آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,307

هیچ کس این جماعت را دوست ندارد+ عکس

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، با وجود تلاش های فراوان دولت های اروپایی برای جا انداختن هولوکاست کاریکاتوری به جای واقعه اصلی آن، خبرها حکایت از افزایش بی سابقه یهودی ستیزی در اروپا می دهند. البته این گزارش هم می تواند بخشی از پروژه مظلوم نمایی آنها باشد و بهانه ای برای مهاجرت دادن آنها به سرزمین های اشغالی.

 

سایت بی بی سی فارسی گزارش داد: ‘یهودی‌ستیزی در اروپا رو به افزایش است’ و یهودیان اروپا معتقدند که یهودی ستیزی در این قاره افزایش یافته.

 

موسسه حقوق بنیادی اتحادیه اروپا گزارش کرده که تحقیقات این موسسه نشان می‌دهد که از نظر بسیاری از یهودیان اروپایی، یهودی ستیزی به خصوص در اینترنت رو به افزایش بوده و به مشکلی برای یهودیان مبدل شده است.

 

این گزارش براساس مصاحبه با حدود شش هزار یهودی در کشورهای مختلف اروپایی تهیه شده که ٦٦ درصد از مصاحبه شوندگان افزایش یهودی ستیزی را تایید کرده اند.

 

حدود ٧٥ درصد، یعنی از هر چهار مصاحبه شونده، سه نفر گفته‌اند که به خصوص طی پنج سال اخیر، یهودی ستیزی شدت بیشتری گرفته است.

 

این تحقیقات در طول سال ٢٠١٢ و در هشت کشور عضو اتحادیه اروپا انجام شد که مسکن حدود ٩٠ درصد از یهودیان ساکن کشورهای این اتحادیه هستند.

 

از مصاحبه شوندگان در کشورهای بلژیک، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، سوئد و بریتانیا سئوال شد که نظر و استنباط خود را در مورد روند یهودی ستیزی و همچنین، یهودی ستیزی به عنوان یک مساله روزمره بیان دارند.

 

همچنین، از آنان خواسته شد تا تجربه و نگرانی خود را در مورد امنیت خود و خانواده هایشان بازگو کنند.

 

پرسش شوندگان به خصوص در مورد یهودی ستیزی اینترنتی احساس نگرانی می‌کردند و حدود سه چهارم از آنان، یهودی ستیزی را یک مشکل اساسی در زندگی یهودیان می‌دانستند.

 

به عنوان مثال، یک زن یهودی بریتانیایی گفت که از زمانی که استفاده از فیسبوک را آغاز کرده، شاهد حجمی از یهودی ستیزی بوده که پیش از آن تجربه نکرده بود.
انگیزه یهودی ستیزی

گزارش موسسه حقوق بنیادی اتحادیه اروپا حاکی از آن است که ٢٩ درصد از پرسش شوندگان به دلیل نگرانی در مورد امنیت خود، مساله مهاجرت به سایر کشورها را مورد توجه قرار داده بودند و این موضوع به خصوص برای یهودیان در مجارستان (٤٨ درصد)، فرانسه (٤٦ درصد) و بلژیک (٤٠ درصد) مطرح بوده است.

 

گرایش‌های یهودی‌ستیزانه در بسیاری از کشورهای اروپایی رو به افزایش بوده است

 

از هر پنج یهودی، یک نفر طی یک سال منتهی به انجام این تحقیقات دست کم با یک مورد توهین یهودی ستیزانه یا حتی حمله بدنی مواجه شده بود.

 

به گفته پرسش شوندگان در بریتانیا، بیشترین اظهارنظر ضد یهودی در این کشور عبارت بود از اینکه رفتار اسرائیل با فلسطینیان بدتر از نازی های آلمان بوده و اینکه یهودیان از ماجرای هولوکاست به نفع خود بهره برداری می‌کنند.

 

این گزارش همچنین حاکی از تفاوت‌هایی بین کشورهای اروپای غربی و شرقی بوده است.

 

در لتونی تنها ٨ درصد گفتند که اختلاف فلسطینیان و اسرائیل تاثیری مهم بر امنیت آنان داشته، در حالیکه این رقم در آلمان و و فرانسه به ٢٨ و ٧٣ درصد می رسید.

 

به گفته مدیر موسسه حقوق بنیادی اتحادیه اروپا، در سراسر اروپا، یهودی ستیزی سابقه‌ای چند صدساله دارد اما در عین حال، نوع جدیدی از یهودی ستیزی هم اخیرا بروز کرده که در درگیری های خاورمیانه ریشه دارد.

 

موسسه حقوق بنیادی اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است تا برای مقابله با موج یهودی ستیزی در کشورهای عضو به اقدام فوری و قاطعانه دست بزند و شخصیت‌های اجتماعی هم باید این گرایش را به شدت محکوم کنند.

 

بنابراین باید منتظر بازی جدیدی از سوی حامیان رژیم صهیونیستی، برای ترمیم چهره اشغالگران غاصب و سردمداران کودک کش آنها بود.

 

گفتنی است بر اساس قوانین اتحادیه اروپا اگر کسی اقدام به توهین علیه یهودیان کند می توان اموال وی را مصادره کرد.

 

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

یک نظر

  1. چه حرفا باورمی کنید؟افزایش یهودی ستیزی اونم توی اروپا؟این حرفا رو کی از خودش درمیاره ، یه چیزی بگید که قابل باور باشه.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*