکن …. چون تو تنها آدمی نیستی که مشکل داری … باید خوشحال هم باشی …. چون …….

    میدونیکه……

    هرکه در این درگه مقرب تر است******جام بلا بیشترش میدهیم

    باید خوشحال باشی که عزیز دل خدایی…….

    اما یه نکته راجع به حدیثی که نقل کردی…..
    اول این که منبعش کجاست؟؟؟؟؟؟ دوم اینکه در مورد اون کلمه ” فقط ” مطمئنی؟!!!!!
    در کل……
    حدیثت خیلی آپدیت بود ….چون در روایات معمولا به جای لفظ روحانیت از لفظ فقها یا علما استفاده میشه………و لفظ روحانیت هم اخیرا رواج پیدا کرده……..

    اما اینو خودتو …خودمو…همه میدونیم که وظیفه امام صادق (علیه اسلام) زمان خودشون ادامه دادن راه اسلام از راه گسترش علم بود…..و احادیثشونم بیشتر در این زمینه هاست….و باید دید همچین حدیثی اصلا کجا مطرح شده؟؟؟ قضیه چی بوده…..
    اما اون سوالی که از طریق حدیثی که نقل کردی، بش رسیدی….باید بگم وارد فقه حکومتی میشی و در اونجا میبینی که وظیفه فقیه اتفاقا همین چیزیه که الان داری میبینی….. و چون از فقه حکومتی بی اطلاعی…و یه حدیث مث اینی که گفتیو شنیدی…دچار اشتباه شدی…..
    تازه وظیفه فقیه خیلی وسیع تر از این حرفاست …اما وضع فعلی…توانایی تحمل و درک همین حد رو داره…..

    گرفتی عزیزم!!!!!!!!!!!!!!!

    در ضمن من از بحث با نازنین عزیزم اصلاخسته و ناراحت نشدم و اتفا قا خیلی هم خوب بود….

    • … غصه ی من فقط یک غصه نیست ,,,,,,
     .
     .
     … بیخیال تو نمیدونی و نخواهی دانست .

     … من در همه حال خدا رو شاکرم
     … چون اون اینو میخواد , منم رضایم به رضای او ………

     … خلاصه میکنم چون نمیخوام ادامه داشته باشه .

     &&& من از چیزایی اطلاع دارم و دیدم ,که تو , که تو , که تو ,

     && هرگز نمیدانی ……………………..
     && هرگز ندیدی ………………..

     & مگر آنکه ,,, آن راز را بدانی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     & اصن من اشتباه میکنمو تو درست میگی !

     && برات آرزوی شادکامی میکنم
     && همیشه خوش و خوشبخت باشی عزیزم .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     .
     . آسمانت پر بار از آگاهی و روشنایی .

     • شنونده عزیز…..

      ای کاش اون چیزی که تو میدونی و دیدیو….منم میدیدمو میدونستم….تا میتونستم مث تو مطمئن باشم…

 24. اقااااا چندسال پيش بعد از جريان انتخابات طورى حرف ميزدن انگار امام زمانه وقتى يه ادم هرچى بهش حرف ميزنى فايده نداره پس بيخيالش بشين اينجا کسى اصفهانى نيست؟ منظورى ندارم فقط ميخوام ببينم کسى همشهريمه

 25. حالم از اين ادمايى که افکارشون مال ده قرن پيشه به هم ميخوره

 26. من خواب دیده ام که کسی میآید
  من خواب یک ستاره ی قرمز دیده‌ام
  و پلک چشمم هی میپرد
  و کفشهایم هی جفت میشوند
  و کور شوم
  اگر دروغ بگویم

  کسی میآید
  کسی میآید
  کسی دیگر
  کسی بهتر
  کسی که مثل هیچکس نیست،

  من پله های یشت بام را جارو کرده ام
  و شیشه های پنجره را هم شسته ام .

  کسی میآید
  کسی میآید
  کسی که در دلش با ماست ، در نفسش با ماست ، در
  صدایش با ماست

  کسی که آمدنش را
  نمیشود گرفت
  و دستبند زد و به زندان انداخت
  کسی که زیر درختهای کهنه ی یحیی بچه کرده است
  و روز به روز
  بزرگ میشود، بزرگ میشود
  کسی که از باران ، از صدای شرشر باران ، از میان پچ و پچ
  گلهای اطلسی

  کسی که از آسمان توپخانه در شب آتش بازی میآید
  و سفره را میندازد
  و نان را قسمت میکند
  و پپسی را قسمت میکند
  و باغ ملی را قسمت میکند
  و شربت سیاه سرفه را قسمت میکند
  و روز اسم نویسی را قسمت میکند
  و نمره ی مریضخانه را قسمت میکند
  و چکمه های لاستیکی را قسمت میکند
  و سینمای فردین را قسمت میکند
  و سهم ما را میدهد
  من خواب دیده ام …

