آخرین خبرها
تعداد بازدید : 5,393

تلخ‌ترین لحظه دنیا از زبان اباعبدالله(ع)

هفتم محرم امروز بنا به سنت معمول روضه خوانی اختصاص به ذکر مصائب شهادت شیرخواره کربلا حضرت علی اصغر(ع) دارد که امام حسین(ع) در پیش‌گویی شهادت فرزندش فرمود: شقاوت پیشه ای از لشکریان دشمن، گلوی فرزند شیرخوارم را با تیر می درد و خونش بر روی دستانم جاری می شود، در آن هنگام دست به آسمان بلند کرده از خداوند طلب صبر و بردباری می نمایم و به ثواب مصیبت او دل می بندم…»

به گزارش خبرگزاری مهر، هر یک از روزهای دهه اول محرم به یک عنوان که غالبا نام شهدای کربلا است، مشهور گردیده و ستایشگران اهل بیت(ع) با ذکر مصائب صاحب نام آن روز به عنوان مقدمه، عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع)را اقامه می نمایند. بنا بر سنت روضه خوانی معمول روز هفتم روز ذکر مصائب حضرت علی اصغر(ع) است؛ آن شیرخواره کربلا که امام حسین(ع) در سخنرانی شب عاشورا در جمع اصحاب خویش نسبت به مصائبی که فردا در انتظارشان خواهد بود خبر داد و فرمود که حتی علی اصغر شیرخوار نیز کشته خواهد شد.

در این مجلس بود که قاسم بن حسن(ع) برخاست و گفت: «آیا من هم کشته خواهم شد». پس امام(ع) از باب دلسوزی به او فرمود: «ای پسر برادرم! مرگ در نزد تو چگونه است؟» گفت: «یا عم احلی من العسل؛ ای عمو مرگ در نزدم شیرین تر از عسل است.» امام(ع) فرمود: «عمو به فدای تو باد؛ بله به خدا قسم مرگ شیرین است. آری تو نیز کشته خواهی شد آن هم پس از رنجی سخت، و پسرم عبدالله[رضیع] نیز کشته خواهد شد.»

قاسم گفت: «ای عمو! مگر لشکر دشمن به خیمه ها هم حمله می کنند که عبدالله شیرخوار هم شهید می شود؟» امام(ع) فرمود: «عمو به فدایت؛ عبدالله زمانی کشته خواهد شد که دهانم از شدت عطش خشک شود و به خیمه ها آمده آب یا شیر طلب کنم و چیزی نیابم، فرزندم عبدالله را طلب می کنم تا از رطوبت دهانش بنوشم، چون او را نزد من آورند قبل از آنکه لبانم را بر دهان او بگذارم، شقاوت پیشه ای از لشکریان دشمن، گلوی فرزند شیرخوارم را با تیر می درد و خونش بر روی دستانم جاری می شود، در آن هنگام دست به آسمان بلند کرده از خداوند طلب صبر و بردباری می نمایم و به ثواب مصیبت او دل می بندم، در این حال نیزه های دشمن مرا به سوی خود خواهد خواند و آتش از خندق پشت خیمه ها زبانه خواهد کشید و من بر آنها حمله خواهم کرد و آن لحظه، تلخ ترین لحظه دنیاست و آنچه خدا خواهد، واقع خواهد شد.»

یاران امام(ع) همگی با شنیدن این سخنان گریستند و بانگ شیون و زاری از خیمه ها بلند شد.

