آخرین خبرها
تعداد بازدید : 3,677

مرد اعدامی پس از 24 ساعت زنده شد

مرد سی‌و‌هفت ساله‌ای که به اتهام قاچاق مواد مخدر به مجازات مرگ محکوم شده بود، یک روز پس از اجرای حکم در زندان بجنورد و تحویل جسد به پزشکی‌قانونی، در میان ناباوری در سردخانه پزشکی‌قانونی زنده و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش جام جم، صبح چهارشنبه یک مرد زندانی که به اتهام حمل و نگهداری یک کیلو شیشه سه سال پیش بازداشت و به مجازات مرگ محکوم شده بود، از سلول مخصوص نگهداری محکومان به مرگ به محوطه زندان منتقل شد.

مرد محکوم با دیدن طناب دار، لرزه بر اندامش افتاد، قدم هایش یارای همراهی نداشت و می دانست تا دقایقی دیگر زندگی اش به پایان خواهد رسید.

قاضی اجرای احکام، حکم متهم را خواند. «علیرضا ـ م» به اتهام حمل و نگهداری یک کیلو شیشه در دادگاه انقلاب محاکمه و به مجازات مرگ محکوم شده است.

پس از تشریفات قانونی، طناب دار دور گردنش حلقه زد و مرد محکوم 12 دقیقه بالای دار ماند. با پایین آوردن پیکر محکوم از طناب دار، پزشک مستقر در محل مرگ او را تائید کرد و با صورتجلسه ای که به امضای او، قاضی اجرای احکام و مسئولان زندان رسید، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا صبح روز بعد تحویل بستگانش شود.

صبح روز بعد یکی از کارگران سردخانه پزشکی قانونی در حال بیرون کشیدن اجساد و آماده کردن آنها برای تحویل به بستگانشان بوده که در یک لحظه با دیدن بخاری که مقابل بینی یکی از اجساد در زیر نایلون به وجود آمده بود، دچار وحشت شده و متوجه می شود، او همان مرد اعدامی است که هنوز نفس می کشد.

با اطلاع مسئولان پزشکی قانونی از این موضوع، بلافاصله اقدامات اولیه از سوی پزشکان این مرکز انجام و مرد اعدامی به بیمارستان امام علی(ع) بجنورد منتقل می شود.

زندگی دوباره

بنا بر این گزارش، مرد محکوم در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بستری و مداوا شد و حال عمومی او رضایت بخش است.

یکی از پرستاران این بیمارستان به خبرنگار ما گفت: با انتقال مرد زندانی به بیمارستان، اقدامات درمانی آغاز شد و هر روز شرایط جسمی وی بهتر از روز قبل می شود.

یکی از بستگان مرد محکوم نیز به خبرنگار ما گفت: وقتی به ما اطلاع دادند علیرضا در زندان مجازات شده، خود را برای تحویل گرفتن جسد و برگزاری مراسم آماده می کردیم و وقتی برای تحویل گرفتن جسد به پزشکی قانونی رفتیم، باور نمی کردیم او بار دیگر زنده شده باشد و اکنون از این اتفاق بیش از همه دو دختر این فرد خوشحال هستند.

وی افزود: علیرضا هم اکنون در بیمارستان تحت نظر ماموران قرار دارد و ما منتظریم تا در این باره تعیین تکلیف شود.

سرانجام حکم چه خواهد شد؟

در ارتباط با سرانجام حکم مرد محکومی که ناباورانه زنده شده است، محمد عرفان، قاضی دیوان عدالت اداری گفت: حکم صادر شده از سوی دادگاه انقلاب، حکم مرگ بوده و اصالت رای مشخص است و در چنین مواردی حکم بار دیگر با بهبود مرد محکوم، اجرا خواهد شد.

عرفان افزود: در آیین نامه اجرایی مجازات، مصوبه سال 1382 در این زمینه توضیح داده شده و در آن آماده بودن محکوم علیه برای اجرای حکم مورد تاکید قرار گرفته و درباره این فرد نیز یکی از عوامل، داشتن حیات و درک و شعور هنگام اجرای حکم است و این گونه نیست که یک محکوم مثلا در کما باشد و حکم او اجرا شود؛ بلکه در چنین مواردی با مداوا و بهبود محکوم و تائید سلامت وی از سوی پزشک معتمد پزشکی قانونی، حکم قابل اجرا می شود.

