آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,548

سخنان منتشر نشده و تکان دهنده وزیر نفت ; وقتی رئیس جمهور روحانی گریه می کند!

 

بیژن زنگنه,گریه حسن روحانی

سخنان منتشر نشده و تکان دهنده وزیر نفت
وقتی رئیس جمهور روحانی گریه می کند!

کشور ما به سرعت میتواند کشور اول منطقه باشد ولی در این سالها مکررا نزول کردیم شعارها بزرگ عمل ها خراب، چرا مردم ما هر روز باید فقیر تر شوند چرا باید همه …… یک زمانی بود که حدود صد هزار نفر در عسلویه کار میکرند و محتاج کسی نبودند چرا باید امروز به این روز بیفتند و تمام توسعه کشور را به هم بریزیم و شعار بدهیم

پنجشنبه شب هفته گذشته در سالن اجتماعات باشگاه نفت، فارغ التحصیلان دانشگده صنعت نفت در جلسه ای با حضور بیژن نامدارزنگنه یاد و نام شهید تندگویان را با حضور خانواده وی گرامی داشتند.

به گزارش خرداد در این مجلس که در ابتدای آن دختر شهید تندگویان با قرائت دکلمه ای فضای مجلس را متاثر از سخنان خود کرد، تنی چند از میهمانان نیز به سخنرانی پرداختند و در انتهای مراسم نیز لوح تقدیری از سوی دانش آموختگان صنعت نفت به بیژن زنگنه اعطا گردید.

گفتنی است وزیر نفت دولت تدبیر و امید نیز در لحظاتی ازسخنانش بغض کرده و فضا را متاثر از این شرایط کرد. وی سخنان صریح و انتقادات آشکاری را نسبت به رویکردها و عملکردهای دولت پیشین در حوزه نفت ابراز داشت. متن و فحوای سخنان تکان دهنده وزیر نفت در این مراسم در رسانه های خبری انعکاس نیافته و اکنون خرداد بخش هایی از آن را منتشر می کند.

وزیر نفت دولت یازدهم با اشاره به فضای معنوی جلسه در ابتدای امر خاطر نشان کرد: اسم شهید تند گویان همواره من را تحت تاثیر قرار میدهد، حالا که این اسم مبارک همراه است با حضور خانواده بزرگوار وارزشمندش و همچنین دوستان و هم رزمانش  انسان بیشتر تحت تاثیر قرار میگیرد. اینکه در قران آمده است کل من علیها فان.

 

این معنی اش بسیار بسیار مهم است . همه فانی میشوند ولی آنچه که می ماند وجه رب است این بدین معنی نیست که همه می میرند و فقط خدا می ماند . وجه رب با الله فرق دارد . وجه رب یعنی صورت خدایی، آن چیزی می ماند که صورت و وجه ربوبی دارد . همه چیز از بین می رود و فقط وجه رب باقی می ماند و امروز هم ما می بینیم سی و سه سال است از زمان عمر شهید تند گویان می گذرد ولی ایشان زنده هستند و راه ایشان  زنده و انچه که موجب سر افرازی جمهوری اسلامی بوده همان وجه الربی است که  در رفتار و منش شهید تند گویان بوده است.

به گزارش خرداد وزیر نفت در ادامه سخنانش تصریح داشت:  تند گویان یک انسان شریف بود نه تنها خودش بلکه خانواده اش  پدر و مادر بزرگوار مرحوم اش  و همه خانوادش اینها همه بدون ریا کاری و بدون اینکه بخواهند چیزی جز خدا را در نظر داشته باشند برای خدا کار کردند  وبه همین دلیل هم یادشان و حرفشان زنده مانده است و امروز این همه  دوستانشان برای زنده نگه داشتن یاد شهید تند گویان  اینجا هستند، این دوستان شهید تند گویان را الگوی خودشان میدانند و و من افتخار میکنم  که جایی قرار دارم که شهید تند گویان بوده است.

گرچه من سعادت آنرا نداشتم که از خونم و جانم بگذرم و من کسی نیستم که رنجهایی را که شهدای ما و اسیران ما برای اعتلای جمهوری اسلامی  تحمل کرده اند ترسیم کنم و هیچ کس نمیتواند بفهمد  جز خودشان و خود ایشان و ما فقط چیزی را از دور می شنویم آنها از جانشان مایه گذاشتند ما هم باید از آبرویمان برای اعتلای کشورمان مایه بگذاریم برای عزت جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ای که هزاران نفر مانند این شهیدان را داده تا اینکه ما اینجا بنشینیم و اجازه ندهیم که از نمام شهدایمان عده ای کاسبی کنند.

زنگنه در ادامه پیرامون حفظ و اعتلای نام شهدان تصریح داشت:  اجازه ندهیم کسانی به نام شهیدان حقه بازی را بیندازند.امروز کشورمان به اعتدال و تدبیر نیاز دارد امروز عزت شهدا این است که عزت ایران حفظ شود اگر ایرانی حسرت بخورد به چیز هایی که یک مشت انسان ناچیز در دنیا به دست آورده اند ما خیانت کردیم به نام شهید تند گویان و خانواده شهید تند گویان و سایر شهدا .