شهادت علی اصغر(ع) به روایت تاریخ

روایات مختلفی درباره چگونگی شهادت علی اصغر(ع) در منابع تاریخی نقل شده است. اما آنچه که مشهور است روایتی است که ابن جوزی از هشام بن محمد کلبی نقل کرده است، در این روایت آمده: «چون ابا عبدالله الحسین(ع) دید که سپاه کوفه در ریختن خونش اصرار می ­ورزند، قرآن را گرفت و آن را باز کرد و روی سر نهاد و خطاب به سپاهیان کوفه فریاد برآورد: “بین من و شما کتاب خدا و جدّم محمد(ص) رسول خدا قضاوت کند، ای قوم! برای چه خون مرا حلال می شمارید؟”

در این حال امام حسین(ع) نظر کرد و طفلی از اطفالش را دید که از تشنگی می گرید، او را روی دست گرفته و گفت: “ای جماعت! اگر به من رحم نمی کنید پس به این کودک شیر خوار رحم کنید. در این هنگام مردی از میان سپاه کوفه (حرملة بن کامل اسدی) تیری بر گلویش زد و آن کودک را به شهادت رساند. امام حسین(ع) با مشاهده این واقعه گریست و فرمود:”اللّهمّ احکم بیننا و بین قومٍ دعونا لینصرونا فقتلونا؛ پروردگارا میان ما و این مردمی که ما را دعوت کردند که یاریمان کنند؛ اما ما را کشتند تو خود داوری فرما…»

سپس امام(ع) دست خود را زیر گلوی علی اصغر(ع) گرفت و چون دستش از خون او پر شد آن را به سوی آسمان پاشید نقل شده از آن خون قطره ای به زمین بازنگشت. آنگاه فرمود: “هوّن علیّ ما نزل بی انّه بعین الله؛ چون خدا می بیند آنچه که از بلا بر من نازل شد، بلا بر من آسان گشت.”آنگاه امام(ع) جسم بی جان علی اصغر(ع) را به خیمه برد و پس از دفن او، به میدان بازگشت و بر سپاه دشمن حمله برده، بر میسره و میمنه سپاه آنان می تاخت.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳۵ نظر

 1. السلام علي الحسين وعلي علي بن الحسين وعلي اصحاب الحسين وعلي العا الحسين (عليهما السلام )

 2. تفاوت در یا حسین و با حسین فقط یک نقطه است اما یا حسین گفتن کجا وبا حسین بودن کجا؟

 3. السلام علی الحسین
  و علی علی بن الحسین
  وعلی اولاد الحسین
  وعلی اصحاب الحسین(ع)
  الهم الرزقنی شفاعه الحسین والرزقنی زیاره قبر الحسین فی الدنیا والاخره…

 4. خیلی سخته نتونی بگی یا حسین. نه اینکه اعتقاد نداشته باشی.
  از شرم گناه و سیه رویی نتونی بگی .چون نمی خوای با شنیدن صدات ناراحتش کنی .
  که چه دلی داشتی و حالا چه دلی .

 5. آره تلخ ترین لحظه برا امام لحظه پر کشیدن علی اصغر بوده اما یه مطلبی که برام جالبه و تو اکثر مقاتل هست اینه که خون علی اصغر حتی یک قطرش به زمین نریخت، حتی اینم مهر امام رو نشون میده چه بسا با ریختن یه قطره خون شش ماهه بی گناه امام حسین کل دنیا ویران می شد و دیگه دنیایی نمی موند شاید زمین ظرفیت تحمل این خونو نداشته.
  یا لثارات الحسین

 6. دیگه نمی بینه چشام
  به علقمه مونده نگام
  دلم برات شور می زنه
  بیا دیگه آب نمیخوام

 7. و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم.

 8. خدایا شفاعت حسین (ع) و شهدا کربلا را نصیب ما بگردان

 9. حسین مکتب زیبای عشق است…

  السلام وعلیک یا عمی العزیز و علی اخوک عباس

 10. یاحسین بن علی ترا به این روزهاعزیز خدا ،قسمت میدم از خدا بخواه همه مریض های صحب الحلاج و لاعلاج را شفای خیر عنایت بفرماید وبرادرم به حق هم اسمش ابوالفضل العباس هر طور که خدا میخواهد به آرامش برساند (( آمین )) دراین ایام سوگواری سید و جوانان اهل بهشت حسین بن علی التماس دعا از شما عزیزان را دارم ( ملتمس دعای خیرشما عزیزان پاک دلم)

