آخرین خبرها
تعداد بازدید : 1,454

نتانیاهو به روحانی نامه نوشت؟

 

نامه نتانیاهو به روحانی ,برنامه هسته ای ایران

نتانیاهو به روحانی نامه نوشت؟

از شما دعوت می‌کنم که به عنوان میهمان من به اورشلیم بیایید. اگر درباره صلح جدی هستید، این شانسی برای شماست که خودت را ثابت کنی.

به گزارش ایسنا،‌به نقل از جام، یکی از خاخام‌های اسرائیل، نامه‌ای را از طرف نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس برای رئیس‌جمهور ایران تنظیم کرده است که از ضعف و استیصال صهیونیست‌ها در برابر ایران اسلامی حکایت دارد. این خاخام اسرائیلی توقف برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران را کمک بزرگی برای صلح خوانده، اما از 200 کلاهک اتمی رژیم صهیونیستی سخنی به میان نیاورده است!

دکتر روحانی، اسرائیل را زخمی در منطقه دانسته که بر بدن دنیای اسلام نشسته است. ایران بارها اعلام کرده که رژیم صهونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد و تنها راه حل مشکل فلسطین، پایان اشغالگری صهیونیست هاست.

هاآرتص در مطلبی که با عبارت “نامه رسمی نخست‌وزیر اسرائیل به رئیس‌جمهور ایران” شروع می‌شود، این نامه را منعکس کرده که خلاصه‌ای از آن درپی می‌آید:

من همین الان از نشستی با جان کری، وزیر خارجه آمریکا برگشته‌ام، در طول این نشست ما درباره تقویت جایگاه اسرائیل در اثر مذاکرات اخیر ژنو بحث کردیم و من احساس کردم، بهتر است من و شما رودررو با هم صحبت کنیم.

متاسفم که شرایط تاکنون اجازه دیدار یا صحبت تلفنی را به ما نداده است و من هنوز این فرصت را نداشته‌ام تا شخصا انتخاب شما به ریاست جمهوری را تبریک بگویم.

اسرائیلی‌ها و یهودیان در سراسر جهان با سخنرانی اخیر شما در سازمان ملل، دلگرم شدند به ویژه دفاع شما از صحبت کردن درباره مشکلات و ترجیح اعتدال بر افراط گرایی. ما این سخنان را به عنوان نشانه‌ای از امیدواری و صداقت تلقی می‌کنیم.

اگرچه شما درک می‌کنید که تعداد زیادی از ما هنوز در شک و تردید هستیم، چون تهدید هسته‌ای که علیه ما وجود دارد و زندگی میلیون‌ها نفر در خطر است! ما نمی‌توانیم ریسک کنیم، ما باید هوشیار باشیم و من مجبورم به سختی مبارزه کنم تا جلوی توسعه توان هسته‌ای شما را بگیرم. اگر شما سخنان صلح آمیز خود را با توقف برنامه هسته‌ای کامل کنید، کمک بزرگی به صلح کرده‌اید.

قبول دارم که من برخی اشتباهات دیپلماتیک را مرتکب شده‌ام، تهمت زدن و تمامیت‌خواهی من برای بهبود روابط شما و آمریکا مضر بود. حالا در نشانه‌ای از آشتی جویی، از شما دعوت می‌کنم که به عنوان میهمان من به اورشلیم بیایید. اگر درباره صلح جدی هستید، این شانسی برای شماست که خودت را ثابت کنی!

/ایسنا

 

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۴ نظر

  1. مردک حالش خوب نیست..ایران کشور این بابارو برسمیت نمیشناسه وهنوز شناسایی نکرده میگه بیا درموردصلح حرف بزین.
    حتما هم میخواد صلح وارامش وابادی مردم بیچاره نوارغزه رو نشون بده.

    • شناسایی عملی سیاسی ودیپلماتیک درعرصه بین الملله که وقتی حکومتی جدید بعنوان دولت کشوری جدیدبوجودمی ایدباید توسط کشورهای دیگه شناسایی بشه که همون برسمیت شناختتن وتایید اون حکومت میشه واسه ایجاد مراودات سیاسی واقتصادی وغیره….که ایران وچندکشوردیگه هنوز اسراییل رو شناسایی نکردن.

  2. بعید میدونم این نامه از نتانیاهو باشه.اگه اینطور باشه فکر کنم رقیب اوباما شده و عاشق دکتر روحانی.
    باید یه فکری به حال این مثلث عشقی بکنیم.

  3. یعنی چه فکری میشه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*