آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,618

دلیل ازدواج زنان زیبا با مردهای زشت

یک گروه تحقیقاتی با بررسی تعدادی زن و مرد مزدوج به نتایج جالبی درباره ازدواج زنها و مردها رسید. در گزارش این تحقیق ذکر شده که مرد‌ها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند، در حالی که زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مرد‌ها اهمیت می‌دهند!

 

به گزارش جام جم سرا به نقل از جوان ایرانی- از آنجا که خانم‌ها دنبال مردی برای زندگی هستند ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پایین‌تر از آن‌ها باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ازدواج‌هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام‌تر و مثبت‌تر است.
تصور محققان از دلیل آن این است که مرد‌ها اهمیت زیادی به زیبایی می‌دهند درحالیکه خانم‌ها بیشتر می‌خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آن‌ها حمایت کند.
محققان قبول دارند که مسئله زیبایی بسیار شخصی و نسبی است اما تحقیقات نشان می‌دهد که استانداردهای عمومی برای زیبایی وجود دارد مثل چشمان درشت، داشتن صورت متقارن، و بیبی فیس بودن و یک نسبت خاص برای دورسینه و دور لگن.
تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می‌شوند و وقتی با هم رابطه برقرار می‌کنند، رابطه‌شان بسیار عالی خواهد شد. اما این تحقیقات عموماً مبنی بر زوج‌های جوان است و نشان می‌دهد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش جذابیت ظاهری در ارتباطات رسمی‌تر و باقاعده‌تر مثل ازدواج تقریباً یک راز است.
یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.
این تیم تحقیقاتی ۸۲ زوج که طی شش ماه قبل ازدواج کرده بودند اما از حدود ۳ سال قبل از ازدواج مراوده داشتند را ارزیابی کرد. شرکت کننده‌های تحقیق بین ۲۰ تا ۲۵ سال سن داشتند. محققان گفتگوی هر زوج درمورد یک مشکل شخصی را به مدت ۱۰ دقیقه فیلمبرداری کردند. فیلم‌ها بعداً از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج‌ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت می‌کردند و پشت هم را داشتند یا نه. این مشکلات مسائلی از قبیل تصمیم به داشتن تغذیه سالم‌تر، شروع یک کار جدید و ورزش بیشتر را شامل می‌شد.
یک شوهر منفی احتمالاً در چنین موقعیتی می‌گوید، «این مشکل توست و خودت باید حلش کنی». اما یک شوهر مثبت خواهد گفت، «من با توام، کاری از دستم برمیاد برات انجام بدم؟»
یک گروه از محققان جذابیت‌های ظاهری هر زوج را بین ۱ تا ۱۰ کدگذاری کردند که عدد ۱۰ بهترین و کامل‌ترین ظاهر را نشان می‌داد. تقریباً در یک سوم زوج‌ها، زیبایی زن‌ها بیشتر بوده، در یک سوم جذابیت مرد بیشتر بوده و سایر زو ج‌ها ظاهری تقریباً هم ردیف داشتند. به طور کل، در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت‌تر رفتار می‌کردند.
نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به نظر می‌رسد. مرد‌ها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند. زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مرد‌ها اهمیت می‌دهند.
در زوج‌هایی که مرد ظاهر بهتری نسبت به زن داشت، هر دو طرف چندان حمایت کننده نبودند. یکی از محققان این تحقیق می‌گوید که زن‌ها معمولاً درجه حمایتی که از طرف مرد دریافت می‌کنند را به خود او منعکس می‌کنند. مردی که ظاهر پایینتری نسبت به زن خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین خاطر همه تلاشش را می‌کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.
مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارد، طبیعتاً به زن‌هایی زیبا‌تر از همسر کنونیشان دسترسی دارند و ایده مرغ همسایه غازه ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آن‌ها نسبت به ازدواجشان شود.
محققان عقیده دارند که جذابیت ظاهری شوهر‌ها برای خانم‌ها اهمیت چندانی ندارد، درعوض زن‌ها به دنبال مردهایی هستند که بتوانند به خوبی از آن‌ها حمایت کنند. پس به نظر می‌رسد که آن ازدواج ناجور و نابرابر ازدواج عالی باشد.

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۵ نظر

 1. زیادمشاهده شده که سیب سرخ تو دست چلاق بوده.

  قدیمیا گفتن :مردبایدخوش تیپ باشه ..پولدارو بداخلاق
  زن بایدخوشکل باشه…..سفیدوکمی چاق


  دیگه من نمیدونم این نظر گذشتگانه

 2. خوشگلی مال دیگرونه چه زن خوشگل چه مرد خوشگل.پس اگه میخای زندگی بادوامی داشته باشی زیبایی رو خیلی به حساب نیار.ذات باید زیبا باشه نه صورت

 3. منم امیدوارم شوهرم سیرت زیبا داشته باشه حالا اگه در کنارش صورت زیبا هم داشت دیگه جهنمو ضرر چیکار کنیم دیگه قبوله !

 4. آرمان جون داداش .اين كامنتي ك گيتا جون گذاشته فك كنم همون سيرت زيبا داشته باشه ،ديگه دنبال صورت زيبا نباش .

 5. گذشتهاگذشته رفته / الان حاله

 6. زیبایی نسبی است و اصلا هیچ آدمی زشت مطلق نیست و در وجودش زیبایی های مخصوص خودش را دارد.اما کلمه زشت و زیبا را در اینجا به صورت نسبی در مقایشه زن و شوهر بکار میبرم.همانطور که زن و شوهر باید از نظر فرهنگی، مذهبی ، مادی ،تحصیلی و سنی هم کفو باشند باید از نظر زیبایی هم متناسب هم باشند. من اصلا موافق ازدواج زن خیلی زیبا با مرد زشت و ازدواج مرد خیلی زیبا با زن زشت نیستم چون در هردو مورد بعد از مدت کوتاهی به بن بست می رسند.پاراگراف آخر متن هم می تواند برای مردها صادق باشد و هم برای خانمها ، مخصوصا تو این دوره زمونه.هرچند سیرت زیبا خیلی مهمه ولی متاسفانه اکثر انسانها ظاهر بین هستند.من خانمهایی را دیده ام که فقط به خاطر ظاهر همسرشون و اینکه نتونسته تو دلشون جایی باز کنه ، جدا شدند.به هر حال زیبایی یکی از ملاکهای اصلی دوام ازدواجه.

 7. امیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی لوسی
  اتفاقا من خیلیم زیبام یعنی بقیه میگن اما درکل نظرم همون نظر بالایی بود که دادم.زن زیبا و مرد زیبا مال دیگرونه.حالا ببینین من کی بهتون گفتم

  • تو ازهر در که باز ایی
   بدین خوبی وزیبایی
   دری باشدکه ازرحمت
   بروی خلق بگشایی.

  • البته گیتا جون مهم نیست . تو چه الیزابت تیلور باشی ،چه جادوگر قلعه هزار اردک ،مهم اینه ک آرمان تو رو چشم بسته پسندیده ،مهم اینه ک پیشونیت بلنده .فقط سعی کن زیادی چاق نشی ،آرمانم خوشش نمیاد.مواظب دور کمرت باش ک زیاد متر نبره ،آفرین دخمرم.

 8. سلام بچه ها.حالتون خوبه.منم با مریم موافقم

 9. مرد اگه قراربود خوشگل باشه که اسمش مردنبود

 10. اسمش بچه نه نه بود .
  …ببخشین که من جواب دادم اقا امیر

 11. امیرجان نمیدونم سوالای سخت نپرس اگه یه مرد خوشگل پیداکردم درمورد اسمش فکرمیکنم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*