  • بچه های آسمان بیاید امشب ،همه با هر دلی که داریم اول برای تمام مریض های جهان دعا کنیم که خوب بشن .بعد برای همدیگه .
   آمین

 11. برای بازنشاندن نهال آزادی واگاهی وراستی بایستی شوره زار نادانی ونااگاهی وناراستی را زدود حُسین ابن عَلی سرور آزادگان جهان یا سمبل قدرت دوستی و جاه طلبی ؟ به قولزنده یاد کَسروی: “بخوانند و داوَری کنند… حُسین فَرزندِ علی (امام اول شیعیان) و از طایفه “بَنی هاشم” بود و پدربزرگش محمد (پیامبر اسلام) و ابوطالب و همچنین جَدِ پدری اَش “عبدالمطلب” نام داشتند یَزیدِ فَرزندِ مُعاویه و از طایفه “بنی اُمَیه” بود؛ پدر بزرگش ابوسُفیان و جَدِ پدری اَش “عبدالمطلب” نام داشتتند از رابطه بالا می توان نتیجه گرفت که حُسین و یَزید پسرِ پسر عَمویِ بودند، علی و معاویه پسر عَمو بودند، معاویه و محمد نیز پسر عَمو بودند، ابوسفیان و ابوطالب بَرادر بودند و ابوسفیان عَمویِ علی و محمد بوده است. این تاریخچه خانوادگی به روشنی نشان می دَهد که جنگِ میانِ بنی هاشم و بنی امیه، از ابتدا بَر سرِ قدرت بوده است و هیچ سُخنی از حسِ آزادی خواهی طَرفین وجود نداشته است نویسنده و پژوهشگر گرامِی میهن، زنده یاد علی دشتی در رابطه با قدرت طلبی در تاریخ اسلام می نویسد: “چون نیک بنگریم، تاریخ اسلام جز تاریخ رسیدن به قدرت نیست. تلاش مُستمریست که ریاست طَلبان در راهِ وُصول به امارت و سلطنت بکار بسته اند و دیانت اسلام وسیله بوده است نه هدف…” به راستی جمله یاد شده شاید بهترین تعریف و توضیح درباره حُسین ابن عَلی باشد؛ حُسین که تا پیش از مرگِ معاویه وی را خلیفه بَر حق می دانست و سربازِ معاویه و جیره خوار حکومت بنی امیه بود و سالیانه دو میلیون درهم از بیت المال دریافت می کرد،(اخبارالطوال ، صفحه ۲۴۱) پَس از مرگِ معاویه به یکباره شرایط را بَرای به چنگ آوردن قُدرت مناسب دید به هَر روی حسین تنها برای به چَنگ آوردن قدرت و تکیه زدن بر صندلیِ حُکمرانی به همراهِ یارانِ بینوایِ اَندکش که تعداد قابل توجهی از آنان را زنان و کودکان تشکیل می دادند، راهیِ عراق شد و در محلی به نام کربلا، با سپاهیانِ یزید رو به رو گشت… دَهم محرم سال ۶۱ هجری قمری برابر با ۲۱ مهر ماهِ سال ۵۹ هجری شمسی است؛ بَله بر خلافِ آنچه که تا کنون می پنداشتید، عاشورا در فصل پاییز بود و نه در تابستانی خُشک و سوزان! در این ماه از سال هوا رو به خنکی میگذارد رودخانه فرات یکی از پر آب ترین رودخانه های منطقه است که عرض آن در بعضی از نقاط به چند کیلومتر هم می رسد، پَس چگونه ادعا می شود که این رود را سپاه یزید بر سپاه امام حسین بسته است؟! دَر جُلگه حاصلخیز کربلا با کندن ۴ الی ۵ متر می توان به آب رسید، آیا آن ۷۲ تن توانایی کندن زمین را هَم نداشتند حُسین برای رسیدن به قُدرت حاضر شُد تا تمامی عزیزانش را به کامِ مرگ کشانده و یکایک شان را از دَمِ تیغ بگذراند؛ حُسین به خاطر خود و تکیه زدن بر تختِ خلافت، زمینه کُشتار خود و یارانش را فَراهم آورد و به گورستان تاریخ پیوست؛ حال چه چیز و کدام نقطه از حرکت حسین انقلابی و برای رسیدن به آزادی بوده که امروزه سرورِ آزادی خواهانِ جهان، خوانده می شود؟ with Maryam Asadi and 17 othe