 

پدر و مادری که فرزندشان را از دست میدهند همسری که شوهرش را از دست میدهد چه قدر سختی می کشد ما امروز وظیفه داریم اعتلای جمهوری اسلامی به هر شکی تامین کنیم از هر  چیز که لازم است ولو زندگیمان بگذریم تا اینکه این اعتلا به وجود بیاید و این اعتلا به و جود نمی آید مگر با اقتدار و اعتدال و تدبیر و کار خستگی ناپذیر و دوری ازکاسبی از نام شهدا و سوء استفاده از نام بزرگان.

بیژن نامدار زنگنه با انتقاد از تهمت زنی ها و بداخلاقی های سیاسی آن را در راستای منویات و خواست شهدا و خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ندانسته و در ادامه تصریح می کند: طوری اقدام کنیم که هر ایرانی ای افتخار کند به ایرانی بودنش  چون هر روز نسبت به دیروزش بهتر شده، جمهوری اسلامی ای که مدیران ارشدش باید سمبل درست کاری و راست کرداری باشند.

 

ما هیچ راهی نداریم جزء این راهی که شروع کردیم، همه ما باید تلاش بکنیم تا کسی نتوانند به نظام و کشور آسیب بزند. کشور ما  به سرعت میتواند کشور اول منطقه باشد ولی در این سالها مکررا نزول کردیم شعارها بزرگ عمل ها خراب، چرا مردم ما هر روز باید فقیر تر شوند چرا باید همه …… یک زمانی بود که حدود صد هزار نفر در عسلویه کار میکرند و محتاج کسی نبودند چرا باید امروز به این روز بیفتند و تمام توسعه کشور را به هم بریزیم و شعار بدهیم

به گزارش خرداد وی در ادامه سخنانش تصریح داشت: با شعار نمیشود کشور را پیش برد با شعور و خرد باید کشور را پیش برد. چرا در این کشور آدمهای صالح و توتنمند باید کنار گذاشته شوند و یکسری افراد که در هیچ جاه کار جدی به آنها داده نمیشد، باید کارها را به دست بگیرند؟ خوب معلوم است که کارها خراب می شود. این خلاف سنت خداست که خراب نشود

زنگنه با اشاره به سنت الهی اعتدال تصریح می دارد: ، خداوند همه چیز را بر مبنای عقلانیت و اعتدال گذاشته است، خدا اصلا قراری با بندگانش خلاف عقلگرایی نگذاشته است البته من باید عرض کنم که در این چند ساله خیلی ها از جوانی شان و از آبرویشان برای جمهوری اسلامی گذشتند و ما هم باید بگذریم، چه شهید تند گویان که چشم و چراغ صنعت نفت بوده و چه ما.

زنگنه در این بخشازسخنانش به خاطره ای اشاره کرده و می گوید:من یک بار رفتم و به خانواده شهدا سر زدم، در جنوب شهر جایی که بعد از منزل آنها دیگر هیچ چیز جز زمین کشاورزی نبود  من پرس و جو کردم، آن شهید یک زن و بچه داشته و دیگه هیچ کس را نداشت و بعد هم شهید شده بود خوب این اعتماد به ما کرده بود، فکر کرده بود ما راست میگوییم ما درست میگوییم  ما می خواهیم یک آینده خوب را برای  اینها بسازیم، ما می خواهیم  برای اعتلای اخلاق کار کنیم نه اینکه اخلاقیات را زیر پا بگذاریم.

وی در ادامه با انتقاد ازرفتارهای چند سال گذشته می گوید: خوب تا یک زمانی علارغم  بالا و پایینی هایی که بود جریان کشور  رو به پیشرفت بود، ولی از سال  84 به بعد یک وقفه ای به ما وارد شد، ما نباید دیگر در گذشته سیر کنیم، افراطی گری همیشه باید محکوم بشود و همیشه باید با تحجر مبارزه کرد و ما نباید دراین بمانیم. خداوند به ما فرصت داده و ما باید از این فرصت برای اعتلای کشورمان استفاده کنیم ما باید طوری رفتار کنیم که دیگران پیشرفت مارا ببینند.

زنگنه در این بخش از سخنانش با ذکر یک خاطره دیگر بحث را ادامه داده و می گوید: من یک روز پیش امیر قطر رفتم  و امیر قطر به من گفت من حسادت میخورم و قبطه میخورم به آنچه که شما در پارس جنوبی  دارید انجام می دهید. ما باید دوباره کاری بکنیم که دیگران به ما قبطه بخورند. البته رهایی ما از مشکلاتی که برای کشور به وجود آمده بود با دعای خانواده شهدا و تلاش عده ای صورت پذیرفت، انشا الله همه با هم در راه شهید تند گویان باید جلو بریم  و صنعت نفتی داشته باشیم که دیگران حسرت ما را بخورند.