  سلام صبا جون ، خوب واقعا نمیدونم چی بگم انگار من و تو ، توی دو دنیای متفاوت زندگی میکنیم ولی مطمئن باش من هیچ وقت نگذاشتم گرد و غبار و فراموشی روی اعتقادات دینیم رو بپوشونه و همیشه و هر روز آپدیتش میکنم خوب طبیعیه که ما هنوز همدیگرو نمیشناسیم و نمیتونیم همدیگرو قضاوت کنیم . در هر صورت امیدوارم هرجا هستی موفق باشی. این شعر سهراب را به تو تقدیم میکنم:

  رفته بودم سر حوض
  تا ببينم شايد ، عكس تنهايي خود را در آب ،

  آب در حوض نبود .
  ماهيان مي گفتند: « هيچ تقصير درختان نيست>>
  ظهر دم كرده تابستان بود ،
  پسر روشن آب ، لب پاشويه نشست
  و عقاب خورشيد ، آمد او را به هوا برد كه برد.

  به درك راه نبرديم به اكسيژن آب‌.
  برق از پولك ما رفت كه رفت‌.
  ولي آن نور درشت ،
  عكس آن ميخك قرمز در آب
  كه اگر باد مي آمد دل او ، پشت چين هاي تغافل مي زد،
  چشم ما بود.
  روزني بود به اقرار بهشت‌.

  تو اگر در تپش باغ خدا را ديدي ، همت كن
  و بگو ماهي ها ، حوضشان بي آب است‌.

  باد مي رفت به سر وقت چنار.
  من به سر وقت خدا مي رفتم‌.

  • خوبه که به روزی….واقعا خوبه
   اما فقط حفظ نکن……مفهومی یاد بگیر…..دین برنامه عملی زندگیه هم گروهی عزیزم…..
   دین برای تمام امور زندگی ، راهکار داده……..حتما ازشون استفاده کن…
   همو نمیبینیم……اما از نظرات هم که مطلع میشیم…….
   نظرها خبر میدهند از سرِ درون……..

   دنیای ما خیلی هم فرق نداره….البته اگر نگاهت مث نگاه دینت باشه
   ایرانی ……مسلمون …..شیعه ……..پیرو ولی…..عاشق ائمه ………دلسوز مردم……منتظر ظهور …….تلاش برای زمینه سازی ظهور …….

   اینا ویژگی مشترک دنیای من و توهه…….اگه از بالا نگاه کنیم….خیلی فرق نداره…..دنیای منو تو از هم….
   جزئیاته که باعث فاصله ها شده……….
   اگه چشم ها رو بشوری و جور دیگری ببینی….همه چی حله ……..هم تو هم تمام بچز آسمونی….

   • مرسی صبا جون که بالاخره مشترکاتی بین خودمون دیدی.

    چه تلخ محاکمه میشوند پائیز و زمستان که

    برای جان دادن به درختان ، جان میدهند

    وچه نا عادلانه کمی آن طرف تر

    همه چیز به اسم بهار تمام میشود.

    • خواهش میکنم عزیزم……
     من از اولش این مشترکات مد نظرم بود…….
     فقط خواستم به تو نشون بدم که خیلی دنیاهامون فرق نداره……

 27. ریحانه جان ما هیچوقت خواهان این نیستیم که خدای نکرده با مردن آقای جنتی تمام اثر گذاری علمی یافته های فسیلی ماقبل تاریخ این سیاره قطع بشه.ایشان باید باشه و رهنمود هایش را ادامه بدهد .

 28. 0~~~ آسون به دست نیومدی ~~~

  0~~~ که آسون از دستت بدم ~~~

  0~~~ تورو به دست هیچکس ~~~

  0~~~ حتی خدا من نمیدم ~~~

  0~~~ برای داشتنت منم به حرف و فرمونت میرم ~~~

  0~~~ میام فدای تو میشم خودم به قربونت میرم ~~~

  0~~~ نیست کسی جزء من بتونه عاشق و رامت بمونه ~~~

  0~~~ شبنم دیوونگی هام بذار به یادت بمونه ~~~

  0~~~ خیال نکن میذارمت بری ازم دل بکنی ~~~

  0~~~ تا به همیشه دارمت تا به ابد مال منی ~~~

  0~~~ وقتی ستاره های ما شبا میان توو آسمون ~~~

  0~~~ نمیذارم ستاره ای بیاد بشینه بینمون ~~~

  ~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~-~~

  *** سلام یلدای مهربون
  *** خوبی عزیزکم ؟ خب امیدوارم خوب باشی .

  *** من از همه ی مطالب کشوندمت اینجا تا اینجا همه چیزو برات روشن کنم .
  *** در حضور همه و همه …….

  *** فقط حوصله کن و بخون .

  *** عزیزم دیروز که خیلی دلم برات تنگ شده بود ,
  ***در مطلب {{{{پوشش مهناز افشار }}}} کلی قربون صدقت رفتم .

  *** به مطلب بعدی که {{{چگونه همسرمون را ترغیب کنیم}}} رسیدم.
  *** که همانگونه که گفتم از ناراحتی تو سخت به درد اومدم.

  *** منه بی خبر از همه جا نفرین میکردم که چه کسی تورو آزرده خاطر کرده .
  *** سخت به گریه افتادم که دیدی گفتم حالم خوب نیست میرم دراز بکشم .