  • عموجان، اینی که گفتی رو با عقل خودت سبک و سنگین کن ببین مفهومی داره؟
   نکته ی اول اینه که اون جکله ای رو که از دشتی نقل کردی ، مال یکی دیگه است نه مال حسین و آل پیامبر.مثالش رو هم میشه از معاویه و عمروعاص یاد کرد که تو صفین قران رو دست آویزی برای ادامه حیات و حکمرانی قرار داده بودتد، یا یزید که نتونست مثل پدرش سیاس باشه و علنی حرمت شکنی ها کرد.
   نکته بعدی که میگی حسین برای رسیدن به قدرت خودش رو به کشتن داده، خودش، فرزندان و یاران اندکش رو، اولین گام برای رسیدن به قدرت اونم جایی که قدرت حاکم موجود، دارای بیشترین نیروی ممکنه، داشتن نیروی قابل توجهه، با یه نیروی اندک یه کمی بی عقلی نیست؟
   بعدش اینکه، تو میری برای دعوا، زن و بچه و خواهر مادرت رو میبری وسط دعوا؟!!!!
   نکته ی بعدی و البته جالب تر اینه که این بی عقلی رو که حضرتعالی فرمودید، ار طرف کسی بوده که علامه ی زمانه بوده.
   نکته بعدیشم اینه، از مختصات فرات خیلی خوب گفتی، اما یه چیزی رو یه کوچولو جا انداختی، اونم اینه که از یه رودخانه ای که ان همه عرض و طول داره، از همه جاش نمیشه آب برداشت، یه جاهایی تو کناره های رودخانه وجود داره به اسم “شریحه” ، کسی هم ادعا نکرده کل فرات رو به روی حسین و یارانش بستند، یعنی تو این عمر 27 ساله ام، به گوش من یکی که نخورده، سپاهیان عمرسعد شریحه فرات رو به روی یاران حسین بستند.
   البته فرض محال که محال نیست، به فرض هم که حسین برای رسیدن به قدرت اومده بود کربلا، این قساوت کربلا رو چه جور توجیه میکنی؟ اونم با یه بچه ی 6 ماهه؟

   آرش جان، حسین خیلی خوب گفته: “مسلمان نیستی، آزاده باش …”

 12. آرش خفه شو با اين ديدگاه مزخرفت تو اين جا چي كار مي‌كني خاك بر سرت با اين اراجيفت تو هم از نسل همون عمر سعد هستي.

 13. ******* گیرم آنچه در مقاتل آمده افسانه است *********

  **** بوی خون می آید از مهر نمازم بوی کیست ؟ *****

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  *~~~~~~ السلام علیک یا اباعبدالله الحسین ~~~~~~*

 14. vaghean vase agha Arash afsoos mikhoram har kasi ke nazareshoon ro nakhoonde hatman bekhoone…

 15. فک میکنی آقای آرش اگه شماره صفحه بدی از فلان کتاب حرفت سندیت پیدا میکنه؟نه سخت در اشتباهی اون کتابم حادثه ی امام حسینو اونجور که میخواسته تعبیر کرده نه اونجور که بوده.نمیدونم کسی واقعا حاضره به خاطر پول و قدرت دختر سه ساله و پسر شش ماهشو فدا کنه؟بعید میدونم .حیفه امام حسینی که رفت و حیف آدمایی مثل من و تو که موندیم. حتی اگر اونجوریم که تو میگی باشه اونقدر آزاده باش که به مقدسات دیگران توهین نکنی.

  اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.(امام حسین علیه السلام)

 16. با درود به همگی‌ شما.هر چقدر دوست دارید میتونید به من فحش و ناسزا بگید،اشکال نداره .من هم زمانی‌ مثل شما فکر می‌کردم،حتی نماز خونه نمیخوندم میرفتم مسجد،می‌گفتم ثوابش بیشتره.انقلاب شد،خمینی را امام خطاب می‌کردم،شخصی‌ که برای آزادی عقیده به قول خودش آمده.ولی‌ وقتی‌ به قدرت رسید، دستور تیر باران ششصد جوان به خاطر عقایدشان در یک روز صادر کرد،سعی‌ کردم تحقیقات بیشتری در مورد اسلام و تاریخ مملکتم کنم.شروع کردم قرآن خوندن به زبان فارسی‌ .هر چه بیشتر میخواندم بیشتر به چرندیات کتاب پی‌ میبردم .تاریخ زندگی‌ محمد خوندم ،متوجه شدم تاریخ ۱۴۰۰ سال پیش دوباره داره در مملکتم تکرار میشه. بنده هم از انقلابیون بودم ،پوزش می‌طلبم.اشتباه بزرگ من این بود که قبل از اینکه رساله خمینی را بخونم ،او را رهبر خواندم .من از شماها خواهش می‌کنم قرآن را به زبان مادریمون فارسی‌ بخونید ، به جملات فکر کنید.می‌دونم فیسبوک وقتی‌ برای شما نمیذاره که تمام قرآن را بخونید ،لااقل صوره بقره که حدود صد و بیست آیه داره بخونید،اونوقت متوجه میشید من چی‌ میگم.هدف من روشن کردن است و آرزویم آزادی ایران. موفق باشید.

  • سلام
   میدونید که امام حسین برا قدرت نیومده بود اثباتش خیلی مغز نمی خواد چون تو مواجهه با لشکر یزید یه حساب سرانگشتی هم نشون می داد که سرانجام جنگ شهادته. چه بسا که برای خلافت هم بهتر از او نبود و خودش می دانست. اون هایی که با امام جنگیدند به یارانشون گفته بودند که حسین مسلمان نیست اما با دیدن نماز خوندن امام در شرایط سخت روز عاشورا خیلی هاشون پشیمون شدند ببینید تبلیغ رو ادم چقدر تاثیر میذاره. ضمنا در مورد شهادت علی اصغر مقاتل نوشته شده از زبان خود یزیدیا نشون میده که امام برای او اب خواستند و انها دریغ کردند. پس عطش عنصر شهادت زیبای انها بوده….
   شما همین قدر که وقت گذاشتید و کمی و سطحی کتاب خوندید باز جای شکر داره اما به مصداق ازادگی حق توهین به عقاید کسی دو من باب درک ضعیفتون ندارید.
   خدا انشا الله همرو هدایت کنه.

  • آرش جان، حالا که قران رو ار زوی معنیش خوندی، بگو ببینم از کدوم سوره ی بقره حرف میزنی؟
   از کی تا حالا سوره ی بقره 120 تا آیه داره؟! اونم بزرگترین و طولانی ترین سوره قران!!!!
   میگم حالا که زحمت کشیدی و قران رو خوندی با معنیش، یه بار دیگه فقط معنیش رو بخون که سوتی در این حد ندی، آ قربون پسر روشن فکرم برم،

 17. آرش خان روشن بودنو واسه خودت نگه دار ظاهرا زیادی روشن شدی عزیزم شما که متجدد شدید می تونید تشریف ببرید کنار بازماندگان کمپ اشرف اونجا برای مناسب تره خاک بر سرت چرندیات اینایی که تو می گی

