آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,329

خانم ایرانی که دو میلیون تن طلا دارد!

روز گذشته خانم فاطمه آلیا، نماینده مجلس در نطق میان دستور خود در قسمتی از سخنان خود مدعی شده بود که با نیم از طلای بانوان ایرانی می توانیم بانک های آمریکایی را بخریم و پرسش اینجاست که آیا ایشان دو و نیم میلیون تن طلا دارد؟

به گزارش اعتدال، با کمی محاسبه سرانگشتی می توان به اختلاف آشکار این محاسبه اقتصادی خانم نماینده پی برد.
اگر نرخ هر گرم طلای 18 عیار به قیمت روز را 99 هزار و 100 تومان در نظر بگیریم، نرخ هر کیلوگرم طلا معادل 99 میلیون و 100هزار تومان خواهد شد.

از سوی دیگر اگر تنها دارای 7 بانک از 20 بانک آمریکایی را که در جدول زیر نشان داده شده است محاسبه کنیم به رقم 24,459,000,831,273,000,000,0003 دلار می رسیم که با احتساب هر انس طلا به قیمت 1345 دلار، دارایی این هفت بانک آمریکایی معادل 5,155,393,636,000,000,000 گرم خواهد شد.

خانم ایرانی که دو میلیون تن طلا دارد

اگر جمعیت بانوان ایرانی را با خوشبینانه ترین حالت 40 میلیون نفر در نظر بگیریم، و رقم به دست امده دارایی هفت بانک آمریکایی برحسب طلا را بین نیمی از این جمعیت یعنی بیست میلیون نفر تقسیم کنیم، بنا بر گفته این خانم نماینده هر بانوی ایرانی باید بیش از 2,577,000,000,000 گرم خواهد شد.

حال باید از این نماینده ای که عضویت کمیسیون امنیت ملی باید توضیح دهد که آیا واقعا چنین میزان طلایی را خود دارا می باشد که مدعی شده است چنین ثروتی در کیف زنان ایرانی است؟!

فاطمه آلیا در نطق میان دستور خود در روز سه شنبه 7 آبانماه، گفته بود: «ما خیرخواه رئیس جمهور هستیم، لطفا اعتدال را در حوزه سیاست، فرهنگ، اقتصاد، زنان و خانواده تبیین کنید، لطفا موجودی کیف خود را به بیگانه نگویید. اگر فقط نیمی از زنان جامعه ذخایر طلای خود را به زیر پای مقام معظم رهبری بریزند با آن می توان بانک های آمریکا را بخریم. به گفته رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، دولت با پول کافی تحویل شما داده شده و ذخایر زیادی نیز در بانک ها دارید لذا آرامش خود را حفظ کنید.

خبرفارسی

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۹ نظر

 1. طفلکی جو گیر شده یه چیزی تو هوا پرونده … خداکنه موقع این نطق کوبنده النگوهاش نشکسته باشه !!!

 2. این هم حتما ازاصولگرایان متمایل به احمدی نژاده که با توسل به این امارهای عجیب وغریب وسرک کشی تو زندگی مردم افزایش قیمتها ورشدنرخ تورم رو مباح میدونند.پیش خودشون امار مردم رو حساب میکنندبعدهم میگن بابامردم ما که وضعشون خوبه بنداز تا بره..کجای دنیا دیدین سکه طلا پیش فروش کنن؟تمتم حباب بازارسکه وافزایش نرخ ارز اکثرا مقصردولت بود.با اون ایده های ناب و گربه ندیدشون…  صبا این دور ورا نیست؟الان میاد پوستمو میکنه سخنگوی دستگاه اجرایی سابق

  • خب آرمان جان چه خبر ٍٍ،تنها تنها رفتي لبو و شلغم زدي يا با مصطفي ك رفتي . .من اينجا هستم خاستي درباره كلاساي تنظيم خونواده بگو فقط يواشكي بگو ،همه حالشو نبرن.بابت خبر بالا هم بگم از خانماي ايروني بعيد نيست شايد بيش ازاين هم طلا داشته باشند.ماشالاه طلا ،تنها چيزي ك خانوما واقعا ازش سير نميشن .

   • چاکریم داش امیر..نه بابا این مصطفی که مثله ستاره سهیل غیبش میزنه بعدازچندروز یهو پیداش میشه ..ادمو میزاره تو خماری

    درمورد خانوما راست میگی اکثرا عاشق طلا-ظرف-لباس ومانتو جدید-اودکلن مارک هستن

    جریان رو یه جایی برات مینویسم ادرس بهت میدم ..تو یکی ازمطالب گذشته

 3. آدمو سگ بگیره ولی جو نگیره…

 4. باعث تاسفه که یک نماینده مجلس حتی نمیره در مورد حرفی که میخواد بزنه یه جستجو کنه.جل الخالق!!!الان بانکهای آمریکایی لرزه به تنشون افتاده.این خانم هم میراث همون داده پردازهای توهم زده است .

 5. بیچاره یه زری زده شما به بزرگی خودتون ببخشین.احمدی نزاد احمق شیوه آمار دادنای الکی رو باب کرد این احمقم از اون پیروی کرده همین

 6. نکنه واقعا فکر کردن مردم اینقدر طلا دارندو وضعشون خوبه؟بابا هر کسم که طلا داره با وضع گرونیو ومعیشت الن مجبور خورد خورد طلاهاشو یا برای شهریه دانشگاه یه خرید خونه وماشین بفروشه.اخه اینا چه فکری می کنند .طلا دیگه کجا بود حرف از نان بزن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. وقتی ملاک انتخاب نماینده هامون مدرک تحصیلیشون باشه
  و مهمتر از اون دانشگاههامون مدرک کیلویی عرضه کنند
  طبیعتا نمیشه انتظار داشت مسئولینمون با مدارک دکترا و فوق دکترا بتونن حجم کهکشانها و سیاه چاله ها رو محاسبه کنن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*