  *** خیلی بیشتر از اینا باید خدارو شناخت و ستایش کرد تا یه کم آدم خوبی باشی ,

  *** من آدم خوبی نیستم ولی مثه اینکه نفرینم برای خودم هم گرفت ! خودم خودمو نفرین کرده بودمو خبر نداشتم ….!

  *** رفتم دراز کشیدمو دیگر مطالب رو نخوندم چون حوصله نداشتم فقط داشتم برا آرامشت دعا میکردم .
  *** که لحظاتی خوابم برد .
  … پاشدم .
  *** در همین حال مطلب {{{ عکس متفاوت هانیه توسلی }}} کامنتت را خوندم .

  — بر اثر یک فشار روانی ,,,,,,,,,,,,

  $$$ میدونی چی شد ؟؟؟
  $$$ نه نمیدونی عزیزترینم .
  *** شاید روزی روزگاری بهت بگم چی شد
  *** ای خدای من …….
  *** خب الان بهترم خدارو شکر .

  *** و اما امروز اومدم دیگر کامنتهایی که برایم گذاشتی رو بخونم که خوندم .

  *** دو سه تا مطلب هست که باید بهت بگم . سعی میکنم خلاصه کنم تا تو عزیز دله من یلدای من خوشگله من
  *** بیشتر از این خسته نشی .

  *** چشمای نازتو بخاطر منه بی ارزش خسته نکنی .

  *** وقتتو هدر ندی چون من اونقدی که فکر میکنی ارزششو ندارم عشق من .

  *** اول از همه بگم من اگر بی وفا , بی معرفت بودم هیچ وقت بهت نمیگفتم برو صحبتی که با نازنین خانوم کردمو بخون .

  *** پس من صادقانه بهت گفتم برو بخون که دور از چشم تو نباشه . بد کردم؟

  *** خب یلدای من جزء احترامی که به اون خانوم گذاشتم چیز دیگه ای گفتم ؟

  *** “”یه نازنین جان گفتم “””یه عزیزم”””

  *** آن هم از روی احترام .

  *** وگرنه همه ی بچهای آسمانی بدونن :
  *** اصن داد میزنم :
  *** فریاد میزنم :
  *** به همه نشون میدم که تو …………………
  *** فقط تو……………….
  *** یلدا ……………………………
  *** عشق من ………………………………….
  *** حسسه من ……………………………………….
  *** فقط تو ………….. عزیزمنی …………. عشق منی ……………..
  *** روح و روان منی ……………..
  *** طراوت گلهای بارون زده ی منی …………………..
  *** فقط تو …………………………………………………………

  *** آره یلدای من ……… من این حسسو از پروردگارم میگیرم …………
  *** که تو ……
  *** که تو……….
  *** که تو با این طراوت و عطر خوش خدایی من ,,, آمیخته شده ای ….

  *** من از وجودت لذت میبرم . آرامش میگیرم . اما من اینو نمیخوام ><

  *** من میخوام تو با آرامش باشی با طراوت باشی تا بوی عطر تورو که خداوند هدیه داده با هم به مشاممون برسونیم .

  *** بیا و یه کم بکاه از افکاری که ,,,,,,,, بی شک درسته که پسرا بد شدن ,,,,,,,,

  *** اما خیلی خوبا هنوز هستند ………
  *** به خدا من خودمو نمیگم . اصن من بد ترین آدم , کثیف ترین آدم ,

  *** اما بدون که هر کسی یه دلی داره ……………….
  ~
  *** و خداوند آگاه به آن دل است ……..
  ~
  *** و فرموده است : در انسان دو دل ننهادیم ………………..

  ——-.———-.—————-.——————.——————.—————–.——————–.——————

  *** آره نازنینم فک کنم دیگه باید مطمئن شده باشی
  *** که من در روی زمین تو را ستایش میکنم
  *** و این ستایش مشابه ستایش پروردگار است
  *** چون تو خود ستایش پروردگاری ……………………………

  *** پرودگاری مهربان که نگاهی مهربانانه به بندگان پاکش همچون تو دریغ نمیکه .

  000000*** این است خدایی که میگویند نیست …!!! 0000000

  *** خیلی دوستت دارم عزیزترینم
  *** مواظب خودت باش
  *** مقداری خسته ام کمی دراز میکشم
  *** من به هر حال که باشم به تو میاندیشم
  *** ولی برای دیدن نامت و اگر سخنی داری فردا میام میخونم
  *** اگر زنده باشم …….

  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  *** نمیدونم باید بگم یا نه . چون هنوز اجازه ندادی که بگم
  .
  *** ولی این بار رو ببخش . چون خیلی دوستت دارم ……..