 18. تنها چیزی که می‌تونم بگم اینه که جمهوری اسلامی از سر شماها زیاده.۱۴۰۰ سال پیش اینها به اجدادهایمان تجاوز کردند،سر بردند و تمامی دارأیهاشون غارت بردند،حالا نوبت تازی زادها.دوستی‌ میگفت به ادیان باید احترام گذاشت .من هر دینی که مخالف حقوق بشر باشد ،مخصوصا هیچ آرزشی برای زنان قاعل نباشد و هر کس که از نظر عقیدتی مخالفشان باشد سر ببرند ،به دستور محمد که آیه‌های زیادی آورده،احترام نمیذارم. اسلام دین جنایت ،غارت و چپاوله.از زمان محمّد که در سی‌ و سه جنگ شرکت کرد ،سی‌ و دو بارش اون بود که حمله کرد به افراد بی‌گناهی که نمی‌خواستند اسلام من در اوردیش را بپذیرند.فقط یکبار بهش حمله شد و همیشه مردان را سر میبریدند به زنان تجاوز میکردند و تمام هستیشون را هم غارت میکردند. محمد به دلیل مسافرتهای زیادی که بخاطر شغل عموش که تجارت بود میکرد،متوجه شد غیر از قبیله قریش ،همه به خدای واحد اعتقاد دارند .رفت و مطالعهٔ کرد و کتابهاشون را کپی کرد.۸۰% اسلام گرفته شده از دین یهوده.نوشته‌های قرآن را با تورات مقایسه کنید.حتی نماز،روزه و….

  • هر چی بیش تر صحبت می کنید بیشتر معلوم میشه سواد والبته ادب زیادی ندارید. فقط همینو بدونید که اسلام در زمان زنده به گور کردن دختران برای احیای حق زن امد. در مورد این شبهات هم بهتون توصیه می کنم کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام شهید مطهری رو که بیشتر خاطرات اروپایی های مقیم ایران در اون زمانه بخونید تا بفهمید اون حمله هیچ ربطی به اسلام نداره البته این بار سطحی نخونید.
   هم چنین مراقب حرف زدنتون باشید این طوری خیلی کمتر بی منطق به نظر می رسید.

  • هر چی بیشتر مینویسید بیشتر معلوم میشه که از سواد و البته ادب زیادی بهره نبردید. فقط اینو بدونید اسلام در زمان زنده به گور کردن دختران برای احقاق حق زن امد. در مورد این شبهات هم که ذکر کردید بهتون توصیه می کنم کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری که بیشتر خاطرات اروپاییان مقیم ایران در اون زمان بوده رو بخونید تا بدونید مردم ایران از شر حکومت خودشون به اسلام پناه اوردندو اون غارت ها ربطی به اسلام نداره کما اینکه خود حضرت علی و فرزندانشان هیج یک نه تنها در اون جنگ بلکه در هیچ یک از جنگ های خلفا شرکت نکردند و همیشه برای ایرانیان ارزش زیادی قائل بودند.
   لطفا سطحی هم نخونید این در حد فهم همه هست تا اشتباه برداشت نکنند مثل برداشت های غلط و مغرضانتون ار قرآن.
   لطفا ادب رو هم رعایت کنید این طوری میزان بی منطق بودنتون هم کمتر مشخص میشه. فک میکنم این پاسخ ها در این صفحه براتون کافیه و دیگه نیاز به سر زدن به این صفحه نیست چون کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد.

  • تورات و انجیل هم در زمان نزول، دستورات خدا بودند و اگر به خدا و یکتا بودنش معتقدیم، شباهت قرآن به دیگر کتب آسمانی چیز دور از ذهنی نیست. وگرنه که دیگه بحث جداگانه ای داره.

 19. از دوستان عذر میخوام به خاطر مشکل سیستم مجبور شدم دوباره بنویسم.