وزیر نفت در ادامه سخنانش به نکته ای تلخ اشاره کرده و می گوید:  من به صراحت میگویم وضعیت امروز کشور ایران از نظر شرایط فروش نفت و مقدار فروش نفت و استفاده از پول، از شرایط دوران جنگ بسیار سخت تر است و ما باید با تدیبیر جلو برویم و جامعه را توجیه کنیم چه خطراتی هنوز هست. آنهایی که خطر ساز بودند همچنان درصدد این هستند که چوب لای چرخ مدیریت کشور بگذارند.

شیخ الوزرای روحانی با اشاره به تاثر رئیس جمهوری پیرامون یک رویداد ناگوار، می گوید: چند روز پیش آقای روحانی گفتند که من خیلی متاثر شدم. ایشان گفت یکی از وزیران پیشین آمد پیش من و به من گفت که من رفتم امارات و خواهش کردم و یک مقدار پول از آنها گرفتم و آوردم ایران، آقای روحانی گفتند ایشان وقتی که رفتند من نشستم و گریه کردم که کشور ما به کجا رسیده که وزیر ما باید برود و از یک شیخ اماراتی خواهش بکند که چهار قران پول به ما بدهد برای امور جاری کشور. این عزت ماست؟

وی در ادامه سخنانش  با انتقاد از واکنش های داخلی به دیپلماسی دولت روحانی، می گوید:  امروزه میگویند صداقت آمریکایی، آخر یعنی چی صداقت؟! اصلا در سیاست خارجی صداقت یعنی چی؟! پیامبر اکرم (ص) فرمودند: الحرب و کل خدعه، جنگ کلش خدعه است.

 

سیاست خارجه هم ادامه بدون خون ریزی همان نبرده،تمامش خدعه است. اصلا صداقت آمریکایی یعنی چی؟ اصلا کی گفته آمریکا صداقت داره؟  اصلا کسی که فکر کنه که در سیاست خارجی باصداقت باید رفتار کرد اصلش بر حماقت است.   هیچ برادری و دوستی ای در سیاست خارجی نیست الا اینکه منافع خودت را تامین کنی اگه با کسی  دوستی یا دشمنی برای اینکه منافع خودت را تامین کنی.

زنگنه دربخش پایانی سخنانش میگوید: چرچیل در جنگ جهانی دوم گفت ما با شوروی متحد میشویم  خیلیها گفتند شوروی تا دیروز در مقابل مابود حال چه شد که دوست ما شد. چرچیل پاسخ داد: بریتانیای کبیر هیچ دوست و دشمن دائمی ندارد فقط منافعش برایش دائمی است. آنکه میخواهد با ما مذاکره کند بخاطر منافع خودش است نه منافع من ما خیلی باید ساده باشیم که فکر کنیم آمریکا به دنبال منافع کشور دیگری است، البته در زمان مذاکره یک جاهایی با هم اشتراک پیدا میکنیم مثلا ما با عربستان و عراق رقیبیم ولی وقتی در اوپک می نشینیم در زمان هایی یک نقاط اشتراکی داریم.

 

اصلا این حرفها را از کجا می آورند که آمریکا صداقت نداره  اگه کسی فکر میکنه آمریکا در مورد ما صداقت داره خودش در اشتباه است.  قرار نیست که همه  یا باید با ما دوست یا دشمن باشند و حد میان هم ندارد، وسط دوستی و دشمنی هزاران منافع است که ما می توانیم از آن استفاده کنیم و هیچ چیز جز منافع ایران و ایرانی نباید برای مهم باشد.
خردادنیوز

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۳ نظر

 1. از سال 84 به بعد یک وقفه ی بما وارد آمد؟جالب توجه صبا خانم
  اینو که دیگه ما نگفتیم اینو وزیر نفت گفته
  آخ ببخشید یادم نبود ایشون هم حتما از گروه نادان ها یا خسو خاشاک هستن

 2. “الحرب و کل خدعه، جنگ کلش خدعه است.
  سیاست خارجه هم ادامه بدون خون ریزی همان نبرده،تمامش خدعه است. اصلا صداقت آمریکایی یعنی چی؟ اصلا کی گفته آمریکا صداقت داره؟ اصلا کسی که فکر کنه که در سیاست خارجی باصداقت باید رفتار کرد اصلش بر حماقت است. هیچ برادری و دوستی ای در سیاست خارجی نیست الا اینکه منافع خودت را تامین کنی اگه با کسی دوستی یا دشمنی برای اینکه منافع خودت را تامین کنی.”
  قابل توجه کسی که میگفت سیاست خارجه مهم نیست.
  خیلی سخته که یک مملکتی که انقدر ثروتمنده باید به خاطر یک عده متعصب و سیاستهای غلط اقتصادی گذشته کارش به جایی برسه که به قرض کردن بیفته .اون هم از یک شیخ عرب.اگه مذاکرات زودتر به نتیجه نرسه فردا چه خواهد شد خدا داند؟

 3. ميشينيم تا امام ظهور كند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*