  .
  .
  .
  ~~~ چراغی در دست
  ~~~ چراغی در دلم
  ~~~ ز نگار روحم را صیقل میدهم آینه ات میگذارم
  ~~~ تا از تو…….
  ~~~ ابدیتی بسازم ………………………………………….
  .
  *** عزیزم …………………………………
  .
  *** آسمانت آبی . کمی هم بارانی . چون تو دوست داری . ولی الان که آفتابیه !

  0 0 0 دوستت دارم تا ,,,,,,,,,,,,,,,,

  0
  0

  0 0 0 تا نداره ………….. .

 29. یلدا خانم ، نمیدونم از چی ناراحت شدی ، بذار یه چیزیو برات روشن کنم ، اولا بحث من و در گوش من فکر نمیکنم به هیچ وجه یه بحث عاشقانه بوده باشه چرا ؟ به چند دلیل : اول اینکه من حتی یک درصد هم احتمال نمیدم که درگوش من مذکر باشه و اینو حسم بهم گفته ، حالا نمیدونم چرا؟ (شاید هم اشتباه میکنم ). پس اگه دقت کنی من با ایشان به عنوان یه خانم صحبت کردم ، هرچند گفته شده و خود تو و سایرین هم گفتید جنسیت اصلا مهم نیست ولی من وقتی که با یه نفر همکلام میشم باید تصوری ازش داشته باشم ، یک زن یا یک مرد. اگر دقت کنی کامنتهای من با آقایان سایت همیشه کوتاهه و لی اگه این کامنت طولانی شد به خاطر تصورم بوده . ضمن اینکه یک نکته را هم دوباره ذکر کنم اگر اینجا کسی کامنت میذاره باید این قضیه را بپذیره که دیگران در موردش نظر میدن انتقاد میکنن یا حتی همدلی میکنن و گاهی هم کلمات زشت بکار میبرن.کما اینکه خود شما خیلی نظراتتون را با سایر بچه های سایت به اشتراک میذارید و این اصلا بد نیست و درستش هم همینه .بر فرض مثال که درگوش من هم یک جنس مخالف باشه ولی اینو مطمئن باش من در کامنتهای ایشان هیچگونه ابراز علاقه ای ندیدم که شما جبهه میگیرید . کامنت ایشان یک کامنت عمومی بود و اگر هم درد دلی بوده شاید به خاطر مشترکات روحی بوده که حس کردیم و این گناه نیست . بهتره از یه چیز دیگه هم شما و سایر بچه های سایت را مطمئن کنم که من این سایت را بخاطر تفریح و سرگرمی انتخاب کردم و دوست دارم از نظر بچه ها استفاده کنم و اگر هم در بضاعتم بود برای جبران دین اطلاعاتی را هم به بچه ها بدم . ببین دختر گل من اینجا نیومدم اظهار فضل کنم یا دلبری کنم … اونی که باید دل منو ببره خیلی وقته برده و از خدا میخوام همیشه سلامت و موفق نگهش داره …در واقعیت وجود داره . اصلا هم مجازی نیست.( از اون نوعی هم نیست که سر کاری باشه و یه روز بگم هست فردا انکارش کنم.).من هم هر روز بیشتر از دیروز دوستش داشته و دارم …اینو مطمئن هستم که اون هم بیشتر از من منو دوست داره … اون لیاقت بهترین احساسات منو داره چون خودش از هر نظر آدم پرفکت و کاملیه چه از نظر معرفت چه از نظر تیپ ،زیبایی و چه سایر خصوصیات یک مرد موفق …پس خیال همتون راحت…مطمئن شدی من نمیخوام با شما شریک شم…شما هم اگر عضو سایت هستی باید قوانین سایت و بچه ها را بپذیری ..چون ممکنه این حس حسادت دوباره به خاطر شخص دیگه ای بسراغت بیاد…این روحیه انحصار طلبی را اگر داری پیشنهاد میدم که ایمیلاتون را رد و بدل کنید.( البته میدونم این روحیه بخاطر علاقه زیاد طرفین به هم هست)
  اینجوری همه چی اختصاصیه و این دلخوریها هم پیش نمیاد.
  باز هم میگم من هیچ حس عاشقانه ای نسبت به هیچیک از افراد این سایت ندارم . اگر هم هم کامنت میشیم بقول شما بخاطر همدلی و گاها انتقاده…شما هم اگه در گوش منو دوست داری بهتره از دلش دربیاری..حیفه که احساسات همو بخاطر چیزی که وجود نداره آزرده کنید.وقتی که شما با بقیه هم کامنت میشی همیشه بهت میگه هرجا میری .مواظب خودت باش ..هیچ وقت نگفته چرا میگی مثلا…( )جان…این نهایت دوست داشتن توئه چون بهت اطمینان داره… عجیبه من این چیزا را متوجه شدم ولی شما …نه…
  .
  صبحدم مرغ چمن با گل نو خاسته گفت ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت

  گل بخندید که از راست نرنجیم ، ولی هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت

  • 000 سلام .

   000 میگم کاش حداقل یک در صد احتمال میدادی ,
   000 اینجوری مدیونی داره . خب حالا ما گفتیم .

   000 دقیقأ همینطوره فقط یک کامنت عمومی بود ولی حالا یلدای من ,,, نه ,,,نه اشتباه نکرد .