 20. آرش امام حسین و مقدسات رو با ذهن پوک خودت توجیه نکن. سعی کن قبل از اینکه مرتد شی بیشتر مطالعه کنی . امام حسین اینقد بزرگه که حیفه هر کسی در موردشون نظر بده . بنابراین لطفا لال شو و دهنت رو ببند بچه

 21. هنوز حسين تنهاست. در نينوا نه، در اينجا تنهاست.حسین تشنه شعور ماست.حسين اين بار نه در كربلا كه در وسعت جهل بشر تنهاست. برای حسین گریه نکنیم برای جهل و نادانی خودمون گریه کنیم. یا حسین!

 22. بنده خواب بودم اون زمان که تحقیق نکرده بخاطر سنّ کم به مسجد میرفتم .متأسفانه بیشتر شماها شستشوی مغزی شده هستید.به من خوندن کتاب یه آخوند ارتجاعی را توصیه می‌کنید؟ خوب شد که رساله خمینی که میگه :اگر شخصی‌ از طبقه دوم خانه بر اثر زلزله و شکاف سقف روی عمه خودش بیفته و عمه حامله بشه بچه حلاله،توصیه نکردید، که استاد مطهری بوده.من توهینی به قرآن نکردم .قرآن سراسر توهین به حقوق انسان‌ها ،برای زن ارزش قاعله؟ وقتی‌ مرد می‌تونه چهار زن داشته باشه،بعد با کشتن کافر (غیر مسلمان)،می‌تونه علاوه بر چهار زن که داره ،زنهای کافران هم از آن خودش کنه.سوره‌های تکراری زیادی در اینمورد هست،نسأٔ آیه ۳،و ۲۴،المومنون۵+۶+۲۹+۳۰ و …همانطور که گفتم داستانهای کتابش‌های کپی شده از تورات و انجیله بقیه هم چرندیات خودش.مثلا میگه تمامی‌ کرّات آسمانی در شش روز آفریده شده،الفرقان سوره ۵۹. یا تنها کسی‌ که میداند در رحم زن حامله پسره یا دختر خداست.امروزه زن حامله میره سونوگرافی ،کمتر از یک دقیقه روی مانیتور می‌بینه دختره یا پسر.حتی نمیدانسته که کره زمین گرده و بدور خورشید میچرخه، میگه:هنگام غروب خورشید در لجنزار گندیده فرو می‌رود.تکه گوشتی از گاو به بدن شخصی‌ که به قتل رسیده بزنید ،مقتول زنده شده ،اسم قاتل را می‌گوید.بقره آیه ۷۳.فرق شما با من اینه که برای من مذهب برای یاد دادن روش زندگیست ،ولی دید شما ترس از جهنم و بدست آوردن کلید بهشت ،و بخاطر اون ترس از جهنمی که محمد توضیح داده برای اون هالوهای قبیله قریش،شما هم باور دارید و خدای مهربان را بصورت یه جلاد بیرحم در سر‌ تا سر‌ قرآن معرفی کرده.اونو خانم بیار معرفی کرده.کافران را بکشید وقتی‌ مردید، میرید بهشت ۱۷ دختر باکره منتظر شماست. مریم خانم شما هم درست میفرمایید،اکثریت در جهلند.از یک طرف میگن حسین شهید شّد و حالا در بهشته و با حوریان عشق میکنه،از طرف دیگه سینه میزنند و قمه و زنجیر.خلایق هر چه لایق.

 23. &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
  سلام بر همه دوستان آسمانی .
  &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

  0 دین بر پایه عقیده یا ایمان قرار ندارد

  0 دین بر پایه بهت قرار دارد

  0 بر پایه ی حیرت قرار دارد

  0 دین بر رمز و رازی استوار است که پیرامون توست

  0 برای اینکه آن را احساس کنی از وجودش با خبر شوی و آن را ببینی .

  0 چشمهایت را باز کن و غبار ادوار را کنار بزن , آیینه ات را پاک کن !

  0 و ببین چه زیباییهایی تو را احاطه کرده

  0 چه عظمت خارق العاده ای مدام بر درهای تو میکوبد.

