آخرین خبرها
تعداد بازدید : 4,075

دختری که آبروی فرانسه را برد+عکس

بازداشت یک دانش آموز ۱۵ساله دبیرستانی اهل کوزوو و اخراج از فرانسه به دلیل اقامت غیرقانونی به دردسر تازه ای برای دولت این کشور بدل شده است.

به گزارش نامه به نقل از دانا ؛   پرونده اخراج یک خانواده کولی از فرانسه بازبینی می شود.

بازداشت یک دانش آموز ۱۵ساله دبیرستانی اهل کوزوو و اخراج از فرانسه به دلیل اقامت غیرقانونی به دردسر تازه ای برای دولت این کشور بدل شده است.

لئوناردا به همراه خانواده اش ۵ سال پیش غیرقانونی وارد فرانسه شد. تقاضای پناهندگی آنان از سوی اداره مهاجرت رد و سرانجام درحالی که نهم اکتبر سوار اتوبوس مدرسه بود، بازداشت شد. لئوناردا مانند خانواده اش از فرانسه اخراج شده است.

این دختر درباره لحظه بازداشتش می گوید: «احساس خیلی بدی داشتم و در برابر دوستانم خجالت کشیدم. آنان می پرسیدند چه کسی را کشته ای که پلیس در تعقیب تو بوده؟. من نمی دانستم کجا هستم و چه می گذرد، فقط گریه می کردم.»

متوقف ساختن اتوبوس حامل دانش آموزان و بازداشت این نوجوان، انتقادهای زیادی را متوجه دولت کرده است.

ژان مارک ارو، نخست وزیر فرانسه با حضور در پارلمان در برابر معترضان اعلام کرد: «اگر اشتباهی صورت گرفته باشد، دستور اخراج لغو می شود و بازگشت این خانواده مورد بررسی قرار می گیرد.»

این در حالی است که مانوئل والس، وزیر کشور بر اجرای قانون تاکید دارد. وی می گوید: «وقتی که درخواست پناهندگی رد می شود و هنگامی که دلیل دیگری برای حضور متقاضی در این خاک نیست آنگاه قانون اعمال می شود و قانون یعنی اینکه شخص به مرز بازگردانده شود.»

اعمال این قانون در خصوص کولی های اروپا در فرانسه همواره از سوی سیاستمداران و نمایندگان چپ گرا با واکنش همراه بوده است.

لئوناردا که توانسته بود در مدرسه به زبان فرانسه مسلط شود، اکنون همراه خانواده اش روی یک نیمکت در خیابانی در کوزوو زندگی می کند. وی در زادگاهش به دلیل بی خانمانی حق ثبت نام در مدرسه را ندارد.

 

  • دختری که آبروی فرانسه را برد
کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۵ نظر

  1. بهش میاد 35 سالش باشه

  2. آسمان یه لطفی کن اون مطلبی که تو سایت مینوفن هست به این عنوان که زنی که سرش بریده شد اما زنده ماند و بزار تا صبا بخونه تا نگه افغانستان کشور با تمدنی یه

    • بابا گيتا بيخيال شو .صبا خانم دو آتيشه نظر ميده بهر حال نظرش براخودش محترمه .من جاي صبا خانم بودم يمقدار واقع بينانه تر به مسايل نگاه ميكردم .

  3. قانونه دیگه ابروریزی چیه؟پناهندگی نمیده قاچاقی هم رفتن تا جونشون دربیاد..اینهمه مهاجرقاچاقی تو استرالیا دسته جمعی غرق میشن یا به عناوین مختلف میمیرن کسی چیزی نمیگه حالا اینجا ابروی کشور فرانسه رفته؟

  4. عجب تیتری بود! ما که نفهمیدیم تواین قضیه چرا آبروی کشور فرانسه رفته؟!! لطفا” اگه کسی چیزی دستگیرش شد به ما هم اطلاع بده!!!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*