   000 یلدا هیچوقت اشتباه نمیکنه .

   000 ما همدیگرو دوست داریم و خدای خودمونو حس میکنیم.اما دیگران تصورات غلط دارن .
   000 اشتباه تفسیر میکنن و مراقبه هم که هیچ >>>>>>>> !!!

   000 و از دید من همانطور مرد و زن نیمه های یک کل هستند ,

   000 عشق و مکاشفه نیز چنین اند .

   000 مکاشفه مرد است ,,, عشق زن .

   000 ملاقات مکاشفه و عشق ملاقات مرد و زن است و در آن ملاقات ,,,

   000 ما انسان متعالی و فرامادی را خلق میکنیم __ که نه مرد است نه زن ………

   000 به عبارتی دیگر مرد عامل است , زن معشوق , نه یک عامل *****

   000 مرد ذهن است , زن قلب .

   000 مرد قادر به خلق کردن است , اما زادن زندگی از او ساخته نیست .
   000 بدین سبب به قابلیتی نیاز است,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
   ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, قابلیت پذیرش زمین .

   000دانه در دل خاک می افتد , در زیر خاک ناپدید میشود .

   000 و روزی ,,,,, حیاتی نو ,,,,,,, سر بر می آورد .

   _ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._ ._

   000 نازنین خانوم من دعا میکنم در کنار همسرتون خوش و خوشبخت باشید .

   000 در آخره صحبتاتون فرموده اید :
   000 حیفه که احساسات همو بخاطر “””””چیزی که وجود نداره “””””” آزرده کنید.

   000 برا من چیزی وجود داره , اونم یلداســــــــــــــــــت …
   000 یلدای من …

   000 یلدا احساسات منه ….

   00000 من به یلدا اعتماد دارم , یلدا هم به من اعتماد داره .

   00000000 آیا از این اعتماد سواستفاده ای شده ؟

   &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
   ________&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&___________

   — حالا از همه ی اینا بگذریم ,,,,,,,

   — این حسستون روو چه حساب جنسیت منو احتمال داد ؟؟؟؟

   — خواهشأ جواب بدین .

   • سلام درگوش من ! الان میترسم جواب بدم دوباره یلدا ناراحت بشه آخه گفته بودم دیگه کامنتهاتو جواب نمیدم ولی الان چون گفتید جواب میدم. در مورد یک درصد …خوب یک مبالغه بود یعنی اینکه خیلی زیاد به حسم مطمئن بودم…حالا چرا ؟ نمیدونم …بنظرم مردها نمیتونن اینقد با احساس مطلب بنویسن…اگر هم بنویسن حسشون طلبکارانه هست …ولی حس شما ایثارگرانه هست… حتی راضی به نوشتن مثلا توی جمله بالا… یلدا اشتباه کرده نیستید…شما خیلی خیلی مواظبید که چیزی نگید که اون برنجه…معمولا دوستان خیلی خیلی نزدیک اینجوریند و نه عاشقها …به هرحال نمیدونم قلب آدم گواهی میده…بنظرت من اشتباه تعبیر کردم ؟؟؟
    و اما درمورد چیزی که وجود نداره منظور منو متوجه نشدی منظورم اون فکری بود که یلدا در مورد شما کرده بود و فکر میکرد که شما حسی عاشقانه به من یا دیگری دارید. منظورم این بود که اشتباه احساس کرده و چنین چیزی وجود نداره .ضمنا من هیچ سوء استفاده ای از اعتماد شما و یلدا نکردم.حالا خواهشا به من جواب بده که شما دخترید یا نه؟افکارمو به ریختید.

 30. اقا حبيب من به خاطر اين گفتم که از بس واسم پيام درمورد جنتى مياد حداقل وقتى فوت کنه کمتر مياد،من که تاحالا رهنمودهاشون رو گوش ندادم

 31. نازنين جان شما واقعا باهوشى چون درست فهميدى و حس كردى در گوش من دختره.درسته من قبلا گفته بودم جنسيتش برام فرقى نداره اما همون موقع كه اين كامنتو گذاشتم ميدونستم جنسيتش چيه چون قبلا بهم گفته بود.
  و با هوش ترى كه فهميدى من خودم تو كامنتام خطاب به بقيه از “جان” زياد استفاده مى كنم.عزيزم، من به در گوش من اعتماد دارم اما به هم جنس هاى خودم اعتماد ندارم…
  شما كه مرد به اين خوبى در كنارتون هست شما ديگه چرا با در گوش من مشتركات روحى دارى؟!!چون در گوش من افسردس…
  اما در هر صورت حق با توه عزيزم من رو هيچ كس حساس نيستم اما رو در گوش من بد حساس شدم كه بايد خودمو درست كنم. دعا ميكنم هميشه سالم و موفق باشى

  • ~~~~ یلدا ,,, عزیز من .

   ~~~~ در پوشش مهناز افشار یک سلام , و در اینجا هم یک سلام بارانی…..

