آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,486

چگونه درد آمپول را تحمل کنیم؟

چگونه درد آمپول را تحمل کنیم؟
خجالت نکشید و اگر از آمپول زدن می‌ترسید یا قبل از آن استرس می‌گیرید، حتماً به پزشک یا پرستار بگویید.
آیا آمپول زدن مضطربتان می‌کند؟ مطمئن باشید که این فقط شما نیستید که این مشکل را دارید. افراد زیادی از آمپول زدن می‌ترسند و دلیل آن هم ترس از سوزن است. دفعه بعد که دکتر برایتان آمپول تجویز کرد، با استفاده از این نکات تحمل آن را برای خودتان ساده‌تر کنید.
۱- وقتی در سالن انتظار هستید سعی کنید فکرتان را به چیز دیگری منحرف کنید.

یک بازی، کتاب یا موزیک با خودتان داشته باشید، چیزی که بتواند حواس شما را پرت کند و یادتان برود که در اتاق انتظار برای زدن آمپول نشسته‌اید.
۲- تمرکز کنید و نفس‌هایی عمیق و آرام بکشید.

هوا را کامل به داخل شکمتان وارد کنید. تنفس عمیق می‌تواند به ریلکس‌تر شدن شما کمک کند و تمرکز کردن روی چیزی جز آمپول باعث می‌شود حواستان از آن موضوع پرت شود.

 

۳- عمداً روی یک چیز در آن اتاق تمرکز کنید.

یک تابلو، پوستر یا علامت روی دیوار پیدا کنید و روی آن تمرکز کنید. به جزئیات آن خوب دقت کنید: اگر روی یک تابلو تمرکز کرده‌اید، مثلاً تعداد گل‌های موجود در باغ نقاشی شده درون تابلو را بشمارید یا هر چیز دیگری که در تابلو وجود دارد. به پیامی که در پوستر تبلیغاتی موجود در اتاق داده شده توجه کنید. درهرحال باید بتوانید روی چیز دیگری به غیر از آمپول تمرکز کنید.
۴- سرفه کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که سرفه کردن موقعی که سوزن وارد بدنتان می‌شود به شما کمک می‌کند درد کمتری احساس کنید.
۵- بدنتان را شل و ریلکس کنید.

احساس فشار در بدن، مخصوصاً اگر قسمتی از بدنتان که سوزن قرار است وارد آن شود را سفت کرده ‌اید، باعث می‌شود بیشتر دردتان بگیرد.
بعضی‌وقت‌ها بعضی‌ها بعد از آمپول زدن احساس سرگیجه و ضعف می‌کنند. اگر شما هم همین احساس را داشتید، قبل از ترک محل جایی بنشینید و چند دقیقه استراحت کنید. خجالت نکشید و اگر از آمپول زدن می‌ترسید یا قبل از آن استرس می‌گیرید، حتماً به پزشک یا پرستار بگویید. متخصصین به این مسئله عادت دارند و می‌توانند برای ریلکس شدن کمکتان کنند.
منبع: www.3-m.ir

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۱ نظر

 1. خجالت بکشید تورو خدا یه آمپول زدن اینهمه دنگ وفنگ میخاد؟؟؟؟

 2. مگه میخوان قلب پیوند بزنن ادم رو میترسونین..یه دفه بگین ابی بیاد کنسرت بزاره چندتا سوت بزنیم حواسمون بهتر پرتاب میشه…


  گیتا جونم ناراحت نشو ایندفعه اسمونی رفته از سایت مهدکودک این مطلبو کش رفته

 3. دوستان منم يه راهكار دارم،تا آمپولزنه خواست آمپول بزنه سه كنج اتاقو بگيرو توكلتو بخدا كن.اينطوري هم تسكين پيدا كردي هم بانيتت يه ثوابي هم كردي .

 4. آرررره سرفه کنیم که آمپول زن دستش خط بخوره سوزنو بزنه تو کف پامون یا بزنه رو عصب ساتیک . کلا شل شیم ، بریم خدمت حضرت عزرائیل !!! توصیه هات مال خودت آسمونی جون. ما همون طبق روش خودمون چشمامونو میبندیم یا ابوالفضل گویان توکل به خدا میکنیم…

 5. من موندم وقتی رو شکم خوابیدی چطور می تونی به تابلو بالا نگاه کنی و تمرکز کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. وا آمپول مگه درد داره

 7. وای بچه ها مردم از خنده وقتی نظراتتون رو خوندم
  خیلی باحالید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*