آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,138

مایکل مان: اشتون و ظریف درباره برنامه این دور از مذاکرات گفت‌وگو می‌کنند

مذاکرات ژنو , مذاکرات ایران با 5+1

مایکل مان: اشتون و ظریف درباره برنامه این دور از مذاکرات گفت‌وگو می‌کنند

سخنگوی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که گفت‌وگو درباره برنامه‌های این هفته در دستور کار ناهار کاری اشتون و ظریف قرار خواهد داشت.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سوال مبنی بر این که “زمان و مکان نهار کاری چیست و کجاست و آیا دو طرف درباره جمع‌بندی‌های‌شان از دور قبلی مذاکرات و رایزنی‌های پس از آن گفت‌وگو خواهند کرد؟” گفت: اشتون و ظریف حدود ساعت 14:30 به وقت محلی در محل اقامت هیات ایرانی برای گفت‌وگو درباره برنامه‌های مربوط به این هفته با یکدیگر دیدار می‌کنند.

مان در پاسخ به این که چرا ناهار کاری دیر برگزار می‌شود؟ گفت: این زمانی است که دو طرف درباره آن توافق کرده بودند.

سخنگوی اشتون در پاسخ به این که آیا ظریف و اشتون در نشست معاونان حضور خواهند داشت یا خیر؟ گفت: تصمیم‌گیری درباره شکل دقیق جلسه هنوز انجام نشده است.

مان در پاسخ به این که آیا وزیران امور خارجه گروه 1+5 در مذاکرات شرکت خواهند داشت؟ گفت: تا جایی که معلوم است رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مدیران سیاسی گروه 1+5 در این مذاکرات حضور خواهند داشت.

سخنگوی اشتون گفت: همه هیات‌های مذاکرت کننده 1+5 به ژنو رسیده‌اند.

وی در پاسخ به این که دلیل فضای امنیتی شدید محل مذاکرات و همین‌طور هتل محل اقامت چیست؟ گفت: این را سوال باید را از سوییس بپرسید، زیرا این تصمیم آن‌هاست.

/ایسنا

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*