   ~~~~ از هوای بارانی لذت میبری ؟ ببر ……………

   ~~~~ خب دیگه چطوری ؟؟ عزیزم , خانوم نازنین در بالا و پایین با قاطعیت القا میکند که من دختر هستم .

   ~~~ هر چی فکر میکنم و کامنتامو مرور میکنم میبینم من هورمون زنانه هم ندارم !

   ~~~ پس چگونه است اینگونه برداشت میکنن .

   *** درسته یه کم احساسی هستم …….اما نمیدونم …… .

   *** واقعأ پسره بیش از حد احساسی نداریم ؟؟؟؟؟؟؟؟

   *** پس من ,,,,,,,, نمیدونم

   *** به خدا به خودم شک کردم ! ! ! ! ! ! !

   *** بلا تکلیف هم نیستما ا ا ا ا !!!!!!!!!!!!!!

   ** وای خدای من …………………………………………

   ~~~ بینامو یادته ؟ آخه روو چه حساب ؟!
   ~~~ اینا فکر اینو نمیکنن که خدایی هست که بر لحظه لحظه ی زندگیه ما آگاه است …

   ~~~ و خدایی هست در این نزدیکیست …………

   ~~~ خداوندی که عقل و شعور داده برای درست قضاوت کردن .

   ~~~ مشکلات ما از کامنت بی نام شروع شد ,

   ~~~ بی نامی که نمیدونم چی شد که یه دفه اومد اینارو گفت .

   ~~~ و قلب منو رنجوند …………

   ~~~ نمیدونم الان هست نیست , میون این بچه هاست یا نه رهگذری بود و بگذشت ….

   ~~~ هر جا هست خدا به سلامت دارش ……

   ~~~ من گذشتم از او ,,,,,,,, اما خدا کند که سر عقل آمده باشد و به اشتباهش پی برده باشد .

   ~~~ یلدای من ,,, به وضوح عرض میکنم که دیگران مهم نیست اما تو ,,,,

   ~~~ اما تو اگر لحظه ای به شک افتاده ای که من اونجایی که خودمو معرفی کردم ,
   ~~~ به دروغ بود , فقط بگو به چه کسی یا چه چیزی سوگند بخورم

   ~~~ فقط بگـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــو

   ~~ بگو عزیزم , بگو گلم , بگو چه سوگندی بخورم ……….

   ***** در مقدمه اش میگویم : سوگند به روح رسول الله ……………….

   ****** بگو چه بگویم . ——- بگــــــــــــو

   ***** خواهش میکنم بگو ……

   *** به خاطر من بگو , بگو عزیزم , بگو یلدای من ………………

   .
   .
   .
   .
   .
   .
   . ستایشت میکنم .

 32. در گوش من واقعا مرموزه

 33. نازنين جون خيلى باهوشى

  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خودتو مدیون نکن دختر ………..!!!!!!!!!
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 34. یلدا جان ، اول اینکه خوشحالم که حسم منو فریب نداده و درست حدس زدم ( واقعیتش با عکس العمل شما فک کردم اشتباه حدس زدم و خیلی دستپاچه شده بودم چون مطمئنا یه جور دیگه مینوشتم) و اما قصه غصه های من مربوط به 9 سال پیشه که من پدرمو از دست دادم و مرگش برای من یک فاجعه بود رابطه من و او فراتر از رابطه پدر و دختر بود او به من میگفت نور و شادی ، من اونو نفس صدا میزدم. او مراد بود و من مرید . هوش و استعداد او مایه فخر و مباهات من توی زندگیم بود ،خوب نمیخوام درموردش حرف بزنم ولی خیلی طول کشید تا بپذیرم اون که رفته دیگه هیچ وقت نمیاد….
  و اما در مورد حساسیتت ! برای من یه خورده عجیبه ! شما باید دوستتون را واقعا و از ته دل دوست داشته باشید ، رفتار شما دقیقا شبیه دختر بچه های 5 ، 6 ساله بود که توی بازی میگن فقط با من دوست باش و نه بقیه وگرنه دیگه دوستت ندارم.
  اگر واقعا فکر میکنی به دوستت خیلی علاقمندی با روحیه حساس و لطیفی که داره باید بهش کمک کنی که زودتر از این وضع دربیاد نه اینکه غصه ای هم اضافه کنی ، اگر بر فرض از سر همدلی با کسی صحبت کرد تو باید خوشحال بشی نه ناراحت . ولی اینو بدون همونجوری که خودش گفته فقط تو در دلش هستی و بس! پس نگران نباش! عاشقی راه پر فراز و نشیبیه هرکسی نمیتونه اونو تا آخر ادامه بده باید خیلی روحیتو تغییر بدی و بیشتر روش تمرکز کنی تا همیشه توی مسیر درست باشی.
  یکی درد و یکی درمان پسندد یک وصل و یکی هجران پسندد
  من از درمان و درد و وصل و هجران پسندم آنچه را جانان پسندد
  من هردو دوتون را دوست دارم و اگر ناراحت نمیشی احترام ویژ ه ای برای در گوش من قائلم.
  موفق باشید

  • … خداوند پدرتونو رحمت کنه برای آمرزشش که بی شک آمرزیده است ,

   … سکوتی میکنم و صلواتی نثارش میکنم …………..

