آخرین خبرها
تعداد بازدید : 9,855

80 درصد دختران ایرانی دوست پسر دارند

تحقیقات نشان می دهد80 درصد دختران دبیرستانی در ایران با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

در حالی که راهکارهای معظلات اجتماعی در پیچ و خم درگیریهای سیاسی و رسانه ای گم شده و هر کارشناس یا مسئولی پیشنهادی دهد با واکنش های تند سیاسی مواجه می شود .

در همین حال دکتر محمودگلزاری روانشناس رسمی کشور گفت:تحقیقات نشان می دهد80 درصد دختران دبیرستانی در ایران با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسئله ندارند و ارتباطاتشان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر مطمئناً پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت. به گزارش خبر عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطایی با بیان این مطلب در جلسه سخنرانی درخصوص چالش‌های زندگی دختران و پسران دانشجو ، سازنده‌ترین و بهترین راه برای پیش برد ارتباط و علاقمندی با جنس مخالف را در ازدواج دانست و گفت: شیفتگی پسران برای ازدواج معمولاً در سن 19 تا 20 سالگی اتفاق می‌افتد.

– مراحل ارتباط میان دختران و پسران
دکتر “محمود گلزاری” در ادامه سخنان خود، به مراحل ارتباط میان دختران و پسران اشاره کرد و گفت: مرحله اول در سنین زیر دبستان صورت می‌گیرد که گرایش به دوستی با جنس مخالف در این سن زیاد بوده و تفاوت جنسی در میان آنها وجود ندارد. وی همچنین مرحله دوم ارتباط دختران و پسران را در سن 6 تا 12 سالگی عنوان کرد و گفت: در این سنین هویت جنسی افراد شکل می‌گیرد.

وی افزود، با توجه به تحقیقاتی که در این خصوص در کشور امریکا صورت گرفته است 95 درصد دختران و پسران دوستانشان از جنس خودشان هستند، به عبارت دیگر این دو جنس در سن دبستان از هم فاصله می‌گیرند. وی همچنین مرحله سوم ارتباط میان دختران و پسران را در سنین نوجوانی عنوان کرد و افزود، دختران در سن 12 سالگی و پسران در سن 13 تا 14 سالگی گرایش شان برای ارتباط با جنس مخالف بیشتر می‌شود.

– سکس در جوامع غربی
وی همچنین در ادامه سخنان خود به تشریح الگوی فرهنگ غرب پرداخت و گفت: در جوامع غربی ملاقات‌های عاشقانه امری خوب و پسندیده محسوب می‌شود و باعث ایجاد اعتماد بنفس در افراد می‌گردد اما این امر پیامدها و مشکلاتی را به همراه دارد که یکی از آنها مراقبت و جلوگیری از سکس در سنین قبل از 17 سالگی است و از 17 سالگی به بعد نیز خطرات ناشی از بیماری‌های آمیزشی مانند ایدز، بارداری و… در این جوامع وجود دارد.

وی همچنین به نتایج بدست آمده در کشورهای غربی در خصوص ارتباط‌های جنسی در سنین نوجوانی پرداخت و گفت: در غرب سالیانه بیش از یک میلیون نوجوان 13 تا 17 ساله دختر باردار می‌شوند و سالی 500 هزار نوزاد از این طریق متولد می‌شود و نیز سه میلیون نفر به بیماری‌های آمیزشی مبتلا می‌شوند. همه این موارد در حالی صورت می‌گیرد که در مدارس به دانش آموزان روش‌های جلوگیری از بارداری آموزش داده می‌شود.

– ارتباط جنسی در ایران
دکتر گلزاری در ادامه سخنان خود افزود، در ایران 80 درصد دختران دبیرستانی با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند و این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسئله ندارند و ارتباطاتشان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر مطمئناً پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت.

– نامه های دختران و پسران
وی همچنین به نتایج به دست آمده در تحقیقات و پژوهش‌هایی که در این زمینه در ایران صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: در حدود 20 سالی که من در این زمینه تحقیق و پژوهش انجام داده‌ام، در نامه‌هایی که از سوی 85 درصد از دختران در خصوص ارتباط‌های عاشقانه دریافت کرده‌ام مربوط به سن 12 تا 25 سالگی بوده و 15 درصد از نامه‌ها مربوط به پسران بین 14 تا 17 ساله است. در این میان دختران بیش از پسران آسیب پذیر بوده و با پیامدهای بیشتری در این خصوص مواجه خواهند شد.