این حقوقدان تصریح کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاحیه سال 1389 نیز به تفصیل در ارتباط با میزان حمل و نگهداری مواد مخدر توضیح داده است و حمل و نگهداری بیش از 30 گرم شیشه مجازات مرگ را به دنبال دارد که این مجازات شامل مرد اعدامی هم خواهد شد.

کانال تلگرام آسمانیها۹۰

۱۲ نظر

 1. پس حالا آرزو میکنه کاش مرده بود چون دوباره مجبوره اون شرایط سخت و کشنده اعدامو دوباره تجربه کنه.
  واقعا چه قانون مسخره ی اونکه یه بار اعدام شده چرا دوباره؟خوب حبس ابدش کنن حداقل بدبختو

 2. میگن شاه میبخشه وززیر نه اینجاس خدا یارو رو نجات داده اما قاضی میگه نه کی باید از بند این دین مسخره و خرافاتی خلاص شیم هرچی سرمون میاد حقمونه واقعا که بدبختیم

 3. اگر دوباره اعدام شود غیر قانونی است
  این قاضی بی سواد مگه نمی دونه مرگش رو نماینده دادستان و پزشک قانونی تایید کرده
  خدا زنده اش کرده
  اگه امام زمان بیاد شما چه می کنین؟

  • چون حکمش مرگ بوده بالاخره بایددوباره اجرا بشه ولی اگه یکباراعدام بودحرف شمادرسته.معمولا قانونگذارواسه مجازات حمل مواد مخدر ازنوع روانگردان تشدیدمجازات سختتری درنظرگرفته.وجالبه بدونی حمل مواد مخدرودستگیری ومجازات ان درغرب کشور نسبت به شرق کشور یه مقدار شدیدتره

 4. چرا هيچ كدومتون عملي رو كه انجام داده ، اين همه خانواده رو بدبخت مي كنه رو نمي بينه. يك كيلو شيشه ميدوني يعني چي؟

 5. حکم اجرا شده ولی خواست خدا زنده موندنش بوده.اگه واقعا بخوان دوباره اعدامش کنند. عین بی عدالتیه.چون مجبور میشه دوباره شکنجه روحی ببینه.شاید دعای دو دختر بیگناهش بوده که زنده مونده و خدای یه فرصت دوباره به اون شخص داده.چرا باید این فرصت از یک انسان گرفته بشه.

 6. علي جان اين حكم ا زطرف قاضي بي سواد ماست ربطي به دين نداره اگه اين قاضي نگاهي به قران بندازه ميبينه كسي كه حكمش مرگ بوده و اين كار يك بار انجام شده ولي فرد به خواست خدا زنده مانده حق ادامه زندگي دارد و ديگه اون فرد قبلي نيست.

 7. خیلی بی انصافیددددددددددددددددددددددددددددد

  خیلی نامردیددددددددددددددددددددددددددد

  خیلی پسدیدددددددددددددددددددد

  خیلی خیلی خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

  اشکم دراومد به خدا .

  بی مروتا ,,,,, حالا هر غلطی کرده که کرده

  ولی الان خدا بهش عمر دوباره
  فرصت دوباره , زندگی دوباره , شعور دوباره داده .

  .

  شاید توبه کرده …

  نمیدونم …………………………………….

  فقط میدونم قدرت خدایی که زندش کرده ,,,,,,,,,

  بیش از قدرت قاضی و وزیر و وکیله

  خدا زنده نگهش میداره .

  .
  .
  .

  . بگو آمین

  . بگو .

  • وااااى در گوش من اين تويى كه اين حرفو ميزنى؟؟!!!!!!!!!! يك كيلو شيشه داشته!!!! ميدونى يعنى بدبخت كردن چند خانواده؟؟!!!!! خيلى برام عجيب بود اين حرفو زدى
   حقشه آشغال بى وجدانو انشاالله اون دنيا هم آسايش نداشته باشه ميدونى از چندتا خانواده آسايشو گرفته؟؟!!!!! حكمش مرگ بوده نه يك بار اعدام بخاطر اين دوباره ميخوان اعدامش كنن من كه خوشحالم يه آشغال از رو زمين كم ميشه يكى هم يكيه….
   پدر من قاضى توو مبارزه با موادمخدر چندوقت پيش يه پرونده داشت مرده شيشه اى بوده سر دوتا بچه هاشو مثل گوسفند بريده همش تقصير اين قاچاقچياست اين ناراحت كنندست عزيزمن نه اعدام يه سگ…

 8. درگوش من اینقدر حرص نخور
  ایشالله که دوباره اعدامش نمیکنن
  خدای نکرده سکته میکنی عزیزم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*