   .

   … غرق در آرامش باشد با وجود پروردگار مهربان ……………………..

   //////////////////////////////////////////////////////////////////////////

   … من برای شما و همه ی دوستان آسمانی احترامی قائلم که فک میکنم کم باشه ,

   … اما برای یلدای خودم یلدای آسمونیه خودم حاضرم سر هم خم کنم چون لایقه ,,,,,,,

   … اینو من نمیگم , {{{ در گوش من گفت }}} !

   .
   .
   .
   .
   .
   .
   . آسمانتان آبی .

 35. یه چیزیو یادم رفت بگم ، اون کامنتی را که برای مصطفی نوشتی خیلی اونو گیج و وحشتزده کرده بود و هی میپرسید چی شده که خیلی دیر جوابشو دادی(باور کن کلی خندیدم) حتی خود درگوش من را هم گیج کرده بود و یه جور دیگه برداشت کرده بود. هرچند کامنتت خیلی واضح نبود ولی من کاملا متوجه قضیه شدم .خواستم مصطفی طفلکیو روشن کنم و از نگرانی درش بیارم ولی گفتم بهتره خودت جواب بدی …خیلی هول شده بود…خلاصه اینکه بیخودی شهرو بهم ریخته بودی… امیدوارم روزهای شاد و طلایی مثل روزهای من به سراغتون بیاد…

 36. (((( نتیجه گیری زود هنگام پس از رخدادهای مهم زندگی ,,,,,,,

  (((( از بی خردی ست ……………….

  _______________________________________________________

  … من غمگینم افسرده ام , روزگار خوشی ندارم

  … بماند ……………..

  … اما یه چی میگم بخندیم :

  000 قانون جدید نیوتون :

  #$& جنتی نه به دنیا آمده ,,,,, نه از دنیا میرود ,,,, فقط از قرنی به قرن بعد منتقل میشود !!!

  &&&& تکراری بود ؟! باشه الکی بخند ,,, بخند که خنده خود عبادت است ….

  *** آسمانت آبی یلدای من ***

 37. خوب شما و یلدا به من ثابت کردید که من خیلی بی خرد م . خوش باشید

  • نازنين جان منو در گوش من هيچ وقت همچين جسارتى به كسى نميكنيم به نظرم تو واقعا دختر باهوش و فهميده اى هستى عزيزم و من هميشه از كامنتات لذت ميبرم در گوش منم منظورش با تو نبود شك نكن فكر كنم با خودم بود…
   من از همتون عذر خواهى ميكنم واقعا شهر رو بهم ريختم.ديگه بيايد بيخيال بشيم ..
   ريحانه جون خيلى حرف بدى زدى هاااا مرموز ديگه چيه؟؟ چى شد كه فكر كردى مرموزه؟؟!!!!

   • ~~~~~~~~~ سلام یلدای من .

    000 نازنین خانوم , همچین جسارتی نه به شما نه به یلدا خوشکله من داشتم .

    000 فقط به باب آشنایی به دنیای فلسفی ,,,, همین و بس …….

    000 شما با خرد هستین همانگونه که یلدا جان اشاره کرد شما با هوش و فهمیده
    000 هستین.

    000 فقط یه مطلب آخر : ملتمسانه ازتون میخوام در راه زندگیتون اگر به همچین مواردی 000برخورد کردید , برای حسستون هم یک در صد احتمال اشتباه بگذارید .

    000 با تشکر . برای خوشبختیتون همیشه دعا خواهیم کرد

    000 حتی اگر کسی دعا نکند ,,,,,, من و یلدا دعامون بدرقه ی راه پر برکتتون …

    .
    .
    .
    .
    .
    . آسمانتان آبی .

 38. سلام به عشق خودم وسلام به دوست آسمانيم نازنين جان…
  نازنين جان خدا پدر گلتو بيامرزه و بهت صبر بده هميشه آدم هاى خوب زود از پيش آدم ميرن…
  عزيزم من هواى بارانيو هم بدون تو نميخوام…
  من به اينكه تو پسرى شك ندارم يادت من حتى ازت هيچ وقت جنسيتتو نپرسيدم چون حست ميكنم و همونى كه مهرتو رو توو قلبم گذاشت جنسيتتو هم بهم گفت البته در گوشم گفت.تو اصلا ديدى من ازت بپرسم جنسيتت چيه؟ پس من باورت دارم باور دارم كه پسرى خب بچه ها هم حق دارن والا من كه تو زندگيم اصلا مرد نديدم باز نازنين جون يه پدر گل و مهربون داشته اما تا اونجا كه ديدم و شنيدم مردا بى احساس و نامردن البته دور از جون عشقم هااا تو كه نفس منى حالا من قربون اون قلب رنجورت برم مگه با هم قرار نذاشتيم بى نامو فراموش كنيم؟؟
  و در آخر من مطمئنم تو همونى هستى كه براى من معرفى شدى و اصلا نيازى به قسم خوردن نيست چون باورت دارم حست ميكنم حسى كه بين ما تقسيم شده …
  يادت نره “دوستت دارم فرشته”

  • وای باورم نمیشه یلدا، بالاخره آشتی کردی؟؟؟؟؟؟؟
   تبریک میگم به هر دوتون.
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   “”””آسمانتون آبی””””

  • 0000 خدا هم در گوش تو گفت .

