آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,347

خواب عمیق شبانه تضمین حفظ سلامتی

سلامت نیوز:یک متخصص تغذیه خواب مناسب و کافی را به عنوان یک عامل مهم در سلامتی دانست و عنوان کرد: خواب عمیق شبانه می‌تواند با تاثیرات شیمیایی و بیولوژیکی در بدن سلامتی را به ارمغان بیاورد.

دکتر ضیا‌ءالدین مظهری در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: کودکان نیاز به نظم غذایی دارند و والدین باید زمان تغذیه آنان را منظم کنند و موضوع وعده‌های غذایی را رعایت کنند تا این بی‌نظمی به بروز اختلال در رشد و نمو کودکان منجر نشود.

وی با بیان اینکه زمان خواب مناسب در شرایط بیولوژیکی کودکان تاثیر زیادی دارد، عنوان کرد: با غروب آفتاب بیولوژیک بدن شیفت آنزیم‌ها و فعالیت‌ها را تنظیم می‌کند و رشد و نمو در خواب عمیق شبانه محقق می‌شود.

این متخصص در ادامه اظهار کرد: تنظیم آنزیم‌ها و فعالیت‌های بیولوژیکی بدن لازمه رشد و نمو سم‌زدایی بدن افراد است و نقش آماده‌سازی ذهن برای یادگیری را ایفا می‌کند.

مظهری نسبت به خواب دیرهنگام کودکان هشدار داد و گفت: هر چه ساعت به خواب رفتن کودکان و زنان ساعات دیرتری از شب باشد. افراد فرصت بازسازی و ترمیم در خواب شبانه را از دست می‌دهند.

این متخصص افزود: وقتی افراد پس از بیدار شدن همچنان احساس می‌کنند نیاز به خواب دارند به علت کسالت میلی به صبحانه خوردن ندارند و این رویه نامناسب تا آخر روز به همراه آنان خواهد بود.

مظهری با بیان اینکه وعده صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی افراد و به خصوص کودکان در طول روز است، گفت: همه افرادی که فعالیت‌های فکری و فیزیکی دارند لازم است که صبحانه بخورند و هر چه این وعده غذایی پربارتر، متنوع‌تر باشد نشاط بیشتری را در طول روز به دنبال می‌آورد.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*