دکتر گلزاری همچنین بر لزوم آموزش و افزایش آگاهی در بین دانش آموزان تاکید کرد و گفت: ما باید گرایش ارتباط میان دختران و پسران را امری طبیعی قلمداد کنیم و با مطالعه و تحقیق در این خصوص راهکارهای مناسبی را در چارچوب فرهنگ جامعه خود ارایه نماییم.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۷ نظر

 1. پس اون 20% دختران هم بدليل اينكه تو اين چندسال آمار جمعيت دخترا بيشتر از پسرا شده ،بدون دوست پسرموندن .من نميدونم چرا مسئولين رسيدگي نميكنن.

  • در مقابل هر 100 تا دختر 104 تا پسر به دنیا میاد.

   به دلیل امکان وقوع مسائلی مثل جنگ تعداد پسرها 4 تا از تعداد دخترها بیشتره.

 2. واقعا ؟؟؟ ای بابا پس من تو این مورد هم جزء گروه اقلیت موندم 🙁 …. حتما پسرا 100 درصدشون دوست دختر دارند.

  • البته مريم خانم پسرا بالاي 30سال غير از آمار 100درصد شما هستنا .من يكيشونو سراغ دارم ميگن پسر خوبيا،حالا شما صاحب اختيارين .

   • خوب بیا واسطه خیر شو مام بریم تو آمار 80 درصدیا ! بلکه دو تا جوان از آمار عزب ها کم

    بشه !

    • ايشالاه خيرشو ببيني .پسره دست يه خانوم دكتر بوده صبح به صبح ميبرده دارالمجاني بعدظهر هم پس مياورده .من هم دورادور ميشناسمش. تاييدش ميكنم .مريم خانوم قبوله ؟

     • نه دیگه خر که مغزمو گاز نگرفته . بی خیال بابا همین گروه 20 درصدیا می مونیم، خیلی هم عالیه! مارا به خیر شما امیدی نیست شر مرسان بی زحمت…

 3. عجب امار تکاندهنده ای ! بعد سالارخان بمن میگفت فقط تو شیراز قیامته.
  متاسفانه این امار با واقعیت نزدیکه وکنترلش واسه خانواده ها سخته.
  حتی شنیدم بعضی از پسرای گرگ صفت بیشتر میرن تونخ دخترای کم سن وسالتر وتوجیهشون اینه که راحتر قریب میخورن.

 4. ما که کبریت بی خطر هستیم

 5. جامعه آماری دکتر گلزار از سرتاسر ایران بوده که با اطمینان این حرفو زده؟ بنظر من توی شهرهای بزرگ هم بعیده درست باشه چه برسه به شهرستانها. اینجور که این آقا آمار داده همه پدر مادرها ، مدارس و آموزش پرورش ، شهرداری و فضای سبز، پلیس و گشت ارشاد ،سازمان جنگلها و مراتع و … همه زیر سوال میرن..مهد کودک 20 درصد. دبستان 40 درصد . راهنمایی 60 درصد . دبیرستان 80 درصد لابد این آمار در دانشگاه از صد در صد هم گذشته چون مقاطع مختلف داریم.کاردانی ، کارشناسی ، ارشد و دکترا.

 6. آسمان بی شخصیت.چرا نظرات منو حذف میکنی؟واقعا کارتون خجالت آوره

 7. از بس نظراتت چرته که حذفشون میکنن! دیگه آسمانی ها هم فهمید…!

 8. حرف بيخود زده. ايشون اگر آمار گرفته باشه، جامعه آماري اش اشتباهه. حداقل 50 درصد دخترا دوست پسر نداشتن و نخواهند داشت.

 9. نه ساحل …آمارش درسته..به چشم نمیاد

 10. بهتره این روانشناس اگه واقعا روانشناس باشه روی حرف خودش زیاد حساب باز نکنه این جور دیگه نیست که 80درصد .البت خوب باید دید به چی میگن دوستی بعضی ها فکر میکنند تا کسی ازشون یه سوال پرسید میخواد باهاشون دوست بشه . دوستی به معنای بدش کم نیست ولی توی ایران این امار خوشبختانه به این حد نرسیده امیدوارم ما به جای این اماردادن ها به فکر راه حل عملی باشیم هرکس هر جا هست به وظیفه خودش عمل کنه. خداپشت وپناه همه ی همه ی دختران نجیب ایرانی

 11. به نظر من این روانشناس حقیقته محض رو گفته و حقیقت همیشه تلخه و ما باید چشم هامون رو باز کنیم و ببینیم ه اینکه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*