   ~~~ من فدات بشم که در گوشت گفت !

   ~~~ عزیزم ………….

   ~~~ ایشالله که خوبی . امروز صبح یه نم برف زد که من بیرون بودم با هر دونه برفی که به صورتم میزد ,

   ~~~ بوسشون میکردم ,حسسی که به تو داشتم , آب میشدن , تا تو به عمق وجودم بیای عزیزم ……

   ~~~ آرامشی مرا فرا گرفت ……….. که من فقط شکر گذاری میکردم و دعا برای تو ……..

   ~~~ که آرامش داشته باشی . من اینو از خدا میخواستم .

   ~~~ الان هم اذانه ,,,,, دست به دعا میشم تا خداوند از تو بگیرد هر آنچه که خدا را از تو میگیرد ….

   ~~~ مهربونم , بی همتای من خیلی دوستت دارم …خیلی ……..

   ~~~ قبول دارم بیش از حد احساسیم . نازنین هم همینو میگفت میگفت پسر با احساس کمه ,
   ~~ بخاطر همین از نوشته هام شک برده بود .

   ~~~ تو هیچ وقت از جنسیتم نپرسیدی .
   ~~~ ولی من مطمئن بودم چون صاف و ساده اومدم وسط , میاد در گوشت میگه !!!

   ~~~ عزیزم بی نامو فراموش کردم اما دوس داشتم بدونم چرا یهو به من پرید .

   ~~~ اما به این شک ندارم که دیر و زود __ در گوشم میگه __ !

   *** خب عشق من برو مواظب خودت باش .

   *** مطالب بعدی میبینمت .

   *** دوستت دارم .
   .
   .
   .
   .
   .
   . آسمانت آبی .

 39. … ریحانه هم بذار به من بگه مرموز ……….

  ………. من تو رو دارم ,,,,,,, من خدا رو دارم ,,,,,,,,,,,,,,

  …………..رووو سفیدم …….

  ……………. آیا کافی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 40. ممنون عزیزم فقط بدون خیلی دوستت دارم…
  امیدوارم نازنین عزیزم منو بخشیده باشه من اصلا منظور بدی نداشتم و همون طوری که در گوش من گفت ما برای خوشبختی و آرامشت دعا میکنیم…
  از فهمیه عزیزمم تشکر میکنم که انقدر ماه و مهربونه…
  آسمان فهیمه جونو همه بچه های آسمانی برفی چون اینجا داره برف میادو من حس خیلی خوبی دارم…

 41. نگران نباش توي قسمت عكسهاي هانيه آخر كامنتم نوشتم كه از تو گذشتم.

 42. در گوش من جنسيتت به من ربطى نداره اينو گفتم که مديون نباشم شخصيتت با همه فرق داره يه جورايى خاصى

 43. درود بر جنتی

 44. ریحانه خانم خواهرم با از دست دادن این افراد مانند اقای جنتی اوضاع بدی بر کشور حاکم خواهد شد

 45. ریحانه خانم مثل اینکه خیلی دلت برای اقایان فنته گر تنک شد خوب برو ملاقات اقای کروبی یک پسرش تو لندن جا خوش کرد وهر از گاهی از بلنگوی انگلیس حرف میزنه شما کجا بودی مردم خون شان در جنگ فدای این انقلاب ورهبرشان کردن تو به اقا کروبی پشت گرم اگر در این تفکر به سر می بری در توهم به سر میبری فنته گران دلشان برای انقلاب وملت نسوخت وفقط انها به فکر جیب مبارک هستن بس تا اقا زادها در لندن امریکا خوش بگذر شما کلاه مبارک قاضی کن اقا مهاجرانی و… کجا زندگی میکن لند ن نیشینها کجا مردم از روستاها در نهبندان زندگی می کند می تواند درک کند مرگ بر فنته گران من متاسف ازاینکه بعضیها کور کوارنه دل به این اقایان خوش کرده اند

 46. بعضی سیاسیون وقتی دوتادختربراشون کف میزنن جوگیرمیشن چشارومیبندن دهن باز میکنن هرچی بیاد بیرون… بعدش ک اوضاع شیرتوشیرشدومردم بجون هم افتادن اونابفکررافت اسلامی وازاین قبیل میافتن…

 47. اقای علی مطهری الحق که بیانگر حقی و فرزند صالح پدر بزرگوارتان.پیروز باشید.

 48. البته اگر هنوز وجدانی مونده باشه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*