  0 چرا با چشمان بسته نشسته ای ؟!

  0 چرا ماتم گرفته ای ؟!

  0 چرا نمیتوانی بخندی ؟!

  0 کل بازی هستی چنان زیباست که تنها خنده میتواند پاسخ آن باشد

  0 تنها خنده میتواند عبادت و شکر واقعی باشد *************

  0 اما متأسفانه مردم , تنها وقتی مذهبی میشوند که غصه دار و اندوهگین اند
  0 این است که مذهبشون دروغین است . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0 خدا به هیچ وجه یک بت نیست .

  0 تو میتوانی خدا را به طریقه ای خدایگونه زندگی کنی .

  0 ولی نمیتوانی خدا را بت کنی .

  0 خدا شخص نیست که او را اینگونه پرستش میکنی

  0 اینگونه پرستش تو سراسر حماقت محض است,

  0 همه صور ذهنی تو از خدا , آفریده ی خود توست

  0 چنین خدایی وجود ندارد ,,, اما الوهیت است

  0 یقینأ هست ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  0 در گلها , در پرندگان , در ستاره ها , در چشمان آدم ها ,,,

  0 وقتی ترانه ای در دل به تصنیف در می آید و شعر تو را احاطه میکند

  0 این همه خداست …………..

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  0 به نقل از کورش کبیر :
  00 من اگر پیامبر بودم رسالتم شادمانی بود
  00 بشارتم آزادی
  00 و معجزه ام خنداندن کودکان
  00 نه از جهنمی میترساندم
  00 نه به بهشتی وعده میدادم
  00 تنها می آموختم اندیشیدن را و انسان بودن را …….

  .
  .
  .

  ؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

  .
  .
  .
  .
  .
  .
  @ همتون که حضرت مولانا رو قبول دارید ؟؟؟؟؟؟

  (((( این هم کلامی از حضرت مولانا :

  * خدا از هرچه پنداری جدا باشد

  * خدا هرگز نمیخواهد خدا باشد

  * نمیخواهد خدا بازیچه ی دست شما باشد

  * که او هرگز نمیخواهد چونین آیینه ای وحشت نما باشد
  ————————————————————————————

  !!!!!! اصلأ بیاید خلاصش کنیم ::::::::

  ~
  ~
  ~
  ________________________________________________
  ********** جای یک چیز را در زندگیت عوض کن ************

  ~~~ جای ترس از خدا ,,,

  ~~~ عشق را جایگزین کن .

  .
  .
  .
  .
  .
  .
  . آسمانتان آبی .

 24. قرآن کتابی نیست که اشخاصی که تا این حد به تناقض رسیدن بتونن با تکیه بر معانی تحت اللفظی که در زیر هر آیه نوشته شده پاسخ شبهاتشون رو بدن.

  شما نمیتونید با تکیه بر مطالعه یه هند بوک فیزیولوژی و فارماکولوژی برای خودتون یا شخص دیگه ای که دچار بیماری قلبی شده دارو تجویز کنید.

  برای رفع تناقضات باید سراغ اهلش رفت. اهل که میگم منظورم کسیه که اعلم باشه و قابل استناد.

  به نظرم بهتره انسان قبل از هر اقدامی قلب و ذهن خودش رو خالی کنه، از هر حب و بغضی خالی کنه و از خدا بخواد که هدایتش کنه.

  اگر خدا اون طوری که ادعا میکنه حکیمه پس با اون همه تشکیلات و سروصدا انسان رو نیافریده که بعد رهاش کنه.

 25. بذارید بچه بال بالش رو بزنه، چی کارش دارید بیچاره رو،
  اصلا عمو آرش، هرچی دلت خواست بگو، اینجا هیشکی نمیگیره تو چی میگی، چون خودت هم نمیدونی چی میگی، هرچی دلت خواست بگو عموجون
  قربون قد و بالات بره مامانت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*